Aký druh a čo s ním?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod kukku » 05 Aug 2013 12:07 pm

Ahojte ľudia :-) Potrebujem poradiť. Mama priniesla z Chorvátska ulitu a v nej maličkého kraba, o ktorom si myslela, že je mŕtvy, no nie je a ja teraz mám problém :shock: Neviem, presne aký je to druh, ale myslím si, že krab pustovník. Pochodila som všetky chovateľské obchody v našom meste (4) a všade mi odporučili iné. V jednom mi ukázali kraba, ktorému dávajú našu vodovodnú vodu, má v akvárku štrk a minimum vody a vraj mu dávajú kúsky pomaranča a majú aj nejaké mrazené žrádlo pre kraby. V druhom mi povedali, že mám pomiešať našu vodu s morskou soľou a nemal by byť problém, v treťom mi nevedeli poradiť nič a v štvrtom mi povedali, že o týždeň aj tak zdochne. Tak teraz som bezradná :? Ďakujem za hociakú radu, ktorá pomôže maličkému :)
Prílohy
mms_img-781955830.jpg
mms_img-344605192.jpg
kukku
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Aug 2013 11:55 am

Reklama

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod martin_s » 05 Aug 2013 12:19 pm

Mala by si si zistit aku pribliznu salinitu ma voda v oblasti odkial pochadza. Poradit by ti mohli na reef.sk ...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod kukku » 05 Aug 2013 12:22 pm

Ďakujem :) A keby som to zistila, môžem jej takú vodu vyrobiť aj v domácom prostredí?
kukku
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Aug 2013 11:55 am

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod martin_s » 05 Aug 2013 12:24 pm

Nemal by to byt problem.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod Aquarista » 05 Aug 2013 19:24 pm

morskú vodu namiešaš z pripravených zmesí, to nebude problém. Krab ti prežije aj v braktickej vode, nieje až taky háklivý na zmeny slatiny vody. Horšie to bodeš mať s kŕmením , sú to síce prírodny čističi zožerú asi akýkoľvek kuchynský odpad kúsok ryby či ovocia, zeleniny ale potrebujú aj mikroorganizmi, kt. získavajú filtorvaním morského piesku. V akvaristkách s potrebami pre moriakov kúpiš tzv. "živé kamene" potrebuješ taký a na ňom by mal nájsť mikroorganizmy čo potrebuje.
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod Jozef I. » 06 Aug 2013 10:05 am

No tvoja mama ma stastie, že ju s tymto krabom necapli, lebo ak by sa tak stalo, tak ma ozaj riadny pruser. Co viem a pokial sa to nezmenilo, tak konkretne z chorvatska je zakazane vyvazat vsetko, aj obycajné prazdne ulity.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod Milan666 » 06 Aug 2013 13:06 pm

Jozef I. napísal:No tvoja mama ma stastie, že ju s tymto krabom necapli, lebo ak by sa tak stalo, tak ma ozaj riadny pruser. Co viem a pokial sa to nezmenilo, tak konkretne z chorvatska je zakazane vyvazat vsetko, aj obycajné prazdne ulity.

Je to presne tak! Človek je nepoučiteľný, že?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aký druh a čo s ním?

Odoslaťod kukku » 07 Aug 2013 12:00 pm

Krabík už druhú noc nevydržal, ale ďakujem za každú radu :-) Už som našla aj človeka, ktorý by ho zobral naspäť do mora, ale už je neskoro.
kukku
 
Príspevky: 3
Založený: 05 Aug 2013 11:55 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.