36l iwagumi ( shallow )



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 08 Sep 2013 19:39 pm

No tak althernanthea sa rozrasta ( uz je zhruba 2x taka ako ked som ju sadil ) ako diva, to iste stauro. Trosku ma hneva eleocharis, kedze ten zatial nejavi znamky rastu ( aj ked podla toho co citam, tak onedlho budem mat prave opacny problem :) )

Druha vec je ze althenanthea sice rastie ale farbu ma skor cerveno hnedu. Zatial hnojim pripravkom od tropicy - specialized fertiliser, Co2 ide nonstop cca 1 bublinka za sekundu ( mozno je toho trochu viac, lebo ten bubble counter co mam ma akysi velmi uzky vyvod do banky a tie bublinky su fakt malicke tak 1-1.5mm v priemere ) + rano pred zapnutim svetiel pridavam polovicnu davku ( 0.5ml ) easy carbo.

Rozmyslam ze by som kupil nejake zelezo ( napriklad profito ) Vzhladom nato ze amazonia obsahuje dostatok Draslika, tak by bolo idealne pridavat hlavne K a Fe ... co prave profito obsahuje.

Myslite ze zmenit ten specialized fertilizer za profito by bolo OK?
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 09 Sep 2013 07:51 am

njn, neboj aj ten eleocharis sa ti rozbehne ... :wink: ... ono nezabudaj ze na spravne vyfarbenie rastlinky je nutne aj adekvatne osvetlenie ....

njn, to sa teda mylis ... jedine co AMAZONIA skoro vobec neobsahuje je draslik .... cize asi tak ...prave to je cela filozofia uja Amana ... do substratu - Amazonia napchat vsetko co sa da .... preto aj ADA hnojivka a to vsetky bez vynimky su cajove odvary co sa N,P, a mikier tyka ...zato vsak obsahuju velke mnozstva K = draslika prave preto ze ho v substrate nie je dost ... cize ak sa nemylim ty mas v akva Amaozniu a Power Sand ( N,P, + mikra su u teba v dostatocnom mnozstve ) ... cize potrebujes hnojit K a to poriadne .... podla mna ostan pri Tropice + hnoj draslik .... a samozrejme podla potreby aj mikra ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod M.i.s.o » 09 Sep 2013 11:05 am

Profito aj ta Tropica obsahuju malo K pre tvoju podrebu, odporucam kupit K2SO4
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 09 Sep 2013 12:20 pm

Giftzahn napísal:njn, neboj aj ten eleocharis sa ti rozbehne ... :wink: ... ono nezabudaj ze na spravne vyfarbenie rastlinky je nutne aj adekvatne osvetlenie ....

njn, to sa teda mylis ... jedine co AMAZONIA skoro vobec neobsahuje je draslik .... cize asi tak ...prave to je cela filozofia uja Amana ... do substratu - Amazonia napchat vsetko co sa da .... preto aj ADA hnojivka a to vsetky bez vynimky su cajove odvary co sa N,P, a mikier tyka ...zato vsak obsahuju velke mnozstva K = draslika prave preto ze ho v substrate nie je dost ... cize ak sa nemylim ty mas v akva Amaozniu a Power Sand ( N,P, + mikra su u teba v dostatocnom mnozstve ) ... cize potrebujes hnojit K a to poriadne .... podla mna ostan pri Tropice + hnoj draslik .... a samozrejme podla potreby aj mikra ..... :wink:


Errr .... "rekl sem 5 myslel sem 10". Mal som samozrejme na mysli ze amazonia obsahuje dostatok dusika :) A prave preto ze profito obsahuje hlavene Draslik a Zelezo tak som sa nato pytal :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 10 Sep 2013 08:04 am

njn, presne ako pise miso ...K2SO4 a namixujes si taku koncentraciu K aku potrebujes ..... :wink: ... alebo tiez K2CO3, KHCO3, KCL , KNO3 atd. mozu sluzit ako zdroj K ....:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 10 Sep 2013 12:43 pm

Asi skusim K2SO4 kedze v KE maju rostlinna-akvaria moznost osobneho odberu :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 10 Sep 2013 19:25 pm

Dnes som pridal ako plavajucu rastlinky hygrocotyle tripartita japan aby pomahala v zabehu :)
A maly update ako sa dari staurogyne a althernanthee :)

http://imgupload.sk/viewer.php?file=h90vkzxq559pz1l0ek8d.jpg
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Giftzahn » 11 Sep 2013 07:48 am

njn, tu hydrocotylku japonsku nechaj radsej plavat ... pokial sa ti zakoreni do substratu ...tak s nou budes mat co robit ...:lol: ...je to este snad vacsia burina ako ten eleocharis ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Sep 2013 11:24 am

Zatial ju planujem nechat plavat :) Pravdepodobne ju neskor vyberiem az sa situacia stabilizuje :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 03 Okt 2013 12:57 pm

Tak po dlhsom case som opat tu :)
Mam problem momentalne s rastlinami v akva ... vyzeraju skor ze len prezivaju ako naplno zili, aj ked maju dostatok makro aj mikro zloziek.

Althernanthea je sice pekna cervena, dokonca aj celkom pekne rastie ( momentalne je to najlepsie rozrastena rastlina v akva ), ale listy z vrchnej strany zeleneju, a po case tie najstarsie zacinaju odhnivat - toto momentalne riesim tak ze skarede listy striham.
Eleocharis by sa mal podla "navodu" rozrast uz davno na pekny kobercek, momentalne su to stale len trsy travy, aj ked niektore su uz o nieco hustejsie.

Hnojim:
- Tropica specialized fertilizer ( podla navodu )
- Easy-life Fosfo tyzdenna davka cca 1 ppm
- K2SO4 2-3ppm

Pridavam Co2 nonstop cca 2 mini bublinky za sekundu.

Vcera som robil testy a vsetky hodnoty boli Ok ( no2 - 0, no3 cca 20 ) az na PH - to bolo podla testu nizke ... pruzok ukazoval najnizsiu hodnotu cize 5.5 alebo menej. Je mozne ze nizke PH sposobuje rastlinam problemy? Ak ano, pomohlo by pridavanie jedlej sody na zvysenie PH ?

Faune sa dari celkom slusne - krevetky aj neonky modre podrastli a zatial su cule a vyzera ze aj zdrave :)

EDIT: kalkulator co som nasiel na nete http://calc.petalphile.com/
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Nov 2013 11:40 am

Tak akvarko sa momentalne spametava po mensej katastrofe - bol som mesiac na sluzobke a akosi sa nemal kto onho starat, jedina udrzba spocivala v dolievani odparenej vody. Kedze zilo bez hnojenia, pri dost silnom svetle, tak ked som prisiel domov tak bolo uplne zelene od zabieho vlasu :(

Nastastie som sa do toho pustil a pracne takych 95% rias rucne odstranil, vymenil asi 80% vody, vycistil filter a po tyzdni sa to vyzera uz cekom fajn.

Momentalna osadka:
8x Paracheirodon simulans
8x Boraras urophthalmoides
2x Otocinclus affinis
1x Anentome helena

Po mojom navrate domov sa celkom dobre pozbierala blyxa aj stauro, to iste plati o althernanhee ktoru som pred odchodom vystrihal az ku substratu. Onedlho bude cas na stihanie eleocharisu :)

Zopar fotiek prikladam z mobilu.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Maranella » 11 Nov 2013 14:54 pm

Na kameňoch vidno i štetinkovú, tak hádam sa zadarí a vráti sa to do normálu, koberček sa mi páči :)
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod MifkoKE » 11 Nov 2013 15:08 pm

Ahoj, mohol by si hodiť ešte fotku celého akva. Štetinku vyrieši pravidelná starostlivosť a hygiena, takže tej by som sa nebál...podľa toho, ako tá štetinka vyzerá, tak sa domnievam, že už si sa jej venoval :roll:
koberček máš fakt parádny :wink:
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod grello » 11 Nov 2013 16:13 pm

kobercek, ako uz kolegovia povedali, krasny, jasnozeleny, kiez by sa aj mne podaril... :evil:
ale este taku ciernu alebo tmavomodru foliu by so chcelo..
nerozmyslal si?
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Nov 2013 16:17 pm

Ano je tam aj stetinka, ale tej nieje nastastie tak vela. Doteraz som Co2 sice pridaval z flase, ale iba pomocou sklenenej fajky. Kedze mam nizky vodny stlpec, vacsina co2 isla do luftu.

Teraz dorazil up aqua atomizer ktory som vcera nainstaloval. ( Prvych 5 minut som zapojenim difuzoru spravil rybickam z akvarka nadrz so sodovkou :) kedze som nevidel nejaku cinnost a pridaval som tlak, potom to naraz "strelilo" kym som to zastavil, tak voda doslova perlila. Rybicky chvalabohu prezili v zdravi )

Cize je mozne ze dostatok CO2 zazenie aj stetinku. Na druhu stranu ale, dropchecker mi ukazuje bludy - rano po zhasnutych svetlach mi ukazoval DC zltu hodnotu ale rybicky boli cule bez problemov. Cize predpokladam ze to je OK.

Pravdepodobne to budem riesit tak ze na par hodin budu svietit obe lampy ( napriklad od 11-15 ) a zvysok casu len jedna aby to trosku simulovalo kedy je najvyssi prisun slnecneho ziarenia :)

Fotku snad spravim nejaku vecer ked pridem z prace.

PS: krevetkam sa celkom dari, sice po tej malejkatastrofe mi asi 2 ci 3 malicke zmizli, ale je mozne ze som ich pri odsavani rias potiahol tiez a skoncili niekde v cisticke :(
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Nov 2013 16:20 pm

grello napísal:kobercek, ako uz kolegovia povedali, krasny, jasnozeleny, kiez by sa aj mne podaril... :evil:
ale este taku ciernu alebo tmavomodru foliu by so chcelo..
nerozmyslal si?


Folia tam je cierna, akurat tieto fotky som robil z bocnej strany, chcel som taky trosku iny pohlad vyskusat ( ako by vyzeralo dlhe uzke akvarko :P ). Z boku samozrejme folia nieje a asi ani neplanujem ju dat.
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Nov 2013 19:43 pm

Ok, takze slubene obrazky ... som slaby fotograf, a fotky su vacsinou prepalene takze majte zlutovanie :)

Full akva:
Obrázok

Krevetky:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Borarasky:
Obrázok
Obrázok

Pohlad do ako tak zregenerovaneho kuta :)
Obrázok

Je tam este dost rias, ale spolieham na otikov a krevetky ze sa o zvysok postaraju. Tesne po vymene vody ich bolo ovela viac, nieco som pozbieral pinzetou, o nieco sa postaralo osadenstvo. Taktiez sa v tom case premnozili kotulky, na ktore uz od vcera striehne helena :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod sweter » 11 Nov 2013 23:24 pm

Pekny progres 8-), viem si este predstavit pred tymi kamenmi volne cistinky nech to viac dycha (pripadne travnicek co najviac skratka), lebo pri tejto vyske to uz takto zarastene zacina posobit trochu dusivo a skoda zakryvat pekne kamene.., ale to len na okraj, pekne to mas..
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 11 Nov 2013 23:47 pm

Ako som spominal - travnicek dostane onedlho zostrih ... to stauro medzi kamenmi sa drzi na rovnakej vyske, tak som si to aj predstavoval.

Althernanthea pred zostrihom bola vo vyske cca 2 cm od hladiny a vytvarala pekne cervene pozadie - dufam ze sa rozrastie podobne aj po tomto zostrihu. Blyxu som uz chcel vymenit tiez za alternantheu, ale po revitalizacii sa rozbehla a rozbujnela, takze ju tam necham. Skusim pridavat viac P ( aspon tak na 3pm ) a uvidime ci ju prinuim kvitnut :)
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod Viktor » 12 Nov 2013 06:38 am

Pekne to mas, take trosku divoke. Potreboval by si vyssie akvarko. :-) drzim palce
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod kharak » 12 Nov 2013 10:36 am

Vyssie akvarko mozno niekedy v buducnosti ... momentalne nanho nieje miesto, ani peniaze :) Teda peniaze by sa mozno aj nasli, miesto je viac kriticke. Kazdopadne v pripade zeby bolo viac miesta, siel by som urcite teraz do opacneho extremu - vysokeho akva ( napr 60x40x60 alebo 90x40x60 DxHxV )
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 36l iwagumi ( shallow )

Odoslaťod chnuro » 12 Nov 2013 12:40 pm

Hlavne pekne zdrave rastliny. Chvalim, dobre sa na to pozera. Layout sa mi az tak nepozdava, ale tu to bolo zamerom.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.