prosim pomoc hynu mi tropheusy



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Mariok » 02 Mar 2010 20:20 pm

:) :pivo: :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 01 Jún 2013 20:19 pm

ja som si kupil 12 tropheusov bemba a 6 duboisov(vsetky su priblizne velkosti 2cm) do 120L akvaria i ked mam nove akvarko iba tri dni napustene,,,zohnal som s zabehnuteho filtra vdu a pridal do mojho nech neni uplne nova voda,,,zatial sa drzia vsetky zlaticka a nechcem uz im do toho zasahovat,,obcas sa sice trochu zatrasu a to ma znepkojuje,,no ja dufam ,ze budu fajn,,,nejake dotazy a myslite,ze budu fajn co najdlhsie ??? spolu s nimi mam v akvarku len troch prisavnickov a styroch pancernickov
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 01 Jún 2013 20:29 pm

Máš to prerybnené!! to ti nehovorí nič?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod marlo » 01 Jún 2013 21:20 pm

Jj.. ako pise Milan prerybnene

Odoslané z GT-I8190 cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Maja » 01 Jún 2013 21:22 pm

konasek napísal:12 tropheusov bemba a 6 duboisov(vsetky su priblizne velkosti 2cm) troch prisavnickov a styroch pancernickov
do 120L akvaria

Uff :), ty si odvážny :).
Ak sa nič zvláštne nestane tak odhadujem, že pol roka budeš vytešený z akvária.
Ak dorastú LEN do 12 cm trofeovia, len do 8 cm prísavníčky a tie pancierničky- ostáva len dúfať, že máš tie do 5 cm :twisted: , tak to máme len tak barsočko 18x12+3x8+4x5= počítaj so mnou---- 260 cm. Ak by to boli obyč rybky, také tetry, razbory, niečo podobné málohovnotvorné, na 260 cm rýb by si potreboval minimálne 260 litrov ČISTÉHO! objemu vody. Ups... máš 120 celé akvárium... :?
No a teraz poďme ku zlatému klincu programu: citácia z rybyčky.net pri duboisovi
Dop.počet ryb: Minimálně 20 kusů ve skupině.
Min.vel.n.: Min. 200 litrů (125x40x40) bez pozadí.
To, že ich je len 6 prehliadneme a zameriame sa na litráž. 1 kus potvorky potrebuje 10 litrov vody, no kto by to do nich povedal?
Čistý objem vody je bez pozadia, bez kamienkov, bez koreňov, bez toho prázna od vrchu hladiny po koniec skla, tj 120 litrové zariadené akvárium má asi 90 litrov vody.
Riešenie: do pol roka zožeň 300 litrové akvárium s vhodnou filtráciou a papierik s radami skúseného cichlidára. Ak sa nedá, choď ich napchať do ... tomu predavačovi čo ti ich s úsmevom predal- a riadne hlboko- zaslúži si to.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 03 Jún 2013 08:07 am

ako prvy odisiel prisavnik,,potom som zbadal splasene lietanie po nadrzi a obtieranie sa a od tej doby tropheusy odchadzaju jeden po druhom,mam pocit ako keby som si nieco priniesol s tymi pancieranickami ci prisavnikmi,,,teraz mi na to doplacaju trofici :( iba duboisy sa zatial drzia ,ale nevyzeraju tiez dobre,,dnes mi uhynul dalsi prisavnik,,a trofikov uz 7 ;( idem kupit entizol,lebo mi to pokape vsetko z neznameho dovodu
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod maxxx01 » 03 Jún 2013 14:50 pm

tým entizolom chceš liečiť konkrétne čo?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Maja » 03 Jún 2013 16:17 pm

Za tisíc slov postačí jedna fotečka. Aspoň mobilom.
Prvá chyba bola tak skoré napustenie.
Načo hneď Entizol? Nekupuj ho:
1. ho aj tak voľnopredajne nekúpiš- lebo sú to vaginálne tablety na hnusné veci čo si mládež donesie z koncertu Pohoda
2. predá ti ich len zverolekár za veľa penazí a kým rybkám netrčí spironukleus z hlavičky - tak ti je to zbytočné, iba čo im chúďatám zaťažíš vnútornosti chémiou.
Tj si zasa na tebe niekto len dobre zarobí.

Choď si kúpiť obyčané širokospektrálne liečivo (omipur, baktopur, prevent) , alebo prípravok na úpravu vody pred vpustením rýb (costamed). Ja som napísala len od Sera- kľudne môže byť aj iná firma. Hoď sem nejakú fotečku akvária. Možno zistíme, že namiesto čadičového štrku ti predali ciernou farbou nafarbený piansek klasičny wospolny- krakow :).
Ďalšia možnosť je, že si už trofeusy začali formovať postavenie v skupine a proste sa len "mlátia" aby každý vedel, kde je jeho miesto. Doplatili na to prísavníci- ak sú malí- nič neobviklé. Preto tá rada predtým, že máš kontaktovať skúseného cichlidára, ktorý ti poradí.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod roer » 03 Jún 2013 18:30 pm

A čím ich kŕmiš? By zasa mňa zaujímalo.
roer
 
Príspevky: 49
Založený: 28 Máj 2010 19:35 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 03 Jún 2013 20:00 pm

Klasika pri nezabehnutí akvária, chytro, chytro tam nasáčkovať ryby a v takom počte ako do konzervy!!, no a potom pomoc, to nie prisavníci, nič si si tam nedovliekol! Rybky chúderky doplácajú na neochotu sa najprv niečo naučiť. Hovorí sa tomu akvaristický analfabetizmus. Neber to ako urážku, ale ponaučenie.
Máš tam otravu NO2-jkou a NO3-jkou, rýchlo a denne meniť 1/3 vody
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Maja » 03 Jún 2013 20:50 pm

Milan666 napísal:Klasika...

Tak tak ako Milan píše. Otázne je ale, či tam ten chlapec má vôbec základné vybavenie- nejaké tie dekorácie, filtráciu, úkryty, akú potravu im dáva... Ak to má len tak "na zelenej lúke" tak to nekapú, to páchajú samovraždu.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod martin_s » 04 Jún 2013 09:21 am

konasek napísal:...,mam pocit ako keby som si nieco priniesol s tymi pancieranickami ci prisavnikmi,,,teraz mi na to doplacaju trofici :(...

Toto je vzdy najlepsie... Niekto prerybni nezabehnute akvarko, nevytvori podmienky kvoli comu mu hynu ryby ale vzdy je na vine samozrejme to ze si "nieco" priniesol do akvarka s inymi rybami... :dead:

konasek napísal:...idem kupit entizol,lebo mi to pokape vsetko z neznameho dovodu

To nie je neznamy dovod... Ten je znamy - chyba chovatela...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 04 Jún 2013 12:35 pm

Chudák rybky, mne vždy príde tak ľúto a potom "tá moja úprimnosť", prepáčte
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 05 Jún 2013 22:30 pm

Žeby si uvedomil svoju chybu? Mlčaním nám dal za pravdu, aspoň niekto
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 11 Jún 2013 17:10 pm

duboisov som tam mal 6 a vsetky v pohode prezili,,akurat tie tropheusy vtedy uhynuly,,no teraz je uz vsetko ok,,,,podaval som tam ten entizol a po troch dnoch sa ryby prestali obtierat uplne,,,,takze teraz je vsetko ok a okrem toho co sa tyka mojho akvarka,,tak samozrejme,ze mam kyslik,dobry filter a zopar ukrytov ako aj piesok kremicity a cele predne celo akvarka uplne bez prekazok,,tak aby mali afriky dost placu na plavanie,,,,,,,,ako vravim teraz je vsetko super a to len vdaka tomu entizolu a uz mam aj dalsie troheusy ,ktore tvoria s doboisami pekne hejno,krasne plavajuc po pravidelne cistenom akvarku(1/3 kazdy tyzden)
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 11 Jún 2013 17:11 pm

roer napísal:A čím ich kŕmiš? By zasa mňa zaujímalo.

krmim krmivom od tetry len raz denne a okrem toho mam spirulinu vlockovu ako aj jemne granulky
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 11 Jún 2013 19:45 pm

Ty si nedáš poradiť, že? No tvoja škoda, ten entizol ti narobil riadnú paseku, len ju nevidíš, chvíľu počkaj.
Na ďaľšie ryby si mal počkať, alebo radšej žiadné nekupovať. Aký kyslík a na čo? Čo je dobrý filter?? Koľko je dosť "placu"??
Hovorí ti niečo životný priestor? Teritórium? Čo ti hovorí biologicka filtrácia??
Povedať, že vďaka CHÉMIÍ je všetko je super je prinajmenšom amatérizmus a neúcta k živému. Predstav si, žeby v riekách liečili ryby chémiou, žili by sme ešte??
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Maja » 11 Jún 2013 22:20 pm

Konasek pochybujem, že entizol pomohol. Nielenže si podľa popisu nemal ani jednu chorobu rýb na ktoré sa entizol podáva, ale ani zo srandy neúčinkuje za pár dní. Ty si nedáš povedať a nedoplátíš na to ty, ale tie ryby. Ale to ti je asi fuk- cudzia bolesť nebolí, však? Podľa mňa prestali kapať a ukľudnili sa, lebo sa uź nemuseli tlačiť s x inými dominantnými rybami a aj voda sa konečne znormalizovala. Dokúpením rýb si sa dostal do bludného kruhu. Si radosť každého vedúceho akvaristiky, kolobeh: nákup - bežať po chémiu -wc misa -nákup- bežať po chémiu- wc misa... Aj napriek rozumným radám si svoju chybu nieže zopakoval, ale totálne prekopíroval- čo dodať...
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 12 Jún 2013 17:53 pm

ved su vsetky este velmi malicke(2-3cm) a ja len chcem ,aby vydrzali mx. nejake dva mesiace kym prerobim byt,aby som mohol potom sfunkcnit 300 L akvarko,ktore zapojim az po prerobeni bytu.
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 12 Jún 2013 18:02 pm

Milan666 napísal:Ty si nedáš poradiť, že? No tvoja škoda, ten entizol ti narobil riadnú paseku, len ju nevidíš, chvíľu počkaj.
Na ďaľšie ryby si mal počkať, alebo radšej žiadné nekupovať. Aký kyslík a na čo? Čo je dobrý filter?? Koľko je dosť "placu"??
Hovorí ti niečo životný priestor? Teritórium? Čo ti hovorí biologicka filtrácia??
Povedať, že vďaka CHÉMIÍ je všetko je super je prinajmenšom amatérizmus a neúcta k živému. Predstav si, žeby v riekách liečili ryby chémiou, žili by sme ešte??



aku paseku myslis,ze mi narobil entizol ? a co akoze by malo prist po tom,co som ho pouzil ? lebo ako som uz pisal,,odkedy som pouzil tie tablety rybicky sa ukludnili a teraz plavaju v klude pekne spolu ako jedno hejno a vsetky aj krasne zeru,,tak snad to tak aj vydrzi :kiss:
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 12 Jún 2013 18:16 pm

Entizolom si pozabíjal všetko pozitívne v akváriu, ak si myslíš, že v akváriu sú živé len rybky a slimáky, tak by si mal upustiť od akvaristiky a venovať sa prerábke bytu. Urobíš dve ozaj dobré veci
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Maja » 12 Jún 2013 21:47 pm

2 veci:
1. chémia zaťažuje aj u ľudí pečeň, obličky (nepozeráš dr. hauza? :)) a entizol je svinstvo ktoré sa pužíva len keď si donesieš z výletu pohlavne prenosnú chorobu, alebo pri fakt ale fakt zlej chorobe zvierat, ktorá sa nedá nijako inak úspešne liečiť. To, že ryby nevedia kričať, zvracať a mať hnačku podporuje mylné chápanie mnohých, že im to nevadí, že je to pohodka.
2. z tvojej témy a postnutia podobnej otázky do inej témy tu, z toho ako píšeš, aké detské chyby si urobil a ako tvrdošinne v nich zotrvávaš, som si myslela, že máš tak 9- až max 13 rokov. Po zmienke, že si prerábaš byt, som v šoku. Teda ak tým nemyslíš, že páliš parkety v rohu obývačky.
Riešenie tvojho problému je úplne jednoduché: aby si pochopil, treba ťa uniesť, vtlačiť do chajdy v spišskom podhradí k 22 rómskym spoluobčanom, dať ti diétu a k tomu entizol a zapiť destilovanou vodou ako bonus nejaký ten amoniačik a chlórik. Lebo kto v tvojom veku nepochopí povedané, napísané, praxou dané, ten pochopí len keď prežije. Detto by som ti poradila aby si nikdy ale fakt nikdy nemal deti- keď toto dokážeš s rybami. Som tvrdá a sviňa, milá som bola kým som bola v mylnej predstave, že máš 10 a len ťa ujo v akvaristike oklamal.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod Milan666 » 13 Jún 2013 19:18 pm

Tvrdéééé, ale pravda
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prosim pomoc hynu mi tropheusy

Odoslaťod konasek » 13 Jún 2013 22:16 pm

inak mam dve deti a teda ja sa nedokazem vytocit vy truby,,ale to co tu vy predvadzate na miesto toho,aby ste rozumne poradili,,to ma fakt uz privadza do zurivosti,,,,,navzajom sa vy dvaja tu potiahnute a nechem uz o vas dvoch nic pocut,,,, SI TOTALNA p***
konasek
 
Príspevky: 22
Obrázky: 7
Založený: 01 Jún 2013 19:57 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.