asi haluz-vymenit dno za prevadzky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Milan666 » 21 Okt 2013 20:56 pm

Či tie baktérie kúpiš, alebo nie, vec, teda ten zábeh to neurýchli. Tie baktérie vo fľaštičkách, to je len marketingový ťah, pozor na to.
Na fóre je chlap s nickom "TTjopo", pohľadaj si ho, myslím, že pomôže poradí :) TT by mala byť Trnava, že?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Mija » 21 Okt 2013 21:06 pm

Ja som si myslela že je to viacmenej potrebne, alebo vhodne. Takže netreba kupovať tie bakterie? Samozrejme ja si rada necham poradit. Ked je nutny zabeh filtra tak ho budem zabiehat. Sťahovať akvarko sa bude potom.Ano Trnava.
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Milan666 » 21 Okt 2013 21:14 pm

Ja nechcem ti baktérie (vo fľaštičke) zatracovať, no sú to vyhodené peniaze. To, čo má byť dobré sa spraví samo, prírodzenou cestou a najlepšie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod TTjopo » 21 Okt 2013 22:58 pm

Asi som prehliadol ale nevidim o ake velke akva ide a o aky substrat sa jedna.Teda co nove tam chces dat.Ak niesi narocna tak ti staci klasicky riecny strk frakcia 0-4mm.Ak nejde o velke akva a mas nejake peniaze nazvys tak by som isiel skor do nejakeho vyzivneho substratu a ten v Baumaxe nekupis jedine v akvaristike.Ak ide o trnavsku akvaristiku tak doporucujem p. Penteka pri nemocnici.Ten aj poradi.skus si nastudovat nieco v teme o substratoch a podla toho zvol dany substrat.V Baumaxe sa taketo veci kupovat neoplatia.
Kedze si z TT radi ta privitame na nasich stretnutiach a garatujem ti ze sa dozvies veci ktore sa na tomto fore hadam ani nepreberaju.Myslim to cisto akvaristicky ziadny iny zmysel v tom nehladajte.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Mija » 22 Okt 2013 12:37 pm

Milan666
ako dobre , aspon ušetrim, aj ked to nie je nejaka velka položka :)
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Mija » 22 Okt 2013 12:49 pm

TTjopo
Pisla som ti spravu, neprišla? Chcem ten riečny štrk, radil mi tuna Milan mi 1-2mm. Akvarko má 120l, nejakych 110vody. Dno 80x40. takže na 5cm potrebujem 16l. Radšej by som mimo akvaristuku. Naposledy som tam kupovala taky sačik neviem či to malo liter alebo dva a stalo to skoro 3eura.(ešte aj zlu frakciu som kupila , šikula :D. Ano do tej akvaristiky aj chodim, mam to najviac poruke. Viktor pisal aj o nejakom inom obchode(tušim zahradkarstvo) že niekde ako sa vychadza z dialnice dolava, že tam kupuju ludia z TT kamene do akvarka, že možno by tam mali aj štrk, o ton nevieš nahodou?
Viktor ma už informoval že sa sem tam stretavate v TT. A potešil ma že by sa mi tam mohli ujst aj nejake tie rastlinky:)Iny zmysel ma v tom ani nenapadlo hladat :) A rada pridem,len to mam take trošku komplikovane tak dufam že to nejak zladim. Ja veru budem potrebovat vela vela radiť, lebo viem o akva ako tuna sledujem veeeelmi malo, čudujem sa že sa tym mojim rybkam u mna tak dari :)
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Milan666 » 22 Okt 2013 18:09 pm

TTjopo, ja som Baumax spomenul, pretože som išiel od jednoduchého a finančne nenaročného začiatku, samozrejme podporujem tvoj názor a rozhodnutie je na Miji :) a som rád, že ste sa takto už stretli.
Aj ja som ti písal ss, nedošla?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod TTjopo » 22 Okt 2013 21:27 pm

SS prisli od oboch preto som v tejto teme.Milan tebe som neodpovedal-nemal som v podstate na co a Mija odpoved dostala.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: asi haluz-vymenit dno za prevadzky

Odoslaťod Milan666 » 22 Okt 2013 21:34 pm

V poriadku, ja som práve to chcel vedieť :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.