moje akva 85 L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 15 Sep 2013 01:49 am

moje akva s ktorym su mensie problemy ( je dost prerybnene ) mal som zachvat nakupnej horucky , buduci tyzden dokupim rastliny , teraz tam mam hygrophilu siamensis ale ta moc nerastie a neviem preco ( ked by bola moznost vyjadrenia sa skusenejsich )

akvarium rozmery 70x30x40

filter : tetratec ex 600 (600L / h ) , media : 2 x siporax , 1 x spongia , 1 x vata ( ide asi 2tyzdne po mensich problemoch s vrtulou )
osvetlenie : 2 x 18w cool white osram neonky

rastliny :
6 x Hygrophila corymbosa 'Siamensis' ( http://rybicky.net/atlasrostlin/hygro... ) ohladom rastliny moc nechce rast neviem ci je to koli zabehu filtru alebo neviem preco na listoch su riasy a take dierkovane su , male listy su na moj vkus take biele proste slabo zelene - mozny nedostatok draslika

ryby :
4 x Three spot gourami ( http://rybicky.net/atlasryb/cichavec_... )
5 x Three spot "Gold" gourami (http://rybicky.net/atlasryb/cichavec_... )
4 x gold angelfish ( http://rybicky.net/atlasryb/skalara_a... )
4x Bushymouth catfish ( http://rybicky.net/atlasryb/krunyrove... )
3 x Sumatra barb ( http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_... )
2 x Goldfish China ( http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatk... )
6 x Odessa barb ( http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_... )

Krmim - sak 55 z rastlinou zlozkou od pondelka do stvrtka - piatok mrazena patentka , sobota mrazena ziabronozka , nedelu nic :)
parametre vody : no2 - 0,1 mg/l , no3 - 30 mg/l ph-7 kdh - 10
nehnojim , nedavam co2 , nemam vzduchovanie ( pohyb vody iba vypust od filtra na hladine )

chcel by som tam dat nieco rychlo rastuce vzhladom na prerybnenie nejaka egeria alebo kryptokoryny

video : full hd https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1BBJ4mrCDEQ
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Reklama

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod lenin.sk » 15 Sep 2013 10:27 am

Jediné dobré na tvojom akva je ten filter,ináč celí začiatok tvojej akvaristyky je totálne zlí!!v!Nehnevaj sa,ale si další akvarista čo najprv koná a až potom sa pýta a číta.To stými rybami to si prehnal,ked chceš mať pekné a zdravé akva tak sa tých rýb čo najskôr zbav(vráť do obchodu,alebo podaruj niekomu kto má aspom 200l akva).Prvé čo musíš spraviť pri zakladaní akva je zabehnúť filter a vysadiť do dobrého substrátu rastliny,a tak pripraviť dobré podmienky pre ryby!Ked bude filter zabehnutý (No2-0)-A akva bude dosť zarastená rastlinami tak potom môžeš rozmýšlať nad kúpou vhodných rýb do 85l akva.Tu máš kopu článkou o začiatkoch a zakladaní akva stačí čítať a hned to bude ako pre teba tak aj pre akva lepšie. :wink:
zacinam-s-akvaristikou.html
vase-akvaria.html
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod MifkoKE » 15 Sep 2013 10:41 am

@gegooslav: strašné, nemám slov...
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod MifkoKE » 15 Sep 2013 10:42 am

@gegooslav: strašné, nemám slov...
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Milan666 » 15 Sep 2013 12:02 pm

Bože! Zase som horko zaplakal! Pridávam sa k leninovi, áno!, čo najskôr zabezpeč tým rybkám dôstojný život, toto je horšie ako Luník 9 v KE!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Tomáš » 16 Sep 2013 20:18 pm

Fakt nechapem ako moze mat niekto taketo akva, byt s nim spokojny a este sa prist aj pochvalit...
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Trencin » 16 Sep 2013 20:25 pm

celeeee zle...citaj studuj ak to nejde radsej to predaj a mas po starostiach
Obrázok používateľa
Trencin
 
Príspevky: 249
Obrázky: 1
Založený: 08 Máj 2010 00:52 am
Bydlisko: Trenčín

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 16 Sep 2013 21:31 pm

tak kolko mam tych rybiciek mat ? zatial sa im dari dusitany mam na 0 asi uz zabehol filter , dusicnany drzia na 40 mg/l ked dam kamosovi 5 rybiciek bude to uz ok ?
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Sunkafit » 16 Sep 2013 22:07 pm

nie nebude to ok.....maš tam vela ryb a všetko velke kravy.........všetky guramy skalare zlate rybky minimalne preč a oooooveeeeelaaaaa viac rastlin
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Milan666 » 17 Sep 2013 07:08 am

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 18 Sep 2013 00:47 am

testy mam od rataja na no2 , no3 , ph , kdh , dkh
dnesne vysledky testov
no2-0 mg/l
no3- 40 mg/l
ph- 7
kdh- 10 stupnov
dkh som nerobil

na zaklade kdh a ph som urcil podla tielmanovej tabulky ze oxidu uhliciteho mam v norme , no2 je v norme akvaro je pekne ciste a rastliny rastu jak sialene cca 1 list denne , zatial nevidim ziaden problem ci ?
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Luker13 » 18 Sep 2013 07:34 am

vidim problem v NO3, mas ho viac ako je optimum a bude to zrejme vdaka tomu, ze mas vela ryb a malo rastlin. CO2 nepridavas a mas ho dost? tym by som si veru isty nebol
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod mišiak » 18 Sep 2013 09:28 am

pri tom množstve rýb musí mať CO2 otázkou je či má dosť O2 pre takú obsádku :) ešte že labyrintky dýchajú vzdušný :D
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod lubosmihula » 18 Sep 2013 10:18 am

Pokiaľ sa nezbavíš rýb, tak často meň vodu aj 2 x do týždňa samozrejme odstatú bez chlóru. To že nameráš NO2 na nule, neznamená nič. Môžeš tam mať NH4 a to im rozožerie žiabre. Okrem výmeny vody pridaj do akvária podľa návodu NITRIVEC od firmy SERA (čím skôr tým lepšie), alebo niečo podobné, to ti stiahne z vody toxický amoniak a dusitan a urýchli nábeh filtra.
Nechcem sa hrať na múdreho, ale ryby trpia a to mi vadí, verím, že aj tebe.
p.s. Chyby robíme všetci
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Fatimka » 18 Sep 2013 10:33 am

úprimne tebe sa to akvárium páči? Ja viem, nikto z neba múdry nespadol no..... treba sa trošku pokukať po iných akváriách, ako vyzerajú, skús sa s nimi inšpirovať. Veľa ľudí ti rastliny aj podaruje, skús popozerať tuto na burze, alebo si kúp či objednaj. Daj do akva nejaký koreň, prísavníci ho radi ožužlávajú, a akva s ním vyzerá lepšie. Máš tam veľa rýb, veľa veľkých rýb, tie ti keď vyrastú nebudeš mať 5 cm miesta. Tvoje akvárium je pre menšie ryby. Možno nejaké tetry krvavé, a ak sa ti páčia väčšie tak k nim kúp párik bojovníc, možno ešte nejaké menšie druhy živorodiek, budú sa ti starať o živú potravu pre tetry.
No po istom čase ti bude aj toto akva malé, ja si doteraz hovorím prečo som nekúpila aspoň 150 litrové akvárium :oops:
Čítať, čítať, čítať, čítať, a ešte raz čítať....... Akvaristika je krásne hobby, ktoré musíš milovať, .... a potom pôjde už všetko
Držím palčeky
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod crevo » 18 Sep 2013 10:55 am

Uf chudence ryby. Vsetky daj prec , niekomu podaruj alebo predaj. Kompletne by som to prerobil. Dal by som tam niaky jemny tmavy substrat, najdi si pekne kamene alebo pekny koren ( ak si z dediny nie je to ziadny problem, ja mam z cisteho horskeho potoka aj kamene aj koren a nemam s nimi ziadny problem ) urcite dokup rastliny, niake rychlorastuce nenarocne. Popozeraj si tu fotogaleriu "akvaria" a skus sa trosku inspirovat . Uvidis ked si das povedat tak budes aj ty spokojny a potom po zabehu aj tvoje ryby.Je to krasne hoby ale k tomu treba vela vela vela citat
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Barbora =) » 18 Sep 2013 12:04 pm

gegooslav napísal: akvaro je pekne ciste a rastliny rastu jak sialene cca 1 list denne


gegooslav napísal:moje akva s ktorym su mensie problemy (
rastliny :
6 x Hygrophila corymbosa 'Siamensis' ( http://rybicky.net/atlasrostlin/hygro... ) ohladom rastliny moc nechce rast neviem ci je to koli zabehu filtru alebo neviem preco na listoch su riasy a take dierkovane su , male listy su na moj vkus take biele proste slabo zelene - mozny nedostatok draslika


To si trošku odporuje, nemyslíš? :wink:
Kľudne sa môžeš vykašlať na všetky testy a tabuľky. Keď si sadneš pred to akvárium, aj bez toho ti musí byť jasné, že tam nič nefunguje. Ja som vo výbere rýb dosť liberálna, ale to, čo máš v akváriu sa skôr podobá na predaj kaprov pred Vianocami. Nechcem ťa oberať o chuť starať sa o akvárium (ani nikto tu na fóre), ale sám musíš vidieť, že takto to nepôjde. Ani jedna z tých rýb nemá čo robiť v takom objeme. Ako ti už bolo poradené, vezmi ich do akvaristiky alebo šupni na burzu inzerát. Nakúp rastliny (alebo píš ďalší inzerát) a zabehni akvárium. Až keď budú rastliny naozaj poriadne rásť a voda nebude páchnuť, kupuj rybky (vhodné do tvojho objemu). Všimla som si, že na bočnom skle máš kvalitné riasy - nie je akvárium pri okne? Ak áno, nalep tapetu aj zboku. Ak nerád čítaš fórum, tuto je link na časopis: http://www.klub.akva.sk/akvarium.php - vrelo odporúčam číslo 1, str. 27. Aj knižnice sú plné kníh, takže hurá študovať. :)

Edit: Tiež by bolo viac ako vhodné pridať substrát. A to vrece na odpadky (ak dobre vidím) by som osobne vymenila za tapetu - nie je to taká položka a bude to vyzerať lepšie.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 18 Sep 2013 17:04 pm

zrejme tu vsetkych naseriem , ale mne sa to tak paci ze tam tych ryb mam tak vela , kamosovi som dal tych 5 mreniek a guramy a skalare si nechavam + prisavniky filter je zabehnuty , chcem este prehodit vedro z tetratec ex 700 kedze je vecie mozno hlava pasne , rastliny uz rastu ked som to pisal prvy krat este nerastli , samozrejme rastlin pojde viac aby to odoberalo no3 z akvaria , mne sa to proste paci ze tam mam tolko ryb a ak hodnoty nepresahuju hranicne hodnoty tak je to podla mna ok , samozrejme cakam ze kedy mi tu niekto vynada za to ako to beriem ja , a tie ryby ani v dospelosti nebudu nejake extra velke , niekde som cital ze proste ak je male akva nebudu mat predsa 30 cm :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Sunkafit » 18 Sep 2013 18:04 pm

už ti tu nikto radiť nebude....dúfam
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod crevo » 18 Sep 2013 19:15 pm

Podla mna ti aj take same pojdu na druhy svet . Ako ty chces
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod mišiak » 18 Sep 2013 19:27 pm

ešte si tam dokúp zo 4 cichlidy pávie a nejakého toho bichira či hrotočelca a až potom to bude dokonalé, ak si masochista a rád týraš zvieratá ostaň pri tom čo máš teraz, ale skús nasťahovať na týždeň celú rodinu do záchoda a uvidíš aspoň ako sa tie chúdence ryby cítia
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod crevo » 18 Sep 2013 19:33 pm

Ale on nechape ze to je tyranie , to je smutne
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod mišiak » 18 Sep 2013 19:56 pm

mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Milan666 » 18 Sep 2013 20:09 pm

@gego, tebe poradí už len skúsenosť, ľúto mi je tých rýb. Potom až ti tie jednorázovky uhynú, tak daj predajcom zarobiť a kúp si ďaľšie a potom ďaľšie a ďaľšie, tak to totiž robia tiež akvaristi.
Keď budeš niekedy v televízore pozerať na košický Luník 9, tak hoď pohľad aj do svojho akvária, myslím, že to je jedno a to isté.
Držím palce rybkám!
No a buď taký láskavý a stiahni to video z YT, predsa hádže to zlý tieň na našu krajinu, ďakujem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.