Nový Zéland 54L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Luker13 » 31 Aug 2013 09:52 am

myslim, ze pre tie tetry to bude male akva, ale ak chces podobny druh tak by som ti poradil tetry ohnive :)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Reklama

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 31 Aug 2013 11:05 am

Sú drobné, majú ani nie 2.5 cm iba, ohnivé som mal ale medenky mám radšej. Krásne vyniknú v zarastených akva.
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 05 Sep 2013 20:25 pm

Včera a dnes prebehol velký upgrade akva - pôvodná myšlienka Zélandu bola zcela zmenená, nuž zmena je život ako sa hovorí.
Lilaeopsis bol presadený, no a boli sme na menšie nákupy:
- 1x Anubias barteri xxl
- 2x Anubias barteri var. nana
- 2x Anubias barteri var. nana "petite"
- 2x Anubias barteri var. coffeefolia
- 2x Anubias hastifolia
- 2x Cryptocoryne wendtii var. green (mladučkí krpci)
- 12x Blyxa japonica

Nalepená čierna tapeta matná.
Použité dve masívne korene - bavia ma keď trčia z akva, na fotke však tie zvyšky nie je moc vidno :>
Hnojím zatiaľ každý deň 2ml Rataj CO2 Vital, aplikujem home-made striekačkou, vždy 15min. pred zasvietením, svietim 6,5hod.
Výmena vody teraz po veľkom zásahu obdeň 40%.
Všetky Anubiasy poprichytávané jemnými rybárskymi vlascami, žiadne gumičky, nie je nič vidno, vyzerá to slušne (dúfam).


Obrázok
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Milan666 » 05 Sep 2013 21:02 pm

Výmena vody obdeň a 40% je móóóc
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod M.i.s.o » 05 Sep 2013 21:05 pm

pekne,
ja by som tie anubiasi vlavo a vpravo dal ku tomu kmenu a na ich niesto nieco trochu mensie, a ostatne nechal zarast tym co mas vpredu (neviem to identifikovat)

@Milan: ak sa robil vecsi zasak tak par dni kludne, nech sa to trochu ustali
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod MifkoKE » 05 Sep 2013 22:08 pm

ahoj, vyzerá to pekne, no Cryptocoryne wendtii var. green by som na tvojom mieste presadil rovno niekam dozadu, lebo keď sa ti rozbehne, v prednej časti bude moc veľká - neukáže dobre a pri následnom presadzovaní nie celkom príjemne poteší veľkosťou koreňového systému :-)

držím palce
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod MifkoKE » 05 Sep 2013 22:08 pm

ahoj, vyzerá to pekne, no Cryptocoryne wendtii var. green by som na tvojom mieste presadil rovno niekam dozadu, lebo keď sa ti rozbehne, v prednej časti bude moc veľká - neukáže dobre a pri následnom presadzovaní nie celkom príjemne poteší veľkosťou koreňového systému :-)

držím palce
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Luker13 » 05 Sep 2013 22:38 pm

chlape ked ti zacne blyxa reagovat na hnojenie a CO2, tak neviem, ci cez predne sklo uvidis aj zbytok akvarka :D inak pekne vymysleny layout, az na to, ze ja by som skusil zohnat este mensi druh anubiasu :) (tiez sa priprav, ze s CO2 budu vsetky listy raz tak velke)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 06 Sep 2013 11:49 am

Musím tú vodu meniť tak, korene aj po čase ešte stále trošičku farbia vodu. Nie vela ale trošku j.
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Milan666 » 06 Sep 2013 12:33 pm

M.i.s.o napísal:pekne,
ja by som tie anubiasi vlavo a vpravo dal ku tomu kmenu a na ich niesto nieco trochu mensie, a ostatne nechal zarast tym co mas vpredu (neviem to identifikovat)

@Milan: ak sa robil vecsi zasak tak par dni kludne, nech sa to trochu ustali

Veď práve tým rušením sa to nie a nie ustáliť najmä ak tam ešte nemá nič živé, si môže viac starej vody ponechať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod chnuro » 06 Sep 2013 20:07 pm

@Maranella - neviem, co ta viedlo k takej prerabke tak skoro pozalozeni akvaria, ale toto sa mi paci viac. Rad by som podrthol dve podstatne veci, co tu boli uz povedane.

Blyxa v takomto akvariu (myslim tym jeho celkove rozmery) nie je vhodna volba. Mozno by som siahol po cryptocoryne parva, lilaeopsis novae zelandiae, echinodorus tenellus a pod. Blyxu by som rozsadil do bocnych strednych casti.
Na e. tenellus by som si daval pozor, mne trosku prerastol cez hlavu, pozri sem. Svojim sposobom je ta divokost pekna, ale skor do vacsich akvarii.

Anubiasy naozaj dokazu pekne podrast, ked dostanu podmienky v hi-tech akvariach. Moje anubiasy raz nazval Giftzahn, ze su radioaktivne. Nie to potom velmi pekne, preto im hladam tieniste miesta pod microsoriami, alebo vyhladavam mensie druhy. Pod nazvom anubias barteri var nana "petite" / "bonsai" som kupil od 3 roznych predajcov 3 rozne rastliny na kazda je niecim vynimocna.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maja » 06 Sep 2013 22:38 pm

Veľmi pekná prerábka- k lepšiemu :)
Na mňa ale pôsobí dosť symetricky, asi by som- môj subjektívny názor- dala ten anubias v pravo- do stredu pred koreň a na jeho miesto nejaké menšie anubiasíky- napr tie petite čo tu chnuro spomínal. Alebo by som ho dala úplne na ľavo hore- detto na jeho miesto drobce. Aby som vytvorila takú príjemnú "vlnu" postupne zanikajúcu z ľava do prava. Voľba rovných svetlejšie zelených tráv je super. Tie by som napíchala v trsíkoch aj do zadu, na ľavo- aby krásne narúšali mohutnosť a celistvosť listov anubiasov. Ale zasa aby nezanikali- fakt trsy, aby to nebol len taký kde-tu list ala burina. Niečo ako eleocharis, staurogyne (viď obrázky na rybičky.net) možnóo pogostemon helferi- ale ten je zasa s oblými krivkami a moc to nebude narúšať, ale farbu má super ako kontrast k anubiasom. Tvoj Lilaeopsis- super!
Tú kryptokorynku- ako píše tuná občan- do ĺava dozadu- alebo úplne preč. Možno by som skúsila niečo do žlta, alebo do červena (v pozadí na ľavo v strede a v zadu) niečo s viac menej rovnými alebo kopijovitými listami- ale nie stonkaté (ak stonkaté tak listy vertikálne, nie do horizontu). Výraznejšia farba by ešte viac podtiahla prevládajúcu sýtosť zelene. napr http://rybicky.net/atlasrostlin/alterna ... roseafolia alebo barclayu :)
rastlinky ktoré som uviedla sú skôr to čo by som si predstavovala farbou a tvarom, nie je to- aha toto! :)

Je super že máš hnojivká, dobré svetlo a technické vychytávky :) to zvládne potom aj náročnejšie rastlinky.
V noci to skúsim načmárať na papier, zajtra chlap oscanuje a do pondelka hádam pošlem :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 06 Sep 2013 23:48 pm

Uff, v prvom rade vďaka za vyčerpávajúce názory, vážim si ich.
Zaujalo ma hneď niekoľko postrehov, z ktorých niektoré asi zajtra aplikujem.

chnuro napísal:Blyxu by som rozsadil do bocnych strednych casti


Výborný nápad. Vznikne tak akýsi celistvý pás pozdĺž celým stredom akvária z jednej strany na druhú. Vpredu nechám tak max. 2.

chnuro napísal:Pod nazvom anubias barteri var nana "petite" / "bonsai" som kupil od 3 roznych predajcov 3 rozne rastliny na kazda je niecim vynimocna.


Poslednú dobu vyhľadávam nakupujem len od Akva DAHO. Sú mi sympatickí cenami i kvalitou. Vždy splnia moje očakávania :)

chnuro napísal:Mozno by som siahol po cryptocoryne parva, lilaeopsis novae zelandiae, echinodorus tenellus a pod.


Neviem ja by som do tých trávnikov už moc nešiel. Nechytili ma proste za srdce. I keď tie Tvoje, to je iná liga :>

Maja napísal:Tú kryptokorynku- ako píše tuná občan- do ĺava dozadu- alebo úplne preč.


Zajtra ju presadím inde, tiež mi tam príliš nesedí a keď sa rozbehne nebude to robiť dobrotu.

Maja napísal:Aby som vytvorila takú príjemnú "vlnu" postupne zanikajúcu z ľava do prava.


Idem ešte vziať asi 4 anubiasy, len čakám na nový tovar, to ešte len bude divočina :>
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maja » 07 Sep 2013 00:50 am

Až pri kreslení som si všimla, že to máš 60x30x30...ajajaj.... maličké
Žiadne nové 4ks :D !!! Ako napísal človek hore- keď sa ti to rozrastie, tak to budeš tlačiť nohou do akvárka :D.
Nateraz nechaj tak- pohodička, piánko. Nechaj nech si privyknú. Na burze v Petržalke alebo Trnave dokúp tie malé krpce. Ženu popri tom vyvenčíš - krásny deň za vami.

Obrázok mám nakreslený- zajtra Ti ho sem šuchnem.

Už z prvotného návrhu je vidno, že máš rád totál harmóniu- doslova až zen :), ale trošku bordelu do toho nezaškodí :D.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 07 Sep 2013 01:12 am

No veď poznáš ma, aspoň trochu myslím. Tento mesiac burzy nestíham, som mimo, ale rastliniek je kopu i mimo burzy :)
Čas mám akurát takto po nociach keď mám nejaké aktivity a musím byť na telefóne, ale to tiež nie je často...
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maja » 07 Sep 2013 01:58 am

Inak, anubiasy nemajú radi časté presádzanie a babranie. Sú to takí rastlinní stresmeni. Tak, ak nemusíš, tak do nich nebabri :).

Jasné, že výnimka potvrdzuje pravidlo: ja mám anubias nana od Ivana, ryby ho odvšadiaľ vyryli/vycucli/vyrvali v rekordne krátkom čase a tak sa pol roka už len preháňa v prúde vody z filtru- denne obehne akvárko asi 5.000x :D. Nič mu nie je, krásny je a aj pekne podrástol :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod chnuro » 07 Sep 2013 10:13 am

@Maranella - neviem, ci je mozne dnes sa sustredit iba na jedneho dodavatela. Kazdy ma nejake "chutovky", co iny nie.

Nemyslim si, ze moje akvaria su tip-top, vzdy sa tam nieco najde. Po case snazenia prides na to, ako udrzat pekne rastliny, problem bude viac vsetko k sebe zladit rychlostou rastu a poziadavkami, aby to dokazalo fungovat spolu dlhodobo.

Rastliny, ktore som ti napisal, nie su typickymi travnikmi a nie su vobec narocne. Dalo by sa k nim pridat aj marsilea hirsuta, alebo eleocharis pussila/sp. mini (ten uz je typickym travnikom). Narocnejsimi by som nazval hemianthus callitrichoides, Glossostigma elatinoides, utricularia graminifolia. Urcite by som pouzil nieco z tych co som spomenul v mojom prispevku vyššie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maja » 07 Sep 2013 13:39 pm

Len náčrt, mala som len základné farby a eśte aj z tých mi chýbala červená, tak som to musela nafarbiť rúžom :mrgreen: .
Namiesto toho červeno-hociakého si môžeš predstaviť ďalší anubias.
Koberčeky len ojedinele. Technika pichnutá v ľavo vzadu za rastlinami.
Prílohy
Marek -akva.jpg
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 07 Sep 2013 14:19 pm

Uff Maja vyrazila sii mi dych. No budem na akváriu pracovať, to rozhodne. Dnes pridám fotku po rozsadení Blyxy...
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Caiman » 07 Sep 2013 20:30 pm

Maja chvalim "len" nacrt,fakt parada :pivo:
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod MifkoKE » 07 Sep 2013 20:32 pm

@Maja: Wow, parádny obrázok :-) "tuná občan" chváli :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maja » 08 Sep 2013 16:22 pm

Chlapi, vy chválite a ja tam vidím toľko chýb až sa hanbím :).
V dobrom vám závidím (prajem) tú rôznu techniku, ako som už onehdy Maranellovi opísala- základ je akvárko, miesto kde ho pichneš a dobrá technika a ostatné je už len príjemné ladenie na x mesiacov- až rokov :). Ja nemám takú techniku, no nie preto, že by neboli peniaźky- tie by sa našli (namiesto kopca jedla a čokolády na narodky a Vianoce vždy nejaký prístroj), ale moja úplna technická nezručnosť a akvaristická lenivosť. Mám vonkajší eheim ecco už 7 rokov a doteraz som nepochopila ako sa otvára- musí mi ho otvoriť môj chlap :). Preto obdivujem ako to máte vymakané: rôzne bublátka, hnojivkovače, kvapkovače, počítače kvapiek a bubliniek... to je pre mňa ako technické zázemie jadrovej elektrárne :).
Za tých "občanov" a človekov" sa ospravedlňujem, ale vidím, že sa každý nájde :D.
Maranella, viem, že to bol u teba boj presadiť si akvárium do bytu :), prvé akvárium sa musí źene zapáčiť, aby ho nevyhadzovala večne na oči a nakoniec nezrušila. Ako žena by som ti navrhovala takú malú fintu- aspoň jednou rastlinou ho farebne zladiť s doplnkami ktorými určite žena naplnila izbu, pri kúpe rybiek postupovať: Miláčik, kúpime tie ktoré sa páčia tebe.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod Maranella » 09 Sep 2013 07:22 am

To ani nebol boj. Polovička tiež miluje akvaristiku, v chovni u Ivana vydrží očumovať ešte dlhšie než ja ;-)
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nový Zéland 54L

Odoslaťod MifkoKE » 09 Sep 2013 07:24 am

@Maja: nemusíš sa ospravedlňovať - mňa pobavilo :pivo:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.