Black molly [Poecilia sphenops]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Mollynky

Odoslaťod Raviolka » 03 Dec 2004 10:12 am

Pejo napísal:stale ma predlzenu ritnu plutvu - gonopodium (ved si to pozrite na tom obrazku). aj predavac hovoril ze je to jediny samec ktoreho ma

Na fotce je vidět prodloužená ploutev, ale né gonopodium. Ta ryba vypadá jako samice - ale posoudit to musíš ty, vidíš to pěkně zblízka :wink: Pokud má přední paprsky srostlé a viděl si, jak tím gonopodiem dokáže otáčet dopředu, tak to je jiná věc...
Na tvrzení prodavačů bych se nespoléhala ani v nejmenším :?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Mollynky

Odoslaťod SoRex » 03 Dec 2004 16:02 pm

slavok napísal:...nova samicka vyzera presne takto


Vypadá, nebo je to přímo ona?
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Mollynky

Odoslaťod Pejo » 03 Dec 2004 18:10 pm

Pokud má přední paprsky srostlé a viděl si, jak tím gonopodiem dokáže otáčet dopředu, tak to je jiná věc...


tak presne to dokaze to 5 mesacne mlada (takze to bude samec urcite) a podla toho je to naozaj samica. kedze ta druha samica mala predlzenu ritnu plutvu a mala ju inu ako ta druha samica - tak som si myslel, ze to musi byt samec (navyse boli to moje prve dve mollynky, takze som to nemal ako inac porovnat).
Obrázok používateľa
Pejo
 
Príspevky: 33
Obrázky: 1
Založený: 28 Mar 2004 20:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mollynky

Odoslaťod slavok » 06 Dec 2004 09:47 am

SoRex napísal:Vypadá, nebo je to přímo ona?

Nie je to priamo ona, ale vyzera velmi podobne.
slavok
 
Príspevky: 53
Obrázky: 21
Založený: 01 Dec 2004 10:22 am
Bydlisko: ZA

Re: Mollynky

Odoslaťod SoRex » 06 Dec 2004 11:06 am

slavok napísal:Nie je to priamo ona, ale vyzera velmi podobne.

Potom ovšem Tvoje tvrzení nemá žádnou hodnotu. :roll:
Ale vážně - srůst ploutevních paprsků je možný, oddělení srostlých paprsků možné není. Ze somaticky jasného samce nikdy nebude takto jasná samice. O to se nemusíme přít. Vzhledem k tomu, že gonopodium neregeneruje, nedoroste takto ukázková samičí řitní ploutev ani po jeho násilném odstranění.
Pokud bys tvrdil, že Tvůj samec s funkčním gonopodiem (definici zmiňovala Raviolka) začal rodit mláďata, jednalo by se o dosud nepopsaný jev, kterému bych sice taky nebyl ochoten věřit, ale byl by čistě teoreticky možný.
To ovšem není tento případ.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Mollynky

Odoslaťod slavok » 06 Dec 2004 12:15 pm

SoRex napísal:Potom ovšem Tvoje tvrzení nemá žádnou hodnotu.

Pytal si sa, ako vyzera plutva samicky... Fotak mam analog a len teraz som zalozil film takze chvilu potrva nez ho dofotim, tak som nasiel obrazok podobnej samicky. Neviem, ako zavisi hodnota tvrdenia od toho, ci je to presne ona alebo podobna - je to samicka. Alebo keby to bola presne ona, pripustil by si premenu?

SoRex napísal:Ale vážně - srůst ploutevních paprsků je možný, oddělení srostlých paprsků možné není. Ze somaticky jasného samce nikdy nebude takto jasná samice. O to se nemusíme přít. Vzhledem k tomu, že gonopodium neregeneruje, nedoroste takto ukázková samičí řitní ploutev ani po jeho násilném odstranění.
Pokud bys tvrdil, že Tvůj samec s funkčním gonopodiem (definici zmiňovala Raviolka) začal rodit mláďata, jednalo by se o dosud nepopsaný jev, kterému bych sice taky nebyl ochoten věřit, ale byl by čistě teoreticky možný.
To ovšem není tento případ.


Nechajme to tak. Tu premenu nejako exaktne dokazat nemozem - kedze nemam ako dokazat ze ta samicka kedysi bola samcekom. Dokazat (fotkou) mozem iba to, ze mam teraz samicku. Vsetko ostatne je moje tvrdenie a verit mu nemusis.
slavok
 
Príspevky: 53
Obrázky: 21
Založený: 01 Dec 2004 10:22 am
Bydlisko: ZA

Odoslaťod Misooo » 16 Feb 2008 19:10 pm

Asi som nepozorne cital, ale newiem rozoznat samicku a samca u Black Molly...

PS> Help ! :P
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Misooo » 16 Feb 2008 19:51 pm

No dobre.. asi som našiel ale aj tak mi môzete pomoct... a aj s tymto:

Samička (asi) sedi na mojom molyteneovon (ci ako sa vola) filtri ... zatial zvysne plavaju po hladine... zeby chcela rodiť? :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Misooo » 16 Feb 2008 21:57 pm

ludia... viete čo som si všimol... že Mollynky mi žeru mach!.. už ho dosť okusali.. čo mam robiť??... ja nechcem ten mach stratiť! :shock: :oops:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Misooo » 17 Feb 2008 11:49 am

jedna Molly mi leži hoci kade na zemi veľmi nepláva, aj keď by mala byť vo vyššom stlpci ... nebude chorá?... alebo stará?.. (kvapkam im MFC) proti kvasinkam a pod. a vodu nesolim...

PS: Dajte mi nejakú literatúru, nech rpeštudujem.. :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod gorky » 02 Apr 2009 23:35 pm

vsimol som si, ze pod urcitym uhlom maju moje mollynezie nejaky zeleny povlak, alebo akoby mali miesto ciernej farby zelenu. Najviac to vidiet na brusku, na vrchu hlavy a na koncoch plutiev. Neviete co to moze byt? uz to maju dlhsie, ale rybky su zdrave. Da sa to nejakou stravou docielit aby boli krasne cierne? krmene su pestro (sera vipan,spenat,patentky,...), aj rodia pravidelne.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod gorky » 15 Apr 2009 21:33 pm

takze sa nikto nestretol so stratou pigmentacie u ryb? moje 2 mollynezie uz maju na celom tele zeleno zlte flaky, najviac na plutvach.vyzera to akoby stracaly cienu farbu.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod LOID » 15 Apr 2009 23:25 pm

nemusis sa bat moje to maju tiez niektore a mnozia sa a mnozia nezaznamenal som ze by s tym mali nejake problemy :)
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Odoslaťod dusik » 16 Apr 2009 07:46 am

U mňa sa to stalo len samici na brušku. Potom sa raz stalo, že mala tržnu ranu na boku a aj mäso trčalo :? Prežila to bez liečby a zrástlo sa to, ale bielim tkanivom a nie čiernym.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod gorky » 16 Apr 2009 07:58 am

joooj, mnozit sa mi mnozia, az moc...teraz mi plave dalsich asi 15 drobcov, len som chcel vediet cim to moze byt a ci sa im vrati potom ta farba.. predsa uz nie su najkrajsie s timi flakmi a vyhadzovat ich nechcem.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Odoslaťod dusik » 16 Apr 2009 08:07 am

Farba sa pravdepodobne už nevráti. Aj mladé sa často rodia biele, alebo ružové a nikdy nebudú mať čiernu farbu.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod LOID » 16 Apr 2009 11:15 am

to vies preslachtena ryba z posledneho vrhu som mal len jednu ciernu :)
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

haha

Odoslaťod pcjaster » 17 Apr 2009 17:25 pm

haha
pcjaster
 
Príspevky: 19
Založený: 20 Okt 2008 14:15 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 109

Odoslaťod neeoo » 11 Okt 2009 10:58 am

Ahojte, ako zistim ze samicka bude mat male. Zda sa mi ze ma vecsie brucho ale tazko to porovnat lebo pred tym som ju moc nepozoroval. Co som si vsimol je ze ma na riti taky ako keby zlty malicky vacok alebo co to je len je to velmi malinke tak to poriadne nevidim ale ak to pomoze mozem ju sfotit.
neeoo
 
Príspevky: 96
Obrázky: 5
Založený: 13 Jún 2009 16:10 pm

Odoslaťod MaximusSk » 03 Nov 2009 11:32 am

neeoo napísal:Ahojte, ako zistim ze samicka bude mat male. Zda sa mi ze ma vecsie brucho ale tazko to porovnat lebo pred tym som ju moc nepozoroval. Co som si vsimol je ze ma na riti taky ako keby zlty malicky vacok alebo co to je len je to velmi malinke tak to poriadne nevidim ale ak to pomoze mozem ju sfotit.


u black molly zistis tazko ci bude mat mlade, z osobnych skusenosti viem ze ked aj samica ma velke brucho neznamena to ze bude mat mlade..black molly su zname tym ze su strasne pazrave a prejedaju sa cize velke brucho moze byt aj od toho...zistis to asi jedine tak ked uvidis ze ti v akvariu plavaju maly cierny drobci tych potom treba prelovit aby ich rodicia nepozrali. :wink:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod MaximusSk » 03 Nov 2009 11:41 am

Ahojte mam problem s tym ze mi hynu mlade blackmolly asi tak 1cm velke..mal som ich okolo 25kusov teraz z nich zostalo len 5 ..najskor som myslel, ze pricina bola v dne lebo tam vsetko hnilo a objavila sa mi aj pliesen..tak som dno vyvaril premil a nanovo zalozil..od zalozenia ubehlo asi 25 dni a uhyn blackmoll pokracuje dalej. Neviete cim to moze byt ze mi hynu...este dodam ze spolu s tymito malymi blackmollami tam mam aj guppky a tym nic nieje ani jedna nezdochla a su priblizne tak stare ako tie black molly...moze to byt sposobene nespravnym krmenim..krmim normalnym vlockovym krmivom + vipagran baby od sery, alebo to moze byt aj nadmernym nahromadenim prvkov vo vode...lebo na rastlinach sa mi objavuje riasa take vlakienka
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod gorky » 03 Nov 2009 12:21 pm

Davas tam nejake hnojivo alebo co2? To len tak zo zaujimavosti, kedze pises ze sa ti robia riasy. Dufam,ze vodu nemenis celu a napis ako casto ju menis a kolko. Nova voda by mala mat rovnaku teplotu ako v akvarku. Skus niekedy dat miesto vlociek aj mrazeny spenat ale iba malo. Mas ich v tom 70l akvariu co je v albume? Nie su tam dalsie ryby, ktore by ich mohli napadat? Mal si nejaku chorobu pred tym, alebo si tam daval nejake chemikalie? V zime je aj problem s kolisajucou teplotou vody, nie je akvarko blizko pri okne? Na plesen mozes skusit jelsove sisky, ja ich raz za cas hodim do vody, aj ked su rozne nazory na ucinnost ale skodit to neuskodi.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Odoslaťod MaximusSk » 03 Nov 2009 13:44 pm

tak si to presnejsie ujasnime..nehnojim a ani som nikdy nehnojil a nepridavam ani co2, som uz natolko skuseny akvarista lebo viem ze nikdy sa nevymiena vsetka voda..takze menim priblizna 30l - 40l cca raz za 2 tyzdne..pravdupovediac doteraz som nemal cas ju menit cize naposledy som menil pred 20dnami..s tymto poterom su neni ziadne ryby ktore by ich napadali..a nemal som ani ziadnu chorobu v tom 70l akva..a chemiu zasadne nepouzivam...teplota v akvariu nekolise kedze pravidelne kontrolujem teplotu a v akva je kurenie
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod gorky » 03 Nov 2009 14:58 pm

Nuz az na tu vymenu vody by som povedal ze je vsetko v poriadku, 30-40 litrov zo 70 litroveho akvaria je polovica a viac, kedze treba odratat dekoraciu a strk. Odporucal by som menit menej vody. Ja som kedysi mal tiez black molly ale nijako extra som sa o ne nestaral, vlastne vsetky zivorodky co este mam sa mi narodia v spolocnej nadrzi a necham ich tak, co prezije povazujem za zdravych jedincov. Ale nejaku extra vysoku umrtnost som nikdy nemal, skor som mal problem s premnozenim. Ked som vsak zbadal miznutie mladych ryb, vzdy to bolo po vymene vody. Tak som to len takto dedukoval, ale nepovazujem sa za ziadneho extra znalca, vravim iba z vlastnej skusenosti
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.