Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO



Všetko okolo akvarijných rýb

Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod robotmz » 02 Dec 2004 08:14 am

Takže som už presne zistil, že tí dvaja ostriežovia sú KARMINOVY
Včera pridem domov, vidim, že samica čistí kamen, a za 3 hodiny už bolo na ňom tak 400 ikier (odhadom 20x20).
Je to v spoločnom akviariu, už tam nemam žiadnych takych predatorov (clarias už je preč a platydorasy, dufam neubližia).
Jedine, čo som spravil bolo obratenie krycieho skla aby som ich mohol krmiť na opačnej strane (lebo sa vytreli presne na kameni pod krmiacim otvorom), a odpojil som CO2 (myslim, že im prospeje viac kyslika vo vode), teplota 25-26 stupnov.
1. Co by som este mohol pre nich urobit, aby sa ich uchytilo co najviac??
2. Kolko trva, kym sa z ikier vyliahnu male (10 dni :P )??
3. Kolko trva, kym sa male rozplavu (4 dni)??

Netreba nahodou potom mlade odloviť??
- podotykam, že som najskôr na tuto temu prečital par člankov tu... a viem, že su to starostlivy rodičia...
robotmz
 
Príspevky: 91
Obrázky: 15
Založený: 04 Nov 2004 09:46 am
Bydlisko: žilinský kraj

Reklama

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod viridis » 02 Dec 2004 10:02 am

Zdar, no ja mam iba ostriezikov purpurovych.
Predpokladam ale, ze co sa tyka mnozenia budu podobne s karminovymi.

Povedal by som, ze mas dobre podmienky a teda ;) :
1. nechaj ich na pokoji - nerob dalsie zasahy do akvarka
2.-3. Zalezi od teploty napriklad, ale u ostriezikov s tym nemas ziadnu starost, su to vyborni rodicia a o svoje mlade sa prikladne staraju. Je to zabavne sledovat ich ako vodia huf mladych ako kurence po akvarku.

Mozno nezaskodi, ked si zozenies pre mlade nejaku drobnu potravu.
U mna im chutili a aj celkom pekne rastli po mikrach.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod robotmz » 02 Dec 2004 10:47 am

tu potravu pôjdem kúpiť, ale chcem vedieť, že kolko trva, kym z tych ikier budu rybicky?
a este jedna vec, môžem v minimálnych dávkach 0,5 ml/100l vody pridávať to PMDD do akva??
robotmz
 
Príspevky: 91
Obrázky: 15
Založený: 04 Nov 2004 09:46 am
Bydlisko: žilinský kraj

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod robotmz » 02 Dec 2004 10:48 am

teda, ak mi to PMDD príde, lebo dnes tiež neprišlo...
robotmz
 
Príspevky: 91
Obrázky: 15
Založený: 04 Nov 2004 09:46 am
Bydlisko: žilinský kraj

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod Hugo » 27 Dec 2004 13:29 pm

Ja som ich kupil 5ks. Postupne sa vytrieskali navzajom az ostal len jeden parik (uz som o tom pisal na akva). Vytreli sa mi v piatok a pozrali ikry v nedelu poobede. Ako som sa informoval, vyliahnutie rybiek z ikier by malo trvat 4 dni. Neviem aka ma byt teplota pre ikry, ale ostrieziky nie su narocne. Ja som ich mal do neskorej jesene vonku v sude a ked som ich premiestnil dnu, tak v sude vonku uz bolo len okolo 11 stupnov C.
Co sa tyka odlovenia, myslim, ze to nie je nevyhnutne. Su vraj dobrymi rodicmi a vdaka svojej agresivnosti by nemali mat problem ustrazit male.
Obrázok používateľa
Hugo
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Jún 2004 10:50 am
Bydlisko: Košice

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod Jaro » 28 Dec 2004 13:57 pm

Hugo, co robili v tom sude :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
Jaro
 
Príspevky: 24
Obrázky: 5
Založený: 30 Dec 2003 12:35 pm

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod Hugo » 28 Dec 2004 15:15 pm

Ako som povedal kupil som ich 5 ks. Boli nadherne a velmi pekne si spolunazivali. No potom zrazu jedna rybka odisla a potom druha. Prv som si myslel, ze je to choroba. Pokial sa sa mi nevytreli, jeden samcek a dve samicky - dve hniezda v jednom akva. Pekne sa starali 2 dni a potom pozrali ikry ako z jedneho hniezda, tak aj z druheho. potom zacali vystrajat a samec s jednou samicou odrovnali tu druhu (zrazu im zacala prekazat!). Ani k rastlinkam neboli najmilsi a tak som ich vzhodil do velkeho suda vonku na zahradu. Mal to byt trest, ale v podstate som im urobil dobre. Mali vecsi priestor a aj zivu potravu - larvy komarov. Tam boli cele leto a znacnu cast jesene. Spat do akva som ich vzal az ked vonku zacalo byt dost chladno. Ked som ich chytal bola teplota vody 11 stupnov Celzia. Aj teraz pocas zimy v izbe teplota kolise, niekedy spadne na 16 stupnov, ale ako sa zda, im to nevadi. Zatial som s nimi nemal ziadne zdravotne problemy.
Inak ako to vsetko prebiehalo si mozes precitat v prispevku z 22.7.04:
Pomoooc /Ostriezik purpurovy/ www.akva.sk/viewtopic.php?t=1650

Napisal som vtedy Ostriezik purpurovy (ani neviem preco), ale myslel som karminoveho.
Obrázok používateľa
Hugo
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Jún 2004 10:50 am
Bydlisko: Košice

Re: Rozmnožovanie ostriežika KARMINOVEHO

Odoslaťod Merluzo » 08 Jan 2005 21:37 pm

to nemyslite vazne??!!?? 11C ???? to je vazne krute a pozor na to "pozrali" co ste tam pisal.....ze pozrali ikry.... to je nemozne. ony naozaj nezeru ikry...nikdy. mozno vam to len tak pripadalo ale nepoznam nikoho a dokonca ani mne nikdy nepozrali ikry. v obdobi ked maju ikry su vazne moc agresivne voci inym rybam ale o tom vazne pochibujem. ikry vzdy zmiznu z kamenov ale uz pri prvych ikrach mojho paru( je to asi tak rok) som zistil ze samicka ich prenese nekam do bezpecia a naozaj je tazke ich najst.... vlastne az ked sa vylahne plodik... tak mozno ste spravil chibu ked sate ich odlovil lebo pravde podobne ste dopredu zabil male rybicky...
Obrázok používateľa
Merluzo
 
Príspevky: 9
Obrázky: 16
Založený: 14 Sep 2004 19:53 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.