Peter W. Scott: Akvarium



literatura, casopisy, VHS/CD/DVD

Moderátor: barky

Peter W. Scott: Akvarium

Odoslaťod Peter » 26 Jan 2004 23:10 pm

Peter W. Scott - Akvarium

Vydavatelstvo Ikar Bratislava 1997, 184 stran, kupil som za 399,- Skk, tvrda vazba, kriedovy papier.
rozmer 225×280 mm · slovenský jazyk · ISBN 8071184004

Kapitoly: 1. Prirodzene prostredia, 2. Ryby, 3. Sladkovodne akvarium (napr. rieka amzanskeho pralesa, amazonske kysle jazierko, bystrina rieky Zaire, Zdrze juhovychodnej Azie atd), 4. Brakicke akvarium, 5. Morske akvarium, 6. Uprava vody a udrzba nadrze, 6. Krmenie, rozmnozovanie a starostlivost o zdravie.

Velmi zvlastne spracovana kniha podla rozlicnych typov akvarii, podla toho ako sa odlisuju a ake prostredie by mali vytvorit. Kapitoly su napisane podla typu akvaria a danemu typu akvaria su odporucane ryby, vybavenie, rastliny, dekoracie, technika. O rybach teda nie je vela. Fotografie akvarii zaberaju necele dve strany. Mne je kniha sympaticka...
Prílohy
akvarium_ikar.jpg
akvarium_ikar.jpg (7.91 KiB) Zobrazená 4852 krát
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: Peter W. Scott: Akvarium

Odoslaťod roox » 28 Jan 2004 00:25 am

Jo jo, moc pekna knizka, precetl jsem si ji celou v MZK (Moravska Zemska Knihovna v Brne) a neco si i okopiroval. Hodne jsem z teto knihy cerpal pro pripravovanou sekci BIOTOPY na mych www strankach. Je to kucharka pro akvaristy s touhou po biotopnim akvariu. Vrele doporucuju.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Peter W. Scott: Akvarium

Odoslaťod robo79 » 05 Jún 2013 10:42 am

Toto je kniha mojho detstva, sice som ju nemal, ale som si ju casto poziciaval od kamarata, ktory ju mal. Stale som ju listoval a vzdy ma fascinovala. Myslim, ze vtedy to bola nadcasova kniha pre akvaristov, ktori si chceli urobit nejake biotopove akvarium.
Tuto knihu som si kupil nedavno z antikvariatu a mam ju aj v elektronickej podobe, takze som "happy" a mozem sa s nou vratit do mojich detskych a tinedzerskych obdobi, ked som bol v podstate zacinajucim akvaristom.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto


Naspäť na Literatúra

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.