smrt mecuniek ,a gupiek



Akvarijné ryby - choroby, liečba

smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod rado1121 » 20 Nov 2004 13:14 pm

co je to za chorobu ak ryba zdochne ,,plava'' po povrchu a straty supiny teda cele farbivo ostane uplne biela.tato choroba my napadla mecunky ,a samice gupiek hnojim len pdmm hnojivom a pridavam CO ,krmym od seri vipanom.vdaka za kazdu radu :?
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Reklama

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod viridis » 20 Nov 2004 15:55 pm

Rado, chcelo by to viac informacii.
Aky je objem akvaria. Kolko mas ryb, ako fitrujes- Ako krmis, ako casto.
Kolko hnojis PMDD, ako pridavas CO2 ... (dufam, ze fakt nie CO :D )
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod milop » 20 Nov 2004 16:41 pm

Keď už zdochne ,...
ale čo predtým, ako sa správa?, odstavajújej šupiny?, je nafuknutá?, lapa pri hladine po vzduchu ?
musia mať nejake priznaky aj pred smrťou, popiš.
a doplň aj udaje čo pýta viridis, bez toho sa nedá nič zistiť
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod xDodox » 22 Nov 2004 09:12 am

Mam problem s jednym samcekom gupky. Stratil svoje nadherne vyfarbenie (vybledol :( ) a ma stiahnute plutvy. Ma daku chorobu? Da sa dako, alebo niecim liecit? Nie je nafuknuty, neodstavaju mu supiny, nelapa po vzduchu. Ostatne ryby su OK (gupky, panciernickovia, prisavnici).
VDAKA za odpovede.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod johny » 22 Nov 2004 10:01 am

U mna to postupne chytili vsetky zivorodky a jedna po druhej odchadzaju.... do vecnych lovist a neviem co s tym....
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod xDodox » 22 Nov 2004 10:20 am

johny napísal:U mna to postupne chytili vsetky zivorodky....

Skusal si ich niecim liecit?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod Romeo » 09 Dec 2004 14:10 pm

Aj mne v poslednom obdobi pomalicky odchadzaju rybky... Na zaciatku to boli bojovnice, samcek postupne stracal vsetky plutvy a pri papulke mal ranku. Liecil som vtedy cele spolocenske akva Bactopurom. Dlho potom sa nic nedialo. Doplnil som Colisu lalia, parik, po case nafuklo samicku, potom isiel aj samcek, najprv ranka pri papulke, potom ho v karantennom akva tiez nafuklo. Opet som vtedy liecil v spolocenskom i karantennom akva Bactopurom. Zacali po jednej odchadzat aj gupky, zjezili sa im supiny, plavali pri hladine, neprijmali potravu. Pred 2 tyzdnami velka samicka mecuna, supiny sa jej nezjezili, ale so stiahnutymi plutvami plavala pri hladine a nepodarilo sa mi ju zachranit. Predvcerom dospela samicka gupky, ako keby zvutra na jednej strane stratila tu striebristu vrstvu v brusku a bolo vidiet az do nej, vecer uz bola biela na dne. Neviem co to je, vodu nemam zmeranu (akva ma 160l hruby objem), vymienam cca 1/3 az 1/4 kazde 2 tyzdne (z vodovodu odstatu cca tie 2 tyzdne), filter mam vonkajsi 7l objem filtr. naplni (ker.valceky a biomolitan + vata). Akva mi ale dost zarasta riasou, stetinkovou - zelenou a hnedou a zabim vlasom. Nehnojim nicim. Nenarocnym rychlorastucim rastlinkam sa dari. Podla priznakov som presvedceny ze to je bakterialneho povodu. Ale ten Bactopur ako keby nezaberal, davkujem podla navodu. V akva su aj dalsie Guramy, Corydorasy, Botie, Ancistrusy, stale bez problemov, a zivorodky, ktore sa vytrvalo mnozia. Chcel som skusit Terap AB, ale nikde u nas ho nemaju.
Obrázok používateľa
Romeo
 
Príspevky: 39
Obrázky: 19
Založený: 24 Feb 2004 11:00 am
Bydlisko: Malacky

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod nino_q » 09 Dec 2004 16:22 pm

Romeo, nafuknute brucho + zjezene supiny = vodnatielka :-(

myslim ze bactopur by na to mohol byt ten spravny liek, ale ked nezabera tak neviem, skus niekde pohladat co treba na vodnatielku, pripadne snad este niekto poradi
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod Igypop » 09 Dec 2004 17:25 pm

Mne Bactopur moc nepomohol prakticky na nič, asi nemám správne baktérie. :twisted:

Osvedčil sa ževraj Terap AB.

Skús si to dať vyhladať.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod bandi2 » 09 Dec 2004 17:27 pm

Romeo, nino_q ma pravdu, to bude asi vodnatielka. Pravdepodobnost na uspech pri lieceni je velmi mala a iba vtedy, ak spozorujes chorobu pri rannom stadiu. Ihned izoluj rybku a skus ju liecit s antibiotikamy alebo sulfonamidamy. Otazka je, ci vobec stoji za to rybku trapit, alebo jej radsej pomoct ulahcit sa navzdy :(
bandi2
 
Príspevky: 6
Založený: 09 Dec 2004 17:00 pm

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod Zelik » 11 Dec 2004 14:43 pm

Ja mam podobny problem ako rado1121. Mam to asi v oboch akvariach, ale mecune to zatial obislo. Napr. ale take platy to schytali naplno; ved asi z desiatich mi ostala len jedna :( . Takisto a nieco podobne prejavuje u Balck molly; nehybe sa, stoji na jednom mieste pri hladine,... Ale ked pridem ku akva blizsie, tak je zase aktivna. Nedavno sa mi rozmnozili, tak uvidim, ci ku tomu bude mat sklony aj ich potomstvo.
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod rado1121 » 12 Dec 2004 07:10 am

no ja som pustil okyslicovanie na plny vykon nasadil som preventin a vymenil som polovicu vody no od vtedy skapala ,,uz'' len jedna no este jednen prisavnyk :x dost ma na celej veci zaraza ze ak skapu stratia to sfarbenie a ,,plavaju ''po hladine,inokedy skape padne na dno a druhe rybky ju zozeru alebo aspom obzeru ,ale maju sfarbenie stale na sebe.pred tim ako skape tiez plava len po povrchu ziadne priznaky len je taka ako keby sa nevedela dodychat ,vyhiba sa ostatnym nema zjezene supiny ziadne velke brucho .
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: smrt mecuniek ,a gupiek

Odoslaťod Drobec » 14 Dec 2004 17:33 pm

Ahojte!Pokial viem stiahnute plutvy mavaju ryby pri plesňovych ochoreniach,aj ked pleseň na nich nevydieť,obyčajne stiahnute plutvy su príznakom,že v akva neni niečo v poriadku.Niekedy stačí len vyčistiť filter a vymeniť časť vody a je to v poriadku.Ja odporúčam pri spozorovaní niekých takýchto príznakoch odstaviť rybu zvlašť do menšieho akva.Ak jej nič není za pár môže sa dať späť medzi ostatné takto sa zabrani rozšíreniu choroby na ostatné ryby...
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.