OsirisII 25l Superfish



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 30 Jún 2013 03:40 am

Zdravím všetkých členov fóra.

Rád by som sem postol svoje aqua, momentálne sa len zaúčam takže prosím brať ohľady.

K aqua som sa dostal akosi narýchlo. Moja priateľka dostala od známych aqua značky Superfish 40 (panoramatické). Bolo to k narodeninám čiže rybičky sme si volne mohli vybrať. Tým sa dostávame k osadenstvu. Je to jeden samec bojovnice pestrej, 5x neónka.

Na začiatok ani páru ani slychu o chovaní rybičiek čiže umelý kvietok (až jeden kus :kiss: ) na dno dekoračné kamene veľkosti 1-2cm modrej farby (predsa aj bojovník je modrý), jeden 75w ohrievač značku netuším ale asi Tetra (súčasť setu), filter Superfish 100 čo napovedá aj o jeho prietoku (súčasť setu), nejaká žiarivka zabudovaná vo veku akvária že vraj dual color 11w (modrá a biela). Rozmery aqua sú 29 x 27 x 37 cm čiže 25L (neviem prečo je to potom "Superfish 40").
Aqua doma, kamene som prevaril (áno urobil som to), nasypal, "zasadil rastlinku" nechali sme filter chvíľu bežať a šup tam s rybkami.Ooo jasné požili sme špeciálnu vodičku, LeukeStart (dostali sme). Super paráda hotovo, rybičky plávajú filter ide termostat asi tiež (nemal som teplomer).
Ok poďme sa na nete pozrieť čo sme vlastne dostali. Hneď prvých pár odkazov poukazovalo na to že tie ryby tam ešte nemali byť až za niekoľko týždňov a rastlinky nejak chýbajú :kiss: . Nevadí však to je len na okrasu atď. Ako jedenie pre ryby sme dostali také plávajúce vločky pre:"tropische folk". Prvý deň sme ani nekŕmili. Druhý deň hneď ráno sme zapli filter (áno bol vypnutý však sa pri tom nedalo spať) a aj svetlo. Poobede kŕmenie, bojovník pláva rýchlosťou svetla k jedlu ochutná, vypľuje. Nevadí určite ešte je v strese, neónky zalezené pod filtrom (chudery). Pár pekných dní to tak išlo až napokon jedno pekné ráno bola jedna neónka do polovice zjedená. Jasne som si uvedomoval že bojovník je hladný ako svorka vlkov takže šup do obchodu ale až nasledujúci deň. Kúpil som akési floating granule (čítal som na fóre že pre bojovníka je to vhodnejšia potrava) a pekne začal papať.
Dokúpil som teplomer (hurááá), kúpil som tetra test GH/KH ale žiadne prípravky pre úpravu vody pretože nemali a rastlinky žiadne pretože nemali len pre cold water (malé mestečko po ceste do páce).
A áno v tento čas som vo svojich volných chvíľach študoval akvaristiku na plné obrátky a pokúšal sa dať rybkám čo len viem.
Rybičky vyzerajú úboho, je ich celkom 5 z toho sa 4 neónky schovávajú pri dne a v podstate nevystrkujú hlavu.
Prišiel víkend a ja som dostal možnosť ísť do akvaristiky. Kúpil som jeden podvodný vysávač ( rúra na konci ktorej je zvon, pri boku zvonu je menšia rúrka na prívod vzduchu, hore textilný vak do ktorého padá bordel), ďalej okysličovač, kameň k nemu, 4 neónky a 3 rastlinky, dve väčšie zelené a jedna útla hnedá (mená si fakt nepamätám).
Po pár dňoch neónky vliezajú, bojovník pláva, test vody ukázal pekné hodnoty Ph a Kh.
Asi o týždeň neskôr sa začína voda mútiť (ešte vždy vypíname filter na noc :dead: ), do biela. Pár dní to pokračuje, čítam že to je prirodzené adť. Po pár dňoch ale začína byť voda zelená. A čoraz viac. Neviem použiť "vysávač" pretože okysličovač vypovedal službu a už len dúfam že rybky vydržia do víkendu, pretože cez týždeň nemám možnosť ísť do akvaristiky.
A tak som tu. Prišiel víkend, kúpené čerpadlo Jet-Flo 75 Elite, pridaná špongia do filtrovej náplne (oboch), testové prúžky 6in1, test amoniaku (neviem nakoľko bude spoľahlivý je to taká visačka do akva, neskôr pridám foto), okysličovač, jedlo pre neónky (granule, doteraz som používal tie lisované lupienky či čo to je "tropishe folk"), jeden prísavník.
Ryby som vylovil vodu vypustil, kamene uvaril spolu "okrasnými predmetmi" (gýč jak hrom ale podla priateľky je to pekné), nová voda oba filtre v prevádzke, pridaná "super zázračná vodička leuke start", ohrievač a všetko ostatné. Spravený test 6in1 všetko sa zdá byť v poriadku. Voda usadená ryby vpustené a to najdôležitejšie, jeden filter je ponorený čiže pôjde non stop, a druhý je nad hladinou (jet flo) a pôjde keď nespíme.
Takže momentálne je tam 8 neoniek, jeden bojovník a prísavník.

Viem zaslúžim si asi ukameňovanie za toto ale ja sa fakt snažím, a chcem sa zaoberať akvaristikou, jasné že neskončím s tímto akváriom, momentálne však nemám miesto na väčšie. Fotky dodám.

Mal by som aj pár otázok k skúsenejším členom fóra:
Ako často mám čistiť filter?
Ako často mám merať vlastnosti vody pomocou prúžkov a pomocou testu?
Ako často vysávať?
Mám nechať bežať oba filtre či stačí jeden? A ktorý?

Také menšie info filter Superfish obsahuje uhlie, mám vybrať to uhlie? Pretože tie keramické krúžky tu určite nezoženiem (nie v tomto meste).

A bonus na koniec pri vyberaní kamienkov som našiel slimáka, nechal som si ho dúfam že som nespravil zle.
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Reklama

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod M.i.s.o » 30 Jún 2013 11:17 am

-filter musi bezat nonstop v kazdom pripade (nastuduj nitrifikacia, nitrifikacne bakterie) nechal by som tam len ten Jet-Flo
-svetlo zapojit na casovacie hodiny
-nastuduj zabeh akvaria, kolobeh dusika
-pozri vhodne ryby do mini akbvarii
-vyziva, pestovanie rastlin

neonky su do takeho akva, uplne nevhodne, Bettu tam mat mozes ale uz ziadne ine ryby a ta potrebuje zarastenejsie akva.
nateraz by bolo najleprsie ryby darovat alebo vratit do akvaristiky, akvarko vypustit a zacat studovat

http://domila.webnode.sk/akvaristika/
http://www.horacovoakvarium.cz/clanky_menu.htm
a tu je tych informacii uz dost:
http://prirodni-akvarium.cz/

atlas rastlin
http://rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/
atlas ryb
http://rybicky.net/atlasryb/cesky/

ak ti potom nebude nieco jasne kludne sa spytaj
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 30 Jún 2013 12:17 pm

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Ďakujem za odpoveď. To som nevedel že tie neonky sa tam nehodia, žiaľ vrátiť ich nemôžem kvôli ich majiteľke :oops: .
Hej o nitrifikacii som si už prečítal a je mi jasné že filter musí bežať nonstop (nie nikde v začiatočníckych článkoch som nečítal že musí ísť ale už to viem).

Ďakujem za linky, jasné že naštudujem, ešte hodlám dokúpiť rastlinky . Taká otázočka koľko mám v priemere svietiť? 8-12h je veľa?
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod smajdicek » 30 Jún 2013 12:19 pm

Zo začiatku je to dosť.
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod M.i.s.o » 30 Jún 2013 15:09 pm

OsirisII napísal:žiaľ vrátiť ich nemôžem kvôli ich majiteľke

v tom pripade kazda rada marna
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 30 Jún 2013 21:46 pm

Koniec dňa. Dúfam že nebude vadiť ak sa budem pokúšať ďalej, rybičky žiaľ neviem nikomu oddať, vrátiť, skončiť nehodlám.
Behom zajtrajšieho dňa nič nevyriešim, akvaristika je zatvorená. Hodlám zakúpiť rastlinky a osadiť 80 percent dňa (priateľka už teraz protestuje že som tam dal nejaké rastlinky ale neva), dokúpiť biologické vložky do filtra (keramické a uhlie vytiahnem), nové dno, širší laboratórny test (6in1 tetra lab test, na kufrík momentálne nemám), a reverznú osmózu (ak nebude v shope tak objednám z netu ešte tento týždeň).
Neviem aký máme výber rastliniek v akvaristike, nie sme veľké mesto a je problém (pre mňa) niečo objednať. Žiaľ druhy ani názvy nepoznám a pýtať sa nebudem pretože celý deň som čítal že by som mal kúpiť rýchlo rastúce rastlinky (ak by bol niekto ochotný a postol mi OBRÁZKY alebo linky na obrázky bol by som vďační pretože názvy mi veľa nevravia)

Test GH: 6
Test KH:10
Lakmusový papierik ukázal niečo podobné, hodnoty NO2 a NO3 ostali biele, PH 7-8.
Teplota 25°C
Oba filtre non stop.
Svetlo 10h.
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod smajdicek » 30 Jún 2013 22:02 pm

Ked chces objednavat z netu osmozu, preco je problem objednat rastlinky ? Skus od pana Tokuseva, akvaprodukt.sk, ak budes objednavat (tusim) viac ako 5 kusov rozneho tovaru postovne bude 5€ a veci mas na druhy den doma, kedze to (kvoli rastlinam) pojde cez kuriera.

Odoslané z ZTE-SKATE cez Tapatalk 2
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod kharak » 30 Jún 2013 22:05 pm

Problem bude asi ten ze niekomu sa nepacia rastliny v akvarku :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 30 Jún 2013 22:05 pm

Pretože nie som na území SR, nachádzam sa 1200km západne, preto problémy s komunikáciou v akvashope.
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod kharak » 30 Jún 2013 22:06 pm

Ja si myslim ze aj v zahranici eshop je schopny dorucit rastliny kurierom ...
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod M.i.s.o » 30 Jún 2013 22:56 pm

OsirisII napísal:(ak by bol niekto ochotný a postol mi OBRÁZKY alebo linky na obrázky bol by som vďační pretože názvy mi veľa nevravia)

a ci nedal som ti link na atlas rastlin? to si uz tak lenivy si ich prejst? vsetko tam mas popisane, aj s obrazkami aj s linkami na akvarka v ktorych rastu, co chces este viac?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod smajdicek » 30 Jún 2013 23:16 pm

OsirisII napísal:Pretože nie som na území SR, nachádzam sa 1200km západne, preto problémy s komunikáciou v akvashope.


Tak to som nevedel, ale určite aj v krajine v ktorej si, musí byť nejaký schopný eshop s dobrým výberom rastlín. Komunikovať sa dá, keď chceš tak sa posnažíš a je jedno či komunikuješ s američanmi, britmi, poliakmi alebo aj číňanmi...
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod kharak » 01 Júl 2013 00:01 am

M.i.s.o napísal:
OsirisII napísal:(ak by bol niekto ochotný a postol mi OBRÁZKY alebo linky na obrázky bol by som vďační pretože názvy mi veľa nevravia)

a ci nedal som ti link na atlas rastlin? to si uz tak lenivy si ich prejst? vsetko tam mas popisane, aj s obrazkami aj s linkami na akvarka v ktorych rastu, co chces este viac?


Asi chce zoznam ako som dostaval kedysi ja od mamy ked som siel na nakup
10 rozkov
1 maslo
1 mlieko

:)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod sappa » 01 Júl 2013 17:22 pm

pri tych hodnotach vody by som osmozu nekupoval ak tam da zopar nenarocnych rastlin a vymeni rybicky za mini rybky bude to akvarium v pohode

chapem ludi ktory chcu mat v akvariach potopene lode a podobne dekoracie a pokial sa to s rastlinkami pekne skombinuje tak to nemusi byt az take strasne no v tom malom priestore to bude veelmi tazke

kedze si na zapade tak tam by s rastlinkami a dorucovanie kurierom nemal byt taky problem to ze mas problem s jazykom nemusi tiez vadit ak mas nejake zaklady ujo google ti pomoze a hura dotoho pripadne si to opis na papier a ked sa vyberies do vatcsieho mesta ukaz predajcovy
skus si pozriet http://rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/ alebo www.tropica.com www.dennerle.eu ..... a vyberaj nenarocne rastlinky
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod Milan666 » 01 Júl 2013 19:25 pm

Chlapi, tu je každá rada zbytočná!!
OsirisII,
Vyber si, buď to celé stopneš a začneš naozaj seriozne vytvárať prostredie pre živé tvory, nie hračky na parádu, alebo sa dívaj s priateľkou ako chúdence rybky po jenej kapú.
Tým obsiahlým článkom sa nás neohuril, určite nie pozitívne, niejaké pravidlá aj vieš a bojíš sa tu otvorenej kritiky, no na druhej strane si otázky vieš tak otočiť, že už len čakáš na odpoveď, ktorú chceš počuť, či čítať. Takto to nefunguje! No a ešte dokúpiš prisavníka. Mám pocit, že nie si 1500km na západ, ale skôr na východ od nás. Pokiaľ ti a tvojej priateľke vadí v noci hluk filtra, tak pouvažuj o tom, či je akvárium pre vás to pravé. Rovnako veta " je to len na okrasu" sa akvaristike nehodí.
Takže na otázky sa nateraz vykašli a toto poštuduj:

http://rybicky.net/clanky/1196-nitrifikace
http://maniakva.sweb.cz/akvaria.htm
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html

no a neskôr:

http://rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod btmbtm » 01 Júl 2013 21:58 pm

ja by som poradil takto: bez urazky nik nespadol uceny z neba tak to sprav ako ja este ked som bol dieta,zbehni do kniznice kup si odbornu literaturu o akvaristike a studuj ja mam doma 4 oblubene knihy a sem tam sa i dnes do nich pozriem
drzim palce
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 02 Júl 2013 23:04 pm

To Milan666.
Budem nútený sa dívať ako jedna po druhej kapú. Už som písal že nie som v situácii rybky vrátiť, darovať a splachovať ich nebudem a ďakujem za kritiku.
Knižky žiaľ bohu nezoženiem v žiadnom prípade.
Btw články som prečítal, ďakujem, tu na fóre som študoval rastlinky, našiel som aj webshop kde som ich dnes kúpil. Niektoré mali niektoré nie, pokúšal som sa hľadať rastlinky do miniakva, nenáročné.
Objednané:
Sera Siporax mini 500 ml
Sera Algovec 50 ml
Lysimachia nummularia aurea 2x pot
Hydrocotyle Leucocephala 1x pot
Nomaphila Siamensis Parvifolia 2x pot
Pogostemon helferi 2x pot
Sagittaria subulata 2x pot

Kúpené: Sera Nitrivec, dávkujem 2 ml denne, 2 deň
Labtest Tetra 5in1 na ceste očakávam zajtra

Osmóza je momentálne pasé, nemám potrebu (zatiaľ a dúfam do budúcna).

Hodnoty:
PH 7,2-8
GH 6
KH 7
Lakmusový papierik: NO2 čisto, NO3 0-10mg, PH 7,2-8
Teplota 25
Oba filtre bežia non stop
Svetlo 8h denne

Ostáva mi na víkend nové dno (odporučte priemer zrniečok mal som na mysli 0,5-1mm)
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod Milan666 » 03 Júl 2013 19:20 pm

Sera nitrivec je zbytočná investícia, ale budiš, je to na tebe. Avšak ak kúpiš sera algovec, tak ten ti nielenže zabojuje proti riasám, ale pozabíja nitrifikačné baktérie, ktoré "má" sera akože namnožiť, zoštartovať. Takže čítať ešte raz všetko a pamätať.
Máš v zozname niektoré rastliny, ktoré sú už náročnejšie na svetlo a CO2, takže ja by som ti radil kryptokorínky, anubias nana a microssorium
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod OsirisII » 08 Júl 2013 00:16 am

Dobrý podvečer.

Ťažký týždeň, ešte ťažší víkend.
Takže tetra lab test set mám doma od stredy, hneď som zmeral hodnoty KH, GH ostalo rovnaké, PH 8, a NO2 test sa zafarbil na oranžovo (max 0,3mg) čo vôbec nie je dobré. Naďalej pridávam Nitrivec, štvrtok som nemeral. Piatok som si našiel čas na meranie, NO2 sa zmenilo na žlté čo je 0,1mg, ostatné hodnoty rovnaké.
Včera ráno som spozoroval na rybkách biele bodky, krupička. Pred odchodom do obchodu som nahodil vzduchovač s malým kamienkom (aspoň niečo), teplotu na 30°C. V akvaristike mali len eSHa EXIT nemali nič od Sera :( . Kúpil som nové dno 1-2mm štrk, eSHa EXIT, vzduchovací kamienok 15cm.
Rybky von, soľná kúpeľ na 20 min, vymenil som dno,výmena vody asi 1/3, rybky naspäť pridané liečivo v menšej dávke kvôli prísavníkovy (3 kvapky).
Teplotu som znížil o 1°C teraz má 29°C, vzduchujem non stop, do vody som podvečer pridal 1,5 čajovej lyžičky soli.
Oba filtre som vyčistil a pri čistení ma napadlo že ja tam mám aktívne uhlie :S. Vybral som, JET FLO ostal bez nádobky so Zeolitom.
Zajtra mi vysielajú rastlinky, aj s ostatnými vecami, rozmýšľam že sa pokúsim prerobiť JET FLO na kanistrový filter. Molitan mám (Juwel modrý a zelený),keramické krúžky na ceste , krabička sa nájde a rúrky kúpim.
Rozmýšľam nad koreňom max do 25cm.
Zajtra alebo po vysadení nahodím foto.
OsirisII
 
Príspevky: 23
Založený: 30 Jún 2013 01:53 am
Bydlisko: Netherlands

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod tripko » 08 Júl 2013 09:12 am

Ahoj Osirisll.
Pokial nechces byt Fishkiller ale chces nadalej pouzit nazov Super fish tak radsej kup aspon 60l akva tam na zapade To musi stat facku v pomere k platom. Tak aspon s casti zabranis uhynu ryb. A to male si daj do spalne len s jednou alebo dvoma bettami a ta nepotrebuje kuslik takze ti to nebude vadit cez noc.
tripko
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 07 Júl 2013 11:21 am

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod Milan666 » 08 Júl 2013 12:47 pm

Toto je múdra rada! A hlavne už v akva nič nemeniť na novo, to na novo nedovolí riadný zábeh akvária!!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod tripko » 08 Júl 2013 13:25 pm

Myslim ze ked aj kupi nove akva tak su pripravky ktore vytvoria nitrifikaciu za kratku dobu takze tieto zivorodky co tam ma by mali byt ok.
tripko
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 07 Júl 2013 11:21 am

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod Milan666 » 08 Júl 2013 17:46 pm

Prípravky nevytvoria nitrifikáciu, veď to už pochop. Je to len akési krmivo, či ako to nazvať pre započatie ich činnosti.
So zábehom to máš presne to isté ako s angínou, liečená trvá sedem dní a neliečená týždeň, Takže v preklade zábeh akvária s prípravkom trvá mesiac a bez prípravku 31 dní.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: OsirisII 25l Superfish

Odoslaťod tripko » 08 Júl 2013 18:19 pm

Inak ked tak citam tak liecene 7 dni a neliecena tyzden....dako mi to nesedi....ale nevadi....zatial som s tym problem nemal....Ja som moje 600l napustil....cca 500l a ostatok som dal z uz zabehnuteho 100l akva.....nesiel tam cely objem iba polovica cize 50l jeden vyzmykany filter s kalom a po troch dnoch som tam pustil ryby a to mam Africke cichlidy cize aj celkom nachylne na choroby a nebol tam ziadny problem....Mozno je to vodou....My na slovensku nemame mozno tak upravovanu vodu ako napr. v Anglicku a pod kde musia pridavat neviem kolko chemykalii aby bola voda nezavadna....A neonka v takej vode(nezabehnutej) moze dostat maximalne krupicku co sa da v takom malom akva spravit do 3 dni a ryby su fit....ale tymto uz asi presiel :)Necital som to cele tak mozno mi nieco uslo :)
tripko
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 07 Júl 2013 11:21 am

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.