Nízke akvárium s veľkou hĺbkou



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maranella » 03 Okt 2013 16:57 pm

Zdravím, poškuľujem po tomto akváriu, ale jeho rozmery sú 90x70x40, čo sa mi skôr hodí na terárium.
Mám obavu ako sa s tým vyhrať, poprosil by som nejaké cenné rady a tipy. Objem to vychádza na cca. 252L.
3D pozadie je súčasťou, asi by som ho tam nechal, vyzerá zaujímavo. Hĺbkou sa samozrejme myslí "šírka" aq.
Prílohy
1.jpg
Atypické akvárium
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Reklama

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maja » 03 Okt 2013 17:12 pm

Maranella, posielam ti inšpiráciu :). Ak si to môžeš finančne dovoliť -dotiahnuť do dokonalosti- choď do toho :).

http://www.homecreat.com/2010/05/24/bea ... aquariums/
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Stefanko » 03 Okt 2013 17:21 pm

Nepoviem ti radu ale napíšem ti čo by som s takým akvariom robil ja. To akvarium má atypické rozmery čo je aj dobré aj zlé. Ale osobne keby som ho mal kde dať tak kúpim a pokúšal by som sa s ním vyhrať. Máš množstvo plochy na "hranie". Čo je podľa mňa lepšie ako výška. Skôr skryješ techniku čo je tiež plusové. Osobne si to viem predstaviť nejak podobne ako tu : http://www.youtube.com/watch?v=G_bho_Ue ... q7PxyNyilA. S tým že korene by som nenechával len na rohoch ale ich trošku poroztiahoval po celom akva a do popredia môžeš dať trávniček alebo hocičo iné. Trošku môže byť záťaž pri výbere osvetlenia ale to by som vyriešil buď 2x rampa (jedna dopredu a jedna do zadu) alebo najlepšia možnosť HQI. Ešte by som dodal že atypické neznamená nejakým spôsobom zdeformované ale výnimočné lebo málo ľudí má také akva :)
Obrázok používateľa
Stefanko
 
Príspevky: 78
Obrázky: 0
Založený: 02 Nov 2011 19:33 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Caiman » 03 Okt 2013 17:37 pm

idealny rozmer,kedysi som planoval 90*90*60...
tu je vela miesta na hranie,vsak kukni nejake moje starsie akva,mal som rozmer 90*60.

Osvetlenie jednoznacne HQI,staci jedna vybojka do stredu,spravi pekne tiene.Treba ale odlozit viac peniazkov na substrat,dekoracie,rastliny atd ako pri beznom rozmere so sirkou napr 40-50cm
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod astro » 03 Okt 2013 19:33 pm

Maja napísal:Maranella, posielam ti inšpiráciu :). Ak si to môžeš finančne dovoliť -dotiahnuť do dokonalosti- choď do toho :).

http://www.homecreat.com/2010/05/24/bea ... aquariums/

Do vtipkára dobré :x
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Milan666 » 03 Okt 2013 19:34 pm

Maja, musím oponovať, v týchto akváriach nemôžu mať rybky kľud, pohyb a kopance od nôh, buchanie po vrchu, pohárom, fľašou a poudierané detské čelá..................
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Miloš » 03 Okt 2013 19:56 pm

Ak ta odradza iba rozmer tak ten by som bral ako pozitivum. momentalne mam doma 2 akvarka 60x40x30 a nasmerovane ich mam tak ze predna stena je 40x30. ta hlbka nema chybu ked budes mat cas tak sa kludne dojdi pred dalsim stretkom pozriet dovtedy bude snad 1. odriasene a 2. zariadene :-). coho by som sa obaval je hrubka skla lebo ak to je povodne terarko co sa zda ze ano tak sklo moze byt te nke. to si ale lahko zistis pred kupou
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod vincent van gogh » 03 Okt 2013 20:29 pm

Mna napadá,že je to parádny rozmer na pohlad zo všetkych strán....ako japončík;bez pozadia.Alebo aspon z troch....mať na to priestor.Peniažkov tak-či tak bude treba odložiť....no,viac.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maranella » 03 Okt 2013 20:39 pm

To Amanove aq čo postol Štefan nemá chybu, to je jasné, ale neviem neviem, musím popozerať viac takých nádrží...
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maja » 03 Okt 2013 22:30 pm

Pohyb, zakopnutia o roh, búchanie po vrchu pri stolovaní... máme sklený stôl v obývačke a zvykli sme si -nazvala by som to- chovať sa k nemu moderne (znie to čudne :)), tj inak ako k drevenému. Takýto dizajnový kúsok je len na pozeranie, frajerenie a utieranie prachu :), maximálne by som naň položila kľúčiky od martina vanquish :D.

ten ,amano´ čo ste sem dali je nádherný.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod j » 04 Okt 2013 09:12 am

Aby som aj prispel svojou troškou - niečo takéto by som si vedel predstaviť! Ale - naozaj najprv treba overiť či je to dimenzované na taký objem vody, tak isto či to pozadie je vhodné do vody. Pokial ano, tak ja by som ho tam určite nechal. Je pekné. Otázne je čo s technikou.
Čo sa layoutu týka - tu dosť záleží na tom ako bude akvárium umiestnené - či bude volné s troch strán, alebo bude niekde v rohu. Rohové umiestnenie vyrieši problém s tecnikou - dáš ju do kúta a zamaskuješ kameňmi, koreňmi, resp. rastlinstvom - podla toho ako to budeš zariaďovať. Na tomto videjku http://www.youtube.com/watch?v=dNhxkOQKkqQ by som osobne ako inšpiráciu bral pre umiestnenie v kúte akvárium čo začína na 2:36 s tým že by za tou zníženou časťou mohlo pekne vyniknúť po pozadie a od cca. 4:44 je zase pekný príklad ako by to mohla vyzerať stredová kompozícia pri umiestnení akvária v priestore. A vedel by som si tam predstaviť aj nejaké lekná, či lotosy. Z rýb by som tam dal nejaký velký húf tetier (nap. červenohlavá), pancierničky (pre tie musí byť tento rozmer rajom), otíkov a nejaké menšie juhoafrické cichlidky. Alebo niečo z ázijského biotopu - rasbory, SAE, A. kuhli, sewliu, labeo a pod. .
Potom by tu bola možnosť ísť do Afriky - do priestoru vytvoriť nejakú zaujímavú kompozíciu zo skál (ktoré by ladili s pozadím!!!) a dať tam nejaké zaujímavé menšie druhy cichlíd, či už z Malawi, alebo Tanganiky.
K svetlu - to akvárko keď sa odráta substrát tak tam bude reálne vodný stĺpec reálne niekde medzi 30 - 35cm, tak že podla mňa to nepotrebuje nejak extra silné svetlo (samozrejme že záleží na tom čo tam bude pestovať). Zrejme by tomu mohlo stačiť napríklad niečo takéto: http://www.iledky.sk/led-reflektory/62- ... r-50w.html . Nevravím že práve toto konkrétne, je to len narýchlo nájdená ukážka.
Trochu by som mal obavy že z tak velkej plochy hladiny pri nezakrytom akváriu (za predpokladu že ho asi zakrývať nebudeš) bude dosť velký odpar = zvýšená vlhkosť v byte (možné plesne). Bolo by dobré myslieť aj na tútu stránku.

Ešte k tomu Amanovy - zo začiatku som sa zlakol že aké záhradné múriky tam stavia, ale výsledok predčil moje očakávania. Len zase sa nemôžem zbaviť pocitu, že zbytočne tým množstvom skál a substrátu ubrali objemnu vody. Ale zjavne je to teraz moderný trend. :|
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod paloi » 04 Okt 2013 10:04 am

Takýto rozmer je ideálny napr. pre raje. Samozrejme, že len do určitej veľkosti. Pre raju s "tanierom" 30 cm je aj to málo.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maranella » 04 Okt 2013 10:23 am

paloi napísal:Takýto rozmer je ideálny napr. pre raje. Samozrejme, že len do určitej veľkosti. Pre raju s "tanierom" 30 cm je aj to málo.


Aj tie čerstvo narodené "drobce" by ešte asi min. polmetra do strany potrebovali...
A navyše dať za jednu "rybu" 130,- eur (z burzy) ešte nie som a asi ani dlho nebudem psychicky pripravený :>
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod astro » 04 Okt 2013 10:40 am

Ešte k tomu linku čo dala Maja: spomenul som si, že sme tieto "akváriá" mali svojho času v téme "Naj akva blbosť".. och ako mi začína chýbať, marlo, nevyčistíš a neodomkneš ju?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod amy01 » 04 Okt 2013 11:39 am

S hĺbkou sa dá krásne vyhrať, a tých 40cm zas nie je tak málo, moje malawi má toľko a stačí to úplne. Ja by som šla do nejakých koreňov čo by vynikli, prípadne ich nasmerovať dopredu, tým by získali hĺbku. Tiež by som do takého niečo šla, ale budem rada ak mi mama nevyšmarí von oknom výstavné miničko, ktoré je zatiaľ prázdne a tak nenápadne pribudlo na skrinke :angel:
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Nízke akvárium s veľkou hĺbkou

Odoslaťod Maranella » 04 Okt 2013 12:14 pm

Miloš napísal:coho by som sa obaval je hrubka skla lebo ak to je povodne terarko co sa zda ze ano...


Nie, bolo to aq, napustené cca. rok, predáva sa kvôli rušeniu chovu :>
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.