Akva 74L odznova



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Luker13 » 30 Sep 2013 14:43 pm

milan to v inej teme spominal, ze sa tym zbytocne poskodzuje filter. rotor ci oska ci ako sa to nazyva :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Reklama

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Viktor » 30 Sep 2013 18:25 pm

Luker13 napísal:milan to v inej teme spominal, ze sa tym zbytocne poskodzuje filter. rotor ci oska ci ako sa to nazyva :D

Viem, niekde som to cital. Nevyvraciam a ani nepotvrdzujem. Ja takto fungujem uz vyse roka a v pohode. Filter ide krasne tichucko. Skôr si myslim, ze to je o tom nakolko su vytvrdnute tie gumicky v ktorych je oska rotora osadena.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Luker13 » 30 Sep 2013 18:28 pm

no ono to asi zalezi aj od objemu toho CO2, ktory ide do filtra
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Viktor » 30 Sep 2013 19:30 pm

Ak sa mi nahromadi CO2 vo filtry, tak vyjde cez rampu. Nejak to neriesim, lebo akvarium je v obyvacke a nikto tam nespi.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Milan666 » 30 Sep 2013 20:02 pm

Ja by som rotor (oska+vrtulka) takto nezaťažoval, ak ide rotor nerovnomerne, tak na to dopláca aj komôrka. Rotor s oskou kúpiš, no komôrka odpíše celú hlavu. Treba sa radšej popozerať po reaktoroch
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Viktor » 30 Sep 2013 21:21 pm

No je to mozne, ja sa nehadam. :-) Pouziva to tak viac akvaristov. Nikto nemal zatial problem.
Ale mas pravdu, reaktor je reaktor. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 01 Okt 2013 08:04 am

Kedze som zacal CO-ckovat len pred troma tyzdnami cez burciak, a po precitani vasich nazor som sa rozhodol dat to cez filter, kedze ma fakt nebavilo menit cigaretove filtre v hadicke. No musim povedat, ze prva noc za nami a akvariu sa dari tak dobre ako i predtym.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 01 Okt 2013 12:31 pm

Toto sa mi objavilo v akvariu.
Neviete nahodou co to je?
Vyzera to byt ako slimacik, no niesom si isty.
Prílohy
Divny_tvor_web.jpg
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Milan666 » 01 Okt 2013 12:43 pm

Vyzerá to na ploskulu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod astro » 01 Okt 2013 16:01 pm

Buď pokojný, je to člnka alebo člnica. Dobré znamenie - signalizuje čistú vodu :pivo:
http://rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni
http://rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Luker13 » 01 Okt 2013 16:13 pm

tiez mi tieto stvorenia obcas chodia po skle :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 01 Okt 2013 21:00 pm

Zlakol som sa , ze je to fakt nejaky baby ploskula. Ukludnili ste mi nervove uzlicky. :lol:
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 03 Nov 2013 03:00 am

Tak, po dlhsom case , opet idem nieco napisat o akva.
Akvariu sa ako tak dari no niesom az tak celkom spokojny, ako by som si predstavoval.

Najprv zhrniem stav akva:
11ks Tetra Ohnova
30ks Neonka modra
5ks Otocinclus Affinis
6ks Corydoras Pygmaeus
Mozno sa zda, ze vela rybiek, ale tieto malicke potvorky sa v akva fakt stratia.
4ks Neritina
1ks ampularia
asi 13 ks Neocardinia krevetka
4 ks racik CPO - uz nosi vajicka
To je cela osadka nic viac uz nepripudne. Ziaden uhyn.

Krmim kazdy druhy den, dva-krat do tyzdna artemkom.
Z rastlin pribudla pistia. Tie korienky co trcia z hladiny do vody sa mi velmi pacia. :D

Hnojim kazdy den 2ml Co vital, prejdem uz nabuduci tyzden na Seachem Flourisch.
Vyskytol sa mi problem z rastlinkymi co su troska narocnejsie. Vobec mi nechce rast Echinodorus major, normalne sa mu rozpadavaju listy, anubias var. nana zltnu starsie listy, Microsorum-u sa vobec nedari. ako nahle vyzenie novy vyhonok tak je bledy, taky svetlo zeleny. Ostane rastliny tiez stagnuju, okrem Ludwige, a obom hygrophilam sa dari vynikajuco.
Plus sa objavuje na anubiase GSA a cierna stetinkova riasa, ktora sa uz snazi dostat aj na Ludwigu.

Tak preto som sa rozhodol a zaobstaral som si hnojivko pmdd, na zaznam pouzivam Chruno - vu tabulku. Chruno, vynikajucia vecicka. Dakujem!

Problem je v tom ako to mam davkovat. Precital som cele forum o pmdd tu aj na konkurecnych forach. Stale mam "hokej" ako davkovat, kedze sa mi to pletie v hlavicke aj s ESTIMATE INDEX.
Poprosil by som par rad kolko a coho dat do akvaria, na zaciatok, s tym, ze do buducna to vystelujem.
Potreboval by som nieco take ako referencnu startovaciu ciaru na davkovanie mg/l za tyzden, pre KNO3, KH2PO4, tenso koktiel,
MgSO4*7H2O
T.j.
? mg/l NO3/tyzden
? mg/l PO4/tyzden
? mg/l K/tyzden
? mg/l Mg/tyzden
? mg/l FeTtyzden

Vopred dakujem.

PS: Komponenty na CO2 pomyli uz chystam, zatial bublinkujem systemom burciak - cig. filter
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Viktor » 03 Nov 2013 09:07 am

Tu su velmi dobre clanky ohladom hnojenia. Vyber si metodu, ktora Ti vyhovuje.
http://www.rostlinna-akvaria.cz/clanky/hnojeni

Pozor na pismenka, nie Chruno ale Chnuro.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2013 11:17 am

Dzumigar,
Nechcem byť zlý, ale máš to prerybnené až, až, k tomu CPO, krevetky, ajáájááj...a pri tejto osádke by som nehnojil! Naopak, by som niečo robil, aby som ubral. K tomu ešte krmíš artemkou. Tú rybky iste nepožerú a zbytky sa rozkladajú. Voda sa prekysľuje a preto tie žlté listy.
Naopak, ak microssorium vypúšťa bledé a skoro priesvitné listy, tak práve to je v poriadku, on totiž takto rastie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 03 Nov 2013 12:36 pm

Tak prikladam foky aby bolo jasno o com hovorim.
Milan 666 pri vsetkej skromnosti ak sa pozries na foto uvidis, ze to neni s tym poctom ryb az tak velmi strasne.
Nie su zivorodky a vsetko su to malicke druhy. Sam chovatel co mi ich predaval tvrdil, ze fakt to neni problem take mnozstvo konkretnych ryb pri takom objeme akva. Podla toho ako rozpraval, zaroven podla spravania usudil som, ze vie o com hovori.
Prílohy
Anubias.jpg
ako sa dari riase na anubiase
Echinodorus.jpg
Poskodeny echinodorus
Celkovy pohlad.jpg
Celkovy pohlad na sucasny stav akva
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 03 Nov 2013 12:43 pm

Tak, popripajal som foto s mojimi problemovymi rastlinkami.
Je jasne vidiet ako keby im nieco chybalo, aby rastli. I preto som sa rozhodol nieco urobit.
A tym nieco je hnojenie. Fakt by som ocenil nejaky postup, alebo smer ako co pokracovat.
Prílohy
Microsorum 2.jpg
Microsorum 2
Microsorum.jpg
Microsorum
Dalsia rastlina.jpg
Dalsi problem s GSA a ciernou riasou
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Viktor » 03 Nov 2013 13:39 pm

No na fotke celeho akvarka nevyzera, ze by tam bolo vela ryb. No podla poctov co si napisal je ich dost.
Ja mam 180l 12ks tetier cervenohlavych, 8 neoniek, 10 otikov a ked po tyzdni odkalujem vzduchovym odkalovacom, tak by si sa cudoval kolko bordelu odkalim po nich. A to je menej rybako Ty mas v 55l (cisty objem). Pri prerybnenom akvarku Ti nikdy nepojde vsetko bez rias a problemov (rozpad listov, ....).
A tie stonkovky by si mal posadit dozadu.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2013 14:57 pm

Keby ti tam netienili tie hladinovky, tak by si videl oveľa väčšiu katastrófu. Nechcem ti maľovať však čerta na stenu. Tvoje akvárium trpí nedostatočnou hygienou o čom vypovedá čierná štetinka a nehovoriac o nečistení filtra. Netvrdím, že ho nečistíš, ale teraz budeš musieť častejšie meniť vodu a čistiť filter.
Neviem kto je ten chovateľ čo ti rozprával.......... a netvrdím, že nemal pravdu, ale......., každé akvárium je samo tým najoriginálnejším originálom a teda nie každé má rovnaké podmienky. Čo u neho funguje, nemusí u teba a preto sa vždy začína s menším počtom rýb. Do kedy môžem pridávať rybky, alebo kedy ich je veľa, ukáže samo akvárium. No a tebe to už ukázalo.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 08 Mar 2014 10:38 am

Tak, po dlhsom case pridavam foto akvaria.
Kedze bol som "sprdnuty" za hygienu, cistotu a velku intenzitu svetla, tak som nieco pomenil.
V prvom rade akvarium este nieje je tip top mam tam Ciernu stetinkovu riasu, ale nic uz strasne tak ako bolo na zaciatku, skor by som povedal ze je to povodna. S Cim bojujem naviac je sinica v predu na skle v substrate. Mam pocit ze sa mi dari. Kedze na lavej strane sa dala pekne na ustup. Dalej co este nastavujem je dlzka osvetlenie , na starych listoch anubiasu rastie zelena flekovita riasa. Intenzitu osvetlenie neviem zmenit, mam fixny predradnik 2x24w a osvetlenie zabudovane v kryte.
Posledne dva dni svietim len 7 hodin. Musim pockat aspon tyzden, dva kym uvidim niejaku zmenu.
Hlavna zmena je od 22.01 pouzivam CO2, riadne pomohlo celemu akvariu.
Dalsia pre mna podstatna vec je zistenie, ze nasa mestka voda obsahuje velke mnostvo NO3 az okolo 20 mg/l.
Vysadil som z hnojenia kno3 hnojim len mikroprvkami 2x 4ml za tyzden. plus raz do tyzdna pridavam easy carbo okolo 6 ml.
S fitra som vyhodil valceky a nahradil ich molitanom, nechal som len efi gulicky.Velmiiiii pomohla tato uprava dostat NO3
do stavu na priblizne 25 mg/l, pred touto upravou hoci co som robil stale bola okolo 40 mg/l.
Vodu menim priblizne dvakrat do tyzdna 20l.
Test na urcenie NO3 pouzivam JBL.
V buducnosti za nevhnute investicie povazujem kupit test na PO4, test na zelezo.
S hnojiv K2SO4, a plantex
Prílohy
Akva_61.jpg
Akva_41.jpg
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2014 14:49 pm

fešne akva, mne sa pači a neskušal si Pistiu stratiotes? je to plavajuca rastlnka, ktorá by ti akva trochu zatienila a sužasne je to požierač nadbytočneho NO3.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 08 Mar 2014 15:11 pm

Mam tu hladinovku, ked som zacal pridavat CO2 do akvaria tak sa jej nedari az tak velmi ako predtym, neviem preco. :|
I mne sa paci a obzvlast ak ma dlhsie korienky.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2014 15:19 pm

Pardón, nevšimol som si :)
ja keď som ju mal, tak to bola burinka, za chvilu som mal zarastenu celu hladinu a tie korienky pôsobia obzvlášť fešne ked maju 10-15cm a su plne bubliniek :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akva 74L odznova

Odoslaťod Dzumigar » 12 Apr 2014 20:32 pm

Zdravim,

Po nejakom case prinasam mensi update. :D
Vsetko pekne rastie rybkam sa dari a tak podobne.
Je tam i velmi malicko riasi ale nic strasne. Treba doplnit prudove cerpadlo a bolo by aj po tom zbytku.
Nuz na teraz sa neda. Mozno dalsi mesiac.
Svietenie som ustalil na 7 hodin denne vkuse bez prerusenia.
Dalsie moje poznanie je ze bez kvalitnej filtracii nema CO2 az tak valny ucinok.
A po priblizne mesacnej skusenosti idu komplet vsetke zvysne media s filtra von a budu nahradene akvacitom. (media EHEIM) Ani "zvucny vyrobca" jednoducho nema na obycajny akvacit. :mrgreen:
Fakt ine uz ani pouzivat nebudem nema to vyznam, proste cena pomer vykon je v prospech akvacitu.
Zmizla mi i mastana hladina. Trapil som sa s nou od znovu zalozenia akvaria.
Jedine co pribudlo do osadky akvarka je Bojovnica samcek. Nadherne "zmuznel" je to moja vobec prva bojovnica.
Tento krok osobne povazujem sa stastny kedze konecne vidno aj drobne tetry, ktore povyhana von zo zelene.
A zabudol som uviest s celej osadky mi vykapali CPO raciky este minuly rok. Ich populaciu ani neplanujem obnovit.

V kocke by to bolo vsetko.
Prílohy
web_5.jpg
web_2.jpg
web_1.jpg
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.