Naj akva kuriozita



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Tititos » 01 Júl 2013 17:08 pm

Tak ma napadlo, pridať niečo z vlastnej skúsenosti a myslím, že aj dosť trefný príspevok do tejto témy, kedže podľa môjho názoru je tu veľa príspevkov vhodných skôr do témy naj akva blbosť :) .

V jednom mojom akváriu som ráno našiel endlerku v rohu schúlenú dole hlavou pod marsileou, ako si na nej pochutnávajú krevety a rozobrali jej celý chvostík, myslel som, že je zdochnutá, keď som ju chcel odloviť, a dať tu zdochlinku korytnačke, oslobodil som ju a začala ďalej plávať, tá chudinka sa tam zjavne cez noc zasekla a do rána ju krevety poobhrýzali na toľko, že som ju radšej dal aj tak preč, aby sa netrápila.
Tu je výsledok:
Prílohy
_DSC0577.JPG
_DSC0577.JPG (101.06 KiB) Zobrazená 14118 krát
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 01 Júl 2013 18:49 pm

Omyl, umierala v krčoch a krevetky sa zhostili svojej úlohy skôr ako opustila tento svet. Určite v akva nemáš niečo v poriadku.
Takže do tejto témy to moc nepasuje
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Vlado21 » 01 Júl 2013 22:59 pm

Tititos, to nie je akva kuriozita, ale gupka/endlerka v smrtelnej agonii... :( Radsej by si mal porozmyslat, co ju zabilo (na vek to nevyzera)...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod j » 02 Júl 2013 06:28 am

Páni - to že niekedy nejaká rybka povie zbohom sa predsa stáva. Nehladal by som za tým hneď nejaké celoakváriové zlyhanie. Pokial by to bolo pravidelne, alebo vo väčších počtoch, tak to už je alarmujúce, ale robiť závery typu že je v akváriu niečo v neporiadku z úmrtia jednej rybky sa mi zdá trochu prehnané. Samozrejme že je dobré zvýšiť ostražitosť, ale ešte netreba robiť paniku.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod martin_s » 02 Júl 2013 09:37 am

Tak ako napisal j, nevidim dovod hned si mysliet ze urcite v akva nie je nieco v poriadku, alebo usudzovat podla tejto fotky ze to nevyzera na vek... Rovnako ako aj ten desivy scenar ako rybka umiera v krcoch... Netreba to zbytocne zvelicovat a prehanat. Pri takto dokalicenej rybe vek odhadnut je takmer nemozne, navyse mohlo ist aj o slabsieho jedinca, ktory sa prirodzene nemusi dozit priemerneho veku aj bez zasluh nejakych zlych podmienok...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 02 Júl 2013 13:49 pm

Keď sa rybka niekde "zasekne", tak hľadá cestu úniku z niejakého dôvodu. Rovnako zafarbenie rybky by som nepodceňoval.
No ale musíte uznať,že kuriozita to nieje
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Vlado21 » 02 Júl 2013 17:12 pm

netreba z tohto vyrabat novu flame war. Rovnako ako Milan, polomrtvu dorasovanu gupku/endlerku za "akva kuriozitu" nepovazujem. A to napriek tomu, ze az takto zubozenu som v mojom akva plnom endleriek (aj krevetiek) zatial nikdy nezaregistroval. Byt adminom, radsej by som celu cast pod tou foto (vratane) vymazal ako OT.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Tititos » 02 Júl 2013 17:53 pm

Rybka bola uplne v poriadku, pravda asi 3 dni dozadu bola kupovana(omylom, chcel som 6 razbora hengeli a dal mi ich 5 + tuto endlerku), bola vitalna a mlada, MLADYy jedinec, po oslobodeni plavala, ako normalna ryba, len nevladala bez chvostika.
S ostatnymi rybami problem nemam, neveim co v tom hladate take scifi scenare, jednoducho sa zasekla, krevety to vyuzili a rozobrali jej chvost natolko, ze som ju nenechal trpiet.
Nevidim problem v akvariu, rybky ziju, krevetky sa mnozia...
TO sa len tak nestane preto kuriozita...a preco by to nemohla byt kuriozita?
kuriozita je: zvláštnosť, mimoriadna vec, unikát; zaujímavosť, neobvyklosť, pamätihodnosť
Ked sem date prispevok s preplenenym akvariom to je skor akva blbost, ako kuriozita....
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod triscene » 02 Júl 2013 18:23 pm

Presne tak, ani u ludi sa nie vsetci dozijeme 50tky ;)

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 02 Júl 2013 18:51 pm

Tititos napísal:Rybka bola uplne v poriadku, pravda asi 3 dni dozadu bola kupovana(omylom, chcel som 6 razbora hengeli a dal mi ich 5 + tuto endlerku), bola vitalna a mlada, MLADYy jedinec, po oslobodeni plavala, ako normalna ryba, len nevladala bez chvostika.
S ostatnymi rybami problem nemam, neveim co v tom hladate take scifi scenare, jednoducho sa zasekla, krevety to vyuzili a rozobrali jej chvost natolko, ze som ju nenechal trpiet.
Nevidim problem v akvariu, rybky ziju, krevetky sa mnozia...
TO sa len tak nestane preto kuriozita...a preco by to nemohla byt kuriozita?
kuriozita je: zvláštnosť, mimoriadna vec, unikát; zaujímavosť, neobvyklosť, pamätihodnosť
Ked sem date prispevok s preplenenym akvariom to je skor akva blbost, ako kuriozita....

Ale veď sa zbytočne čertíš, viď v tom to, že ti nechceme zle, skôr naopak. Už si nepamätám ako dlho mám krevetky, ale toto som ešte nezažil, teda nevidel. Vedz, že rybke, ktorá je v poriadku toto krevetky neurobia a to v žiadnom prípade. Mal som rybky zakliesnené aj pod kameňom a trčalo im kúsok tela a nie raz, no nikdy sa nestalo, žeby krevetky konzumovali rybky za živa. Nože ostatní podeľte sa so skúsenosťami, či sa vám niečo také stalo.
Keď som spomínal, že niečo nebude v poriadku, alebo, že to sfarbenie nieje v poriadku, tak aspoň pouvažuj či si si ňou niečo nedovliekol do svojho akva? Ešte stále si myslíš, že ti niekto chce zle?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Vlado21 » 02 Júl 2013 22:16 pm

OK teda,

1. moj prvy odhad, ze tato gupka nezomrela na starobu, bol teda dobry (aj to "zaseknutie" je tiez otazne),
2. jedna zubozena gupka nemusi znamenat systemovu vadu celeho akva, to uznavam,
3. ta kupena gupka sa mohla zdat na prvy pohlad v poriadku, ale ja myslim, ze v poriadku nebola,
4. musis mat v akva nejaky druh dravych krevetiek (napr. rodu Macrobrachium alebo Palaeomonetes), pretoze ze by sa klasicke cherriny, japoniky alebo nieco podobne pustili do este zivej ryby (a ta si nechala "rozobrat" cely chvost), som teda este nepocul (ani nevidel), bud boli boli poriadne vyhladovane alebo tu skutocne ide o "akva kuriozitu", v tom sa asi zhodneme s Milanom. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Tititos » 02 Júl 2013 22:52 pm

mam cherriny, ryba bola ziva, zachytila sa medzi marsileu hirsuta v rohu akvaria, mozno sa snazila spapat potravu zo dna, ked som ju sietkou uvolnil vyplavala a normalne zila dalej aj normalne plavala, akurat bez chvostika jej to uz neslo vid foto a s tou smrtou neviem, co tu riesite, odlovil som ju a dal zjest korytnacke, lepsie ako splachnut do zachoda...ani ja nechapem no a fakt tie krevetky sa do nej pustili, krmim denne krevetky striedam niekolko krmiv + zihlava, preto to je podla mna akva kuriozita, este som o tom nepocul ani nevidel...
Nejdeme tu riesit v akom stave bola ryba, sme v teme kuriozit, proste sa zachytila, za ziva sa do nej pustili krevety, po vyslobodeni chudinka zila plavala dalej, ale to by jej uz v zivote nedorastlo tak som jej ukoncil trapenie.
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod ferryno » 03 Júl 2013 06:26 am

Tak ako píšu hore tiež sa mi nezda aby krevety boli schopné niečoho takého ale budiš svet je nevyspytateľný skôr je to tak že rybka bola fest chorá a tie krevetky jej "nežrali" chvost ale jej odumierajúce časti. Mám aj ja par krevetiek ale toto sa mi nestalo chvalabohu.
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 03 Júl 2013 19:12 pm

Tak dodatok: Na rybke si nemusel pozorovať v správaní, že trpí na niejaké ochorenie. Ochorenie, napr. bakterialny rozpad plutiev, môže krevetkám pripomínať prvé príznaky odumretého tkaniva a z toho dôvodu sa mohli pustiť do "upratovania".
Zhodne sa tu domnievame, že tá rybka určite zdravá nebola a krevetky s istotou sa do životaschopnej rybky nepustia.
Takže vlastne ide o to, aby sa ti ostatné rybky niečím nenakazili a toto je to podstatné čo sa ti tu snažíme povedať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod j » 04 Júl 2013 06:35 am

Podla mňa tým že išlo o novoprinesenú rybku sa celý prípad zjednodušuje. Škoda že to nebolo spomenuté na začiatku. Pri novonasadených rybách človek nikdy nevie aký je to "materiál", hlavne z obchodu.
Otázne je prečo sa do nej pustili tie klepetnáče za živa. A možno aj dobre urobili - ak mala náhodou nejakú skrytú infekciu, tak aspoň nestihla nakaziť ostatné ryby. Teda dúfam.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 04 Júl 2013 18:43 pm

Nestihla nakaziť? Mno, ja mu to určite prajem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Meny » 22 Júl 2013 21:29 pm

Neviem či sa to sem presne hodí, ale pri dnešnom prezeraní netu som narazil na toto..

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/272664 ... byckmi.php
Meny
 

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Vlado21 » 23 Júl 2013 07:41 am

tak toto je priklad typickej (ci "atipickej"?) akva-hluposti... :?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Milan666 » 23 Júl 2013 08:09 am

V tomto som ja dakedy tu lámal rekordy, ja si myslím, že celý bazos v sekcií akvaristika (česť výnimkám) je zraz či stretnutie tiež akvaristov a to týranie je vizitkou úrovne akvaristiky na Slovensku, na veľký žiaľ
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod ASUSKO » 23 Júl 2013 12:38 pm

http://www.aktuality.sk/clanok/233246/p ... botnicami/

NEVIEM CI TO TU UZ V NEJAKEJ TEME BOL ..ALE AK ANO SORRY


plot-ako-z-rise-snov-turek-ma-okolo-domu-50-metrove-akvarium-s-rybami-a-chobotnicami

CLANOK HORE V LINKU ..
Prílohy
mehmet_gokceoglu_turecko_vila_akvarium_13.4.jpg
Naposledy upravil ASUSKO dňa 23 Júl 2013 12:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod smajdicek » 23 Júl 2013 12:40 pm

Akurát som to chcel postnúť :D Vy tu hovoríte o rybacích polievkach... Pozrite si to video :)
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod kharak » 23 Júl 2013 12:46 pm

mohlo tam byt aspon nieco strku a nejakesutre ... ale to by bola asi udrzba ovela narocnejsia ;)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod jiri sajar » 23 Júl 2013 12:59 pm

klasický príklad ako vyzerá výtvor niekoho, ktorý nevie čo s peniazmi a chce byť originálny nech to stoji čokoľvek. no výsledok po estetickej stránke riadne kríva za cenou....škoda mohla by to byť úchvatná nádrž
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod triscene » 23 Júl 2013 15:17 pm

neviem ci je to kuriozita, ale dostala sa vam niekedy ryba do klasickeho drop checkera?
ja som pozeral jak puk ale bohuzial uz bola hore bruchom ked som ju nasiel..tie borarasky su divne tvory :)
uz som videl japonicu prespacirovat sa 10 metrov z obyvacky do spalne a zachranit ju ale toto nie :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.