pena v akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 00:34 am

Ahojte.
Mam asi tak 50-60l akva. Mam tam filter aquacleaner do 75l + jemne bublinky.Neviem preco ale vytvara sa mi v akvarku pena, pokial su bublinky pustene...Moze to byt zla voda alebo nieco take?Mam sa strachovat ci je to normalne...
Diki
gallery/image_page.php?&image_id=3058
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: pena v akva

Odoslaťod roox » 20 Dec 2004 10:30 am

No otazka je jestli musi byt ty bublinky nutne pusteny,... coz ale neresi problem, jen potlacuje nasledky :(
Mohly by to byt bilkoviny obsazene ve vode. Taky se muze neco uvolnovat z dekorace, pripadne z neprevareneho korene. No ale pokud rostliny rostou a rybicky prospivaji... tak tezko rict jak nebezpecne to je.
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 10:46 am

Aha takze ak je to z bielkovin tak viem kde je problem :) totiz byvam na internate a rybam som kupil vikendove krmivo ktore sa postupne rospusta vo vode... ryby na to treba pripravit takze som im tam kusok strcil ... to krmivo ovsem obsahuje aj nejake tie bielkovinky...Inac vsetko mam vyvarene...
A otazka takze pokial mam zapnuty nonstop filter (zabudol som dodat je to filter s aktivnym uhlim) tak bublinky nemusia byt pustene?
Dakujem
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod salik » 20 Dec 2004 16:56 pm

Facko napísal:...A otazka takze pokial mam zapnuty nonstop filter (zabudol som dodat je to filter s aktivnym uhlim) tak bublinky nemusia byt pustene?

- preco mas vo filtry aktivne uhlie? vies na co sa pouziva aktivne uhlie? skus si o nom nieco u nas precitat
- tie "bublinky" mat pustene nemusis, aquaclear staci
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 17:05 pm

- preco mas vo filtry aktivne uhlie?

Ked si pozres akvakliner tak to je original balenie ... mas tam klasicku trubicu do akva odtial taha vodu potom to ide cez spongiu a potom ces ak.uhlie... a potom do qkva o tom to je to bola original vybava toho pristroja.. ten clanok si pozrem...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod Palo » 20 Dec 2004 17:11 pm

Facko napísal:
- preco mas vo filtry aktivne uhlie?

Ked si pozres akvakliner tak to je original balenie ... mas tam klasicku trubicu do akva odtial taha vodu potom to ide cez spongiu a potom ces ak.uhlie... a potom do qkva o tom to je to bola original vybava toho pristroja.. ten clanok si pozrem...


Vyrobca ti pribali aj zlate tehlicky, len aby si kupil. Aktivne uhlie sa nepouziva na beznu filtraciu a aj tak po 7 tyzdnoch ju mozes vyhodit lebo je uz zasrata a zacne ti uvulnovat skodlive latky spat do akvaria. Takze citat, hladat a skusat :D
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 17:14 pm

hmm takze... to mam akoze z toho vytiahnut a nechat tam iba tu spongiu? Alebo ako? A to aktivne uhlie mam odtiel vytahovat a davat ho tam iba sem raz za urcity cas? Ci ako?
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod Palo » 20 Dec 2004 17:18 pm

Facko napísal:hmm takze... to mam akoze z toho vytiahnut a nechat tam iba tu spongiu? Alebo ako? A to aktivne uhlie mam odtiel vytahovat a davat ho tam iba sem raz za urcity cas? Ci ako?


Aktivne uhlie sa pouziva po lieceni akva na odstranenie lieciv a inych skodlivin. Kup si obycajnu keramicku drt na to specialne urcenu a mas pokoj + molitan a mas po starostiach. :roll:
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 17:20 pm

Aha diki moc prave si o tom citam... skocim do biotopu alebo kam a kupim to... Diki za radu..
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod roox » 20 Dec 2004 20:18 pm

Facko: jak dlouho jsi na vikend doma?... pokud v patek odjizdis a v nedeli se vracis, tak jeden den - sobotu - ty ryby bez zradla vydrzi. nemusis pak kupovat vikendovy zradlo (drahy) a vymyslet, jestli se z nej neco neuvolnuje... ba dokonce jednodenni pust pry rybam prospiva...
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 20 Dec 2004 20:45 pm

Rooxo: nie nie ja byvam totiz v DK a som na internate v Ba a na intraku mam tie rybicky, totiz nebudem tu asi 8 -11 dni cez svistky tak preto...Ale zhanam kamosov ktory tu pride co najskor ze by im trosku nasypali :) , nechcem aby moji milacikovia hladovali :) takze tak ale diky...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod roox » 21 Dec 2004 01:42 am

Facko: okej, uz chapu :) tak at se dari a uzijte si svatky v pohode - ty i rybky :wink:
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: pena v akva

Odoslaťod Ceco » 21 Dec 2004 09:42 am

Facko napísal:Rooxo: nie nie ja byvam totiz v DK a som na internate v Ba a na intraku mam tie rybicky, totiz nebudem tu asi 8 -11 dni cez svistky tak preto...Ale zhanam kamosov ktory tu pride co najskor ze by im trosku nasypali :) , nechcem aby moji milacikovia hladovali :) takze tak ale diky...


Nezabudni tych kamosov poriadne zaskolit, pripadne im naporcovat mnozstvo zradla na kazdy den, aby si na tom po sviatkoch nebol horsie ako keby si tych 8-11 dni nekrmil vobec.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 21 Dec 2004 10:42 am

hehehe nice very nice
najprv som to bral ze v poho ze dam kluce a bude ok ale teraz asi fakt dam skolenie :)
Diki za typ
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod mafo » 21 Dec 2004 17:04 pm

Ja som raz prenechal na 2-tyzdne starostlivost o akva s cichlidami nezaskolenej obsluhe a ku koncu dovolenky som dostal "prijemny" telefonat: voda kalna, filter nefunguje, rybky mrtve (az na dvoch prisavnikov). Po navrate bola na dne akva asi 1cm vrstva granul - vraj rybky vyzerali hladne. Odvtedy nechavam akvarium radsej bez obsluhy, 10 dni vydrzia v pohode. Samicky cichlid nosia v tlame ikry v pohode 3-4 tyzdne, pocas ktorych drzia post. Menej je niekedy viac.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Re: pena v akva

Odoslaťod Facko » 21 Dec 2004 21:08 pm

no tak z takehoto pohladu tonevidim :) ale dobre vediet :) heh musel si byt rad... tak teda bude post :) chudata ked cezsvistky ani papu nedostanu ...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: pena v akva

Odoslaťod Patrox » 08 Mar 2005 07:47 am

Rozmýšlam nad kúpou filtra aquacleaner do 75l. Preto sa ťa chcem Facko opýtať ako si sním spokojný (teda aký je hlučný a spoľahlivý) dík za odpoveď
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pena v akva

Odoslaťod Dusana » 08 Mar 2005 10:13 am

Ahojte :D ked tu tak debatujete o filtroch, chcem sa spytat ci si mam teda radsej vymenit cierny molitan za ten modry. Este som akvarko nepustila, takze zabehnuty nie je. Vdaka :roll: Momentalne neviem povedat aky mam filter - vnutorny ale neviem aky, zistim doma a napisem :lol: diky
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: pena v akva

Odoslaťod roox » 09 Mar 2005 13:11 pm

No nevim co mas za filtr a filtracni hmotu, ale cerny "molitan" byva uhlikova filtracni hmota, ktera slouzi k odstraneni leciv z vody. Takze bych ji vyndal a schoval, misto ni pouzil klasicky "modry" molitan :)

Dusana napísal:Ahojte :D ked tu tak debatujete o filtroch, chcem sa spytat ci si mam teda radsej vymenit cierny molitan za ten modry. Este som akvarko nepustila, takze zabehnuty nie je. Vdaka :roll: Momentalne neviem povedat aky mam filter - vnutorny ale neviem aky, zistim doma a napisem :lol: diky
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: pena v akva

Odoslaťod Dusana » 09 Mar 2005 14:05 pm

Neviem, ta cierna hmota tam bola dana povodne a je to take makke a porozne. Ale teda asi by som to mala vymenit. :shock:
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: pena v akva

Odoslaťod majky » 09 Mar 2005 14:13 pm

urcite asi hej ja som kupil pred vcerom 1000l za h dajaky nemecky a ties tam je taky molitan ale nejak ma to netrapi snat sa da kupit v akvaristike.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: pena v akva

Odoslaťod Dusana » 09 Mar 2005 14:19 pm

to aby som teda zacala obiehat vsetky akvaristiky :shock: dufam ze nieco najdem
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: pena v akva

Odoslaťod majky » 09 Mar 2005 14:23 pm

tak urcite neco najdes a spitaj sa aj na nen molitan co mas teras popripade zober zo sebov ved je maly tak by si nemala mat s tim problem.vela stastia
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: pena v akva

Odoslaťod Dusana » 09 Mar 2005 14:25 pm

Lenze ten filter som kupovala v inom meste, ale to snad nebude problem. Vdaka za radu. :o Este otazka: kupovala som strk a na nom bolo napisane ze ak sa chce pouzit ako vrchna vrstva treba ho prevarit. Prevarali ste niekto niekedy strk? Premyt pochopim ale prevarat? Diky :wink:
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.