Dekoracie (umele sosky atd.)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod slipknot » 12 Nov 2013 12:22 pm

Ahoj, prave som si objednal do mojho akvaria sosky. Chcem ho po rokoch trochu ozivit. :D Len ma napadlo ci to neni nejake zavadne- napr: farby. Kupoval som to od PENN PLAX. Bol by som nerad keby to pomaly uvolnovalo nejku latku co zabije rybky. To by my samozrejme za to nestalo. Dik za nejake skusenosti.
slipknot
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Apr 2013 14:51 pm

Reklama

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod astro » 12 Nov 2013 12:28 pm

Aké sošky? A prečo sa pýtaš až keď si to už kúpil?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod slipknot » 12 Nov 2013 12:34 pm

Viem ze som to kupil predcasne, ale radsej ich tam nedam ked budu na to negativne ohlasi ze to vobec nedoporucuju rybkari.
Mna to napadlo az po kupeni, ci ta farba na tom neni zavadna.

tieto
http://akvariumkobolka.sk/akvaristika/d ... cha-10-2cm
slipknot
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Apr 2013 14:51 pm

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod crevo » 12 Nov 2013 12:40 pm

Ano je to zavadne, je to trestny cin proti krase akvaria . Uplna gicovost a hnus. co tak najst si niaky pekny koren v prirode
crevo
 
Príspevky: 166
Obrázky: 8
Založený: 25 Aug 2012 09:08 am

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod radusho » 12 Nov 2013 12:41 pm

tusim si mockrat videl nema :D
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod astro » 12 Nov 2013 12:43 pm

Nevdojak som si pri tých totemoch spomenul na túto scénu z "Hľadá sa Nemo" :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=M3xIQW0i68U
Neboj, hygienicky sú tieto sošky určite nezávadné. Ale boj sa, v tejto téme určite pribudne zopár ďalších príspevkov... :mrgreen:
edit: už pribudli :roll:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod slipknot » 12 Nov 2013 12:49 pm

astro; dik za odpoved..
Nebojte sa nie som nejaky clovek co to ogicujem a korenov mam dost. Mam presne taku farbu kamena ako tie sochy a tak som tam chcel nieco (jednu sosku dat pod kamen a zahrabat ho trochu strku len tak ako ceresnu na dort. Nemal som v plane vsetky 3 sochy postavit do pozoru do akvaria :) Nic viac. Viem ze sa predavaju v shopocho jakekolvek lode, lietaldla, lebky atd. to je fakt gic to by som tam nikdy nedal. Chudaci chlapci cely den sa tam nudia uz nemaju na co pozerat tak im spravim trosku neverland. :o
slipknot
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Apr 2013 14:51 pm

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Nov 2013 15:34 pm

No,nech si dá do akvária každý,čo mu je milé... či je to nezávadné netuším,ale v istých prípadoch si dokážem predstaviť kludne aj takuto sošku.
Len prečo píšete gýč s "i" ?? :o
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod Milan666 » 12 Nov 2013 16:27 pm

Táto téma by mala byť zamknutá a hodená tam, kam patrí. Plasty, jaskyne, umelé rastliny, sochy, gýče a iné sprostosti nepatria do akvária a výnimkou nie sú ani akvária pre deti!
Už od mala im ukazovať realitu v moriach! samé ftaláty! čínske hračky! samé ftaláty! Teraz na Filipínach, len pozerajte čo im vyplavilo more a ešte ten bordel do akvária?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod astro » 12 Nov 2013 16:31 pm

Milan a čo filtre, čerpadlá, trubky, hadice, ohrievače... žiadne ftaláty?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod martin_s » 12 Nov 2013 17:21 pm

Nevidim dovod na zamknutie temy... Prave naopak... Ak uz hovorime co do akva nedavat, tak nech sa tu da najst aj vysvetlenie preco nie... A dobre by bolo vysvetlit to rozumnymi dovodmi, nie dohadmi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod slipknot » 12 Nov 2013 17:32 pm

Mam akvariu asi cca 20 rokov. Je to prva vec po 20 rokoch co dam do akvaria a myslim ze sa to tam aj strati. Chapem ze zazraty rybkar bude odsudzovat vsetko. Ze bude merat kazdy stupen a kazdy centimeter volneho pre rybku (proste uchylka). Nemam ziadne umele rastliny a myslim si ze mojim rybam je velmi dobre a ziju cez 8 rokov. (momentalne). Takze Milan666 asi bude musiet skocit z mosta lebo ta soska tam asi pojde. Este som to tam sice nedal no uvidim ako to bude vypadat... Ine je samozreje davat jednu vec co ma 20x20x20cm. Proste ide len o decetnu vtipnost v akvariu ktora rybam zavadzat nebude, ale urcite nesuhlasil ani ja s umelymi skalami, rastlinami a pod.
slipknot
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Apr 2013 14:51 pm

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod Milan666 » 12 Nov 2013 21:26 pm

Skočil by som, ak by som mal alzhamera a omylom by si také niečo do akvária dal. Na šťastie! postihnutý nie som :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Nov 2013 15:07 pm

crevo napísal: je to trestny cin proti krase akvaria . Uplna gicovost a hnus.


Napadol ma síce blbý,ale príklad : Povedzme,že by za Amanom prišla jeho Takashi-vnučka/vnuk s prosbou : Dedo,sprav mi akvárko so samurajom! Samuraj s mečom sa chystá skoliť Čínskeho draka! Majster sa zasmeje, celu scenériu figúrok (sošiek) nainštaluje,vytvorí adekvátnu krajinu,....všetko je zdravé,čisté,zelené,..tak ako má byť. (Iked sa mi zdá,že ak mu niečo chýba,tak zmysel pre humor) Všetci vedia,že to tam nepatrí,(dietka su patrične vychované),ale panuje všeobecná spokojnosť. (jedine,že by Majser šmahom ruky; ca-ca ,a typickým pokrikom odsekol chudákovi asistentovi ruku za tak trúfalú prosbu a rázne ukončil s potomstvom debatu :mrgreen: )
Alebo Oliver Knott.Ked vidím tie jeho veci,tak je to čistá recesia,nadhlad,...alebo možno naopak,ironický výsmech takýmto "gýčom".Rozhodne si myslím,že sa pri tom doooobre bavil.
Vkus máme každý iný,ale snáď nespochybňujeme,že veciam a prírode rozumejú... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod Milan666 » 13 Nov 2013 18:44 pm

astro napísal:Milan a čo filtre, čerpadlá, trubky, hadice, ohrievače... žiadne ftaláty?

Stačí tento astrov výrok a ja sa pýtam, je to málo?, takže treba ešte viac otráviť už aj tak umelé prostredie? Už sa bojím výrobcov-nenažrancov ako vyrábajú mini pet-fľaštičky, aby sme i doma kopírovali zasvinenie naších riek, potokov. Verte, že našli by sa aj takí a ešte by to aj obhajovali, tak ako je tomu tu.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod kharak » 13 Nov 2013 18:53 pm

Milan, ked uz ide o zasvinenie PET flaskami, to je maximalne tak na SVK a CZ ... v nemecku to je trosku inak. Tam je zaloha za klasicku pivovu flasu 6centov ... naopak za plechovku a hocijaku PET flasu je 25c - hadaj kolko flasiek sa tam nachadza v potokoch/riekach/po uliciach.

Takze jedine zeby sa vyrobcovia dekoracii do akva prisli inspirovat ku nam.

Tak ci onak, ked uz su plasty tak proti prirode - chovanie ryb v nadrziach navyse sklenenych, tiez nieje tak uplne koser vsakze?
kharak
 
Príspevky: 210
Založený: 08 Jún 2013 15:08 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dekoracie (umele sosky atd.)

Odoslaťod Milan666 » 14 Nov 2013 12:22 pm

Tak ci onak, ked uz su plasty tak proti prirode - chovanie ryb v nadrziach navyse sklenenych, tiez nieje tak uplne koser vsakze?

Tomu nerozumiem, ako si to myslel?

V Nemecku, mno, aj oni majú more a všetky rieky vtekajú do morí. Oni chudáci sú poctiví a doplácajú na všetkých ostatných, bordel z iného štátu sa prostredníctvom morských prúdov dostane aj k ním, žiaľ. Tak ako japonské vraky po tsunami vyplavilo more pri Kanade, USA a pod. To by musel byť poctivý každý. Ani to sa žiaľ nedá :oops:

No neberte ma tu teraz za bojovníka proti plastom. Chcel som len vysloviť svoj názor, že načo pridávať do akvária plastové gýče, keď už aj tak je toho tam dosť. Bez plastov už ani nedokážeme žiť, či existovať, sme nútení "konzumenti" plastov. Tak ich aspoň nedávajme tam, kde nemusíme. To je naozaj všetko. Nikomu predsa nemôžem nariaďovať, čo si dá do akvária, veď není naším cieľom mať v skle výsek z prírody? Tak ju nedehonestujme, prosím :(
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.