Organic aqua



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Organic aqua

Odoslaťod newsted » 30 Mar 2013 01:32 am

Zdravim.

Stretol sa niekto s produktom Organic Aqua (start-up kit) ?
Podla toho co som vygooglil by malo ist o dalsi zazracny pripravok na start nadrze.
Podla instrukcii, bakterie obsiahnute v pripravku funguju ihned, takze je mozne vpustit ryby do nadrze ihned.
Bakterie obsiahnute v pripravku konkuruju "dobrym" bakteriam nitrosomonas a nitrobakter. Pripravok sa pouziva raz mesacne, spolu s 25% vymenou vody. Je potrebne vzduchovanie a filter sa cisti vo vodovodnej vode aby sa odstranili konkurujuce bakterie. Balenie obsahuje tekutinu "general treatment" maly sacok niecoho co vyzera ako raselina alebo poda (predpokladam, ze v tom je bakteria) a vacsi sacok s krystalmi.
Normalne som k tymto veciam skepticky, ale ohlas je znacny aj od skusenych akvaristov.
Zatial nie je k dispozicii ziadny chemicky rozbor, preto sa pytam na vase skusenosti.

Vdaka
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Reklama

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 30 Mar 2013 02:47 am

Je to len ďalšie ťahanie peňazí z dôverčivých ľudí na báze reklamného hesla starostlivosti o prírodu a šetrenia vodných zdrojov.
Nie som včerajší, aby som za necelých 10€ naštartoval 100%-ne 300l akva hneď po jeho zariadení a napustení. :mrgreen:
P.S.: K žiadnemu chemickému rozboru sa zaručene nedostaneš, firma si ho určite dobre stráži na Nobelovu cenu za ochranu životného prostredia. :lol:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Organic aqua

Odoslaťod Milan666 » 30 Mar 2013 12:16 pm

Karas ("zlatá rybka") v logu hovorí za všetko
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Organic aqua

Odoslaťod Vlado21 » 31 Mar 2013 18:30 pm

je to len 1 z marketingovych klonov tzv. BIORBu, vid. biorb-ano-alebo-nie-t11182.html?hilit=biorb :oops:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 31 Mar 2013 22:39 pm

Vdaka za odpovede.
Produkt obchadza prirodzenu cestu filtracie.
Obsahuje Chloritan sodny NaClO2 a ten reaguje s NH3 a NO2.
Voda sa meni len raz mesacne, dusikate latky sa vyhanaju von silnym vzduchovanim.
Nie som chemik, je to len sprostredkovane info.
Vdaka aj za odkaz na Biorb nadrze.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 31 Mar 2013 23:19 pm

newsted napísal:... dusikate latky sa vyhanaju von silnym vzduchovanim....

Tak toto by som si veľmi rád nechal vysvetliť. :shock:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 01 Apr 2013 00:19 am

Nie je to z mojej hlavy, len preklad z Irskeho fora
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Vlado21 » 01 Apr 2013 09:24 am

newsted napísal:Nie je to z mojej hlavy, len preklad z Irskeho fora

:lol: :lol: :lol: Ja na zaklade vlastnej skusenosti hovorim, ze Ir nie je narodnost, ale diagnoza (v dobrom). To vyhananie dusikatych latok z akva vzduchovanim by som bral ako dalsi priklad uleteneho irskeho humoru. Ledaze by ma nejaky miestny chemik presvedcil o opaku. Ked tak, cakal by som tam len nejaku nepriamu suvislost, povedzme, ze v dobre prekyslicenom akva vydrzia ryby aj zvysene koncentracie dusikatych latok... Ale odburanie? :roll:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod Milan666 » 01 Apr 2013 15:33 pm

Íri majú recept na očistenie riek, morí,........ :lol:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Organic aqua

Odoslaťod Maja » 01 Apr 2013 17:00 pm

Všetko čo sa hrdí v názve prídomkom BIO, SUPER, Organic, Nature, high, special... proste všetky tie názvy ako pri vitamínových doplnkoch pre kulturistov a 20tky posadnuté "zdravým" životným štýlom, je proste nič iné len blud. Ide len o reklamný trik. Aj keby ten výrobok stál 5 E, či 50 E za totočné ml, je to len ofarbená voda (viď diel Majstri švindlu v Uk a "výroba" prírodnej kozmetiky a čo boli schopné ženy kúpiť len preto, že to malo v názve "BIO").
Neexistuje nič, NIČ čo sa dá vliať do akvária a môžete tam dať ryby hneď. Ani NIČ po čom ich tam môžete narvať na druhý deň- ak teda nemáte darované gupky od suseda, ktoré budú 3 dni plávať bledé a vybúchané zo života a potom... Pomooooc mám biely zákal vody, Pomoooc choré ryby...povlak na hladine a rybkach... teda aby som bola presnejšia... PomooOOOC!!!! cHOre ribki!!!!!!!!!! byeli poVlK!!!!!!.
Ja moc neuznávam Amana, pripadá mi jeho tvorba primoc umelá, ale ten chlapík hlása- ryby až po mesiaci. Hlásal to aspoň v jeho ranných časoch keď začal byť z neho svet celý paf. Odvtedy to už aj tam šlo od 10. k 5. a ponúkajú výrobky ala instantné príroda v prášku.
Jediný spôsob ktorý poznám ešte z čias hlbokého komunizmu ako sa dajú rybý pustiť do akvária okamžite po jeho založení je: Štrk z už zabehnutého akvária len premytý od hrubých nečistôt, filter zo zabenutého akvária len jemne prepláchnutý v letnej vode a dávali sme si bokom minimlálne 1/3 vody (pre deByLoV- jednu tretinu) vody zo starého akvária. Naše prvé akvárium doma sme pred presne 30timi rokmi zakladali tak, že nás otec pešo zobral do mesta za starým akvaristom s ktorým sa predtým dohodol a odtiaľ sme so sestrou vliekli, jeden používaný molitanový filter, štrk, vodu a rastliny v rupsiakoch na chrbte a pár gubiniek. A presne tak to od nás potom vliekli iní susedia.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Organic aqua

Odoslaťod Loki12 » 01 Apr 2013 18:30 pm

v jednom momente som ta videl s v"y"dlami ako sa rutis krizom cez deb"y"lov a pokrikom na perach - "Zhyn, Zhyn s rybami treti den v novozalozenom akva!!!"
:-D

Inak co sa cudujeme:
- instatny magicky odstranovac tukovych bruch, staci 3 minuty denne
- instatny magicky vyrabac poprsia velkosti D z A
- instatny magicky zvysovac IQ, jeden vyluh tyzdenne
- instatny magicky erektor muzskeho ......, zjes a tyzden len tak postavas
- instatny magicky vyrabac jedla z 6-hviezdickej restauracie
- instatny magicky......dopln sam

Tak co sa cudujeme. Marketing v praxi. Nikto nechce cakat.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 14:20 pm

Takze vlastne nik z Vas tento produkt nevyskusal, ci?
Nic v zlom len som chcel vediet ci ma niekto konkretnu skusenost.
Sam by som to nepouzil, len rad ziskavam info z roznych zdrojov.
Co sa tyka tych magickych pripravkov, mam dobru skusenost s Tetra produktmi (Tetra Safestart), kde cyclovanie nadrze prebehlo rychlejsie. Zla skusenost s Nutrafin cycle, Seachem stability.
Co sa tyka Irska, mam tu krajinu rad, zijem tu treti rok.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2013 14:25 pm

@newsted: njn, to co potrebujes je trpezlivost pri zabehu akva .... tak ti usetri peniazky vyhodene za "magicke vodicky" ... jedno ci TETRA, SEACHEM alebo ine ... magickymi vodickami isto riadny zabeh akva neokasles ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 14:28 pm

Jo co sa tyka toho vzduchovania, potrebuju ho "organic aqua" bacterie, sorry, moja chyba.
Neviem co sa deje s Amoniakom a NO2 ked reaguje s chloritanom sodnym a co je vysledkom reakcie, to je to co ma zaujimalo.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 14:33 pm

Giftzahn napísal:@newsted: njn, to co potrebujes je trpezlivost pri zabehu akva .... tak ti usetri peniazky vyhodene za "magicke vodicky" ... jedno ci TETRA, SEACHEM alebo ine ... magickymi vodickami isto riadny zabeh akva neokasles ... :wink:


Pohoda, viem ako zabehnut svoje akva, osobne ziaden z tychto produktov nepouzivam, len sa rad skumam veci zo vsetkych uhlov predtym ako ich zavrhnem. Nechcem vyvolat ziaden fight, len diskutovat.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2013 14:49 pm

@newsted: neboj pohodka ... ja "fightujem" ked uz akurat tak z riasou ... :lol: .. za tie roky som kade aku magicku vodicku otestoval ... cize radsej som mohol kopu peniazkov na sexi akva HardWare od uja AMANA usetrit ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod Maja » 03 Apr 2013 16:16 pm

Bez mučenia priznám aj ja, že predtým ako sa zo mňa stal taký vražený skeptik ohľadom akva chémie, tak som aj ja kupovala a testovala rataj, sera, tetra. Tie také 250 ml balenia tekutiny, čo sa leje v prepočte na objem novej vody, aby bola "lepšia". A aj tabletky ku koreňom rastlín na podporu rastu, s tými som mala výborné skúsenosti a vždy na narodky som si kúpila ďalšie balenie od sery, problém ale bol, že keď som neustriehla NO2 a NO3, močovinu (čpavok) a nejaké tie fosfáty, tak BUUUM!! a čierna štetinková po okrajoch listov, zelená dlhá, hnedá tvrdá... riasy rástli doslova milimetre cez noc a ráno som pre akvárkom zvrieskla len Ježiši Kriste!!!! A rýchlo odkalovať, vodičku meniť, nastoliť zasa rovnováhu, vodičku v bandaske, do nej špeci rašelinku, drievka, aby bola odstáta a chelátiková, ultra mňam mňam...To ma už prešlo :). Teraz chlap stiahne 2/3 vody keď zbadáme, že skaláre rýchlejšie dýchajú (tie sú z našej osádky najviac citlivé na chemizmus vody, ostatné ryby máme totálne prasatá), nalepíme lepiacou páskou hadicu sprchy na hadicu a doplníme priamo z vodovodu, rastliny buď prežijú alebo máš smolu- dokupovať ťa nebudem. Sparťanská výchova :).
Akurát som v NotaBene čítala článok o slovenskej šľachtiteľke viniča- je to práca na 30 až 40 rokov a bola tam veľmi pekná základná myšlienka: Francúzsky kabernet na našej pôde a našich slnečných a klimatických podmienkach nevyrobíš, tak treba vyšľachtiť odrodu ktorá bude presne šitá na naše podmienky a našu pôdu a bude tá naj. Keď sa mi nedarí s akváriom (mne sa nedaria rastliny), tak to nesilím, nechám tak, nech si akvárium nájde svoju cestu samo, nech si v polohe v ktorej je v byte, pri vode ktorú mu dodávam a svetle ktoré má k dispozícií, nájde svoje rastliny a svoje ryby. Nechávam ho nech roky a roky žije v rovnováhe a nech mi samo vraví, čo nie a čo áno bez toho aby som to podporovala chémiou. V tom je aj tajomstvo mojich dlhovekých rýb o ktorých som uź veľa krát písala aj hovorila na stretkách. Základ je nech sa majú dobre, nech nepodliehajú môjmu vkusu, ale nech ja podlieham ich vkusu. Nie je to ekofanatizmus ala objímajme stromy, je to len zlatá stredná cesta bez znásilňovania prirodzenosti prírody (pomoc filtrami sa nepočita :D).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Organic aqua

Odoslaťod Vlado21 » 03 Apr 2013 16:32 pm

newsted napísal:Takze vlastne nik z Vas tento produkt nevyskusal, ci?
Nic v zlom len som chcel vediet ci ma niekto konkretnu skusenost.
Co sa tyka Irska, mam tu krajinu rad, zijem tu treti rok.

newsted, ospravedlnujem sa za vulgarnost, ale inac nemozem: tiez som si este nenas..l do akva, aby som na konkretnej skusenosti zistil, ci to bude mat nejaky vplyv na zivot v nom. S Biorbom/Organic Aqua to bude asi podobne. Za rovnake peniaze mozes zohnat aj obycajne akva rovnakej litraze a s plnym (lepsim) vybavenim + niekolkomesacnou prevadzkou k tomu. Na instatnost/organicnost tohto "zazraku" radsej zabudni! Prirodu chemiou a reklamnymi sloganmi len tak neoblbnes!
Irov tiez rad stretavam (teraz uz pomenej) a mam rad ich zvlastny zmysel pre humor. Skoda, ze som zatial nespoznal aj nejakeho Ira-akvaristu, to by som sa od neho dozvedel "veci" (podobne ako Ty na tom fore)!!! :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod Vlado21 » 03 Apr 2013 16:55 pm

Maja, zaujimava myslienka s tou vinarkou. Mozno prave preto mi viac chuti domaci Alibernet, ktory bol slachteny (o.i. z Cabernetu) specialne pre vychodoeuropske klimaticke podmienky. :roll: Co sa tyka akva, je to aj o vytrvalosti a tvrdohlavosti. Ja vsak ked som videl, ze sa nejakej rastline (rybe) u mna proste dlhodobo nedari, nesiel som hlavou proti muru, nasiel som si druhy, ktorym akva lepsie "sedi" a ktore prispievaju k celkovej biorovnovahe v nom. Na "zazracny pripravok na start nadrze" by som sa nikdy nespoliehal. Ja som pri rozbehu pouzil Nitrivec, aj tak som mal prvych par mesiacov po zabehu straty na osadenstve, ktore si dnes neviem inac ako nezabehnutym akva vysvetlit (povodne som podozrieval kvalitu vstupnej vody, dnes ju lejem do akva rovno z vodovodu hadicou). Tiez neverim, ze existuje "zazracna vodicka", ktora by vytvorila do tyzdna(ov) podmienky, ake su v roky zabehnutom akva. Ina vec je riesenie, ktore si tusim na inom mieste spomenula, teda "naockovanie" novej nadrze strkom alebo naplnou z filtra pouziteho v uz zabehnuteho akva. Lacne a pritom urcite ovela ucinnejsie riesenie ako spominane "organicke akva".
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 18:12 pm

Pytam sa na info, skusenosti.
Nikoho neziadam aby to skusal na svojom akva, nie je dovod na rozculovanie sa.
Osobne som niektore pripravky pouzil na cyklovanie, preto mozem povedat, ze niektore pomahaju a ze nie vsetko je "zazracna vodicka". Pokrok ide dopredu a ja sa len snazim byt v obraze. Tiez som skeptik, ale netreba nove veci hned odmietat, to by sme este zili na stromoch a jedli banany :) .
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Milan666 » 03 Apr 2013 18:20 pm

Ako sa to vezme, väčšina nových vecí nám kadí prírodu a tak niektoré veci už našťastie vraciame späť.
Nikto sa tu určite nerozčúluje, len sa snažia neznačiť, že biznis ti bude med popod nos natierať, aby si sa chcel rýchlo nalízať a biznismani si budú ruky šúchať a tebe po zlízaní zase ostane čistý nos. Toto nieje zle myslené, myslím to naozaj dobre
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 03 Apr 2013 18:33 pm

to newsted: Si taký vytrvalý, že ma láka už len sa spýtať po čom to vieš zohnať! ... 8)
Osobne ma to začne zaujímať potom, keď niekto seriózne vysvetlí, ako môže dezinfekcia urýchliť zábeh akvária... :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Organic aqua

Odoslaťod Maja » 03 Apr 2013 18:43 pm

Newsted, nie sme nabrúsení, teda aspoň ja nie a z štruktúry viet tuto chlapov hore, ani oni nie, len my sme už skeptickí po tom všetkom čo sme poskúšali a koľko korún a euro sme zbytočne minuli s žiadnym alebo nič-moc účinom. Predpokladám, źe chlapi by ti aj napísali, čo všetko kúpili, ale nesmú- môže si to prečítať ich źena alebo svokra (a tá to ukáže dcérke) a majú ďalšie 3 roky na sviatky už len ponoźky a trenky a prestrihnutú bankomatovú kartu :). (A ktorý bude vykrikovať, že nie, že on je doma pánom banky, a kúpi si čo on chce, tak ten je pod papučou najviac :D.)
Hylak- ževraj super maxi vec na znovuspojazdnenie osadenstva v črevách, vlastne taká "zázračná" śtartovacia vodička pre ľudí po strašnom grca.. alebo sra... No ak má človek transplantovaný kus čreva na iné miesto (napr kus tenkého ala rektum ktoré šlo papa aj s rakovinou), či po vyšperkovanej salmonele, aj tak mu ani lacný, výborný a osvedčený hylak a ani 200-300 eurové drahé zahraničné liečivá ktoré si plne hradí sám- nepomôžu. Keď to nenabehne, tak to proste nenabehne.
Jediná možnosť testu ma napadá- mikroskop. Testovanie v akváriach doma je oničom, na to treba rovnaké laboratórne podmienky. Alebo napísať anonym na políciu, že v tom je prímes konope viac ako 10% a oni tie testy spravia zadarmo /devil :D.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 03 Apr 2013 18:46 pm

to maja: :pivo: :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.