moje akva 85 L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod sweter » 21 Nov 2013 21:53 pm

gegooslav napísal:poucky v knihach nebral vazne vzdy som skusal kam az mozem zajst a mal som aj ovela viac ryb v akvariu a az od poctu tak 40 ryb / 85 L zacinaju kapat


kebyze to je ma mne, tak tuto temu zamknem a teba dam na ciernu listinu akva.sk, teda trebalo by ju najskor kvoli tebe vytvorit
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Milan666 » 21 Nov 2013 21:56 pm

sweter napísal:
gegooslav napísal:poucky v knihach nebral vazne vzdy som skusal kam az mozem zajst a mal som aj ovela viac ryb v akvariu a az od poctu tak 40 ryb / 85 L zacinaju kapat


kebyze to je ma mne, tak tuto temu zamknem a teba dam na ciernu listinu akva.sk, teda trebalo by ju najskor kvoli tebe vytvorit

Ani nevieš ako aj ja túžim po zavedení čiernej listiny :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 21 Nov 2013 22:05 pm

ako som ja rad ze ju este nevytvorili a ze tu plati demokracia cize clovek co ma iny nazor ako " odbornici " ma ist na ciernu listinu ? vy ste teda riadny komunisti :) bez tak ak ma niekto da na ciernu listinu spravim dalsi nick na inu ipcku v tomto som ties dost zbehly cize neviem ci je prave toto riesenie daneho problemu , hodnoty vas uz nezaujmaju ( sak ved jasne su v poriadku ) rybickam sa dari a su v poriadku aj rastliny rastu nemam problem ale vy asi hej :) jedine co ma trapi je ruducha , do pm dostavam celkom kladne hodnotenia ludi ktorym sa to paci len niesu schopny zvladnut vasu ofenzivu ja nepovolim nikdy ja si vsetko nastudujem tak aby to fungovalo :) a aj funguje .
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod sweter » 21 Nov 2013 22:47 pm

gegooslav napísal:clovek co ma iny nazor ako " odbornici " ma ist na ciernu listinu ?.

tu nejde o iny nazor ale o to ze na vlastnych rybach skusas co znesu co si aj sam napisal

gegooslav napísal:rybickam sa dari a su v poriadku aj rastliny rastu.

dovolim si citovat martina_s: "...si mylis pojmy s dojmami a demonstraciu s mens... Je rozdiel ci u teba ryby ziju alebo prezivaju..."

gegooslav napísal:do pm dostavam celkom kladne hodnotenia ludi ktorym sa to paci len niesu schopny zvladnut vasu ofenzivu.

:lol:

gegooslav napísal:nepovolim nikdy...

fakt lutujem tvoje ryby

este pochopim nevedome alebo zaciatocnicke chyby, ale toto je fakt prilis na mna.. uz ti nebudem spamovat temu, prajem hodne zdaru a dufam ze jedneho dna spravis zmenu k lepsiemu alebo upustis od akvaristiky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Majklooo » 21 Nov 2013 22:56 pm

:shock: :shock: :shock: povedzte mi že toto je len zlý sen :cry: :x
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod marcopolo » 22 Nov 2013 01:56 am

A nebolo by pre teba jednoduchsie mat vhodne ryby a ich vhodny pocet v tom akva aby si sa nemusel babrat kazdy den s tym ake mas hodnoty v akva, co sa musi znizit, co sa musi zvysit aby tam tie rybky prezili? A z estetickeho hladiska sa ti to takto naozaj tak paci ze ti to stoji zato? Akoze nedbam, kolko ludi tolko chuti ale mne osobne to moc esteticke nepride. Keby si sa niekedy rozhodol pre iny styl akvaristiky, trosku si oddychnut od neustaleho kontrolovania a upravovania hodnot vody, darovat niekomu do vecsieho akva tie rybky co tam mas tak ti kludne darujem nejake gubky a krevetky keby si mal cestu do NR. Myslim si ze aj ty by si mal z toho vecsiu radost.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 03:27 am

tak a je hotovo tecie mi na jednej strane akvarium od hornej polky pravy predny roh povolil silikon nechapem preco sak 10 rokov trymalo , zajtra asi dam 100 L akvarko , a som zvedavy ktory blazon mi napise ze je to preto ze mam vela ryb :) :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 05:22 am

pricina najdena zaspriajcoval som trysku rozstreku vody s filtra o bocnu stenu a ten pas skla co je nalepeny cez prednu stenu akvaria hore ( nemal som prisavku) no a tak to bolo asi od septebra a ono tlacilo tlacilo az odtlacilo tu stenu od silikonu a teraz slzi neviem kolko asi cca 0,5 L denne ( hruby moc hruby odhad ) , a rozhodol som sa ze toto akvarium prelepovat nedam ( no kde by som dal tie rybicky aspon na tyzden ) a tak to spravim tak vzhladom na to ze nemam miesto na stole dlzka je fixne obmedzena na 70 cm jedine kde sa mozem posunut je do sirky cize akvarium bude mat rozmery bud
d/s/v - 70 x 35 x 40 - 96 L alebo moj rozmer ci by by mi spravil 70x40x40 - 112 L , a vsetko len poprehadzujem do toho noveho dokonca aj s vodou tych 80 L zo stareho aby som urychlil zabeh . Uvidime co a kolko bude stat hlavne ci bude mat take akvarium ten typek vo velkej v poprade ) pripadne obeham aj ostatnych ale pochybujem ze to dam pod 30 € . Zrejme aj do osvetlenia budem musiet dat este jednu trubicu 18 w cize dalsi predradnik kedze na 3 trubice predradnik nieje


@marcopolo pravdu povediac ano paci prave preto ze ked pozeram tie akvaria mne sa nepaci ze stojim meter od akvaria a nic v nom nevidim je cele zelene a je tam 20 neoniek ktore su proste strasne prtave a male preto tam mam take ryby pretoze sa mi paci to ake su velke , mal som pred tym tetry , neonky , gupky a proste male nebolo to ono mne sa paci ked su tie ryby velke ze ich vidno aj z 2 metrov :) neboj nic bude 112 L akva to snad zmieri tvoj aj ostatnych strasny hnev pre ktory ma chcu hned vykopavat na ciernu listinu :) najviac ma serie to osvetlenie co to bude zase rezania brusenia dosiek , asi to spravim s plavajucej podlahy a polepim to epoxidom to svetlo bo uz sa mi to zbijat s dosiek ako pred tym nechce :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod aughostino » 22 Nov 2013 09:11 am

ja byt na mieste tych zavojnatiek tak ta poriadne prefackam... skalare potrebuju relativne teplu vodu 24-29°C ale zavojnatky naopak su studenovodne ryby, ako kapre, stuky, zubace, sumce, atd. v nasich rybnikoch a jazerach takze tato kombinacia je vrazedna...

tebe by sa tiez nepacilo keby mas v izbe 30°C, vydrzat by si vydrzal ale citil by si sa neprijemne.
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod martin_s » 22 Nov 2013 12:18 pm

Budem sa len opakovat:
martin_s napísal:Myslim ze tu je uz kazda rada a reakcia absolutne zbytocna (vlastne autor temy o ziadnu vlastne ani nestoji)...

Akekolvek reagovanie v tejto teme, je len zbytocnou stratou casu a energie...

sweter napísal:kebyze to je ma mne, tak tuto temu zamknem a teba dam na ciernu listinu akva.sk, teda trebalo by ju najskor kvoli tebe vytvorit

Temu zamerne nezamknem (pokial nedojde k vyraznemu poruseniu pravidiel). Skor navrhujem nereagovat v nej na nic a ponechat ju ako priklad ako sa to nema robit... Sudny clovek, ktory ma o akvaristiku skutocne zaujem a nejde mu len o to aby ryby iba prezivali si po jej precitani utvori z prispevkov jasny obraz...

gegooslav napísal:...bez tak ak ma niekto da na ciernu listinu spravim dalsi nick na inu ipcku v tomto som ties dost zbehly cize neviem ci je prave toto riesenie daneho problemu , ...
Toto by som ti moc neradil... Spravcovia stranky maju urcite väcsiu vydrz v odstranovani ako ty vo vytvarani novych nickov (nebol by si prvy ani posledny co take nieco skusal...)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Milan666 » 22 Nov 2013 13:34 pm

@gegooslav, aj v Košiciach na sídlisku Luník je demokrácia a to isté máš doma??????

?????? asi poslúchnem martin_s
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod marcopolo » 22 Nov 2013 14:36 pm

Tak by si si mohol v tom novom akva dat vysku aspon 50cm, tebe to uz moze byt jedno ci to je o 10cm vyssie a tym skalarom a popravde asi aj dalsim rybkam to aspon o nieco zlepsi zivot. Ono ja sa na teba nehnevam to si zas nemysli, len sa cudujem nad tvojim ponatim akvaristiky, ja by som na to nervy nemal aby som udrziaval kvalitu vody v tak prerybnenom akva a ani by som z toho nemal moc radost keby som vedel ze tie rybky tam ziju v podstate na hranici svojich moznosti. Ale popravde si myslim ze vecsina ryb ktore su predavane v akvaristikach sa nedoziju viac ako niekolko mesiacov kedze ich novi majitelia o ich chove vela nevedia a predavaci v obchodoch im pravdu na naroky rybiek nepovedia, u teba ako uz bolo povedane aspon "prezivaju". Otazkou ale je ci je niekedy lepsia smrt alebo taketo prezivanie. To uz je kazdeho osobna vec utvorit si na to nazor. Kazdopadne neprajem ti nic zle, myslim si ze kebyze aspon 10 tych rybiek (hlavne tie zavojnatky a podobne) darujes, a ostatne prestahujes do toho vecsieho akva tak by uz mohli zit relativne "v pohode".
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 17:26 pm

pravdu mas cize 70x40x50
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Majklooo » 22 Nov 2013 18:01 pm

podla mňa na túto osádku by ani 250L nestačilo :) a nie 112 :) ak máš miesto a financie tak chod aspoň do 200L tam by to bolo už diskutabilné..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 18:13 pm

tak vecsie dat nemozem a hlavne nemam prachy na osvetlenie akva by sa aj dalo ale osvetlenie s predradnikmi s trubicami jak cele akvarko a akvarko bude stat 42 € :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Majklooo » 22 Nov 2013 18:18 pm

Tak niečo sprav s rybami ...ale 20ks hentakých rýb čo sú do akvárií cca 150 a vyše litrov si tam nenechávaj..daj si poradiť!!
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 18:25 pm

a co tam budem mat gupky ? take nazory sak hocijaka kalkulacka na nete mi vypocita ze v 150 L akva mozem mat 9 kusov ryb do 15 cm :) a oni este 15 cm nemaju :) ak budu fakt ich darujem prisaham a zase si kupim tie iste a ked vyrastu potom znova darujem , karasy tam chcem mat aby mi cistili dno
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 22 Nov 2013 18:30 pm

ok padlo rozhodnutie 70x45x50 ku svetlu pridam este jednu neonku cize bude 3 x 18 w snad to do tych 50 cm dosvieti
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Majklooo » 22 Nov 2013 18:31 pm

kašli na celé internetové kalkulačky!! sú to bludy!! šak rozmýšľaj hlavou že keby si mal ty 5 rokov a mal by si 100cm a keby máš 18 rokov a máš 180cm a vo veku 5tich rokov ta zavrú do krabice s výškou 120cm tak ako by si sa cítil keby si rástol?..Ak chceš chovať veľké ryby tak kludne nech sa páči ale k tomu potrebuješ aj väčšie akvárium..keď tak si nechaj 2ks Scalarov a dokúp si k nim húf cca 8-12ks neoniek a máš postarané..ale určite nie aj guramy karasy,mrenky a neviem čo dokopy...a na čistenie dna sú lepšie rybky corydorasy a ideš!!..chápeš už?..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod aughostino » 22 Nov 2013 19:32 pm

aky vesmirny druh karasa cisti dno?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod Majklooo » 22 Nov 2013 19:54 pm

aughostino napísal:aky vesmirny druh karasa cisti dno?

:lol: :lol:
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod marcopolo » 23 Nov 2013 12:38 pm

Asi tym myslel ze ryju dno... Gego na to nepotrebujes karasy, staci ked si zozenies slimaky zvane vezovka malajska.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 23 Nov 2013 16:19 pm

ano spravne ryju dno :) dobre skusim dufam ze sa nebudu mnozit jak sialene :) akva budem mat za tyzden nechapem preco to tak dlho bude trvat ale dobre , keby som mal skusenosti s lepenim tak by som si to zlepil sam :) akurat riesim to osvetlenie bude tam 3 x 18 w 865 philips

momentalne som v bojovych podmienkach v akvariu je asi 60 L vody kedze v hornych 10 cm mi to tieklo cez jednu dierku
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: moje akva 85 L

Odoslaťod gegooslav » 23 Nov 2013 21:10 pm

koketujem s myslienkou ze si to urobim sam kedze je to lacnejsie a ja nebudem na nich cakat do piatka
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.