Prosim o radu - slimaky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Prosim o radu - slimaky

Odoslaťod nazir » 12 Okt 2002 13:31 pm

Zdravim Vas priatelia , som tu novy a chcem Vam povedat ze tato vasa stranka je selkom fajn :lol: Tiez som si tanto rok zalozil akvarko , ma 350 litrov a chovam v nom diskusi a zopar sumcov, dalej nejake gurami a prisavnika , skoda ze len jedneho ale za to ma 10 cm je to kusok :) Ale nie o tom som chcel kecat , pocul som uz kadeco o vodnich slimakoch a rad by som pocul vas nazor . zatial nemam vela rastlin takze nemam ani CO ale vazne nad tim uvazujem . Potrebujem vediet ci maju tie slimaky taku schopnost aby pozrali niektore druhy rias. Dost sa mi to tu zazelenalo aj napriek tomu ze to cistim . Skuste mi prosim poradit 8) Zatial sa majte a vopred dakujem za radu. PS: mozno by bolo lepsie pokecat cez ICQ
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Pomacea bridgesi

Odoslaťod salik » 13 Okt 2002 15:22 pm

:arrow: marlo pripravuje novy clanok o najpredavanejsom slimakovi-Pomacea bridgesi - http://www.akva.sk/slimaky.htm, bude tam toho dost, na tvoj obsah ti taky 2-3 slimaci "neublizia", ich jedalnicek sa sklada aj zo zelenych rias ale schuti si daju hoci aj patentky, viac by som ich do tvojho akvaria nedaval - dost spinia vodu/dno :!:
Naposledy upravil salik dňa 21 Okt 2002 21:47 pm, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

pomacea bridgesi

Odoslaťod marlo » 14 Okt 2002 16:14 pm

no Pomacea bridgesi sice poziera aj riasu ale nie v takom mnozstve aby tu uplne ocistil akvarium...
Velmi dobre pozieraju riasy slimaky s pomenovanim PHYSA ale tie ked sa ti premnozia tak sa ich nezbavis len tak lahko ...a premnozia sa dost rychlo.....Na riasu by som slimakov nenasadzoval..skor pouvazuj nad rybkami pozierajucimi riasu.....
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomacea bridgesi

Odoslaťod Rosik » 14 Okt 2002 16:27 pm

Problém je v tom, že neexistuje rybka, která by si pochutnala na všech druzích řas. Šneci (slimáci), u nás se jmenují okružáci, žerou i černou štětičkovou řasu. U mě v akváriu jich pár mám a doufám, že se trošku více rozmnoží. Že by znečisťovali dno, jsem si nevšiml.
Problém může skutečně nastat při jejich přemnožení, pak je to dost zoufalý boj. Ale co je horší slimáci nebo řasa?
Obrázok používateľa
Rosik
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Okt 2002 15:34 pm
Bydlisko: Střelice - ČR

Prosim o radu

Odoslaťod marlo » 14 Okt 2002 20:22 pm

:D Rosik myslim ze v tom tvojom velkom akvariu par slimakov nemoze znecistit dno... :shock:
To by si ich musel mat naozaj dost.....
...ale pri mensich akvariach do 100l je vidiet znecistenie aj pri 2-3 kusoch... 8) .......

ten moj co je aj na obrazkoch v galerii..ten teda kadípekne
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prosim o radu.

Odoslaťod nazir » 21 Okt 2002 11:53 am

Dakujem Vam vsetkym ze ste sa unuvali poradit mi :lol: Pokusal som sa zohnat nejakeho vacsieho slimaka ale u nas v BB nemaju v akva obxodox nic vacsie a male nexcem lebo mam strax ze mi ix gurami zlikviduju :shock: Ak by mal niekto zaujem tak by som ix vymenil alebo podaroval .Este by som xcel nejakeho vacsieho prisavnika 8) Mal by som aj nejakyx sumcov Heteropneustes fossilis, kazdy z nix ma asi po 18 az 20 cm, robia mi prilis prudku vodu.Po vzajomnej konzultacii z viacerimi odbornikmi je tato kombinacia z discusmi neprijatelna. Takze musim na nix zabudnut ak xcem nadalej pestovat discusi, co aj xcem , mam ix uz 10 kuskov takze zatial priatelia :wink:
Obrázok používateľa
nazir
 
Príspevky: 80
Založený: 12 Okt 2002 13:12 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prosim o radu.

Odoslaťod Peter » 29 Nov 2002 23:55 pm

Neviem, ale moje guramy maju slimaky na haku, absolutne ich ignoruju. To cichlidky v duhom akvariu, tie sa s nimi rady pohraju....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.