Hemiloricaria eigenmanni



Všetko okolo akvarijných rýb

Hemiloricaria eigenmanni

Odoslaťod djwiktor » 25 Nov 2013 20:21 pm

Ahojte, rad by som sa spytal , ci tu na fore uz niekto chova tieto rybky.

Hladal som nejake info o nich, ale nasiel som len v anglictine, vyzera to tak ze na svk ich nikto nema. Mam teraz doma 4 mlade kusky, asi tak 4cm maju, zatial su v akvarku s malymi prisavnikmi.
V akva je filter, ohrievac nastaveny na 25°C, maju tam dierovane kamene a obrovske Mangrove drevo ( sice pusta stale farbu, ale menim vodu kazdy druhy den, tak sa to zlepsuje ), podklad je kremicity strk .

Len by som teda rad info, ci treba pri nich nejake special nieco, alebo maju naroky podobne ako prisavniky ancistrus.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Reklama

Re: Hemiloricaria eigenmanni

Odoslaťod j » 26 Nov 2013 07:44 am

Zadal som si ten názov do vyhladávača a obrázky čo mi to vyplulo sa velmi podobajú na toto: http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy . Nie je to náhodou tá istá ryba iba pod iným menom? Tie názvy sa niekedy menia a ryby sú niekedy uvádzané rôznymi menami aj keď ide o ten istý druh. Druhá možnosť je že to bude nejaká príbuzná ryba tej filamentose, s nejakými drobnými odlišnosťami, prípadne nejakým špecifickým miestom prirodzeného výskytu. Aj v tom prípade ale predpokladám že bude mať podobné, ak nie rovnaké nároky na chov ako tie filamentosi. A tie majú ludia v akváriách bežne, vrátane mojej maličkosti.
Tretia možnosť je že je to všetko celkom inak a v tom prípade som bol v predošlích možnostiach mimo. :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hemiloricaria eigenmanni

Odoslaťod aughostino » 26 Nov 2013 08:14 am

Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.