Omnipur po zaruke



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Omnipur po zaruke

Odoslaťod gabbca » 11 Júl 2013 21:07 pm

Dobrý večer. Prosím vás vie mi niekto poradiť či bude vadiť ak použijem omnipur (na rozpad plutiev) pol roka po záruke? Zníži sa len účinok liečiva alebo tým môžem rybám aj uškodiť? Ďakujem.
gabbca
 
Príspevky: 12
Založený: 22 Máj 2013 16:53 pm

Reklama

Re: Omnipur po zaruke

Odoslaťod Meny » 11 Júl 2013 23:17 pm

Podľa môjho názoru Omnipur po záruke použiť môžeš, ak ide o prekročenie trvanlivosti iba o pol roka, pretože zložky aké sú tam (síran meďnatý ,chlorid meďnatý, aqua purificata) nie sú zas také náchylné látky na "pokazenie sa" . Tým padóm by som povedel , že použiť ho môžeš. S liečivami v akvaristike to nie je zas také strašné ako pri našich, humánnych liekoch , kedy prešvihnutie dátumu spotreby môže znamenať veľa. A aj tak, pol roka nie je veľa je to tak ešte v miere, keby to bol rok a viac, dalo by sa hovoriť o niečom inom.
Toť môj názor a skúsenosti zo školy :) Ale pre viac informácii a väčšiu istotu si počkaj radšej aj na odpoveď od iných :)
Meny
 

Re: Omnipur po zaruke

Odoslaťod Milan666 » 12 Júl 2013 21:06 pm

Éééj, Meny, iba ak by si vedel o čom hovoríš. Už len ten v záruke je jedom a čo potom tento?
No a téma?????
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Omnipur po zaruke

Odoslaťod Meny » 12 Júl 2013 21:16 pm

Viem o čom hovorím , chodím na farmaceutickú školu.. Jedom je , ja nehovorím že nie je . Ale v tej dávke akej sa dáva je kladným jedom.. A ako je známe, väčšinou sú práve jedy tie dobré pozitívne veci. A po pol roku sa účinky jedu len minimálne znížia a dal by sa použiť.
Meny
 

Re: Omnipur po zaruke

Odoslaťod Maja » 12 Júl 2013 21:42 pm

Milan666 napísal:Éééj, Meny, iba ak by si vedel o čom hovoríš. Už len ten v záruke je jedom a čo potom tento?
No a téma?????


Nechaj tak, veď rybky nefajčia, nepijú, nesolia si, neprežierajú sa, nesexujú s náhodnými známosťami, ich mamky nejdeli 10 rokov chémiu-antikoncepciu kým ich mali, tak nech si aspoň Omnipur užijú. Nech vedia, čo je to chémia. :pivo:
Ako vravia naši: "Čuš a jedz, na niečo sa zomrieť musí!" :pivo:
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Omnipur po zaruke

Odoslaťod Meny » 12 Júl 2013 22:30 pm

Milan666 napísal:...nesexujú s náhodnými známosťami


S týmto niekedy pri mojich rybkách nesúhlasím :P :mrgreen: Niekedy im nevadí že sa naháňajú s hocikým z ich druhu celý deň a potom mám onedlho (ne)čakaný baby boom :o (A viem , je to OT :) )
Meny
 


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.