Skalár [Pterophyllum scalare] splesnivenie ikier



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod pavol » 12 Aug 2008 23:59 pm

Robil som skalárov.Môžem povedať dosť uspešne.Bolo jedno v ako tvrdej vode sa vytreli.Podstatné bolo po vytrení preniesť ikry do odchovnej nádrži. Voda bola čisto dažďová s výluhom rašeliny. Čajovej farby,veľa vzduchovať.Keď boli ikry neoplodnené,plesniveli.Medzi nimi sa vyliahli oplodnené,v chumáčikoch vyseli na liste,i po dne akva.Po rozplávani začali prijímať živú potravu/prach/.Ja som chodil na dafnie,ktoré som sitoval.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Reklama

Re: Skalare:Splesnivenie ikier

Odoslaťod laci » 13 Aug 2008 07:16 am

Pata napísal:No,moje už konečne plávu :!: Urobila som ale chybu,vyliahnuté (s chvostíkmi)som dala do malého 8l akva s jemným štrkom-a to som nemala-ako tak šibrinkovali chvostíkmi,zavrtávali sa hlbšie a hlbšie do štrku a nevedeli sa odtiaľ dostať...ked som chcela jednemu pomôcť(špilkou)daľších troch som zahrabala :roll: ...tak som to nechala na prírodu...uvidíme koľko zostane :cry:


Nie je potrebné ich prekladať – urobíš viac škody ako úžitku. Nechaj ich nech sa rozplávu v nádrži kde sa vyliahli, začni opatrne kŕmiť, prebytočné krmivo usadzujúce na dne odstraňuj. Až po nejakej dobe ich prelož do väčšej nádrže. A samozrejme pravidelná výmena časti vody , ale až po ich rozplávaní a kŕmení.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod laci » 13 Aug 2008 07:17 am

pavol napísal:Robil som skalárov.Môžem povedať dosť uspešne.Bolo jedno v ako tvrdej vode sa vytreli.Podstatné bolo po vytrení preniesť ikry do odchovnej nádrži. Voda bola čisto dažďová s výluhom rašeliny. Čajovej farby,veľa vzduchovať.Keď boli ikry neoplodnené,plesniveli.Medzi nimi sa vyliahli oplodnené,v chumáčikoch vyseli na liste,i po dne akva.Po rozplávani začali prijímať živú potravu/prach/.Ja som chodil na dafnie,ktoré som sitoval.


Dafnia je pre poter veľká nedokáže ju zožrať, skôr to bol asi cyklop. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod pavol » 15 Aug 2008 21:13 pm

Boli to dafnie,ktoré som triedil cez sitká.Na samom spodnom site zostal prach.Keď dafnie v prírode skončili začal som podobne s cyklopmi. A čo sa týka prenášania ikier,samozrejme v tedy keď sa vytreli v spoločnom akva v tvrdšej vode.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Odoslaťod laci » 16 Aug 2008 20:48 pm

pavol napísal:Boli to dafnie,


No jak povieš :)
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] splesnivenie ikier

Odoslaťod vlasto1984 » 17 Okt 2010 19:11 pm

ahojte mam male skalare pekne sa mi vyliahli cakal som kim sa rozplavaju uz som myslel ze to bude ok ale male iba behaju po spodu akva maju take trhave pohyby a uz druhy tyzden ich mam myslim ze uz by mali pekne plavat ci nie je im pekne vidiet ocka aj zltkovy vak uz maju straveny ale stale nic neplavaju niekde som pocul ze ked sa da vela akriflavinu ze sa ikry viliahnu ale nerozplavaju alebo mate neake ine rady dikes fakt uz som zufaly
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] splesnivenie ikier

Odoslaťod tomino610 » 19 Apr 2013 12:38 pm

Je odstranenie splesnenych ikier velmi dolezite?Mam ich na liste asi 30 a nemam pipetu,tak je to dost narocne odstranit.
tomino610
 
Príspevky: 22
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2013 14:50 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] splesnivenie ikier

Odoslaťod Filip44 » 11 Okt 2014 18:31 pm

Ahojte viete mi prosim poradit nieco na zlepsenie cistory vody? mam slimaky aj cerpadlo nepretrzite zapnute. Pravidelne cistene.
Akvarium ma asi 200 litorv a mam tam asi 100 rybiek skor mensej velkosti. KEd vymenim vodu tak je vsetko ok ale po nejakch 2 tyzdnoch uz zacina tmavnut a neviem si s tym rady. Poradte mi prosim inac to bude musiet predat cez http://www.ipes.sk
Filip44
 
Príspevky: 2
Založený: 11 Okt 2014 18:23 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] splesnivenie ikier

Odoslaťod radorado » 11 Okt 2014 19:22 pm

joke?
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.