CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod pitriss11 » 17 Apr 2013 13:24 pm

Chtěl bych tímto mým prvním příspěvkem poděkovat všem, kteří mě na těchto stránkách pomohli radami a nápady.
Tato věcička slouží jako difuzér, bublinkovač a zásoba CO2 při krátké nepřítomnosti.

Skládá se z těla... odměrka ph Dajána
víčko... z tuby na různé vitamíny( válečky třeba vitamin C atd..)
filtr... lipové dřívko
vsuvka... část plast hmoždinky,slámka nebo propojování hadiček...(fajn by byl pravý úhel,protože přívod co2 by nebyl kolmý)
přísavka
lepidlo


Vyvrtáme, či vyřežeme ve vnitřní části víčka otvor na lipové dřívko, ale trochu menší, tak aby dřevo
nepropadlo.Zkrátka takový rantlík pro lepší přilepení.Vlepíme co nejtěsnější opracovaný lipový
filtr.(hloubku jsem dal zárověň s vnitřkem víčka,myslel jsem, že to bude moc ale není.)
Do dna zkumavky vyvrtáme otvor pro hadičku s CO2 a vlepíme zde vsuvku.( takovou abychom na ni
později nasadili přívod CO2.Nejlépe pravý úhel.
Víčko vlepíme do odměrky.Ještě přilepit přísavku ( lepší by byla s delším krčkem, aby bublinky byly
dále od skla a lépe se zachytily do zvonu umístěném nad difuzérem)
Lepil jsem sekund. lepidlem, ale každý podle sebe.Důležité upozornění:Vše musí dokonale těsnit!!
Poprvé jsem do dna dal jen nepřilepenou hadičku a časem jsem probublal celou odměrku a CO2
šlo bokem!
Proto jsem to upravil vsuvkou.Naplníme vodou třeba pomocí injekční stříkačky.
Výsledkem je viditelný počet bublin, difuzér a nad tím mám plastovou nádobku na zachycení
nespotřebovaného CO2, do které nabublám trochu do zásoby,protože na víkendy odjíždím.Údajně
by samovolný odběr CO2 do vody neměl zaškodit.Alespoň to hnojí o den, dva při nepřítomnosti.
Lze využít při obavě z možného vyprchání plynu z bomby.
Na burčák by to mohlo fungovat taky.Ale to nevím.

P.S.Neporadil by mi někdo proč roztok 4dkh ze sody bikarbony, podruhé i ze sody na praní je ZELENÝ
ne MODRÝ? Podezřívám činidlo ph od Dajány.
Zmodrá při 8dkh.Jaké tedy činidlo PH? Anebo tech. destilka namísto lékarenské? DÍK.
Prílohy
obr3.jpg
obr 1.jpg
obr 2.jpg
pitriss11
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2013 12:43 pm

Reklama

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod Milan666 » 17 Apr 2013 18:50 pm

Chcelo by to viac foto, hlavne kde ide CO2 do zásoby ako vravíš.
To činidlo (BM) si zmeraj iným testom, podľa mňa to 4 dKH nebude
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod pitriss11 » 17 Apr 2013 20:52 pm

Takže jiné fotky.
Ta miska je starý způsob zachytávání CO2.Čím větší plocha s hladinou tím rychlejší smíchání s vodou.Já ráno před odjezdem
otevřu jehlový ventil naplno a načepuju CO2 do misky.(Kolik je třeba vyzkoušet dle velikosti nádoby)
Bombu zavřu(burčák by se mohl odklonit odbočením). Voda si sama odebírá CO2. Po návratu misku otočím, protože v ní
zůstanou nějaké zbytkové plyny. A dávkuji přes bombu počtem bublin za min.
Je to asi méně CO2 jak difuzorem, ale lepší jak nic.

K tomu testu: Vytvořím 4dkh, změřím Rataj test Karbon.Po 8 kapkách změní barvu .8:2=4dkh Přidám Dajana PH tester 4 kapky
a je zeleno.
2x vytvořeno z různych sod.A zelená. Po přidání krystalku sody(zvýšení dkh je modrý, ale to je víc než 4, asi 8dkh.
PH tester Dajána
UT Karbon Rataj(ve vodě akvaria ukázal 6dkh) Nevím co je špatně.Asi ty testery. HA...TEĎ TO VIDÍM. Rataj spotřeba 2.O2.2013.
To bude asi ono.Vzal jsem ho do ruky abych ti napsal čím testuju.No zítra jdu hned do obchodu.
Prílohy
obr6.jpg
obr 5.jpg
obr 4.jpg
pitriss11
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2013 12:43 pm

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod Milan666 » 17 Apr 2013 21:21 pm

Akvárium vyzerá pekne. Hmmm, no testom od Dajany by som nedával žiadné pozitívne body. Ratajov KH mi ukazuje zatiaľ celkom v pohode. Destilovaná voda môže byť obyčajná, ale radšej z drogérie ako z b. pumpy. Sóda je dobrá potravinárska. To všetko ale potrebuje mikrováhu a spoľahlivú.
Ten zásobník je v týchto končinách pomenovaný ako difúzny zvon. Považoval by som ho však za zbytočnosť pokiaľ máš CO2 fľašu a difúzor. No a fľašu je dobré nechať otvorenú a radšej nemanipulovať s otváraním a zatváraním
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod sappa » 17 Apr 2013 21:26 pm

ak vidim dobre tak v pozadi mas bublinkovac - filter "pohanany" vzduchom ten ti vytlaca co2 s vody takze to by som zmenil inak pridavanie co2 nema vyznam
ale na tvojom mieste ak mas ihlovy ventil tak ho nastav aby sa co2 pridavalo uplne minimalne a stale tym ze to pojde minimalne a stale nemusis mat zachytavaciu nadobu bublinky sa stihnu vstrebat vo vode ak ich filter porozhana po akva len ten filter by som dal iny
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod pitriss11 » 17 Apr 2013 22:05 pm

Dík za pochvalu a udělal jsem ještě celé akvarium.200l.Neonek bude celkem 40 a pak až se chovateli podaří
5-6 skalárů oranžovo-bílých s černými tečkami.Nemůžu se dočkat ale asi až v létě.Možná.
Filtr bude do měsíce fluval 206.(Stačí?) Dík za reakci.Ale zatím filtrovat nějak musím, a rostliny bez CO2 odcházeli.Ale zkusím dát difuzér na opačnou stranu.
8 let jsem měl pauzu a tak to znovu rozjíždím.Pozadí je z pomalované tapety. :D
Prílohy
obr7a.jpg
pitriss11
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Apr 2013 12:43 pm

Re: CO2 výroba- Difuzer,počítadlo bublin a zásoba v jednom

Odoslaťod Milan666 » 18 Apr 2013 19:45 pm

Neviem aký má prietok tá 206-tka, ale ako rastlinkár by som hľadal filter s vyšším prietokom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.