Akva jeseň 2013



Informácie čo, kde a kedy ....

Zúčastníte sa akcie AKVAJESEŇ 2013 ?

Áno
55
72%
Nie
7
9%
Možno
9
12%
Áno ako predajca
5
7%
 
Celkový počet hlasov : 76

Akva jeseň 2013

Odoslaťod milop » 19 Sep 2013 12:22 pm

AKVAJESEŇ 2013
KD Ružinov v Bratislave 16. – 17. Novembra 2013

Vážený priatelia akvaristiky, dovolil by som si Vás v mene klubu informovať, že pripravujeme pokračovanie naších klubových akcii a to Akvajeseňou 2013, ktorej programom budú :

1. AKVATRHY burza rybičiek rastlin a akvaristických pomôcok a zariadení

2. Medzinárodná výstava spojená s prednáškami na tému
DIVOKÉ /PRÍRODNÉ/ ŽIVORODKY



3. ako súčasť akcie planujeme tradičnú súťažnú výstavu MINIAKVÁRIA 2013

(samozrejme ak sa nám to podarí priestorovo a organizačne zosúladiť a zabezpečiť)

Na začiatok by som si dovolil len takýto krátky a stručný oznam,
o ďaľších podrobnostiach Vás budeme informovať v tejto téme

za klub AKVA.SK
milop / člen rady klubu/
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Miloš » 19 Sep 2013 12:25 pm

Ja len doplnim ze to ci bude vystava miniakvarii zalezi aj od toho ci bude ake vystavovat minuly rok to bolo uz velmi tesne preto poprosim vsetkych ktori maju volu a cas nejake minicko doniest aby zaslali prihlasku na klubovy mail.
PS : Milo on to je uz skor Akvazima ako Akvajesen :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Maranella » 19 Sep 2013 12:34 pm

Miničko by som vystavoval, keby ste dali hranicu do 60L. Či bude len do 30?
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod astro » 19 Sep 2013 12:36 pm

Moje srdce pookrialo :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod amy01 » 19 Sep 2013 12:53 pm

Jej super.
Ja sa tento rok asi nezúčastním, obidve minička som musela zrušiť.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Raviolka » 19 Sep 2013 14:22 pm

Hurá!!
Maranella má myslím dobrý nápad, aktivitě by se meze klást neměly :pivo:

Amy01... dovolím si ocitovat svůj vlastní komentář bezprostředně po skončení loňského ročníku:
Raviolka napísal:Já si myslím, že tahle akce stojí za to, aby si akvaristi založili nějaké to miníčko čistě jen na výstavu. Vždyť to nemusí být dlouhodobě zaběhnuté akvárium - pěkná nádržka se dá postavit i na jednom krásném kamenu, kořenu, trsu mechu, nebo živočichovi... Návštěvníci ocení i pestrost a nápad. Asi nevyhrajete, ale to není to nejdůležitější :pivo:
...
Vždyť je to hra, společenská a především zábavná událost... a děláme to sami pro sebe navzájem :roll:

Tož tak. Berme to všichni tak, že žádné příště už být nemusí.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Dzumigar » 19 Sep 2013 15:02 pm

Nechcem, tí brať ilúzie, no bol som na pár ročníkoch do zadu, ale nie je to jednoduche.
Ked si predstavím bežné mimicka okolo Vašich skoro profesionálnych tak pár ľudí to trošku odrádza
Ale ináč súhlasím načo obmedzovat, ked sa nemusí. :-)
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Maranella » 19 Sep 2013 15:33 pm

Dzumigar napísal:Nechcem, tí brať ilúzie...


Nerozumiem jednak tej čiarke za 'nechcem' a potom ani tomu mäkkému i v slove 'tí'.
Čo teda nechceš? Veta je nezrozumiteľná :>
Prosím Vás čítajte si po sebe čo napíšete, toto lúštenie je hrôza.
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Miloš » 19 Sep 2013 16:29 pm

am nejde o to ukazat "profesionalne" minicka, ide o to nieco vytvorit, ja osobne som mal na vystavach rozne minicka, vzdy zriadene na mieste, niekedy to bola cista recesia inokedy pokus o bezudrzbove minicko, ale nikdy nemali sancu a ani ambiciu sa umiestnit na prvych prieckach, zato vzdy sa nasiel niekto komu sa pacilo prave to moje a o to ide
Maranella ohladom velkosti ono 60l nie je minicko takze neviem ci by sa dalo zaradit do sutaze ale mimo sutaz sa dali vystavit aj akvaria nesplnajuce limit. Mozno sa pravidla zmenia a limit sa zvysi, ale ak to ma byt minicko tak tam ten limit 30l asi sedi, aj ked kazda hranica je nepresna, len ak dame 35 potom bude otazka preco nie 40 ... a aby sme sa nakoniec nedostali na 200l aj ked chcel by som vidiet toho manika co by niesol 200l nadrz na vystavu. Normalne by som napisal, ze ak niekdo chce spravit 200l nadrz na mieste, nech da vediet a klub mu donesie akvarium, ktore bude moct zariadit, ale tentokrat asi velke akvarka padnu na vystavu zivorodiek
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Maranella » 19 Sep 2013 16:33 pm

Ak 0-30L môže byť nano, tak 30-60 môže byť kludne mini :)
Jasné, rozumiem, len srandujem. Každopádne sa teším a môžte rátať s mojou pomocou...
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod amy01 » 19 Sep 2013 17:04 pm

Ešte si to teda premyslím :)
Na mieste by som určite akva nechcela zakladať a moje dve minička sú odpísané - v jednom sú vzduchové bubliny a druhé občas tečie a občas nie, tak neviem. A tiež nemám nejak financie nazvyš aby som kupovala rastliny a potom zase rušila, každopádne si to ešte premyslím.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Raviolka » 19 Sep 2013 17:33 pm

Dzumigar – Jestli to dobře chápu, byl tvůj příspěvek adresovaný mně? Můžu tě ujistit, že iluze mi vzít nemůžeš, ani kdybys chtěl. Po pár letech v této „branži“ jsou už dost protříděné – a to, co zbylo, to je zakořeněné pořádně hluboko :lol:

Co se týče té kvality nebo jak to nazvat, tak já se moc ráda podívám zpětně na všechny ročníky bratislavských Akvazim – miníčka zařizovaly i děti, zařizovali jsme je my všichni, protože nás to bavilo. Fotky aspoň z tří ročníků jsou k vidění třeba tady: http://klub.akva.sk/vysledky.php - nevím, jestli někoho teď s odstupem mrzí, že tam svoje akvárium může vidět a že i on přispěl svou troškou k tomu, aby se ta akce uskutečnila. Pevně doufám, že ne :pivo:

Já samozřejmě chápu, že spousta lidí se necítí na to, aby veřejně vystavili svoje dílko. Ale když vidím ty stovky akvárií, se kterými se lidi rádi pochlubí na netu... je mi dost líto, že se setkávání a komunikace přesouvá do virtuální roviny. Taky nejsem zrovna extrovert a soutěživý typ, ale akvarijní výstavy jsou především o setkávání, o té atmosféře. Ta je prostě jiná, než na burze. A proto je nutné tam něco donést a ukázat, ať ta atmosféra vznikne. Myslím, že Amy01 moc dobře ví, co mám na mysli :-)

Nechci tady vyvíjet na nikoho nátlak :angel: Ostatně nejsem organizátor a sama letos asi miníčko nedovezu bohužel žádné (na úkor živorodek – ať to nevypadá, že burcuju a sama přijedu atmosféru jen vychutnávat). Jen by mě zajímalo, jestli je problém v tom, že to lidi berou tak moc vážně? Že by se styděli? Vždyť o nic nejde, ani ceny nebudou... nebo ano? :mrgreen: Pomohlo by to, chtějí akvaristé raději soutěžit o diplom?

Zkuste se přátelé, potenciální účastníci, vyjádřit. Proč se vám chce a proč se vám nechce. Naprosto nezávazně.
Já jdu bantovať kámošky, ať letos jedou se mnou a miníčka dovezou - loni jim připadalo, že na to nemají, něco vystavovat. Nejsem dobrý přemlouvač :|
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Sep 2013 17:52 pm

nooo konečne nejaká dvojdňová akcia, na ktorej bude aj čas pokecať.

Veľmi sa teším a zajtra zakladám miničko, aby bolo do novembra "a la tuti"

Určite pripravím aj špeciálnu ponuku a nejaké pikošky k tomu
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Maja » 19 Sep 2013 17:54 pm

Základný problém pri pospolitom plebse je, že by aj doniesli, ale nemajú ako. V nákupnom vozíku sa to hŕka v MHD dosť nafest blbo. No a kto nemá ani ten nákupný babičkovský vozík, tak max do veľkej silnej tašky, obložiť skrčenými letákmi,čo si nazbiera pri schránkach a pokúsiť sa v našej úžasnej autobusovaj doprave adrenalínovo dostať z bodu A do bodu B. Neťuknúť ho, nevyliať, neurobiť z vnútra mixér. Modliť sa aby šofér na trase Modra-BA prudko nestupil na brzdu a jemu komplet dekorácia razom neostala na bočnej stene akvárka. (jasné, že vrch-vnútro vtisnutý polystyrén, ale ten nezachráni všetko)
Miloš- aj ja mám v merku spichnúť nejaké silno netradičné "nano" :).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Sep 2013 17:57 pm

Tradičná anketa účasti mi tu chýba.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Sep 2013 17:58 pm

Maja napísal:Základný problém pri pospolitom plebse je, že by aj doniesli, ale nemajú ako. V nákupnom vozíku sa to hŕka v MHD dosť nafest blbo. No a kto nemá ani ten nákupný babičkovský vozík, tak max do veľkej silnej tašky, obložiť skrčenými letákmi,čo si nazbiera pri schránkach a pokúsiť sa v našej úžasnej autobusovaj doprave adrenalínovo dostať z bodu A do bodu B. Neťuknúť ho, nevyliať, neurobiť z vnútra mixér. Modliť sa aby šofér na trase Modra-BA prudko nestupil na brzdu a jemu komplet dekorácia razom neostala na bočnej stene akvárka. (jasné, že vrch-vnútro vtisnutý polystyrén, ale ten nezachráni všetko)
Miloš- aj ja mám v merku spichnúť nejaké silno netradičné "nano" :).


Nuž bez auta, resp. taxíka to asi nepôjde.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod paloi » 19 Sep 2013 18:00 pm

... no konečne zasa po dlhej dobe ozajstný akvaristický sviatok! Vďaka všetkým, čo sa do toho pustili!
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod chnuro » 19 Sep 2013 18:04 pm

@Maranella - daj vodu iba do polovice a mas minicko. Ked sa nebude Miloš pozerať, dopustíš ;-)

@Miloš - preco by sa mali klast limity, ked je nudza o vystavovatelov. Neviem ci je problem v niecom inom, ale mohlo by to nadobudnut novy rozmer.
Tento rok by som sa rad zucastnil s mojim mini (1,5-r zabehnute Hi-tech mini), snad mi do toho nic nepride. Bol som s minickom pred dvoma rokmi a odporucam kazdemu kto ma moznost prist sa ukazat. Je to zazitok.

Tesim sa na akciu, toto je vzdy akvaristicka udalost roka (kedze akvazima a akvajesen je tento krat 2v1).
Takze 3x hura organizatorom.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Raviolka » 19 Sep 2013 18:07 pm

Maja napísal:Základný problém pri pospolitom plebse je, že by aj doniesli, ale nemajú ako.
Maja, sama jsem z Karlovky vezla kamení, kořeny, písek a ryby MHD do práce v Ružinově a odtud pěšky do kulturáku. Tam mi klub půjčil akvárium, zařídila jsem, napustila (klub dal odstát vodu) a po výstavě zase všechno posbírala a frčela domů. Fakt je, že většinou jsem někoho na zpáteční cestu přemluvila na odvoz, ale ne vždy.
Kdo chce, způsob si najde :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Maranella » 19 Sep 2013 18:16 pm

chnuro napísal:@Maranella - daj vodu iba do polovice a mas minicko. Ked sa nebude Miloš pozerať, dopustíš ;-)


Fúha, no že by som to spravil tak?! :lol:
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod amy01 » 19 Sep 2013 21:38 pm

Kto to tam bol naposledy s ruksakom plným akvariek? 8) už si nepamätám, som pozerala ako puk :o
Atmosféra stojí určite za to, až sa mi ruky triasli keď som tam opravovala rastlinky atď. ten pocit treba zažiť. Už poškuľujem po 37ke čo by som odtiaľ vytiahla do minička (musím zistiť kde to slzí), ale ešte mi aj filter štrajkuje ach, uvidím.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Sep 2013 22:15 pm

Myslím, že Tomáš.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Miloš » 20 Sep 2013 07:06 am

amy 12l akvarko vie zapozicat klub rastlinky mas v 37ke takze cakam tvoju prihlasku :) A ano Tomas minuly rok ukazal ze ked sa chce tak sa akvarka daju priniest roznymi sposobmi aj pekne na chrbte
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva jeseň 2013

Odoslaťod Giftzahn » 20 Sep 2013 08:05 am

njn, konecne opat dobra akva akcia ...uz sa po letnej uhorkovej sezone aj patri ... zucastnit sa na dobrej akva akcii ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.