mam problem schorobou



Akvarijné ryby - choroby, liečba

mam problem schorobou

Odoslaťod Kukmen » 22 Nov 2004 12:17 pm

MOJE RYBY SA NEUSTALE OBTIERAJU O RASTLINY drevo...a ziadne lieky nezaberaju co mam robit :roll: :wink:
Kukmen
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Okt 2004 12:31 pm

Reklama

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod Ceco » 22 Nov 2004 15:57 pm

Nuz, prestat sa usmievat, a zacat konat. Malo informacii. Popis podrobnejsie. Ake akva, osadka, technika, kvalita vody. Co za lieky si doteraz pouzil, etc. Odhadujem to na nejake parazity, ale ako pisem, je potrebne uviest viac informacii.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod xDodox » 22 Nov 2004 16:02 pm

Mozno pouzit toto
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod Ceco » 22 Nov 2004 16:36 pm

xDodox napísal:Mozno pouzit toto


Podla mna zbytocne vyhodene peniaze. V prvom rade je potrebne identifikovat pricinu choroby. Na lieciva typu "vseobecne" a este k tomu "na prevenciu" osobne neverim.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod jacik » 22 Nov 2004 20:36 pm

Kukmen napísal:MOJE RYBY SA NEUSTALE OBTIERAJU O RASTLINY drevo...a ziadne lieky nezaberaju co mam robit :roll: :wink:

v prvom rade skontroluj podmienky v akva (cistota vody, teplota, neprerybnenost, nestresovanost ryb atd). ryby neochoreju viacere naraz len tak. nieco v nadrzi nie je ok. hladaj pricinu.

ryby ktore sa ti nezdaju fit oddel od zdravych (rozumej vyhod).
liecba sa pri malych rybach financne neoplaca a malokedy je aj uspesna. uspejes vacsinou len pri najbeznejsich ochoreniach (krupicka, plesne).

zaklad je prevencia ale nie chemiou ale zdravym zivotnym prostredim.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod Maja » 23 Nov 2004 09:45 am

Mozno to ani nie je choroba :-). "Obtieranie" ryb o dno, dekoraciu a rastlinstvo moze byt obycajne zbieranie potravy. Ryba rychlym pohybom zdvihne male ciastocky spomedzi strku a hned ich odborene prezrie :-). U mna to robia gupky, platy, mrenky schuberty a ked su den nekrmene, tak v podstate vsetky ryby snoria kde mozu :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod affinis » 23 Nov 2004 11:51 am

tiez by som suhlasil s Majou, ze nejde o ziadnu chorobu, ale je to len prirodzene spravanie ryb a niektore sa takto aj vytieraju a ty im tam lejes nejaku chemiu...skus si nieco o svojich rybkach precitat, skor ako tam nalejes nejaku ´´dobrotu´´.
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod Drobec » 23 Nov 2004 21:58 pm

aj ja suhlasim že nejde o chorobu,ale neni vylučene že nie.Ja som si všimol že ak sa dostane teplota okolo 20 C z bežnej 23 C Behom par dni,že moje ryby sa tiež začnu obtierať o všetko a po par dnoch maju krupičku,takže niečo na tom je,treba len svoje ryby sledovať,samozrejme že bez zakladnych vedomosti o nich to nejde.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: mam problem schorobou

Odoslaťod milop » 23 Nov 2004 23:35 pm

pridávam sa k drobcovi a
poskytol si malo informácii - aspon o aké ryby sa jedná a ake majú podmienky (teplotu)
......... kedysi sme pri obtierani sa ryb zvyšili teplotu na cca 25-27 st C a pridávali do vody kuch. soľ - NaCl( cca polievková lyžica na 50 l vody - podporuje tvorbu kožného sekretu a ... "zakladnú prevenciu" vôči cudzopasnikom)
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.