cca 100l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

cca 100l

Odoslaťod majstermartin » 11 Aug 2013 23:03 pm

tak by som Vás chcel poprosit o rady ako tento moj výtvor vylepšiť.
Nádrž je set Diversa 80x35x40.
svetlo 2x18W setové
substrát pod štrkom JBL tuším 5kg
filter hlava Atman a pena
v zábehu cca 3 týždne
osádka:9 ks tetra neon(plánujem aspon 15-18), 1ks betta,4 ks crystal red( ešte by som zo 4 chcel) a plánujem ešte 1ks sumček trinidadský.
floru nepoznám akurát viem,že vľavo je valisnéria a fukol som tam jednu malu bacopa monieru a tušim aj kryptokorynu. ak ma dáte na správnu mieru budem rád.
Takže nádrž to má byť spoločenská ,skôr low cost charakteru. zdá sa mi,že ten vzhlad je taký mačkopes ,ale nič rozumnejšie som nedokázal vymzslieť. Kamene sú zo záhradného centra. A ked sme pri nich tak sa na nich začal robiť hnedý povlak. Predpokladám,že je to hnedá riasa. v niečom bude chyba ,ale zatiaľ sa nevešiam.
tak ak máte chuť, vyjadriťe sa. je to moja druhá nádrž po troch rokoch odkedy som sa do tohoto nabural. mám v práci cca 30l mini kocku( 35x35x35 ktorá celkom prosperuje,tak si fandím ,že som na tom nie až tak zle :angel: )
Prílohy
akva.jpg
majstermartin
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 10:53 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: cca 100l

Odoslaťod kharak » 11 Aug 2013 23:22 pm

No vyzor by sa dal vylepsit hlavne tym ze pri zadnej stene akvaria by malo byt viac strku ( napr predu 4-5cm vzadu 8-10 ) - nebude to vyzerat take placate. Dalej by som tie sutre trosku ponoril do strku lebo takto to vyzera dost neprirodzene. Mozno skusit v pravej strane vytvarovat nejaky ten kopcek ( asi nie velmi vysoky, lebo sa ti to zosunie )

S rybami si mohol este aspon tyzden pockat a namiesto toho zasadit mozno viac rastlin.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: cca 100l

Odoslaťod Giftzahn » 12 Aug 2013 08:25 am

njn, hnedy povlak tipuje ze rozsievky ... pri cestvo zalozenom akva nie je nic nezvycajne .... po zabehu akva mizne ... cize usilovne menit vodu, cistit filter a dodrziavat hygienu akva ...to je podstatne ... snad este k tomu svetlu ...2 x 18W nie je bohvieco ... cize rastlinky vyberaj adekvatne k takemuto osvetleniu .... napr. rozne druhy machov, mocrosorii, bolbitisu ...valissinerie mozu byt tiez a samozrejme vzdy vdacne cryptocoryny .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: cca 100l

Odoslaťod radusho » 12 Aug 2013 18:19 pm

ked chces krevety tak si kup sakuri alebo obycajne red cherry, CRS su pre ludi co maju viac skusenosti. panciernicka trinidatskeho si do tohto akvaria urcite nekupuj je to velka a dlhoveka ryba
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: cca 100l

Odoslaťod majstermartin » 12 Aug 2013 18:53 pm

Giftzahn napísal:njn, hnedy povlak tipuje ze rozsievky ... pri cestvo zalozenom akva nie je nic nezvycajne .... po zabehu akva mizne ... cize usilovne menit vodu, cistit filter a dodrziavat hygienu akva ...to je podstatne ... snad este k tomu svetlu ...2 x 18W nie je bohvieco ... cize rastlinky vyberaj adekvatne k takemuto osvetleniu .... napr. rozne druhy machov, mocrosorii, bolbitisu ...valissinerie mozu byt tiez a samozrejme vzdy vdacne cryptocoryny .... :wink:

jj, stým svetlom mi to je jasné.v rastlinkách moc doma niesom,takže som to kupoval na náhodu,ale valisnériu som vedel a kryptokorinu tiež. bacopu mám v miničku ,síce stagnuje ale aspon prežíva. a to v pravom rohuneviem čo je ale rastie to celkom dobre na dané podmienky,takže dúfam,že ešte dlho bude. v podstate by to bol základ. zdá sa mi ,že ked je toho v nádrži vela druhov tak to uberá na vzhľade.
majstermartin
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 10:53 am
Bydlisko: Zvolen

Re: cca 100l

Odoslaťod majstermartin » 12 Aug 2013 19:01 pm

radusho napísal:ked chces krevety tak si kup sakuri alebo obycajne red cherry, CRS su pre ludi co maju viac skusenosti. panciernicka trinidatskeho si do tohto akvaria urcite nekupuj je to velka a dlhoveka ryba

no priznám sa ,že v krevetách som tiež amatér. alebo takto...Mám v miničku 4ks neocardiny jap.tuším a tie sú bey problémov už tri roky,(majú už cca3,5 cm) akurát som chcel niečo vzhľadovo atraktívnejšie. dám si teda poradiť a na najbližšej burze kúpim to čo píšeš.
a idem kuknuť toho trinidadského. jedného mám v miničku (asi to teda nieje to pravé orechové) má cca5cm. som myslel,že dorastie nejakých 7 najviac. a že dlhovekýnieje ne prekážku. páči sa mi ten jeho dôstojný pohyb. preto by som niečo také chcel...
majstermartin
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 10:53 am
Bydlisko: Zvolen

Re: cca 100l

Odoslaťod majstermartin » 12 Aug 2013 20:00 pm

fuu,tak pozerám,že ten trinidadský dá v pohode aj 15 cm.takže z minička ho prelovím.ydá sa že časom bude v tejto nádrži dominantná ryba...
majstermartin
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 10:53 am
Bydlisko: Zvolen


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.