Farebná 100vka (noiseless)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 27 Aug 2013 21:30 pm

nazdar borci, tak opäť menšia aktualizácia a zopár noviniek ..
dnes som po dlhom čse naštartoval CO2, úplne pozvoľna, budem sa s tým hrať aby som našiel nejaký kompromis ... nehnojil som doteraz ničím, v akva som sa dnes rýpal asi po troch mesiacoch, fičalo to úplne bezúdržbovo, celkom v pohode, z rastlín som tam už nechal len to čo je vidieť na fotke ... chcel by som to teraz ešte doplniť niečím nenáročným, uvidím či mi niečo padne do oka ...
takto nejak to vyzerá ...

http://imageshack.com/scaled/large/21/guue.jpg

bublinky na skle sú z dôvodu výmeny vody, dnes som to aj riadne prečesal, mach bol už asi všade, tak isto aj rotala, ten som nastrihal plný sačok ... trošku som poprehadzoval kameňe, očistil to, nastrihanej rotaly trošku zasadil, nech jej jej vzadu viac ... chcel by som doplniť niečo nizke, nenáročné ... len neviem čo ...
a tak isto hľadám krevetky, ak by ste vedeli o niekom v okolí PP, potešilo by ma :pivo:
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 27 Aug 2013 23:29 pm

Písal som ti SS.Nechám to na teba ako sa rozhodneš.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2013 11:53 am

caute, idem na vas s jednou prosbou, chcel by som akva doplniť o nejaku kobercovu rastlinku do popredia, otazka znie ze aku ...
mam pred sebou katalog dennerle, pravdepodobne to budem oobjednavat od nich, takze na vyber celkom dost ...
a tak rozmyslam, HC, eleo, glossostigma, lilaeopsis brasiliensis ...

chcem aby to v popredi vytvorilo pekny zeleny, nemusi byt dokonaly kobercek, len aby to tam vpredu nebolo take smutne ... CO2 je v akvariu teraz myslim že dosť avšak nehnojim a ani sa mi do toho moc nechce, tie rastliny čo su tam rastu dobre aj bez toho ... ak tak PMDD ... totižto budem cez týžden už na intraku a nebude to mat kto kazdy den hnojit ...resp. aj by mal kto ale urcite sa na to bude zabudat ...

cize hladam nieco co dobreukaze, co bude rast a nebude to brutalne narocne na udrzbu ...

co myslite, co sa mi tam hodi ?

vdaka
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 10 Sep 2013 12:18 pm

HC (prípadne MM-HM) nedoporučujem.Rastú rýchlo a pri tvojom pridávaní CO2 by si to musel minimálne raz týždenne strihať.Občas idú viac dohora.S ďalšími dvoma skúsenosť nemám.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Luker13 » 10 Sep 2013 12:26 pm

glossostigma, lilaeopsis som uz mal a nejak narocne neboli a lilaeopsis nemusis strihat
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 10 Sep 2013 12:31 pm

jj, ono pokial si supnes kobercovku ...a nestris s hnojivkom+Co2+svetlo ... tak sa od strihanie aj "zdujes" ... :lol: a ked nie od strihania tak od lovenia milimetrovych mini odrezkov .... a naviac ked planujes intrak .... tak by som kobercovky nedaval ... prave z dovodu kolisania zivin, udrzby atd. ....a potom vie co sa ti do koberceku dostane .... cize skor nejaku fesnu parvu ... je to nenarocna mini cryptocoryna, pomaly rastuca ... :wink:

hmm, pokial si cez tyzden na intraku .... tak rozhodne by som presiel na tyzdenny cyklus vymeny vody a tyzdenne hnojenie .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2013 18:51 pm

@noiseless - ked sa nemozes spolahnut na hnojenie niekoho ineho, tak by som skusil napr. tropica hnojiva. Nie som velmi zastancom tyzdennych davok, ale zrejme sa to da, ked je to napisane na obale.

Z "kobercov" by som ti odporucil lilaeopsis brasiliensis (mal som kedysi novae zelandie a bez hnojiva ku koreňom sa mu veľmi nechcelo), alebo cryptocoryne parva (tu sa prichystaj na eeeextremne pooomaly rast, mam ju momentalne ako koberec v mojej 64L).
V oboch pripadoch rastliny preferuju skor vyhnojene dno (tabletky do dna) ako hnojenie do vodneho stlpca, co hra v tvoj prospech.
Este by pripadal do uvahy velmi oblubeny ale za to okukany eleocharis sp mini, alebo ho najdes aj pod menom pussila. No a co, ja ho mam tiez a paci sa mi :-). Ten tiez pri hnojeni vyhradne do vodneho stlpca skor stagnuje a vytvara hluche miesta. Po prihnojeni do dna sa suvisle zaplni plocha zeneňou ;-). Obcas ho treba nemilostrdne strihnut, lebo v hustom poraste mi potom od spodu odhniva - da sa skrotit tak, ze ju strihnes asi 1x/2 mesiace (vyladit hnojenie).

Travniky ako hemianthus callitrichoides, glossostigma elatinoides, utricularia graminifolia alebo elatine hydropiper su dost narocne na cas, hnojenie, prudenie,.. a kazda ma svoje specifika. Niektore som mal, tak viem o com hovorim.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2013 18:54 pm

dik chnuro, dno by malo byť dosť prehnojene, je tom dosť toho osmocote od teba ( :pivo: ) a preda len akva je už azbehnuté takže bez živín to nie je ...
skúsum pravdepodobne ten lilaeopsis ...

eleocharis sp. mini je to isté čo parvula, alebo je to niečo iné ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2013 19:18 pm

a chnuro este, co hovoris na uplne klasicke PMDD, davkoval by to otec denne (snad :D ) ...
len sa mi nechce zase vymyslat rozne pomery tych prvkov, naposledy ked som to hnojil tym co bolo tu radene, namiesane PMDD s vela KNO3, akvarko vobec neprosperovalo, ba priam naopak .. tak ked tak nieco prihnojit, ale opatrne, nechcem to silit ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod prasan » 10 Sep 2013 20:36 pm

V našej sieti,vstupná voda 2 - 3,9 KNO3.(Sp.Belá,Kežmarok)
Osobne by som pri týždennej výmene vody KNO3 do PMDD nedával vôbec.Prípadne len v 1/3 dávky.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2013 22:14 pm

@parsan - pri akvariu s CO2 sa toto NO3 moze spotrebovat za jeden den. Zial nie je mozne jednoznacne povedat, ci je to vela, alebo malo. Napr. v mojich akvariach sa toto mnozstvo spotrebuje za 2-3 dni. Nie je to vela, uz som mal aj tak nastavene hnojenie, ze som davkoval asi 6ppm / den. Momentalne tyzdenna spotreba je asi 6 v jednom a 9 ppm NO3 v druhom akvariu.

@noiseless - mne PMDD nefungovalo a pustil som sa na "azetohnoj". Je to Vlastne EI na druhú :-). Akvarium sa po tom zblazni. Neskor som zacal doladovat hnojivo sama pokracujem v tom do dnes. Nie je to jednoduche a nie vzdy to funguje ako by som ja chcel. Z druhej strany sa mi podarilo dosiahnut to, o com tu trinity basnil: prevadzka akvaria pri pomerne silnom osvetleni s minimalnymi davkami hnojenia - nieco na styl PPS Pro. Na rastlianch sa to znacne prejavi, ale o tom bolo vela popisane v teme "metody provozu rostlinnych akvarii"

Namiesto povodnej PMDD receptury by som vyskusal radsej PPS pro, ked uz... Osobne si tieto metody bez dodatocnych uprav neviem velmi dobre predstavit predstavit. Preto som radil komercne hnojivo od tropicy. Mam ho vyskusane na jednom tzv. externom akvariu - staram sa este o tretie u rodicov (160L), ale na dialku. Tazko tam doladovat nejako hnojenie a ta tropica funguje lepsie, ako akykolvek mix.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 10 Sep 2013 22:32 pm

Toto mas na mysli ?
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk/tropica/5419-tropica-plant.html

co som cital, to hnojivo neobsahuje ani NO3 ani fosfor ... A ja som poslednu dobu mebil vodu tak raz za mesiac, nie kazdy tyzden :D ... A rastlinky rastli, a nepustal som ani CO2 ani som nehnojil ... Teraz som vypeckoval CO2 tak je,pravda ze idu rychlejsie a krajsie ...
mam doma prvky nejake este, na pripravu PMDD, namiesam volaco z toho co mam, budem pridavat minimalne mnozstva a uvidime ako sa k tomu akva postavi, ak zle, nebudem hnojit, iba bublat CO2 ;)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 10 Sep 2013 23:35 pm

nechcem davat linky na nejake obchody, ale myslel som konkretne toto (predava sa to aj u nas, pouzi google):
http://www.tropica.com/en/plant-care/pl ... liser.aspx
je to novsie balenie a hlavne je to varianta aj s makro prvkami (pre akvaria kde sa pridava CO2 - znie to smiesne jednoducho, ale presne tak to funguje).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod Giftzahn » 11 Sep 2013 07:14 am

@noiseless: njn, to hnojivo od Tropicy .... mozes pouzit v tyzdennych davkovacich cykloch ...mas od Tropicy k dispozicii dve varianty jednu ako si pisal bez makier N,P ...to je ta flasticka so "zltou" / do zlata farbou ...:lol: ..... to co potrebuje ty je ta zelena vodicka ...:lol: ...a rovno zober to vacsie balenie vzhladom na velkost tvojej nadrze .... teda ak planujes ist do tej Tropicy ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2013 13:06 pm

A co hovorite na toto ???
http://www..akvariumonline.sk/tropica/54 ... plant.html
obsajuhe to tiez makro, maju to u nas v PP takze by som nemusel nic objednavat ...

popripade maju aj hnojivka od dennerle ...
s tym nejake skusenosti ?

ale zaujimalo by ma hlavne ci s tou tropicou urobim chybu alebo nie .. Dik :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2013 13:53 pm

dennerle hnojivko mám na mysli toto ...
http://dennerle.com/de/index.php?option ... &Itemid=97
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod djwiktor » 11 Sep 2013 20:11 pm

caves noiseless, tamto hnojivko mam ja doma od denerle - po mesiaci pouzivania - davka ako v navode, zacala hygrophila diformis rasta ako sibnuta. nic ine nedavam do vody, CO2 je len z TIBI. svetlo je biedna T8-15W ziarivka. Takze povedal by som, ze asi to naozaj robi nieco.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2013 20:31 pm

a mas toto v sivom ? ci to v bielej flasticke ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod djwiktor » 11 Sep 2013 20:32 pm

presne toto v tom sivom :)
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 11 Sep 2013 22:48 pm

@noiseless - hladal som do spominaneho akvaria nejake all-in-one hnojivo a na tu tropicu som nasiel najlepsie referencie. Vymyslal som rozne kombinacie a toto mi vyslo najlepsie co sa tyka jednoduchosti a ani financne ma to zasa nezrujnuje.
S denerle nemam skusenost.

Link co si dal na tropicu je to iste hnojivo, akurat sa nejaku dobu uz bali do novsich obalov. Tiez sa vtedy balilo v dvoch variantach s makro prvkami a bez nich. Budem sa opakovat - ty budes potrebovat to S makroprvkami (obshuje N aj P) Pozor teda na datum spotreby a skladovanie. Mne sa to uz raz vymstilo s FLorenou od Sery.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2013 22:54 pm

no to v akvaristike bolo to s makro prvkami ... cize je to to iste, cize chybu tym nespravim ... tak do toho asi pojdem, este pre istotu skontrolujem datum spotreby a ci to je ozaj s makrom ... dik :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 11 Sep 2013 23:06 pm

mozem ti poradit iba to, s cim mam skusenost.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod noiseless » 15 Sep 2013 20:13 pm

tak menšia foto-aktualizacia ... takto nejako to teraz vyzera

Obrázok

vpravo aj vlavo pred rotalu este planujem apson aky taky travnicek z lilaeopsis-u, do stredu mozno casom skusim HC, len na skusku, ako sa mu bude darit .. rotala pojde trosku pod noze, akosi sa rozbehla odkedy som zacal znova s CO2 ...
hnojit by som taktiez chcel zlahka zacat, pravdepodobne to hnojivko ktore radil chnuro, od tropicy ...

taktiez v stredu pribudnu krevetky, zo 20 kusov tam supnem, nech to trosku ozivia ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Farebná 100vka (noiseless)

Odoslaťod chnuro » 15 Sep 2013 20:29 pm

Vela detailov na fotke nie je vidiet, kedze je to fotene dost z daleka, ale na ptvy pohlad to vyzera celkom fajn.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.