36l iwagumi ( shallow )



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod fazyl » 03 Sep 2013 08:28 am

mne zatial ten kopecek v predu tiez nesedi uplne ale mam rad experimenty a nove veci takze som zvedavy ako to o par mnesiacov cele bude vyzerat. drzim palce.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 03 Sep 2013 08:42 am

@fazyl: hmm, rozhodne pekny setup ... ak ma slepe oko neklame fopredu si dal utriculariu ... plus LEDkove osvetlenie ... njn, som zvedavy ako sa akva rozbehne ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 03 Sep 2013 09:11 am

@giftzahn: nieje to utricularia, ale Eleocharis sp. Mini
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod fazyl » 03 Sep 2013 09:32 am

Gift to nieje moj setup ale kharakov :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Milan666 » 03 Sep 2013 20:20 pm

@chnuro, nieje led ako led, v tomto prípade išlo práve o toto, čo píšeš vo svojej odpovedi tu:
Rpnecro - dakujem za pochvalu. S tym skladanim vykonovych LED si trafil do čierneho. Preto budem asi vždy proti lacným a hotovým riešeniam s LED, lebo vždy je na nich niečo podozrivé. Bežná cena kvalitného LED svietidla presiahnie cenu trubicového, ale vtedy mám zebezpečené svetlo s 5-10x vyššou životnosťou a lepšou efektivitou. Inak by som do LED ani nešiel - boli by to vyhodene peniaze, pri najlepšom neistá investícia.


Chytáš za slová a zvažuj podobné slová ako "sprostosť", pripomína mi to vychvaľovanie "Eheimu" v inej téme, kde si nevedel predýchať to, že som s tým spomínaným filtrom mal pravdu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod doors010 » 03 Sep 2013 20:36 pm

chlapci notááááááák nespamujte mu to tu ...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod chnuro » 03 Sep 2013 20:39 pm

Milan, Milan,... to ty si napisal razantne ze LED osvetlenie nie s CO2 bez akehokolvek vysvetlenia. Ja som jednoznačne "ZA" LED, ked je svetlo kvalitne a prevadzkujem akvaria, ktore idu s tymi svetlami skvele - linky som dal. Ukaz ty nejaky dokaz na podlozenie svojich prispevkov.

O filtroch som nic nepredychaval, mam pocit ze ma beries priliz vojnovo. Pokial sa dobre pamatam, tak som sa ti z vlastnej iniciativy snazil pomoct aj cez SS a vidim, ze to malo opacny efekt. Nie preto, ze je to Eheim, ale preto, ze mam s nimi skusenost a na forum tu chodime pomahat si, prip. sa nieco nove naucit. Snazim sa byt vzdy nezaujaty a otvoreny diskusii. Takze sa prosim do mna nenavazaj.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Milan666 » 03 Sep 2013 20:56 pm

Ale mne sa nechce hľadať ten konkrétny prípad a tam išlo o to "lacné" led osvetlenie. Chodia tu dva tipy akvaristov, tí, čo na kvalitné led osvetlenie majú a tí, čo hľadajú to, ktoré nestojí veľa. O tom hovorím, že sa k nemu CO2 nehodí, nič viac som tým nemyslel.
Uznávam, že tvoje linky sú skvelé, veď by bolo čudné, že ty ako odborník od fachu, by si tu dal pravý opak. Nebudem tu predsa vyťahovať linky z oboru do ktorého sa nevyznám ako ty. Naviac tu už je aj generačný problém.
O tom navážaní mám opačný dojem a myslím, že zrovna ty by si mal používať vyberavejší slovník. Volil by som určite iné slovo aj keď by som videl, že "pravdu" by si nemal a to je asi ten zádrhel.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 04 Sep 2013 07:38 am

fazyl napísal:Gift to nieje moj setup ale kharakov :)


jj, holt to je tak ked robis viac ako jednu vec naraz ....potom to takto dopada ... ze sa clovek myli .... :wink:

njn, LEDky su jednoznacne buducnost .... ono, jedna vec je zohnat si "kvalitne" LEDky a vyskladat si svetlo a druha je kupit komercne dostupne LEDkove osvetlenie ... ono, problem je ze pri aktualnom LED boome sa medzi "zrno dostane dost vela pliev" = nekvalitna lacna LEDka / LEDky z ciny a potom to cele stoji tak akurat za .... :lol:

.... ale netvrdim ze pouzite LED osvetlenie musi byt nutne nadraka ... sak samotny cas / prevadzka ukaze ci:

- rastlinky budu dobre rast
- ci a do akej miery a hlavne ako rychlo poklesne svietivost jednotlivych LEDiek
- svietiko vydrzi x rokov ... kde x = aspon povedzme 2 -3 roky
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Milan666 » 04 Sep 2013 07:56 am

Gift, to si dobre napísal! Uľahčil si mi vlastne vysvetlenie toho, čo som vlastne tým myslel ja. Najmä stred tvojho príspevku je vystižný, ešte raz vďaka :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 04 Sep 2013 10:17 am

Este mam otazku k filtru, v navode sa pise ze pri prvom pouziti by sa mal pouzit na par dni uhlikovy filter. Ak som spravne pochopil je tam kvoli tomu, aby sa odstranili pripadne neziaduce rezidua z produkcie ( rozne, oleje, cistiace prostriedky atd s ktorymi pride filter do kontaktu pri vyrobe ) - a teda otazka ako dlho by som ho tam nechat ? momentalne to bezi 2 dni, kedze vymienam teraz vodu kazdy den tak nieje problem pri vymene filtra taktiez vybrat uhlikovy filter.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod doors010 » 04 Sep 2013 10:59 am

po zabehu akvaria by som ho dal von cize cca 3-4 tyzdne
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 04 Sep 2013 10:59 am

hej, presne na to tam je, svoju ucinnost straca zhruba po dvoch tyzdnoch, takze potom ho mozes vybrat
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Milan666 » 04 Sep 2013 12:18 pm

Uhlie by som nepoužíval vôbec, to čo zachytí potom rovnako "dobre" uvoľňuje. Po použití liečív snáď, ale aj tomu sa je lepšie vyhýbať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 04 Sep 2013 20:32 pm

Dnes som odfotil za tmy s normalnym fotakom .... fotrky trosku lepsie ale tiez to nieje ono.

Obrázok

Obrázok
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod MifkoKE » 04 Sep 2013 21:11 pm

@kharak: tie fotky by chceli viac pricloniť ;-)
inak pekné - sledujem...
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 04 Sep 2013 22:09 pm

Nemam momentalne stativ, a uz teraz su rozmazane tie fotky kvoli tomu ze sa mi trasu ruky :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 05 Sep 2013 07:38 am

@kharak: njn, pokial menis vodu kazdy den ( masivne vymeny vody t.j. aspon 80% objemu akva pokial menis menej ako keby si nemenil ) prvy tyzden / druhy tyzden .... co je pri pouziti Amazonie + Power Sandu nevyhnutnost .... tak aby si si mohol dovolit po mesiaci zabehu vypustit zivocichov do akva .... je vo svojej podstate jedno ci tam budes mat aktivne uhlie alebo nie ... a tak ci tak dlhsie ako tyzden by som ho tam isto nenechaval ... ono, ja som naposledy masivne pouzival aktivne uhlie ( cca. pol kila do 2217 ) ked som nazbieral kamene a nebol som si isty ci aj po mesacnom luzeni ( a osurovani kefou ) vo vode na nich nieco neostalo ( pobliz miesta nalezu sa stavalo cize .... nafta, olej a co ja viem aky bordel bol v celom okoli ) .... ale inak nevidim dodvod pouzitia aktivneho uhlia pokial mas vsetky "suciastky" v akva z akvaristik ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 05 Sep 2013 09:20 am

@gift: menim cca 40% objemu vody kazdy den. A to z dovodu ze ak by som menil tej vody viac, obavam sa ze by som pri napustani vody vyplavil vacsinu rastlin, kedze este niesu poriadne zakorenene. Pri prvom napustani som pouzil noviny a potravinarsku foliu, neviem ci by takyto postup bol ok aj pri kazdonennych vymenach vody.

Na rostlinna-akvaria.cz radia pri substratoch ada menit cca 50% vody. Tych 50% by sa este celkom dalo, este mam zatial nejaku rezervu vo vyske vodneho stlpca :) Zatial som robil testy vody, oproti vstupnej vode, voda v akvariu je o nieco makksia a kyslejsia. NO2 je zatial na dost vysokej urovni, ale pozvolna klesa ( merane pred vymenou vody ) NO3 od zaciatku okolo nuly.

Kedze som do dna pouzil aj bacter 100 + clear super ako "potravu" pre ne, tak dufam ze to trosku naboostuje mnozenie a vitalnost nitrifikacnych bakterii. Taktiez jedna gulicka bacter ballu sla do filtra.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 05 Sep 2013 09:37 am

@kharak: njn, preco by si mal nieco vyplavit ...v minickach napustam vodu nasledovnym sposobom ... stare noviny ( isto ich najdes kopu ) pokrcim napcham opatrne do akva ..a napustim vodu ..a verm mi ani zrnko v minicku sa nepohne .... :lol: ... jj, v minivku som takto nmenil vodu 2 tydzne 80-90% objemu a vzdy noviny ... ono, netreba byt lenivy ... po dvoch tyzdnoch bol vzdy pokoj .... :lol:

ono, pri masivnych vymench vody t.j. 80% a viac .... mozes po 4 tyzdnoch bez obav pustit do akva zivocichy ... pri nizsich objemoch vymen ...musis pockat a presne sam to pises koli tomu NO2 ... poznam borcov co po dvoch tyzdnoch kazdodenneho menenia 80-90% objemu akva do akva pustaju zivocichy ...a bez merania NO2 .... :wink: .... njn, ja som pri ADA Amazonni vzdy fuzik opatrnejsi a zivocichy davam tak v 5 -6 tyzdni .... :wink:

heh, vidim ze si sa vybavil aj "magickymi pripravkami od ADA" .... ucinky tychto som nikdy nejako extra nepozoroval ... ale pre pokoj duse ( predajcovej isto ) je to ok ....:lol: ... preco nie ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 05 Sep 2013 10:33 am

No vzhladom nato, kolko som zainvestoval do ostatneho vybavenia aditiva vysli na nejakych 15 eur ( kedze som nekupoval cele balenia ale len zopar lyziciek ) Takze ako vravis, pre pokoj duse :)

Ok dnes skusim teda opat s novinami ako to pojde. Pri prvom napustani tato technika bola vynikajuca, amazonia sa vobec nevirila, sice na niektorych miestach boli malinke vymole, ale nic co by sa nedalo upravit zopar stuchnutiami palickou :P

Ja sa momentalne nikde neponahlam takze ak sa bude akva pomalicky zabiehavat mesiac tak mesiac ak 2 tak 2.
Mam vsak ale pocit ze alternanthea mi uz o nico podrastla, aj ked tu som predpokladal ze to nebude take rychle, a skor zacne rast eleo.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Maranella » 05 Sep 2013 11:35 am

Ten kopček vpravo mi nevadí, je to zaujímavé ale keď už kopček tak aspoň vpredu nižší reliéf.
Takto moc nevidno čo je úplne vpravo vzadu. Neviem možno naživo to ukáže ináč. Inak pekné, bez debaty :)
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 05 Sep 2013 12:19 pm

No pravo vzadu je inflow lily pipe, a to ani velmi nechcem aby bolo vidno :) Ked podrastie blyxa ktora tam je zasadena tak by tomohlo ukazat lepsie.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 06 Sep 2013 15:26 pm

@kharak: njn, bud rad ze ti ta althernathea podrastla skor ako eleocharis ... ked sa ti eleocharis rozbehne tak budes mat co robit zo zastrihom ... a samozrejme lovenim ustrihnutych stebieliek a ich ulomkov ( moja oblubena cinnost :lol: dokazem pri nej stravit naherne dlhe hodiny :twisted: ) .... ono, takto ti ten eleocharis aspon tu alternantheu "nepodusi" ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.