Organic aqua



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 19:26 pm

Milan666 napísal:Ako sa to vezme, väčšina nových vecí nám kadí prírodu a tak niektoré veci už našťastie vraciame späť.
Nikto sa tu určite nerozčúluje, len sa snažia neznačiť, že biznis ti bude med popod nos natierať, aby si sa chcel rýchlo nalízať a biznismani si budú ruky šúchať a tebe po zlízaní zase ostane čistý nos. Toto nieje zle myslené, myslím to naozaj dobre


Vec sa ma tak, ze ja som ten "biznismen" :) .
Zacal som pracovat v akvaristike a dostal som krabicu tohto zazraku, ze to mam ponuknut na predaj.
Hoci tu je potom dopyt, nemozem/nechcem to ponuknut ludom bez relevantnych info.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Reklama

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 19:39 pm

Mariok napísal:to newsted: Si taký vytrvalý, že ma láka už len sa spýtať po čom to vieš zohnať! ... 8)
Osobne ma to začne zaujímať potom, keď niekto seriózne vysvetlí, ako môže dezinfekcia urýchliť zábeh akvária... :wink:


Ziadny zabeh sa nekona. Filter sa umyva v chlorovanej vode, neodstata voda sa leje priamo do akva pri pouziti "organic aqua". Prave ten mechanizmus "dezinfekcie" Amoniaku,NO2 a jeho nasledne odstranenie z vody ma zaujima. Len predpokladam, ze sa ten vysledok dezinfekcie hromadi nejakym sposobom v akva a raz mesacne sa podla navodu odstrani spolu s 45% vody.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 19:46 pm

Zlozenie:
1. "Hlavny pripravok"
2. BBAC bacterie
3. Health treatment - osetrenie
1 a 2 controluju toxicke plyny v urcitom objeme vody.
3 pripravok na redukciu stresu ryb

Info, ktore som doteraz dal dokopy.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Milan666 » 03 Apr 2013 20:09 pm

newsted napísal:
Milan666 napísal:Ako sa to vezme, väčšina nových vecí nám kadí prírodu a tak niektoré veci už našťastie vraciame späť.
Nikto sa tu určite nerozčúluje, len sa snažia neznačiť, že biznis ti bude med popod nos natierať, aby si sa chcel rýchlo nalízať a biznismani si budú ruky šúchať a tebe po zlízaní zase ostane čistý nos. Toto nieje zle myslené, myslím to naozaj dobre


Vec sa ma tak, ze ja som ten "biznismen" :) .
Zacal som pracovat v akvaristike a dostal som krabicu tohto zazraku, ze to mam ponuknut na predaj.
Hoci tu je potom dopyt, nemozem/nechcem to ponuknut ludom bez relevantnych info.

Nemaj mi to za zlé, ale už vás je veľa čo tovar ponúkate a .... o tom viete. Chudák spotrebiteľ, či začínajúci akvarista.
Teší ma však, že zháňaš informácie o produkte skôr ako ho budeš chcieť predávať.
Verím rovnako, že zábeh akvária ti nieje vec cudzia a že filter v chlóre je oprávnene, pretože to je mi tiež divné. Snáď preto, že chceš testovať daný prípravok
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Organic aqua

Odoslaťod Raviolka » 03 Apr 2013 20:15 pm

Původně jsem napsala něco mnohem delšího, ale kdo by to četl. Tak jen jediná moje zkušenost k zamyšlení:

I v akváriu s vodou, kde jsou dusíkaté látky neměřitelné, provede výměna vody s rybami něco krásného - ožijí, mají větší chuť k jídlu, třou se...

(To na margo toho, že produkt je určený nejen na zabíhání, ale především na dlouhodobý provoz akvária - a já bych na to svědomí neměla, měnit vodu jednou za měsíc.)
...jinak viz http://organicaqua.com/about-organic-aqua/ - stránky napoví, odkud vítr fouká - akvaristika to není :idea:

Víc mě to nezajímá :roll:


---
P.S. Newsted: Ještě mi to nedá k tvým posledním příspěvkům - pokud chceš prodávat něco, o čem bys zákazníkovi řekl, že zahrnuje "health treatment" (zaměň libovolně za jinou složku, informačně jsou vydatné úplně stejně) - tak to se pozorně podívej do už existujících témat o prodavačích v akvaristikách. Jestli tě to nechá v klidu, hurá dělat biznys :wink: Jinak tu nejsi na správné adrese, ptej se výrobce. Zkušenost ještě neznamená znalost, i kdyby ti někdo tvrdil, že je to super - jak zhodnotíš, co to znamená a jestli to opravdu JE super?
P.P.S. Abych nebyla špatně pochopená - nevyhazuju tě :D, téma je zajímavé. Ale těmi posledními příspěvky jsi to posunul do trochu jiné roviny a pokud opravdu stojíš o relevantní informace, měl by ti je dát výrobce. A nedá.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 20:25 pm

Este raz.
Pisem sem info, ktore som zistil k tomuto produktu.
Citujem predajcu, nie su to veci z mojej hlavy.
Filter v chlore kvoli zabitiu dobrych bakterii (citujem predajcu).
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 20:35 pm

Vdaka Raviolka.
Samozrejme s tym prvym odstavcom suhlasim
K P.S. Nechcem to predavat, bohuzial nie som v hierarchii nasej predajne na vrchole :). Jedine co mi ostava je poskytnut pravdive info a nechat rozhodnut zakaznika.
K "P.P.S." : Ano, k produktu je informacne embargo, co nevesti nic dobre.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 03 Apr 2013 20:50 pm

Takže niečo na spôsob chemického akva... Tak toto naozaj nemusím.
Beriem to len v prípade akútneho nedostatku pitnej vody, čo zrejme v JAR už hrozí (?). S prírodou to má pramálo spoločného. Je to niečo na spôsob života v kyslíkovom stane (a to doživotne)... Ďakujem. Prajem úspešné podnikanie a tu končím.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Organic aqua

Odoslaťod Raviolka » 03 Apr 2013 21:09 pm

Newsted: To je právě to kouzlo "zázračných" přípravků, jako je třeba jedlá soda v luxusním balení na zvýšení alkality apod. Proto se jim říká zázračné, protože nikdo nepřizná, co v tom je. O tom je tenhle biznis, dá se to jistě pochopit. Přece to nebudou chránit patentem, to je lepší, když je to takhle supertajné. A kdoví, možná, že by to vysvětlení zákazníci ani nepochopili. Dvacet let vývoje nebude přece jen směs nějakých jednoduchých a dostupných látek; a procesy v akváriu nelze popsat nějakou formulkou, že ne?!

Mariok, bingo! Ale zvaž, o co přicházíme:
reduces the risk of your fish dying by 90% - a must for all aquariums!

Nejsem potenciální zákazník, tudíž se vzdávám další debaty, už tak mě ty hrnce nebo co se to tu prodává stály dost času.
Newsted, prodávat v běžné akvaristice je velice těžké, já bych to nedokázala. Ale oceňuju tvůj přístup, to myslím upřímně a kritika je mířená na tenhle "zázrak", ne na tebe. Hodně štěstí v hledání své vlastní cesty :)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Organic aqua

Odoslaťod Maja » 03 Apr 2013 21:52 pm

http://organicaqua.com/about-organic-aqua
Maméénko moja!!! Videli ste tie ceny??!! A tie reakcie... mám dojem, že tá voda po použití produktov OrganicAqua sa zmení na kojeneckú.
Pár postrehov: lacné obaly- masová výroba. Obal žiarivo bielej farby- pocit čistoty, luxusu, zodpovednosti. Nálepka lákavá, krásna. Prevažuje farba modrá. Odlep nálepku... ostane ti nádobka na bravčovú masť, alebo vlašský šalát z tesca- rodinné balenie a neznámy obsah. Vždy keď je to oser, tak výrobca napíše, že receptúra je tajná a véééľmi dlho na nej pracovali.

pre Raviolku: :) mohlo to byť dlhé, ja by som to čítala :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Organic aqua

Odoslaťod Mariok » 03 Apr 2013 22:17 pm

Maja napísal:... pre Raviolku: :) mohlo to byť dlhé, ja by som to čítala :).


K tomuto sa rád pridám! :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Organic aqua

Odoslaťod Vlado21 » 03 Apr 2013 22:20 pm

newsted, rozumiem tomu "systemu" dobre? Obsahuje o.i. pribalene "dobre" bakterie, ktore sa maju do akva nasadit hned po napusteni vody a zaroven nejaky cistiaci prostriedok (a la Savo), ktorym sa bakterie po 4 tyzdnoch vynicia aby sa sterilne akva opat blyskalo cistotou ako nove???
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 22:39 pm

Jo, vseobecne ceny su tu niekde inde, ale pre Irskeho zakaznika zapakatel.
Pracovat tu, je hodne o trpezlivosti, ludia maju minimalne znalosti a zaujem o ne, ale vela penazi.
Je to furt dookola "Ja chcem Nema", "Daj mi tie tiger oscars s troma neonkami" etc, ale som trpezlivy, bavi ma to.
Ked som zacinal, tak knihy po otcovi od Rataja,Franka,Zukala... boli pre mna biblia, ale tuna chyba taky nejaky zaklad, osvata.
Ludia dostavaju karasy na jarmokoch, kupia 10L plastovu nadrz za 20€, zdochne im, kupia novu.
Je potom tazke vysvetlit, ze to nie je len ryba za 3€, ale zivy tvor a to este bojujem proti sebe.
Malokto sa snazi priblizit prirode, je to viac o chemii. Ako som povedal, ja mozem len poradit, nasmerovat,nie zakazovat.
Kazdy si zvoli svoju cestu. Ja som len hladny po vedomostiach a predavam ich dalej tomu kto ma zaujem.
Peace
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 22:48 pm

Vlado21 napísal:newsted, rozumiem tomu "systemu" dobre? Obsahuje o.i. pribalene "dobre" bakterie, ktore sa maju do akva nasadit hned po napusteni vody a zaroven nejaky cistiaci prostriedok (a la Savo), ktorym sa bakterie po 4 tyzdnoch vynicia aby sa sterilne akva opat blyskalo cistotou ako nove???


Ja tomu systemu tiez celkom nerozumiem, preto som vytvoril temu na tomto fore.
Produkt odstrani chlor, dalsi pripravok prida urcity druh bakterie (nie nitrifikacne), je tu potreba silneho vzduchovania a posledny pripravok zlepsi kondiciu ryb. Informacie su dost zmatocne, kedze vyrobca neposkytuje informacie a zatial nebol urobeny ziaden rozbor.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod newsted » 03 Apr 2013 22:52 pm

Po case "musis" kupit dalsi balicek s bakteriou lebo tvoju bakteriu s akva odstranis spolu s vymenou vody, kedze udajne bakteria zije vo vode, nie na kazdom povrchu v akva ako "dobre" bakterie.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Organic aqua

Odoslaťod Maja » 03 Apr 2013 23:53 pm

newsted napísal:Jo, vseobecne ceny su tu niekde inde, ale pre Irskeho zakaznika zapakatel.

Ludia dostavaju karasy na jarmokoch, kupia 10L plastovu nadrz za 20€, zdochne im, kupia novu.
Je potom tazke vysvetlit, ze to nie je len ryba za 3€, ale zivy tvor a to este bojujem proti sebe.


Keď je - ako vravíš, tak prečo sa trápis? Vyskúšaj skúšbnú vzorku, ak ryby neskapú, tak im to predaj. Ak príde niekto chudobný- poraď. Češi by ťa s organicaqua poslali so prd.le, Rus by si to vyrobil sám, my Slováci to ohovoríme, ale keď to Írom nevadí, tak im to zabal, nablokuj a popraj veľa radosti. Neviem aké sú tam zákony, ale neriskovala by som váhanie pri predaji- výrobca rád zažaluje predavača za negatívne informácie o jeho super výrobku. Každopádne to má účinky dreveného uhlia, chelátov a sava, no vzhľadom na cenu ti to tu na Slovensku nik nevyskuša. Možno nejaké nemecké či rakúske fórum obkukaj, tam majú dôchodcovia 4 násobok našej minimálnej mzdy :cry: :dead: .
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.