prirodne akvarium 54l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Paci sa mi

Anketa bola ukončená dňa 15 Nov 2013 10:42 am

1. ano
2
67%
2. nie
0
Žiadne hlasy
3. nieco by som zmenil
1
33%
 
Celkový počet hlasov : 3

prirodne akvarium 54l

Odoslaťod monolop » 16 Okt 2013 10:42 am

bolo treba nanovo zalozit akvarium, po citani na nete som sa dal do toho a snad bude krajsie ako to predtim

rozmer 50*30*40 54l
pozadie : cierny piesok na papiery
dno : jbl aquabasic plus 2cm, kremicity piesok 1 - 2 mm, v rohu cierny strk 5 - 6 mm
voda : vodovod piestany
CO2: 6kg flasa prisavanie do filtra, vytvara velmi jemne bublinky, nefunkci elektromagne - rucne zapinanie 1 -2 hod
svetlo: 2x 15w 60 cm powerglo, aquaglo 10h zapnute
filter: dueto 150 (molitanova mechanicka a biologicka filtracia )
ohrev: 50w momentalne nezapojeny, teplota 21 - 23°C
hnojenie: EI 3x tyzdenne 2ml pmdd +1,5ml H2PO4 kazdu nedelu vymena 50% vody, vyzivne tobolky s hnojivom pod kazdy koren
dekoracia : 2x koren

flora :
echinorodus lena
javsky mach
anubias barteri
echinorodus red special (asi)
ludwigia repens (asi)
cabomba caroliliana

mam este dve ktore som nenasiel v atlase jedna plavajuca pri koreni, a druha pri filtry, prosim kdo ich pozna napiste mi nazov, aj ak som sa pomylil v nazvoch, dakujem
testy vody som zatial nerobil
ak mate nejake pripomienky sem s nimi, rad si necham poradit

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

fotene mobilom, neskor pridam lepsie foto
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Reklama

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod Miloš » 16 Okt 2013 10:47 am

plavajuca je Ricia fluitans a ta pri filtry Samolus valerandi
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod MaximusSk » 16 Okt 2013 12:32 pm

ani zdaleka si nedodrzal kriteria pre prirodne akvarium, skus si nastudovat stranku http://www.rostlinna-akvaria.cz/ su tam fora prezentacie nadrzi a podobne. Navyse si pouzil rastliny ktore su skor terarijne ako akvarijne, nema to ziadny napad, filtracia uplne onicom, svetlo cca ok no pouzil by som skor studenu bielu ktora ma 8000K to je pre rastliny idealne, takto si vyhodil peniaze za uplne zbytocne trubice. Ked si chcel prirodne akva mal si osadit aspon 60% akvaria rastlinami aby riasa nedostala sancu. 10 hodin svietit pri novozalozenom akva je isty fakt ze si vypestujes riasu. stačí nejakych 5h, vobec nic si si o tom nenastudoval. Behni na tu stranku prestuduj ju a uznas sam kolko chyb si spravil. Ber to ako radu.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod monolop » 16 Okt 2013 13:40 pm

ano moja chyba, siel som podla sebe, treba viac studovat
trochu som to upravil, este budem potrebovat daku rastlinku typu kobercek, ktora by bola vhodna aby zarastla to co zostalo ?
filter je schovaty za korenom, vojde sa tam aj ohrievanie, zmenena doba svietenia na 5 hod...trubice som mal a zatial ich nebudem menit, ale ked sa to cele zarastie necham svietit iba 15w jednu aby sa spomalil rast
Obrázok
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod radusho » 16 Okt 2013 14:53 pm

s tym studiom by si mal uz zacat ked chces travnik tak 15 watov urcite stacit nebude :D spomalovat rast tiez nepotrebujes ked tak vyhodis tu cabombu ostatne mas pomalo rastuce rastliny sagitaria rastie trochu rychlejsie ale to je az po par mesiacoch ked ju budes stale presadzat tak ti vykape. s tym co2 neexperimentuj nastav to tak aby ti to islo stale v minimalnych davkach takto si akurat robis kolisanie ph co je pre rastliny naprd. na hnojenie do vody sa tiez vykasli zacni tak po mesiaci teraz akurat podporujes riasy vymena vodi musi v zabehu stacit. taraz to vyzera celkom fajn ale mam obavu ze ten biely kamen obsahuje vapenec skus ho vyskusat octom ked sumi tak z akva von.
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod martin_s » 16 Okt 2013 14:57 pm

MaximusSk napísal:ani zdaleka si nedodrzal kriteria pre prirodne akvarium, ... Ked si chcel prirodne akva mal si osadit aspon 60% akvaria rastlinami aby riasa nedostala sancu. ...

Ked toto citam tak ma napada... Ak ma byt prirodne akvarium napodobnenim prirody, tak potom neviem preco by malo byt nutne osadenych aspon 60% akvaria rastlinami (ako dodrzanie akehosi kriteria)...

Si vezmi napr. http://www.tfhmagazine.com/details/arti ... uarium.htm

V svojej podstate ide o napodobenie prirody v akvariu (nie nutne biotopu), co narozdiel od biotopneho akvaria moze byt aj luka, les, rieky atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: prirodne akvarium 54l

Odoslaťod monolop » 16 Okt 2013 19:59 pm

cestou domov som nasiel v jedom lome kamene, ked nebudu pekne vyhodim ich, ten biely je z akvaristiky a nesumi z octom
uz len doplnim rastliny a dam tomu aspon mesiac pokoj na zabehnutie
Obrázok
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.