neonky a mrenky stvorpruhove spolu? /85L/



Všetko okolo akvarijných rýb

neonky a mrenky stvorpruhove spolu? /85L/

Odoslaťod Kennedy22 » 03 Dec 2004 12:29 pm

ahojte.potrebujem poradit.
idem si zariadit akvarium 85 litrove a neviem ake ryby mam do neho dat.myslite ze sa mi budu byt neonky obecne a mrenky stvorpruhove?mate s tym nejake skusenosti?alebo ake ryby by ste mi odporucili.to akvarko ma rozmery 75/35/35 dakujem a tesim sa na vase odpovede a rady.
Kennedy22
 
Príspevky: 11
Obrázky: 12
Založený: 02 Dec 2004 14:55 pm
Bydlisko: Ša?a

Reklama

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod gabriela » 03 Dec 2004 12:45 pm

Akekolvek ktore sa k sebe hodia a zmestia sa tam, a hlavne sa ti pacia.
dolezite veci:
-nesmie ich byt prehnane vela
-nemali by sa likvidovat alebo velmi stresovat nvzajom

takze neonky ano, cca 3l na jednu rybu (najlepsie krdlik)
mrenky ano, cca 6l na jednu rybu (su to rychle mrsky, ktore mozu stresovat ostatne ryby a okusovat im plutvy)

este dalsie otazky, napr:
-ake bude ostatne zariadenie akvaria?
-budes chciet este nejake ryby na dno? panciernicky, prisavnicky?
alebo krevetky?
-budes chciet akvarium s jemnymi rastlinkami?

a asi este kopa dalsich veci, ale pekne postupne...
Naposledy upravil gabriela dňa 04 Dec 2004 17:43 pm, celkovo upravené 1 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod xDodox » 03 Dec 2004 13:37 pm

Neonky - cca. 10 ks (idealny pocet).
Zopár informácii:
Paracheirodon innesi
Tetra neonova
teplota vody: 20°C-28°C
pH vody: 5-7
vzrast: 4 cm

Paracheirodon axelrodi
Neonka prava
teplota vody: 24°C-30°C
pH vody: 5-6,5
vzrast: 5 cm
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod Igypop » 03 Dec 2004 14:22 pm

Mrenky štvorpruhové - treba ich cca 10ks, potom sa zoberajú sami sebou a ostatné osadenstvo nechajú viac-menej na pokoji a tiež sú krajšie vyfarbené.

Osobná skúsenosť :)
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod dracula » 03 Dec 2004 14:34 pm

ja som si zakladal akva minulý týždeň, 84 l. Možno ti moja zostava trošku pomôže alebo inšpiruje.....
6 ks - kardinálka čínska - hyperaktívna rybka, neustále v pohybe, drvivu väčšinu času travy v hornej časti akva
2 ks - black molly - pokojna, mierumilovna, flegmaticka, niekomu sa môže zdať že leniva
2 ks - gupky - odolne, zaujmave a pekne - ale zalezi od vkusu......
1 ks - prísavník - mám takého asi 3cm krpca......strašne pohodova ryba.....väčšinou ale facha na "nočných".....

Plus mienim dokupiť parik mečúňov, asi 8 neoniek, 2 prisavnikov, a asi 6 gupiek - /u gupiek pomer samec - samice - 7:1 - nechcem ich mať premnožené/ - a jedného panciernička......

Tak toto je moja terajšia a ak sa podari bubuca osadka, ale inak čo si tam dáš závisí od tvojho vkusu, ako to tu bolo už pár krát napísané. Ja mám rád takýto drobizg, ty si možno na väčšie ryby, vravím, záleží od vkusu......daj vediet ako si to nakoniec vymyslel.........
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod denis » 03 Dec 2004 14:58 pm

K tym mrenkam stvorpruhovym. Oco v chovni prelozil asi 30ks mreniek asi 2,5cm velkych do 300l akva, kde su chovne panciernicky, jedna dospela samica skalara a par malych skalarov. Tieto mrenky nahanali male skalare a dokonca aj tu dospelu samicu. Ale vzdy to bolo tak, ze len 2-3 mrenky na jedneho skalara a to som si vsimol vzdy len pred krmenim, potom po krmeni som to uz nejak nesledoval.
Cize neviem ci by som ich daval k tetram neonovym, ale to zalezi hadam aj od zariadenia akvarka a tato 300 zariadena nie je. Ale zase v takom velkom akva by si mrenkyostatne ryby nemuseli vsimat a predsa si dovolia do nich.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod Igypop » 03 Dec 2004 16:10 pm

Ja mám v 37l akva 9 mreniek štvorpruh.+ 2 tetry citrónové, 2 t.žiarivé a 3 dania.
Mrenky sa nahánajú medzi sebou, sem tam vyštartujú po ostatných rybách, ale žiadne súvislé prenasledovanie. Plutvy nemá ohryzené žiadna rybka. Samci sa navzájom predvázdajú aj niekolko minút v kuse a sú parádne vyfarbený. Inak sú to nenažrané ryby :evil:
V akva je zopár rastlín a koreň.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod Kennedy22 » 03 Dec 2004 16:45 pm

dakujem Vam vsetkym za odpovede a odpovedane otazky.a este neviem ake rastliny tam chcem mat.takze ak viete aj to takporadte a poradte aj kde bby som ich vedel co najskor zohnat.Som zo Sale.dakujem Vam vsetkym.
Kennedy22
 
Príspevky: 11
Obrázky: 12
Založený: 02 Dec 2004 14:55 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod dracula » 03 Dec 2004 22:57 pm

Inak čo sa týka mreniek, u nás sú to jedny z najlacnejších rybiek /17,-/ a do ďalšieho akva možno kupim najme tie. Inak počul som, že sa ich neoplati chovať v spoločnosti pomalych ryb, alebo ryb z masivnymi plutvami....skalare..gupky......atd.......vraj s oblubou obhryzaju...

Igypop.........No zatiaľ som sa nestretol z rybami ktoré by pohrdli žrádlom......a o tej nenažranosti už viem dačo aj ja, aj keď len kratko - gupky, molly a kardinalky sa v nenažranosti predbiehajú - ale naj je asi samica gupky....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: neonky a mrenky stvorpruhove spolu?

Odoslaťod Sanko2 » 03 Dec 2004 23:27 pm

k nenazranosti moje dve guramy modre su otrasne nech tam toho nasipem akokolvek vela a akokolvek casto tak by len zrali a zrali a ked to zmyzne tak pytaju zas...otrasne :)
ale som nieco aj k teme...vela skusenosti s mrenkami nemam, ale co som pocul cital a tak podobne tak len nieco co rychlo plava a dokaze sa ubranit neustalemu obhryzaniu plutiev....:)
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: neonky a mrenky stvorpruhove spolu?

Odoslaťod Pejo » 04 Dec 2004 00:12 am

nemusi to byt rychle - staci aby to nemalo dlhe plutvy.ja som mal s mrenkami dokonca aj bojovnicu, zo zaciatku ju stale nahanali (a ta sa len schovovala), ale po case si zvykli aj na nu a dali jej pokoj. mrenky sa nahanaju medzi sebou - a stacia aj 3 aby ostatnym dali pokoj :roll:
Obrázok používateľa
Pejo
 
Príspevky: 33
Obrázky: 1
Založený: 28 Mar 2004 20:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: neonky a mrenky stvorpruhove spolu? /85L/

Odoslaťod e1 » 06 Dec 2004 11:14 am

drakula

iba mala poznámka, pancieničky sú spoločenské. aby sa cítili v pohode treba skupinku aspoň 5-tich. ak je sám tak je veľmi plachý. Zvol si niektorý z menších druhov napr. pandu. je malá a vyzera elegantne.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: neonky a mrenky stvorpruhove spolu? /85L/

Odoslaťod wu-tan » 06 Dec 2004 11:15 am

dracula: na 85l ti uplne staci 1 prisavnik
Obrázok používateľa
wu-tan
 
Príspevky: 60
Založený: 12 Okt 2004 16:08 pm
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Re: poradte mi prosim!!!

Odoslaťod Igypop » 06 Dec 2004 11:59 am

dracula napísal:Igypop.........No zatiaľ som sa nestretol z rybami ktoré by pohrdli žrádlom......a o tej nenažranosti už viem dačo aj ja, aj keď len kratko - gupky, molly a kardinalky sa v nenažranosti predbiehajú - ale naj je asi samica gupky....


Keď to porovnám s tetrami, ktoré si 4x z niečoho ďobnú a viac ich to nezaujíma, tak mrenky keď zbadajú, že mám v ruke pixlu so žranicou, tak vyskakujú 5cm nad hladinu.
Ak to bude takto pokračovať, tak ich budem krmiť z ruky :lol:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: neonky a mrenky stvorpruhove spolu? /85L/

Odoslaťod dracula » 06 Dec 2004 15:03 pm

Takže toho panciernička mám dostať do daru od kamošky ktorá ruší akva..........tiež som sa jej spýtal či nevadí, že je sám, ale ona mi tvrdila že ho už má nejaký čaš, a že mu to absolútne nevadí. Však sa uvidí...momentálne netuším čo je to za druh, keby mu náhodou samota vadila, tak si urobím malé hejho pancierničkou v 50 l akvárku ku ktorému som sa predčasom dostal...............no a s tími prísavníkmi je to rovnako....dar.....radšej si ich zoberem....ako by mali skončiť dakde v kanalizácii.....
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.