rastliny, osvetlenie, pmdd



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod Asterix » 20 Dec 2004 07:51 am

JanoT: To zavisi aj od toho ake podmienky tam mas. Ak budes pridavat hnojivo, CO2 a dostatocne svietit tak za taky mesiac sa ukazu prve pozitivne vysledky. Vela zdaru :)
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Reklama

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod iva » 21 Dec 2004 13:45 pm

Tak dnes som zohnala konecne tie trubice za 75,-.Tak som celkom spokojna. Fakt to ma trochu viac svetla. A teraz uz len cakam, ako na to budu reagovat moje rastlinky. Asi pred tyzdnom som pridala este bioflor a aj to asi pomhlo, kedze cryptocoryny sa uz nevalaju po dne, ale dvihaju sa im listy. Zatial to je dobre, takze cakam na dalsie vysledky, potom pridam aj fotky, ze ako to vyzeralo pred vymenou trubic a ako po nej. Majte sa.
iva
 
Príspevky: 57
Obrázky: 26
Založený: 16 Dec 2004 13:37 pm
Bydlisko: Košice

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod Asterix » 21 Dec 2004 14:39 pm

Teraz chvilku nehnoj, kym sa Ti adaptuju rastliny, lebo na nove podmienky si rychlejsie privyknu riasy ako rastlinky. Aby si to potom nemala plno rias.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod iva » 25 Dec 2004 19:24 pm

Ahojte, tak pripajam nejake fotky, aj ked ziadne velke zmeny sa zatial nedeju (este ubehlo malo casu). Ale aj tak jedna zmena ma trosku prekvapila. Ked som vymenila tie trubice, tak asi po 2-3 dnoch zacala uplne odchadzat ("krcit")vallisneria, ktora sa este celkom drzala.
gallery/image_page.php?&image_id=3080
Prestala som hnojit, ale potom zacali odchadzat aj cryptocoryny, tak som vcera zacala s pmdd, pomaly. Dufam, ze to prezije aspon nejaka rastlinka. Zatial to akva nevyzera nic moc, ved pozrite so fotoalbumu. Tak idem dalej cakat. Snad to niekto prezije (predvcerom mi odisiel moj oblubeny mecunik).
Majte sa.
iva
 
Príspevky: 57
Obrázky: 26
Založený: 16 Dec 2004 13:37 pm
Bydlisko: Košice

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod walrus » 28 Dec 2004 22:57 pm

Neviete nahodou niekto kde dostat v Blave Phlilips TLD 865 okrem Galik&Vesely?
walrus
 
Príspevky: 23
Obrázky: 15
Založený: 20 Dec 2004 13:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod Igypop » 29 Dec 2004 09:04 am

iva napísal:Prestala som hnojit, ale potom zacali odchadzat aj cryptocoryny, ....


Cryptocoryny sú citlivé na zmeny prostredia. Niekedy sa tomu hovorí cryptocorynová choroba, listy začnú byť ako želatina a úplne sa rozpadnú. Môže sa však spamätať a z koreňa vyhnať nové listy. Mne po výmene trubice odišla úplne "do tla", a už sa z toho nedostala.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod iva » 29 Dec 2004 16:19 pm

Igypop napísal: Mne po výmene trubice odišla úplne "do tla", a už sa z toho nedostala.

Tak to si ma velmi nepotesil, ale snad to prezije aspon nejaka, mam ich asi desat.
iva
 
Príspevky: 57
Obrázky: 26
Založený: 16 Dec 2004 13:37 pm
Bydlisko: Košice

Re: rastliny, osvetlenie, pmdd

Odoslaťod Igypop » 29 Dec 2004 16:35 pm

Neboj, vyrastie, alebo zoženieš nové rastliny (na stretku :roll: ).

Ja som mal už niekoľko rastlín, ktorým sa najprv výborne darilo a potom odišli.

Postupne zistíš, ktorým sa u teba páči najviac. :wink:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.