zakalené akvárium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

zakalené akvárium

Odoslaťod eva valo » 03 Júl 2013 12:35 pm

ahojte, koncom marca som si založila akvárium, má 20 litrov, lámaný štrk som vyvarila v slanej vode, premyla, dala som tam 3 malé umelé rastlinky, nejaké mušle a kamene. filter aqua mini plus. nechala som ho týždeň zabehnúť, potom som kúpila 1 bojovnicu, 3 molinézie, panciernika a prísavníka. voda sa mi stále zakalovala, filter vydržal max. 2 dni, musela som ho stále čistiť. v predajni mi povedali, že je to dobre, aspoň vidím, že funguje... pred dvoma týždňami mi z filtra vybehol chumáč plesne (čistila som ho vždy rozobratý!) a chytila sa mi na rastlinách aj na štrku. vyhodila som rastliny, všetko som prevarila v slanej vode, kúpila som kamienky (nie lámaný štrk), vodu do akvária som tiež prevarila a dala som tam trochu soli. kúpila som si obyčajný penový filter s motorčekom mimo akvárka. 3 dni bola voda čistá a zakalila sa znova... rybky sú zdravé, majú riadny apetít, sú pohyblivé, nemajú žiadne zmeny na plutvách ani na tele. môžete mi poradiť, čo s tým?
eva valo
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Júl 2013 12:21 pm

Reklama

Re: zakalené akvárium

Odoslaťod marlo » 03 Júl 2013 12:39 pm

1.zly vyber ryb pre 20l akvarium
2.ak mozes zozen si niekde od akvaristu 20l vody zo zabehnuteho akvaria a vymen ju komplet.
3.citaj toto a ine stranky aby si uz neopakovala chyby ktore si urobila pri zakladani.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava



Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.