25L akva na zaciatok



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

25L akva na zaciatok

Odoslaťod smart616 » 17 Apr 2013 15:54 pm

Zdravim,

ako dieta som 6 - 7 rokov choval rybicky. Zial vtedy som toho az tak vela nevedel a nepocuval mudre rady z knih. Mal som 20L akvarko asi 40x20x25 cm, v nom 2 skalare, 5 - 6 neoniek, 2 mecune, 2 gupky, 1 panciernicka, slimaky a ziadne rastliny. Filter molitanovy na vzdruchovaci motorcek a osvetlenie ziarovkou 15W v kryte co mi zmajstroval otec. Viem bolo to hrozne, ale horsie bolo, ze som kazde dva tyzdne cistil akvarko tak, ze som vymenil komplet vodu. Chudence rybky, teraz viem, ze sa museli velmi trapit, no je na druhej strane zaujimave, ze tie ryby vydrzali bezne nieco vyse roka. Viem, ze sa vam to nepaci, ani mne teraz, ked som si co to o akvaristike precital. Ale k veci. Nejaku dobu som nemal ziadne akvarium a podujal som sa zalozit si nove. O par mesiacov sa idem stahovat, preto v novom byte pocitam s vacsim akvariom, no teraz si chcem spravit take mensie 25L s rozmermi 50x20x25 cm. V buducnosti bude sluzit na odchov gupiek a podobne, pripadne ako domove pre krevetky. Zatial v nom chcem mat aspon nejake rybky a rastliny. Z mojich predoslych chyb som sa poucil a preto chcem vsetko v ramci mojich moznosti robit tak, ako sa ma. Na akvarium nemam vyhradenych vela penazi, preto nemam moznost kupovat drahe chemikalie a techniku. Skor by som chcel postupne, dokupovat, nieco vyrobit sam (som manualne aj v elektrotechnike zrucny) a pod. Teda to najnutnejsie najprv. Postupne zalozit akvarko a az potom ryby. Temu som zalozil, pretoze som dane informacie nikde nenasiel. Akvarium som si dal spravit u nas v sklenarstve. Rozmer je dany rozmermi skrinky, kde bude umiestnene. Pristup zvrchu je este nejakych 20cm.

1. Na dno mam moznost zohnat strk cca 3 - 5 mm zrnitosti, nie je ostry. Staci na dno len samy strk? Resp. co sa este pod strk dava?

2. Osvetlenie by som chcel riesit led pasom 2x45 cm ( pripadne viac) studena biela. Ano viem, zhrnie sa pravdepodobne na mna obrovska kritika, ale je to akvarko s malou vyskou vodneho stlpca a je len na taky zaciatok a neskor na odchov. Co na to hovorite, bude to stacit? Chcem len nenarocne rastlinky.

3. Filter by som si chcel vyrobit externy kanistrovy. Z ebayu som si objednal toto male cerpadielko http://www.ebay.com/itm/310644239129?var=610182891891&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 model 750L/hod a mam moznost v ramci prace si v jednej firme dat zvarit nadobu do pozadovaneho tvaru, pripadne zatial aj nadoba z vyzivovych doplnkov pre kulturistov. Filtracne naplne by som pouzil molitan a keramicke kruzky. Tie som tiez niekde na ebayi videl. Viem, ze cerpadlo ma pisany velky prietok na take male akva, ale mohlo by potom sluzit na velke akvarko. S tym ze roztrekovaciu rampu a nasavanie by som nejak spravil z PPR-ky. Pripadne dam si poradit (viem, ze to tu bolo riesene, pisem len o tom, co som si vybral)

4. Kryt akvaria by mohol byt spraveny z plastu. V tej iste firme si viem dat spravit spolu s filtrom. Ale neviem sa rozhodnut, ci tam ten kryt vobec dat. Videl som tu viacere akvaria, ktore mali vodu takmer az po vrch a nemali kryt ani krycie sklo.

6. Aku osadku tam dat? Viem, ze akvarium by sa nemalo prerybnovat, ale s dobrou filtraciou (ako som sa opat tu docital) by sa pocet ryb dal zvascit.

Dakujem za informacie. A prosim ak mate rady typu, ze to tak nemam robit vobec, tak radsej nepiste. Viem, ze to nebude idealne s idealnym ph, idealnou teplotou a neviem cim este, ale casom to tak bude. Vdaka.
Naposledy upravil martin_s dňa 17 Apr 2013 16:07 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstranena inzercia!!!
smart616
 
Príspevky: 17
Založený: 17 Apr 2013 14:28 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Reklama



Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.