Under the Stump



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Under the Stump

Odoslaťod doors010 » 09 Mar 2013 10:16 am

fissidens to podla mna nieje
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Reklama

Re: Under the Stump

Odoslaťod peter-trnava » 09 Mar 2013 10:18 am

Je to cladofora
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 11 Mar 2013 09:36 am

peter-trnava napísal:Je to cladofora

Skoro si trafil :pivo: . Hooopy si z toho robil srandu, ze to vyzera ako nejaky specialny mach uz ked to fotil.
Je to BBA (čierna štetinková riasa). Mozno na tom detaile to nie je vidiet, ale ta riasa je tmavá. Cladophoru poznám ako je zelenú.

BBA je tam viac a stve ma to. Mozno to vidiet aj na tej fotke vyššie. Rastlinkam sa celkoom darí, ale toto ma hneva uz dlho. Kto ma pozna, tak vie, ze som pedant a na CO2 si davam velky pozor. Rovnako aj na prudenie vody, pravidelne hnojenie a čistotu v akva. Vodu menim pravidelne kazdych 6 dni.

Snazim sa robit pokusy s hnojením, lebo som zatial toho názoru, že je zdoj niekde tam. Nejaké pokusy sú už za mnou, postrehy popíšem v sľubovanom tohto týždňovom update.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2013 15:15 pm

njn, sak sa jej skor alebo neskor aj zbavis .... ale na druhej strane pod tou krevetkou teda efektne vyzera ... aspon na fotke .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod doors010 » 11 Mar 2013 15:39 pm

chnuro napísal:
peter-trnava napísal:Je to cladofora

Skoro si trafil :pivo: . Hooopy si z toho robil srandu, ze to vyzera ako nejaky specialny mach uz ked to fotil.
Je to BBA (čierna štetinková riasa). Mozno na tom detaile to nie je vidiet, ale ta riasa je tmavá. Cladophoru poznám ako je zelenú.

BBA je tam viac a stve ma to. Mozno to vidiet aj na tej fotke vyššie. Rastlinkam sa celkoom darí, ale toto ma hneva uz dlho. Kto ma pozna, tak vie, ze som pedant a na CO2 si davam velky pozor. Rovnako aj na prudenie vody, pravidelne hnojenie a čistotu v akva. Vodu menim pravidelne kazdych 6 dni.

Snazim sa robit pokusy s hnojením, lebo som zatial toho názoru, že je zdoj niekde tam. Nejaké pokusy sú už za mnou, postrehy popíšem v sľubovanom tohto týždňovom update.


mam podobny problem s BBA neviem ako u teba ale u mna je cisto iba na koreni..nikde na rastlinkach nenajdes ani naznak...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 11 Mar 2013 16:05 pm

Ano, tak to u mna pred davnom zacinalo. Na rastlinach je iba zriedka, je vlastne iba na anubiasoch. Ostatne rastliny mam pekne. Musim povedat, ze toto dokazuje, ze ani Amazonia nerobi zazraky, ked sa akvarista dopusti nejakej chyby. Ale ako som spominal, u mna bordel v akvariach nenajdes. Cim viac ma ta riasa stve, tym si davam vacsi pozor na pripadne chyby. Preto som vylucil pripadne chyby na hnojenie. Predsa, s tym som experimentoval asi najviac.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod doors010 » 11 Mar 2013 16:25 pm

no u mna je BBA dost dlho na to aby uz bola za ten cas na rastlinach cize sa drzi iba na koreni na anubiasoch nevidim nic ani som zatial nevidel
zacinam rozmyslat uz aj nad silnym prudenim vody v akva :D
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Under the Stump

Odoslaťod triscene » 24 Mar 2013 13:43 pm

chnuro napísal:Pozeram, ze aj tuto temu som zanedbal. V tomto akvariu som mal za ciel po odobrati tenelusu zachranit co najviac eleocharis pusila a uz to zacina vyzerat celkom k svetu.

Je v tom akvariu BBA, ktoru nie a nie dostat prec. Drzi sa standardne mnozstvo. Najnovsie som ju skusil postriekat zmesou dcl vody + ml EC. Zda sa, ze to pomohlo. Uz je na ceste tretia generacia sakur (2 samicky s vajickami).

IMG_4479.jpg

Zopár detailov:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Toto akvárium som chvíľu zvažoval zobrať na akvaristikú zimu 2012, ale minimálne rok bude ešte takto existovať a pusila este potrebuje zopar mesiacov k rastu. Tiez sa potrebujem zbavit tej BBA, tak som si povedal, ze pojdem o rok a potom to zrusim, resp. zalozim nieco nove.



chnuro..aj sem lejes to co do Finger Garden?

NO3 = 11,5 ppm
Mg = 7,16 ppm
K = 13,2 ppm
Fe = 0,335 ppm
PO4 = 2,2 ppm

N:P = 3,54
K:NO3 = 1,15
Mg:NO3 = 0,63



ja stale hutam ako nastavit hnojenie v mojej 110inke a nie a nie nakalibrovat to na nieco taketo. bud je niecoho akurat a druheho vela a zaroven by som sa rad vyhol problemom ala sinica ktoru som musel riesit antibiotikami.
Eleo na tom obrazku je skvele..ja ani po par mesiacoch neviem to dotiahnut na koberec hmmm.. :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 02 Apr 2013 20:07 pm

Takze slubovany update - fotky bez DC :-).

Obrázok
Triscene bol zvedavy na hnojenie. Kedze ani toto mini sa v nedavnom obdobi nevyhlo PO4 predavkovaniu a stagnacii rastlin, je jeho stav velmi podobny mojej 65-tke.
Riasy sú občas na skle, ale hlavne je tam do očí bijúca čierna štetinková riasa a zelené fľaky na anubiasoch, ale tu som si vedomý nedodržania pomeru N:P v minulosti, tak sa nemám čo čudovať.

V akváriu pribudol na maskovanie Ecchinodorus vezuvius - velmi pekna rastlinka a v buducnosti jej doprajem mozno aj svetlo a priestor na rozdiel od sucasneho stavu :-).
Dalej je tam nova Ricardia Chamedryfolia, ale som sklamaný. Napiek tomu, ze som si mohol vybrat a verím, že som si zobral kelímok v najlepšom stave, bola plná zelenej vláknitej riasy. Tá mi robí problém najmenej, naštastie sa jej dá pomerne ľahko zbaviť (CO2, mäkká voda a krevety), ale človek by čakal od tropicy za 9,95€ trošku inú kvalitu. Ale som rád, že ju mám.
Ešte chystám jednu zmenu. Blyxu úplne vpravo by som chcel vymeniť za Ammania sp. 'Bonsai'.
Po prehrmení PO4 akvárium ožilo a pekne sa všetko zahustilo. Hnojenie este nie je ustalene, to este aktualizujem aj neskor, lebo toto akvarium v minulosti spotrebovalo pomerne dost PO4.
Aj tu je stále BBA a neskôr tu aplikujem experimeny z Finger Garden akvaria - je väčšie a stabilnejšie, preto prípadné riešenie v minicku uz iba potvrdim.

aktualne hnojenie (tyzdenne davky):
Mg = 3,9558 ppm
K = 29,0429 ppm
Fe = 0,9422 ppm
PO4 = 0 ppm
NO3 = 11,2525 ppm

Posledne namerane hodnoty:

PO4 = 0,4 ppm
NO3 = 5 ppm
Fe = 0,10 ppm

Z filtra som odstránil purigen a zmizla mi mastná hladina. Bol tam bez regenerácie asi 6 mesiacov a asi to bolo vela. Bolo ho tam ale malicko.

ďalšie fotky zo 17.3.
IMG_6424.jpg

IMG_6438.jpg

IMG_6434.jpg


S fotkami rias sa velmi nechvalim, ale je to vidiet aj na týchto obrázkoch.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod TTjopo » 02 Apr 2013 21:29 pm

Vyzera to dobre
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2013 11:17 am

njn, pekne sa ti flamingac chytil ... aj buces sa ocividne dari ... a pokial dobre vidim toto akva ti ani bba nesuzuje ... este travnicek pokosit ...:lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 03 Apr 2013 11:29 am

Travnicek kosim pravidelne a aj tu je BBA. Dohodim aj fotky rias, len teraz nie som pri svojom PC.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod doors010 » 03 Apr 2013 11:37 am

chnuro kosis ho az popri substrate ????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 03 Apr 2013 11:52 am

ano, toto je fotka tak 2-3 tyzdne po zostrihu. Uzasny travnik!
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2013 13:00 pm

jj, eleocharis mini je tiez riadna burinka .... mozes stale strihat ... ale aspon sa netaha moc vysoko .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 03 Apr 2013 23:54 pm

Pridavam detaily stavu. Žiaľ, aj toto patrí k akvaristike. Práve preto, že obe moje akváriá majú podobné problémy podozrievam hnojenie.
IMG_6444.jpg

IMG_6443.jpg

IMG_6441.jpg

Fotené 17.3. Čiže fotografie z rovnakej série ako v mojom včerajšom aktualizačnom príspevku.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 04 Apr 2013 14:08 pm

njn, hnusoba jedna .... aj do tvojho minicka sa hryzla ... ale podla mna to nie je uplne zle ...ked sa pozeram tak sa drzi na miestach kde ma ziadnu alebo len skutocne malu konkurenciu ... cize na starych listoch anubiasu ( ostrihat a vybrat alebo pretret stecom namocenym v EC pokial listy nechces strihat ) a na koreni ktory je ... mrtvy .... tu by som tiez dal EC a mas poriesene .... ale napr. ak dobre vidim v ricardii nie je cize zdrava rastlinka je pre nu konkurencia .... ja by som sa s bba neparala pokial su toto najproblematickejsie miesta 1 x kura s EC je je po nej .... nad dovodom jej vzniku aj tak este stale mozes "laborovat" v 60ke ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 04 Apr 2013 14:29 pm

Ked ju lokalne odstranim (a to robim slate), tak to sice trva dlhsie, ale objavi sa znova. Cize pricina vzniku tam niekde stale je. Chcem to nejako doriesit, lebo pacnost udrzby je takto obrovska.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod TTjopo » 04 Apr 2013 14:34 pm

bez prace niesu kolace
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Under the Stump

Odoslaťod Giftzahn » 05 Apr 2013 08:24 am

Chcem to nejako doriesit, lebo pacnost udrzby je takto obrovska.


njn, ber to pozitivne ... nie pracnost udrzby je vysoka ... ale potesenie a radost s moznosti pracnej udrzby akvariek .... :mrgreen:

ja som vcera zacal smycit akvarka, zahradnicit = kosit eleocharis pusilla, stonkovky, machy, cistit filtre, diffuzory, hadice, liliny atd. o 18:00 a skoncil som tesne pred 24:00 .... a uplne ze super som si oddychol a zrelaxoval ... a vyvetral "hlavu" od pracovnych "sraciek" a stresov ..... :P :P :P
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Under the Stump

Odoslaťod budulinecek » 07 Apr 2013 10:52 am

Giftzahn napsal jsi to přesně ... je to koníček a jde o relax :pivo:
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: Under the Stump

Odoslaťod MifkoKE » 17 Jún 2013 09:50 am

Nazdar chnuro, ako sa ti darí s akva? Zbavil si sa už nejako BBA? Bola nakoniec chyba v hnojení?
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 01 Sep 2013 11:46 am

Caute,

dam aspon starsie foto, lebo k tomu datumu by sa dalo povedat, ze BBA som sa zbavil. Aspon z velkej casti...
Fotky su z 24.6.2013.
IMG_7638.jpg
Celkový pohľad

+ nejaké detaily:
Detaily.jpg

Na poslednej fotke vpravo je Ammania sp. 'Bonsai, ktoru som dostal do daru od Gifta este v aprili, za co som mu velmi vdacny. Skvele tam zapasovala rychlostou rastu aj vzrastom.
Cryptocoryne Flamingo uz prerastlo moznosti tohto akvaria a toto je posledna foto s ňou. Momentálne trošku stabilizujem akváriumk po prerábke (cryptocoryny sa dost tazko vyberaju) a o par tyzdnov hodim foto.

@MifkoKE - prepac za neskoru odpoved, v podstate fotky hovoria za vsetko a nieco som priebezne pisal o BBA katastrofe aj tu.
Riešenie sa mi potvrdilo v oboch akváriiách. Problém sa z časti vrátil v lete, kedy bolo v akváriách aj 30°C. Teraz sa vracia všetko do normálu a za názorom z príspevku v teme o easy life hnojivách si stojím.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Jozef I. » 01 Sep 2013 12:33 pm

Krasne akvarko skutočne. To C.flamingo si odkiaľ zohnal?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.