36l iwagumi ( shallow )



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod triscene » 09 Aug 2013 10:24 am

casom budem mat na predaj sumny kobercek Eleocharisu, ktory mam v 110inke...ale to je asi vyhlad par tyzdnov, kedze tam planujem urobit more :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 09 Aug 2013 10:55 am

Ja uz som nedockavy a buduci tyzden by som chcel uz sadit :)

Inak neviete nahodou ci by sa v hornbachu/baumaxe dala zohnat staticka folia ( taku ktoru netreba lepit ) Nasiel som na nete webshopy ... ale pre 0.25 m2 sa mi to neoplati objednavat z netu :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 12 Aug 2013 17:14 pm

Obrázok

Takze dnes som poskladal layout, este to necham takto cez noc popripade 2 uvidime ci ma nieco napadne ( pravdepodobne nieco s tou pravou stranou trosku ) Az si budem isty ako bude vyzerat finalna podoba, pojde navrch este amazonia powder.

Ak by mal niekto nejake napady tak sem s nimi :)

Az bude tma v miestnosti tak spravim lepsiu foto ... mozno este pouzijem povodne kamene, teto su takej zelenkavej farby a su celkom zaujimave .. akurat mobil robi tie fotky prilis prepalene ;)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod fazyl » 12 Aug 2013 23:23 pm

no skus sa s tym este pohrat. toto mi neladi ;) budes sa na to pozerat asi dost dlho cize skusaj skusaj kym nenajdes nieco co ta uspokoji. mne osobne sa pacil viac ten posledny v kartone ako tento
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 13 Aug 2013 08:57 am

Mne tiez ... zato som tam este nesypal powder :) Na to kartonove boli pouzite ine kamene ...dnes po praci skusim to prerobit. Trosku mam problem popchat tam lily pipes tak aby boli co najlepsie umiestnene. V krabici to trosku inak vyzeralo, pretoze tam som nemusel dodrzat istu vysku substratu. Dnes sa s tym zasa pohram, pravdepodobne rastliny dojdu az niekedy zajtra.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 13 Aug 2013 09:39 am

ja som to robil tak, ze som popozeral nieco na inspiraciu
https://www.google.sk/search?q=nano+aqu ... 71&bih=729
otvoril flasu vina a stravil nad tym vecer ;)

nad umiestnenim inflowu z lily pipes som tiez rozmyslal vzhladom na velku vysku substratu a mal som pripravene riesenie (nakoniec som to nemusel pouzit) odrezat spodok z nejakej malej flase (priemer cca 3cm) alebo 30ml odmerka z testu, strcit to cele do dna tak ze do toho potom pojde spodok toho inflowu.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 13 Aug 2013 12:18 pm

To s tym inflowom je celkom dobry napad :)

Co sa tyka inspiracie, to uz prezeram zopar tyzdnov, vcera som kupil v zahradnom centre tie kamene na fotke ... ale tiez sa mi nejak nepozdavaju ... asi pojdu do betonu :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 13 Aug 2013 14:09 pm

tie kamene podla mna nevyzeraju zle, je ale pravda ze minicku lepsie vyniknu kamene s jemnou strukturou, co sa uz tazsie hlada, teda ak nechces vrazit prachy do takychto http://www.aquascape.cz/eshop/68-kameny
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 13 Aug 2013 15:40 pm

Odtial som objednaval akvarko ... ale objednat kamene bez toho aby som si ich mohol osahat je hlupost :) To by som musel kupit 30-40 kil aby som si vedel vybrat 5-6 kil :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 13 Aug 2013 15:45 pm

to ano aj ked ja som ich kupil tiez na slepo, ale vies sa s nim dohodnut ze ti nieco vysklada (layout) a posle foto (blizsie info by ti dal triscene on to tusim s nim tak riesil a od neho som ich kupil zas ja)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 13 Aug 2013 23:16 pm

Layout dokonceny!

Obrázok


Obrázok

Teraz uz len ostava cakat na rastlinky :) Inak mam dojem ze este pradtym nez pridu rastlinky, objednam este jedno svetlo :)

EDIT: to sklo na fotaky take spinave nevyzeralo byt :) Ale je to len od vody co som testoval ci poriadne tesni :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod fazyl » 13 Aug 2013 23:30 pm

vidno, ze James ta inspiroval podla praveho predneho rohu :) ... nerobil to on takto kvoli tomu, ze layout bol viditelny z oboch stran akva? ja osobne by som to nahrnul dozadu...ale tak asi vies co chces a musis byt najma ty spokojny. je to lepsie ako ten predtym ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 13 Aug 2013 23:38 pm

Ano, to obrovske akvarium bolo urobene na styl aby sa nanho dalo pozerat z 360 stupnov. Ja som to chcel takto kvoli tomu aby som vytvoril malicke udolie :) Sam som zvedavy ako sa mi to podari vysadit, a ako to bude vo finale vyzerat.

Navyse chcel som sa trosku vymknut stereotypu.

Keby som mal dostatok miesta na 120cm plytke akvarko, tam by to vyniklo asi o nieco lepsie. Avsak kym sa nenajde miesto na vacsie tak bude musiet stacit toto :P
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod smajdicek » 13 Aug 2013 23:46 pm

Tá lampa vyzerá super. Ono, celkovo je to akvárium super, len ma tá lampa zaujala :D
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 14 Aug 2013 00:19 am

uz teraz ti mozem poradit dve veci: :)
-rataj s vyskou rastlin pri layoute
-pouzi rozprasovac pri sadeni a vodu napusti az potom
;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 14 Aug 2013 00:28 am

Jj je to Diversa Intenso 15.8w, velmi dobry dizajn ma, navyse telo je hlinikove a sluzi ako chladic pre vsetky tie ledky co tam su. Je ich tam 60 :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod smajdicek » 14 Aug 2013 00:44 am

Hej hej, všimol som si na začiatku v "súpiske" techniky. Škoda že na niečo také som nemal prachy, keď som nakupoval.
smajdicek
 
Príspevky: 387
Obrázky: 22
Založený: 17 Mar 2013 16:22 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 14 Aug 2013 01:01 am

S vyskou sa pocita :) objednal som eleocharis sp mini a staurogyne. Chcel som aj blyxu do pozadia, ale momentalne je vypredana.
rozprasovac samozrejme pouzijem a dost hodne :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 02 Sep 2013 21:24 pm

Ok takze dnes konecne dosli rastliny :)

Finalne osadenstvo:
Eleocharis sp. Mini
Staurogyne Repens
Althernathera reineckii sp. Mini
Blyxa Japonica ( m.i.s.o. vdaka :) )

Chcel som tam supnut medzi kamene aj pogo, ktory som mal od MifkoKE, ale akosi sa vyparil z docasnych bojovych podmienok ( 5l akva z doby ked som mal zo 5-6 rokov a ktore sluzilo ako porodnicka ;) )

A takto nejak to vyzera ( fotky nic moc fotene mobilom, mozno zajtra ked nezabudnem nabit fotak budu nejake lepsie )

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Sadenie prebehlo celkom uspesne a perfektnym pomocnikom sa stala jedalenska palicka z cinskeho bistra, ktorym som pridrziaval hlavne eleocharis, kym som vytahoval pinzetu. Po napusteni okamzite zo 2 vacsie kusy plavali, tak som ich rozdelil a opat zasadil. Po spusteni filtru sa ukazalo ze ani vacsie sadenice SR sa velmi nedrzia v amazonii a tak som aj tie plavajuce rozdelil a zasadil hlbsie :) Dufam ze do rana uz nic nevyplava.

Este mi trochu bordelu plava na hladine, ale nechcel som to velmi virit kedze rastlinky drzia len tak tak :) Takze mozno este trosku neskor.

Inak Lily pipe vyvara na hladine krasny vir :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 02 Sep 2013 22:57 pm

slubne, ja by som sice taku vysku dna pri prednom skle asi nezniesol ale to je moj pohlad.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 02 Sep 2013 23:09 pm

Prave ta vyska vpredu mi umoznila dat dozadu blyxu :) takze dufam ze z toho nieco bude.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod chnuro » 02 Sep 2013 23:35 pm

Milan666 napísal:Na led osvetlenie CO2 nie, naozaj. CO2 a riadné osvetlenie

Tak na tuto sprostost mi neda nereagovat, aj ked bola davno. Pozri sa sem a sem. Ja tvrdim presny opak a mam 2 nevyvratitelne dokazdy.

@kharak - drzim palce a verim, ze rastliny budu rast podla tvojich predstáv. Škoda toho dna v predu, na mna to posobi velmi rusivo a neusporiadane. Nemozem si pomoct.
Jedno zo zakladnych pravidiel vyberu kamenov do akvaria je rovnaka kresba a členitosť (a ich rôzna veľkosť). Na všetkých fotkách máš kamene prepálené, ciže nie je poriadne vidieť, čo tam vlastne máš. Na tých prvých fotkách to je vidieť a tie kamene sa mi rovnaké nezdali.

Co ale musim pochvalit je vyber techniky a nakup velkeho mnozstva rastlin. Mas luxusny material. Rast ti bude vsetko co ma. Ako som spomenul, skoda toho layoutu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 02 Sep 2013 23:52 pm

ono clovek sa stale uci, chce to skusenost, co mozem na sebe potvrdit, mozes mat nastudovane a popozerane namraky ale realita je ina, chce to mat za sebou par akvarii kym sa clovek k niecomu dopracuje, kazdopadne toto zle nieje ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 03 Sep 2013 00:02 am

Kamene su vsetky cerveno-siva bridlica. Maju vsetky zhruba rovnaku kresbu i clenitost, az na ten mensi co je vpredu, je o nieco svetlejsi, kedze obsahuje aj kus kremena.

Uz som kdesi spominal ze s layoutom som sa chcel vyhnut zauzivanemu stereotypu tvarovania dna :) Mne sa to zatial celkom paci, mozno casom ma to omrzi. Na vyssie akvarium by som volil trosku layout, ale na tuto vysku som sa nechal layoutom inspirovat u green machine. Je to moje prve akva po dlhych rokoch takze v pripade ze bude aj nejake dalsie v buducnosti, tak nieco vymyslim ineho.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.