Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod xXXx-G-xXXx » 11 Okt 2013 13:51 pm

Cawte,

Rozhodol som sa po dlhej dobe vratit k akvaristike. Vcelku vela veci si este pamatam. Jedine co mi nikdy nebolo tak celkom jasne a riesil som to skor sposobom pokus omyl je substrat.

Nano akvarko ma 30 L, je to aquel shrimp set 30, chcem tam mat len krevetky, red cherry. Ako kobercek by som chcel pouzit glossostigmu, rastlinky do pozadia by som si nechal poradit. Ako dekoracny substrat by som chcel "dennerle sulawesi black" no potreboval by som vediet aky vyzivny substrat pouzit pod neho.

Rataj stare dno sa mi pacilo, lebo objemovo, velkostou aj obsahovo vyzera byt fajn. No na vyber je toho strasne vela. Co si mysliste vy? Ake dno ma najlepsi pomer cena/vykon? (S ohladom na fakt, ze v nanoakvariu moze prehnojene nestabilne dno narobit kopec problemov)

Dakujem :)
xXXx-G-xXXx
 
Príspevky: 21
Založený: 30 Apr 2012 14:49 pm

Reklama

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Andrejus » 11 Okt 2013 19:40 pm

Nepochodis podla mna,
bude ti napisane ze mas vela citat ze uz to tu urcite bolo spominane. Mne dnes pre istotu niekto uplne vymazal moju zalozenu temu bez nejakeho upozornenia.
A tiez by som potreboval poradit v podobnych zalezitostiach ako mas aj ty.
Andrejus
 
Príspevky: 34
Obrázky: 5
Založený: 02 Apr 2013 16:16 pm

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Milan666 » 11 Okt 2013 20:28 pm

To nie preto, len sa tu duplujú témy a musíte uznať, že ak má vyhľadavač nájsť, čo potrebujete a nájde vám kopec duplicitných tém a všetky čítať??!! a ktorá z nich je tá naj...??!!, takto idete sami proti sebe, či?
Napr.
substraty-druhy-porovnanie-alternativy-t3571-1440.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod xXXx-G-xXXx » 14 Okt 2013 13:39 pm

No len 60 stranovy post, par rocny, (Ktory som mimochodom cital asi 10 stran) neodpoveda na moju otazku. Substraty su tam preberane vseobecne a vyjadrenie typu "Neco specialniho (napr. ADA Amazonia, Rio Negro, atp.)" mi nepomoze. Navyse vzhladom na nano akvartko to nieje specializovane. Takze Milan, dakujem ti za nic :-) chod si radsej zapalit, si dajaky nervozny s tymi otaznikmi a vykricnikmi ;)
xXXx-G-xXXx
 
Príspevky: 21
Založený: 30 Apr 2012 14:49 pm

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Milan666 » 14 Okt 2013 13:57 pm

Nervózny viem byť vtedy ak nájdem tú istú otázku milion krát
prechod-na-nano-akvarium-t13172.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod sweter » 14 Okt 2013 14:03 pm

xXXx-G-xXXx napísal:No len 60 stranovy post, par rocny, (Ktory som mimochodom cital asi 10 stran) neodpoveda na moju otazku.

clanky/pravidla_diskusie.php - bod 10 :pivo: (keby som vedel rad poradim, skus este pokrocile vyhladavanie)
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod xXXx-G-xXXx » 14 Okt 2013 14:05 pm

Dalsi spam :-) tam sa riesi vyber setu akvarka. Je tam jeden post realne o substrate, na tretej strane "JBL AquaBasic Plus pripadne Tetra Plant Complete Substrat" a spomina tam clovek "JBL Florapol" to je asi tak vsetko. Co Rataj? Dennerle? atd. . Takze Milan, dakujem ti za rady, velmi si mi pomohol a aj vsetkym, co podobne ako ja, uvazovali, ze by skusili zobrat nejake minicko na akva jesen. Hlavne ze ta bavi komentovat ;-)
xXXx-G-xXXx
 
Príspevky: 21
Založený: 30 Apr 2012 14:49 pm

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod astro » 14 Okt 2013 14:08 pm

Vyskúšal som v miničku ADA Amazoniu spolu s JBL Florapol pod ňu a fungovalo to aj na koberčeky fantasticky. A Florapolom som nijako nešetril :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod xXXx-G-xXXx » 14 Okt 2013 14:39 pm

Ja som pozeral podobnu variantu. Vlastne ADA tvrdi, ze idealna kombinacia je ADA New Amazonia + ADA Power Sand S , ja by som este chcel "dennerle sulawesi black" . Otazka je, ze co este tie substraty robia s vodou .

(Pre moju lokalitu mam tvrdost vody 2.2mm/L resp. 12.32 dH , vapnik 60.2 mg/L a horcik 14mg/L)

Skusal dakto Rataj Stare Dno v minicku? :)


EDIT: Este zaujimava informacia ohladom Florapolu

Difference to JBL AquaBasis plus: JBL Florapol is mixed with the floor covering material, AquaBasis plus is already mixed and ready for use.

EDIT2: Zatial mi pre zaciatocnika a zacinajuce minicko vychadza najlepsie toto :) Jbl ProFloraStart Set 100
xXXx-G-xXXx
 
Príspevky: 21
Založený: 30 Apr 2012 14:49 pm

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod triscene » 14 Okt 2013 16:21 pm

Na jedne steane riesis dno co je dobre ale co dalsie veci? Osvetlenie, CO2, pripadne rastliny neprijimaju ziviny len korenmi ape aj z vodneho stlpca. Ja som volil do jedneho nano Amazoniu a to ADA vyzivne dno a do druheho Amazoniu a Florapol a rastliny idu ako ide. Tipujem ze to bude hlavne tou Amazoniou, predimenzovanym svetlom (1w/l) a co2 z bomby a v 20tke burciakom.

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Milan666 » 14 Okt 2013 20:08 pm

Jednoducho ak nebude čítať, len čakať na odpoveď, tak............

XG-man poradiť ti je dobrá vôľa nie povinnosť, tak to ber tak, že som tu ani nebol
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod xXXx-G-xXXx » 14 Okt 2013 20:17 pm

@Milan666 - Preco si myslis, ze to beriem ako povinnost? Jasne, rada je dobrovolna, ale takisto ako ja v mojom obore (IT), ludi neodbijam, nech si citaju kilometre dlhe texty, len okrajovo riesiace urcitu problematiku, tak to beriem ako beznu vec, ze ked sa niekto vyzna, rad poradi. Ty vychadzas z toho, ze som sem dofical a prve co som urobil, bolo zacat novu temu...

@Triscene - Tak riesim dno, lebo teda s osvetlenim sa chystam na taky zaujimavy experiment, vlastne LED osvetlenie s cca 2500 Lumenami :) CO2, daky low end set 2kg, manometre, el mat, ihlovy a redukcny ventil + nejaky atomizer :) Co sa tyka rastlin tak ma hlavne trapi kobercova rastlinka. Par ludi mi tvrdilo, ze Glosso je narocnejsia ako HCcko, tak neviem do coho celkom ist

To s tymi ledkami ak to pojde, bude to velmi zaujimava alternativa ku klasickym T5/T8
xXXx-G-xXXx
 
Príspevky: 21
Založený: 30 Apr 2012 14:49 pm

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod marlo » 15 Okt 2013 08:43 am

"dennerle sulawesi black" nerobí s vodou vôbec nič.Je to dekoračný substrát predpokladám že farbený.

Ja by som ti poradil asi takto :

Ak chces experimentovať skúšaj rôzne alternatívy substrátov.
Ak chceš mať istotu kvalitného substrátu poobzeraj sa po ADA Amazonia alebo Nature Soil (Oliver Knott).
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Giftzahn » 15 Okt 2013 09:36 am

njn, pre krevetky je podla mna idealne skor tmavsie dno ... ono take tie red cherry tam potom fajnovo "svietia" .... pouzit mozes vo svojej podstate bud strk alebo substrat .... cize Dennerle sulawesi black je dobra volba pokial sa rozhodnes pre strk.... co sa tyka susbtratov tych je kopa na vyberanie ... samozrejme ze ak budes hladat najdes aj "specialne" substraty pre krevetky .... samozrejme zu tu musis ratat aj zo specialnou cenou .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod astro » 15 Okt 2013 10:29 am

Napríklad taká chrumkavá Shirakura
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/shirakura-red-bee-sand-4kg-p-4155.html?cPath=153_170
;)
Prílohy
SHIRAKURA Red Bee Sand.jpg
SHIRAKURA Red Bee Sand.jpg (88.09 KiB) Zobrazená 9586 krát
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Nano Akvariove substraty + Cena/Vykon

Odoslaťod Giftzahn » 16 Okt 2013 09:50 am

jj, napriklad ta .... cena je u nej ako keby tam kusky zlata boli schovane ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.