Hagen Marina Aqua Vac čistič vody 15m



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Hagen Marina Aqua Vac čistič vody 15m

Odoslaťod kvietik » 01 Jún 2013 12:22 pm

ahoj,
mate niekto skusenosti cistenia akvaria s tymto vyrobkom?
chcem zrušit vynasanie vody vo vedrach hlavne kvoli manzelke a jej pripadnemu tehotenstvu, kedze ja som dosta casto mimo domova pracovne.toto vyzera zaujimavo , voda z akvaria, ktora nasava tym ze ze je prepojena hadica na umyvadlo a pustena voda z umyvadla vytvara tlak co sposobi nasatie...akurat mi na tom vadi ze ak som dobre pochopil musi byt pri odsavani vody z akva stale pustena voda aj z kohutika, co mi pride trochu neekologicke a a neekonomicke. tak by som chcel vediet ak ma niekto skusenost ci tam potrebujem velky oddtok vody z umyvadla .a kolko litrov vody mi vytecie kym vypustim priklad 200l z akva. za odpoved vopred dik
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: Hagen Marina Aqua Vac čistič vody 15m

Odoslaťod TTjopo » 01 Jún 2013 13:41 pm

Nieje lacnejsie kupit len dlhu hadicu ktoru ked namas napojenu na kohutiku tak z nej vodu z akva vytahujes a ked mas na konci rychlospojku tak len nacvaknes na ventil a otocis a mozes vodu naberat?Po pripade ak nechces manzelku zatazovat v tehotenstve s tvojim konickom skus si pozriet temu Vodné dielo MACOV :).
Ma tam nainstalovanu automaticku vymenu vody.Stlacis gombik a hotovo.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hagen Marina Aqua Vac čistič vody 15m

Odoslaťod kvietik » 04 Jún 2013 12:14 pm

musim skusit len to nasat , akurat ze mam maly spad tak neviem ci to potecie dobre do odpadu.topik vodne dielo macov som pozeral, ma to premakane ale na taketo privody u mna je uz neskoro . No a nezatazujem manzelku svojim konickom lebo je to aj jej konicek, ide iba o tu fyzicku zataz a aj ry\chlejsiu vymenu vody.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Hagen Marina Aqua Vac čistič vody 15m

Odoslaťod TTjopo » 04 Jún 2013 14:27 pm

Nemyslel som to v zlom s manzelkou.
Ja to riesim tak ako som pisal vyzsie.Mam hadicu ktora mi dociahne az k vani CCA 15m.Na konci mam zahradnu rychlospojku.Na druhom konci/zaciatku od akvaria mam urobeny nasavaci zvon s 0,5l pet flase.Ked naberiem do tej flase vodu a otocim smerom hore aby mi zacala vtekat do hadice voda a vidim ze uz sa zacina voda z vlase stracat tak to rychlo ponorim pod vodu do akvaria a vybavene.Po pripade sa da kupit taky jednosmerny ventil.Neviem presne ako sa to vola ale funguje to tak,ze sa to da na hadicu a ked sa hadica pichne pod vodu a par krat sa s nou rychlejsie trhne hore a dole ako keby si z hadicou do niecoho v akvarku pichal tak sa voda v hadici kazdym "pichnutim" dostane dalej a dalej az kym to zacne nasavat same.Dufam ze som to popisal zrozumitelne.Ked vytiahnem vodu z akva tak rychlospojku napichnem na vodovod a napustam.Za par minut mam vodu v akva vymenenu bez toho aby som po dlazke manzelke narobil kvapance a bez toho aby som sa nadrel s kanistrom ako som to do nedavna musel robit.Kedze mam vrchnu hranu akvaria cca 160cm vysoko tak si vies predstavit aka to bola makacka ked som vodu nosil v 30l bandaske a menil som cca 100-150l vody podla potreby.Niekedy aj viac.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.