Založenie 96litrového akvária



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod btmbtm » 27 Júl 2013 09:58 am

polystyrén
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Reklama

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod Milan666 » 28 Júl 2013 08:22 am

Toto akvárium, by som reklamoval, vrátil a neviem čo, len vodu by som isto do neho naozaj nelial
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 28 Júl 2013 10:27 am

Fúha teraz fakt neviem... Reklamácia? Tak to som ja v živote nerobil, ale divím sa, prečo je tam tá diera či čo to je... Keď všade sa to zeme dotýka, len v strede nie...
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod Img. » 28 Júl 2013 10:41 am

Možno blbá otázka, tá tzv. zem, vidím skrinku, nieje náhodou tá v strede prehnutá ?
Obrázok používateľa
Img.
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 19 Okt 2012 21:18 pm

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 28 Júl 2013 10:56 am

Trocha hej 1-2mm , ale malo by to byť vyrovnané tou hliníkovo,drevovo,polystyrenovou podložkou. Ale sám seba sa pýtam keby to má byť v skle, ako môže byť sklo prehnuté?
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod btmbtm » 28 Júl 2013 14:35 pm

nemáš po ruke vodováhu? tá je rovná tak ak máš zisti si čo je prehnuté ak sklo vodu by som nelial a reklamoval
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 28 Dec 2013 10:39 am

Nič nechcem zakrikovať, preto si radšej zaklopem ale v akváriu už je dávno voda, filter, rastliny, ryby, a všetko našťastie funguje tak ako má. Stalo sa mi to, že som do nového akvária priviezol ryby a po jednom dni vidím, že jedna má krupičku. Okamžite som ju izoloval a ryby to našťastie prežili. Ryba vyzerala 5 dní zdravo s tou jednou bodkou, no potom celá vyhádzaná chúďatko. To ani liečebné postupy nepomohli. Ostatné to prežili bez ujmy na zdraví.

Voda v akváriu je do trištvrte, kôli tej 1mm medzierke nechcem dávať do plna, aj keď sme to vyrovnali ako sa dalo.
Osádka:
1xodchovaná gupka
2x tetra zlatá
6x kardinálka čínska

Práve kôli obavám o krupičku by som už nechcel dopľňať ryby, aj keď by som tam dal ešte dve gupky, 4 tetry zlaté a 1 prísavníka, no.
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 28 Dec 2013 10:57 am

chcel som to pridať do predch. príspevku no niekto mi zakázal upravovať príspevky moje. :shock:
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod M.i.s.o » 28 Dec 2013 13:20 pm

editovat svoj prispevok mozes len urcity cas po zverejneni, potom to uz nejde
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 02 Mar 2014 08:58 am

Zatiaľ všetko v pohode rastliny rastú sú vysoké, bolo by treba prestrihať. :-)
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 12 Jún 2015 17:49 pm

Vopred sa ospravedlňujem za fotky. Fotím starším mobilom a ostrí mi to furt na sklo. :? Fotky z fázy čistenia akvária
Novinky: Akvárium pokračuje. Musel som vyhodiť 4/5 rastlín z akvária - lebo to tam bolo fakt, že prerastené tak teraz čakám kým toto znovu vyrastie. Straty od poslednej fotky: 1 - gupka - útočili na ňu väčšie ryby, zasiahol som a predelil akvárium na dve časti. V jednej bola len gupka - opäť jej všetko dorástlo a bolo v pohode, lenže čo čert nechcel - po otvorení priehrady po dvoch týždňoch sa všetko zopakovalo... :evil:

Problémy: 2
1. Nedarí sa mi vyčistiť zelená riasa na akváriu - kúpil som už 2 stierky a obe mi akurát tak doškriabali sklo - a ešte tam mali napísané - s týmito si sklo už nepoškriabete, no starú belú!

2. Tak ako voľakedy, keď som si priniesol tetry diamantové z akvaristiky a na jednej našiel bielu bodku, ihneď ju presunul do karantény - kedže toto bolo vtedy akvárium v podstate bez rýb - tak aj teraz. Avšak nič som nenakupoval. Tetra červená má na sebe jednu bodku presne tak ako vtedy tetra diamantová. Smer karanténa samozrejme. Je tam už týždeň a nič sa nezmenilo - bodka stále na tele. Akurát, že chúďatko v tej karanténe stráca farbu.

ps.: vážne začínam uvažovať o kúpe externého filtru - podľa recenzíi nejaký EHEIM. Dnes som našiel vo filtri 3 mladé prísavníky - našťastie živé :idea:
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod Hryzo » 12 Jún 2015 18:42 pm

moc nizka hladina, zbytocne si uberas objem a rybam priestor, rastliniek si nechal pomenej, mohol si asi viac. odporucam zohnat naozaj nenarocne cryptocoryny a pridat, bude to pestrejsie a zaplni to viac akvarium

osadka stale
krakenader napísal:Osádka:
2x tetra zlatá
6x kardinálka čínska

?

zelenu prachovu riasu "nikdy" nevycistis a neodstranis (nikdy ber s rezervou ako basnicke zveličenie), pokial nevybalancujes silu a dlzku osvetlenia, k nastaveniam akvaria ako celku ... mne pomohlo (stačilo) len skratit dobu svietenia a riasa zmizla ... a ked, tak znizuj postupne pomaly a nie skokovo ... stiahni pol hodinku a uvidis za tyzden, ak pomohlo dobre pripadne zniz o dalsiu pol hodinku podla potreby a zariasenia ... ak nepomohlo, zniz a cakaj dalsi tyzden co to spravi s riasou, atd .. to je najjednoduchsi sposob co poznam ja, ako to dat ako tak do rovnovahy, kedze predpokladam, ze nehnojis a nepridavas co2 v plynnej forme

k tej riase
http://www.rostlinna-akvaria.cz/rasy
http://www.rostlinna-akvaria.cz/zelena- ... asa-gda-71
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 12 Jún 2015 22:08 pm

Hej, hej. Hladinu plánujem zvýšiť, len to chce počkať - dnes som robil veľké čistenie. Díky za rady a fajn stránky, osvetlenie som teda skrátil - uvidíme čo to dá. Osádka
2x tetra diamantová to bola som sa musel pomýliť
5x kardinálka čínska - 1 je v karanténe kôli podozreniu na krupičku
2x prísavník + neviem koľko dosť je tých malých
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod krakenader » 14 Máj 2017 13:45 pm

Zdravím. Mám také dva problémy.
Mám v akváriu nehorázne veľa slimákov, neprekrmujem ich, veď som doma 1-2x za týžden a dostávajú pravidelnú dávku, no slimákov je priveľa, plus sa mi premnožili prísavníky. Akože najprv som sa tomu tešil, ale teraz ako vidím plné dno prísavníkov tak ja netuším či to ovplyvní kvalitu vody v lepšom či horšom smere a rozmýšľam či by sa toho dalo nejak zbaviť aby tie ryby prežili + aby sa mi samec a samica prestali rozmnožovať, naozaj sa ich taká kopa nahromadila z 1 páriku. Predpokladám, že slimákov pribudlo, lebo uhynula mi Clea helenka, po 5 rokoch čo som ju mal...
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod Azaza3l » 14 Máj 2017 14:46 pm

Asi prvý krát vidím že niekto chce aby sa mu rybičky prestali množiť... zväčša je to presne naopak. Ak máš veľa rýb tak kvalita vody sa ti zhorší, bolo by vhodné kúpiť test na NO2 a permanent test na čpavok. Keď rybky trochu podrastú môžeš ich darovať, vymeniť alebo predať.

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Založenie 96litrového akvária

Odoslaťod marko65 » 14 Máj 2017 16:02 pm

krakamader:
sa mi nechce verit, ze neprekrmujes, tie slimaky z niecoho musia zit. Prisavnik, znacne znecistuje akva, uz si videl jehi vykal? takze ak ich mas vela, pokus sa ich nejak vychytat.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.