Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milox » 25 Apr 2013 02:45 am

cichlidy rozhodne papajú malé prísavníky, dokonca aj skaláre mi ich žrali - tak ako aj akýkoľvek iný plôdik. S dospelými jedincami však nemali problém a to hovorím o afrických aj amerických cichlidách - veľkých prísavníkov si vôbec nevšímajú. Samce afriky občas do prísavníka ďobnú, keď ON vojde do ICH bezprostrednej blízkosti - snáď len aby si dokázali jedinečnosť. Nemyslím že by to tomu prísavníkovi vadilo, ale fakt je, že napriek tomu že som mal veľa skál a rastlín, cichlidy všetky malé prísavníky zožrali, našiel som vždy len pri čistení zopár za filtrom...pamätám si dokonca ako vyčkávali na ne pri dierach kde sa liahli a nechceli ani nič iné vtedy žrať :) odvtedy množím prísavníky výlučne v nádrži so živorodkami a tam som zatiaľ nenašiel problém
Milox
 
Príspevky: 2
Založený: 25 Apr 2013 02:31 am

Reklama

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milox » 25 Apr 2013 03:01 am

vtip je ešte z tých ktoré ako posledné dorastú z predošlej generácie vybrať správnu zostavu na množenie. Stalo sa mi že som vybral 3 kusy a po čase sa ukázalo že všetky 3 boli samce :) inokedy sa mi stalo zase že som dal iba jedného samca a tomu niako nevoňalo rodičovstvo, proste nebolo z neho nič :) pravda je aj to, že viaceré úplne dospelé samce medzi sebou bojujú, ale nie vždy je tomu tak ! minule som si nechal asi 4 samcov, jedného som rovno dal preč, lebo sa mi nezdal zdatný a tie 3 som pozoroval, pričom som zistil že 2 sa znášajú navzájom aj v blízkosti a do tretieho robia striedavo výpady - tak som nechal tých dvoch, nasledovala bohatá viac ako ročná priebežná úroda prísavníkov a žiadne spory. Samíc mali 5 a čakal som že nájdem aspoň raz pri čistení dve hniezda na 2 miestach, no to sa nikdy nestalo. Napadlo ma dokonca, či sa oni v tom hniezde nestriedali "na stráži" pretože ani jeden nebol vychudnutý následkom neprijímania potravy počas obvykle neprerušovaného 2 týždňového pobytu v hniezde... každopádne odporúčam väčšiu nádrž (ja mám 150) a pri dostatku rastlín a úkrytov nie sú nikdy 2 samce problém
Milox
 
Príspevky: 2
Založený: 25 Apr 2013 02:31 am

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod lukykvp » 17 Aug 2013 20:30 pm

Ahojte.Ja mam 5 prisavnikov.3 samice a dvaja samci a stale nic. Maju cca 8 mesiacov az rok. Krmim ich tabletami so spirulinov. Dalsie nejake krmivo vitakraft. A samozrejme zeleninov. A velmi radi maju ikry od skalarov. Dal som im 3 kokosove orechy,novodurove trubky a nechce sa im mnozit. Prosim poradte co este skusit? Akvarko 126 litrove. Dakujem za odpovede.
lukykvp
 
Príspevky: 25
Založený: 15 Aug 2013 13:47 pm
Bydlisko: kosice

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 17 Aug 2013 21:41 pm

Myslím,že to bude čo nevidieť.
V domovine sa trú s príchodom obdobia dažďov.Čo pre ne znamená dostatok potravy a prísunu čerstvej vody.Počas lejaku do vody napadá kopec lístia,konárov.Prostredie a i voda sa v tomto čase ochladí o niekoľko stupňov.
Ak dodržíš tieto základné pravidlá,urobia radosť i tebe.
Mne robí práve radosť zopár A.sp.gold + niekoľko A.sp.red+black LDA16 + znáška A.sp.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod lukykvp » 18 Aug 2013 04:18 am

Tak skusim vymenit okolo 40 az 50 % vody a uvidim. Dam ju tak o par stupnov chladnejsiu. Obdobie lejakov :D
lukykvp
 
Príspevky: 25
Založený: 15 Aug 2013 13:47 pm
Bydlisko: kosice

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 18 Aug 2013 05:06 am

Netreba toľko veľa.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milan666 » 18 Aug 2013 13:10 pm

luky z kvp, v čom to chováš? Popíš nádrž viac. Píšeš, že majú radi ikry od skalárov, no skalár nepohrdne ich ikrami
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod lukykvp » 18 Aug 2013 15:42 pm

Chovam ich v spolocenskom akvariu. Maju tam kokosove orechy a tam im skalar asi nevojde. Dal som im tam aj trubky. Rastlin mam dost. Skalarov mam dva kusy. Osadenstvo 15tetry neonove,dve samicky gupky a dvaja samci,mrenky siamske 5 a dve pr.thajske. plus zena kupila par mecunov aj ked podla mna tam uz je toho vela.Samozrejme 5 prisavnikov. Vodu menim kazdy tyzden cca 25az 30litrov. Samozrejme odkalujem. Filter vnutorny kazdy druhy tyzden prepraty vo vode z akvarka. Teplota cca 26 az 28 v zavistlosti od vonkajsej teploty kedze je leto. Do vody pridavam co2z burciaku plus prihnojujem rastliny. Pouzivam hnojivo easy carbo plus aj druhe co je uhlik. Svietim 10 az 12 hodin denne. Testy som zatial nerobil. Akvarko zalozene v january.
lukykvp
 
Príspevky: 25
Založený: 15 Aug 2013 13:47 pm
Bydlisko: kosice

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milan666 » 18 Aug 2013 16:02 pm

No chýba podstatné, koľko to má litrov? No rýb tam máš tak na cca 300L akvárko ak nie ešte väčšie. No podľa osadenstva sa množiť budú veľmi ťažko
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod lukykvp » 18 Aug 2013 16:12 pm

Je to pisane. Ma 126 litrov. Viem ze tam je toho vela. Musim urobit cistku. Gupky aj mecune chovam len koly potrave pre skalarov.Ancikov som kupoval viac kedze sa neda hned rozoznat pohlavie. Ked budem mat par ostatne darujem. Max necham dve samice a jedneho samca
lukykvp
 
Príspevky: 25
Založený: 15 Aug 2013 13:47 pm
Bydlisko: kosice

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milan666 » 18 Aug 2013 16:27 pm

lukykvp napísal:Je to pisane. Ma 126 litrov. Viem ze tam je toho vela. Musim urobit cistku. Gupky aj mecune chovam len koly potrave pre skalarov.

Fúúú, toto mi nepííííš :oops:
No, no treba ti čistku, myslím, že bez mečúňov a bez skalárov by si sa dopracoval k odchovu. Viem, že budeš namietať, ale skrýše, kde sa skaláre nedostanú nestačia, musí byť aj pohoda, bez stresov a iných nevhodných činiteľov. Ja nenamietam keď niekto obhajuje vnútorný filter, no ten nestačí na filtráciu ktorá zabezpečuje ideálne parametre vody potrebné pre množenie.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod lukykvp » 18 Aug 2013 16:59 pm

Nebudem namietat. Otom ze ich dam prec som uz uvazoval davnejsie. Mecune tiez nemam problem dat prec a gupky by sli tiez taky cas.
lukykvp
 
Príspevky: 25
Založený: 15 Aug 2013 13:47 pm
Bydlisko: kosice

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 08 Sep 2013 18:01 pm

Ahoj :) do nedavna som chovala gupky s jednym Albino prisavnickom.No nechcela som aby bol sam tak som k nemu dokupila este jedneho normalneho velkeho cierneho prisavnicka.No netusila som ze po 5 dnoch co ich mam najdem ikri..Par som nasla len tak volne plavat,ako ich objedaju moje gupky.Tak som ich vytiahla a dala do ineho akvarka s tou istou vodou.Neuskodi im to ? Uz vidim ako kyvu hlavickami a chvostikom,no bojim sa aby mi nezomreli..Co mam este spravit?Samec sa o nich nestara iba samicka ich nespusti z oci,kedze par s ikier ostalo neporusanych pri nej v akvariu.Netreba tym co su oddelene nieco extra?Nechcela som ich len tak volne plavat v akva pretoze ich gupky jedli :x :x tak dufam ze sa par podari :) :angel:
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 08 Sep 2013 18:11 pm

Po 5 dňoch začni pomaličky prikrmovať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 08 Sep 2013 19:30 pm

A akym krmivom ? Pre prisavncikov mam specialne tablety ale tie su pre nich asi velke :)
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 08 Sep 2013 19:41 pm

Spirulinové,šalátovú uhorku,sparenú pŕhľavu.Veľké tablety nevadia,budú si ich ohlodávať.Len ako som písal,pomaličky až spotrebujú žĺtkový vačok.Vlastne môžeš ponúknuť i tablety padajúce na dno pre raky či krevetky.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 08 Sep 2013 19:49 pm

Vyborne :) Dakujem.
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 08 Sep 2013 20:02 pm

Ak su v malom akvariu a nieje tam privod kyslika nevadi im to ? Ak im vodu budem menit kazde 2 dni s vodou s akva.
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milan666 » 08 Sep 2013 20:08 pm

No a toho som sa obával. Aké je to akva veľké a aký máš filter? To je podstatné. nie okysličovanie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 08 Sep 2013 20:15 pm

Akva ma cca 10l filter praveze nemam pretoze to akva sa pouzivalo ako pripad nudze,ktory nastal iba ked mi gupka porodila a odchovala som ich do velkosti aby ich nezozrali ostatne.Potom uz sa uz nic nestalo az teraz.Takze teraz neviem,co mam robit?
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Milan666 » 08 Sep 2013 21:14 pm

Tak rana do čierného, filter musí byť, to ti všetko zrejme uhynie a ikry sú háklivé na pleseň. 10L??!! to je týranie!
Máš ešte väčšie akvárium?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 09 Sep 2013 06:45 am

To ozaj pre ancíky nie je nič moc.Bez filtrácie, vzduchovania.Minimálne by to potrebovalo poriadne prúdenie vody.A pre stabilnejšie prostredie i väčšiu nádrž.V tvojom prípade by trebalo meniť vodu (resp.jej časť) denne i niekoľko krát.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod Eva_ee » 09 Sep 2013 16:01 pm

Jasne ze mam vacsie ale tam mi ich zjedia gupky :( 50l..Nepodarilo sa mi ich zachranit. :( :( :(
Eva_ee
 
Príspevky: 9
Založený: 08 Sep 2013 17:53 pm

Re: Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]

Odoslaťod prasan » 09 Sep 2013 16:34 pm

Gupka by nemala zjesť malého ancíka.Ukryt opúšťajú tak veľké,že to jednoducho gupka nedokáže.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.