Tetra a tetrovité ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod MAUceu » 11 Dec 2012 12:37 pm

Krasne ste si pokecali.... :D
Sama uzitocna rada. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Reklama

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Milan666 » 11 Dec 2012 18:39 pm

Sined napísal:Hofi, dosť si ma rozosmial :lol: (v dobrom slova zmysle)...podľa mňa si skúsený akvarista, nebodaj ťa zaujímajú moje parametre :) :pivo: .

Veľmi nemiestné, máš chovňu, alebo len plánuješ?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Sined » 12 Dec 2012 00:53 am

Milan666 napísal:
Sined napísal:Hofi, dosť si ma rozosmial :lol: (v dobrom slova zmysle)...podľa mňa si skúsený akvarista, nebodaj ťa zaujímajú moje parametre :) :pivo: .

Veľmi nemiestné, máš chovňu, alebo len plánuješ?


Pochvala je podľa Vás nemiestna :?: :!: :?: ... nemiestne mi skôr príde vyjadrovanie hofiho : "tvoje nie, ale vody áno"; "...ale teraz ma to už nezaujíma."...
Na mojom vyjadrovaní nie je nič nemiestne :wink: .
Sined
 
Príspevky: 12
Založený: 04 Dec 2012 02:29 am

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod hofi » 12 Dec 2012 08:43 am

Sined napísal:nebodaj ťa zaujímajú moje parametre :) :pivo: .

mňa zaujímali parametre vývojovej vody
na porovnanie aké používam ja.No vykrúcal si sa,tak som sa prestal o to zaujímať.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Sined » 12 Dec 2012 17:21 pm

hofi napísal:
Sined napísal:nebodaj ťa zaujímajú moje parametre :) :pivo: .

mňa zaujímali parametre vývojovej vody
na porovnanie aké používam ja.No vykrúcal si sa,tak som sa prestal o to zaujímať.


Zle sme sa pochopili...pod pojmom "moje parametre" sa neskrýval žiaden dvojzmysel :!: :!:
Už dlhšie sledujem toto fórum a prekvapilo ma, že sa ty mňa pýtaš na parametre vody, keď si skúsený...myslel som si, že ma tu chceš len poúčať a preto som napísal, že sa zaujímam len o litráž...nevedel som, že sa o ne skutočne zaujímaš a chceš ich na porovnanie :wink: . :pivo:
Sined
 
Príspevky: 12
Založený: 04 Dec 2012 02:29 am

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Milan666 » 12 Dec 2012 18:01 pm

Treba pred tým dvakrát pemyslieť, čo ideš písať, každý to môže pochopiť inak. Aj mne sa to pravdaže stávalo, kým som rovnako nebol poučený.
No jedna vec mi na tebe nesedí, posudzuješ hofiho ( čo je pravda samozrejme), že je skúsený a ty sa pýtaš na veci pri odchove tej, či onej rybky, no ale ty by si mal mať tiež niečo za sebou pokiaľ plánuješ odchovávať podľa tvojej otázky, či?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Sined » 12 Dec 2012 18:52 pm

Milan666 napísal:Treba pred tým dvakrát pemyslieť, čo ideš písať, každý to môže pochopiť inak. Aj mne sa to pravdaže stávalo, kým som rovnako nebol poučený.
No jedna vec mi na tebe nesedí, posudzuješ hofiho ( čo je pravda samozrejme), že je skúsený a ty sa pýtaš na veci pri odchove tej, či onej rybky, no ale ty by si mal mať tiež niečo za sebou pokiaľ plánuješ odchovávať podľa tvojej otázky, či?


Bavili sme sa o vode, len pudovo zatemnený človek vidí za takými výrazmi dvojzmysel, ale to je už Vaše svedomie...
Áno niečo už za sebou mám, ale nechápem kam smeruje tvoja otázka...
Sined
 
Príspevky: 12
Založený: 04 Dec 2012 02:29 am

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod hofi » 12 Dec 2012 19:05 pm

Ak niekto neberie poúčanie,keď napíšem v akom objeme vytieram tetrovité ryby v závislosti od druhu,tak by to isté malo platiť aj o opaku.Keď sa nad tým zamyslím,tak ten čo sa pýta na vhodný objem výterových akvárií pre tetrovité ryby a kde je objem pre daný druh rôzny,tak to isté platí aj o parametroch vývojovej vody.Kto to vie,tak to napíše,ak to bolo v rámci rozbehnutej diskusie.Neodpovie,len ten,ktorý to nevie,alebo bol zaskočený a ani netušil aké hodnoty majú byť.Beriem aj to,že si sa cítil dotknutý,že pochybujem o tvojích vedomostiach v danej veci. :pivo:
Nie každý však musí vodu upravovať.My tu v okolí PO a BJ máme vodu značne tvrdú vyššej alkality,kde bez RO a úpravy je márne sa pokúšať o rozmnožovanie tetrovitých rýb.
Ak to vieš,tak je to fajn a veľa úspechov,ak nie tak ti to potrvá,kým prídeš na tie správne hodnoty.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Sined » 12 Dec 2012 19:27 pm

hofi napísal:Ak niekto neberie poúčanie,keď napíšem v akom objeme vytieram tetrovité ryby v závislosti od druhu,tak by to isté malo platiť aj o opaku.Keď sa nad tým zamyslím,tak ten čo sa pýta na vhodný objem výterových akvárií pre tetrovité ryby a kde je objem pre daný druh rôzny,tak to isté platí aj o parametroch vývojovej vody.Kto to vie,tak to napíše,ak to bolo v rámci rozbehnutej diskusie.Neodpovie,len ten,ktorý to nevie,alebo bol zaskočený a ani netušil aké hodnoty majú byť.Beriem aj to,že si sa cítil dotknutý,že pochybujem o tvojích vedomostiach v danej veci. :pivo:
Nie každý však musí vodu upravovať.My tu v okolí PO a BJ máme vodu značne tvrdú vyššej alkality,kde bez RO a úpravy je márne sa pokúšať o rozmnožovanie tetrovitých rýb.
Ak to vieš,tak je to fajn a veľa úspechov,ak nie tak ti to potrvá,kým prídeš na tie správne hodnoty.


Napíš konkrétny druh tetry, ale vo všeobecnosti mi stačí voda z prameňa: vodivosť 64 µS, celková tvrdosť 2 (v nemeckých jednotkách), uhličitanová tvrdosť 0, pH 6,3...
Sined
 
Príspevky: 12
Založený: 04 Dec 2012 02:29 am

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod hofi » 12 Dec 2012 19:47 pm

Dobrý prameň. :pivo: Dobré pH a pri vodivosť 64 µS aj zodpovedá 2°GH.Aj preto ju nemerám.Naozaj skvelý prameň.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Milan666 » 12 Dec 2012 21:59 pm

[quote]Bavili sme sa o vode, len pudovo zatemnený človek vidí za takými výrazmi dvojzmysel, ale to je už Vaše svedomie...
Áno niečo už za sebou mám, ale nechápem kam smeruje tvoja otázka...

Sined
Ja nepotrebujem rozduchávať spory, ty však sám vieš, a to veľmi dobre, čo si tým myslel. Parametre vody nikdy nikde neboli tajomstvom, len ty si robil drahoty vo chvíli keď si bol zaskočený. Nevadí, i takýmto názorom človek o sebe veľa prezradí a toho pudovo zatemného človeka si nechaj na prednášky pri nedeľnom obede
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod rombul10 » 09 Nov 2013 00:00 am

ahojte asi po roku
ako dôlezite je sledovanie zmien Ph vo vytieracke? Ako sa ph zmeni za týžden ak nebudem filtrovat? ake rozmedzie Ph je povolene u neonky cervenej?Vytriem ju v takejto vode: akva 25L, rošt, moja voda z RO: 35 us, rašelinovy vyluh od Dajana Amazon do svetleho caju a teplota 26C?Ph neviem presne ale je okolo 6.
za cenne rady vdaka
rombul10
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 17 Okt 2012 16:16 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod rombul10 » 09 Nov 2013 15:03 pm

co už vymreli vsetci vytieraci tetier?
rombul10
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 17 Okt 2012 16:16 pm


Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Letko » 24 Dec 2013 01:06 am

Zdravim chcel by som sa opitat ci mozem skombinovat tetru krvavu a mloka horskeh. Ci jak sa to vlastne vola
Letko
 
Príspevky: 23
Založený: 10 Okt 2012 18:16 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Staffik » 14 Jan 2014 15:43 pm

ahoj vedeli by ste mi poradiť s vývojovou vodou pre tetry? chcel by som skusit tetru čiernu ...Parametre ktoré sa mi podarilo ziskať sú tvrdosť 1,5-1,7 mmol/l a dusicnany 6,2-12,4 mg/l (parametre SEVAK)meral som aj lakmusovými testami no od toho sa neda odraziť.Mám možnosť sa dostať k destilovanej vode v neobmedzenom množstve,v akom pomere by ste mi to odporučili namiešať treciu,následne vývojovu vodu...Ďakujem
Staffik
 
Príspevky: 116
Obrázky: 2
Založený: 19 Dec 2012 22:35 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod lebolu » 17 Mar 2014 16:50 pm

ahojte mam otazku ohladom tetier medenych....mam taky mensi hufik v akvariu, akvarium je raslinne, zalozene asi dva mesiace, ryby su tam asi mesiac, krmene patentkou spirul. tabletam, astaxantin, krmivom a vipanom- striedam to... jedna tetra medena mi po takom tydni,co bola v akvarku uplne stratila farbu,stiahla sa aj jej aktivita...po tom mesiaci coo su tam je aktivita okej, ostatne ryby ok,len tej tetre sa stale envratila farba j e uplne sivoo strieborn a ani naznak medenej..aj keby bola samica,ok ze menej farebna,ale farbu mala a stratila...aktivna je ,zerie,vsetko v poriadku,len bezfarebna...myslel som,ze astaxantin a spirulina to zrobia,ale je to bez zmeny
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod matte » 25 Mar 2019 22:14 pm

da sa na burzach v BA kupit tetra cervena orange forma?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.