Zvýšenie PH



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zvýšenie PH

Odoslaťod desperado22 » 08 Jan 2005 00:57 am

Ako môžem zvýšiť PH ak mi z osmozy ide 5,5. Viem že existuje PH+ od Sery no neviem či existuje niečo lacnejšie?
desperado22
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Jan 2005 00:48 am
Bydlisko: Humenné

Reklama

Re: Zvýšenie PH

Odoslaťod Ceco » 08 Jan 2005 01:02 am

Odstav osmozu a pouzi vodu z vodovodu. A mas po problemoch. Predpokladam, ze s vyssim pH automaticky potrebujes tvrdsiu vodu (predpokladam, ze si z oblasti, kde z vodovodu tecie tvrda voda, inac by si asi neinvestoval do osmozy). Tak naco osmozu??
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Zvýšenie PH

Odoslaťod desperado22 » 08 Jan 2005 11:05 am

Osmozu mám na prípravu trecej vody pre tetry. Dočítal som sa, že soda bikarbona zvyšuje PH no nemám to odskúšané. Neviem či aj tvrdosť vody to podstatne nezvýši.
desperado22
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Jan 2005 00:48 am
Bydlisko: Humenné

Re: Zvýšenie PH

Odoslaťod SoRex » 08 Jan 2005 12:18 pm

desperado22 napísal:Dočítal som sa, že soda bikarbona zvyšuje PH no nemám to odskúšané. Neviem či aj tvrdosť vody to podstatne nezvýši.

Jedlá soda se pro zvýšení pH používá zcela běžně. Tvrdost téměř neovlivní (bohužel, protože vyšší tvrdost vody působí jako pufr a pH stabilizuje). Bez problémů zvedá pH nad 7. Množství si ale musíš odzkoušet, protože záleží na tvrdosti a pH zdrojové vody, typu dna a osázení akvária. Jen pro představu: mám dno z křemenného písku, středně husté osázení valisneriemi a echinodory, zdrojová voda má UT 4-5, pH 6,5-6,8. Pro dosažení pH 7,5 dávám na 100 l dvě rovné kávové lžičky sody. To je ale odladěno na moje podmínky!
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.