Skrabance na skle



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod Giftzahn » 23 Feb 2012 08:54 am

sc00by napísal:Ja som dostal od kamosa 750L a celne sklo zospodu cele poskrabane :(
Neviete ako by sa to dalo opravit?
Rozmyslal som nad tym co robia v autoservisoch, ked mas od kamienku dieru na skle zaleju to volacim...
Inac ryhy su hlboke asi 1mm a sklo 1cm


njn, da sa to opravit ..ale ta pri tej oprave snad aj slak trafi a pokial su to hlboke skrabance je to rovno na infarkt ...a potrebujes ma k tomu jednak nastroje, pastu atd. plus aj nejaku tu zrucnost a more trpezlivosti ... cize ked si to este nikdy nerobil, treba si to "natrenovat" ...ale po mojich skusenostiach ( a mozno ze som iba gramblavy) je rozhodne rychlejsie, casovo a financne efektivnejsie rovno cele sklo vymenit :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod Glitter » 24 Okt 2013 19:21 pm

Nič nové ohľadom zaleštenia škrabancu? Neviem ako, ale podarilo sa mi na prednom skle urobiť takú vlásočnicu z vnútornej strany. Nechtom cítim iba niekde. Čo ma najviac štve je to, že to je optiwhite sklo. Schválne som si dával pozor a predsa... Neviem či to má zmysel riešiť alebo nie. Nedá sa mi to ani odfotiť, ale vidno to okom.

Zaujala má tá kyselina HCL, len neviem či do toho ísť alebo nie.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod Giftzahn » 25 Okt 2013 10:44 am

njn, postup je jasny na odstranenie skrabancov .... ale pozor OptiWhite a/alebo aj ClearVision skla su ine ako klasicky float .... cize tu by som bol este opatrnejsi .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod Glitter » 25 Okt 2013 14:07 pm

Volil som zubnú pastu a je to o kus lepšie, po napustení to vidno nebude si myslím :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod Giftzahn » 26 Okt 2013 07:22 am

jj, zubna pasta je ok .... je to jemne "brusidlo" .... cize pokial nebol skrabanec prilis hlboky mohlo by to celkom dobre zafungovat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod exceeeeeder » 09 Dec 2017 22:52 pm

a vadi ten skrabanec nejako prasklina z toho nemoze byt?pripadne casom sa rozbit voda pretekat
exceeeeeder
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Dec 2017 21:48 pm

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod matus.galan » 10 Dec 2017 00:07 am

exceeeeeder napísal:a vadi ten skrabanec nejako prasklina z toho nemoze byt?pripadne casom sa rozbit voda pretekat


zo skrbanca prasklinu neurobis. Prasklinu urobis rozbitim skla napr kamenom a podobne. Skrbance mas na poharoch, zrkladlach, oknach aut a praskne to? Nie praske pri pade alebo ked nieco dvdde a oatre narazi na sklo :) takze pohoda nestresuj.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Skrabance na skle

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Dec 2017 20:27 pm

Ak je to na 100% škrabanec, tak sa naozaj ničoho netreba báť :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.