mišiakove akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 12 Nov 2013 23:21 pm

Priatelia neviete, kde by sa dalo splašiť toto: http://rybicky.net/atlasrostlin/vallisn ... ni_twister pozeral som aqua-daho aj akvaprodukt sortiment a nie je tam :(
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Reklama

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod chnuro » 13 Nov 2013 08:23 am

@mišiak - v ramci experimentov som mal na dlhsiu dobu znizeny vykon svetla na plovicu. Povodne som mal okolo 70 lm/L a znizoval som na 35lm/L. Stauro mi skoro odislo. Zacalo rast az po obnoveni svetla na povodny vykon.

Tesim sa, ze sa to s akvarkom obracia k lepsiemu. Takto si aspon zapamätas chyby ktore si spravil pri zabehu do buducnosti ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 15 Nov 2013 22:09 pm



potreboval by som identifikovať jednu rybišššku - mihne sa hneď na začiatku - mám podozrenie, že je to samček endlerky, je o polovicu menší ako ostatný
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 15 Nov 2013 22:57 pm

ešte nejaké foto:

mám pár takýchto parchantíkov

Obrázok

"Gupenskluzavka"

Obrázok

Ampulárka

Obrázok

Myriophyllum mattogrossense

Obrázok

zakliaty tenellus a staurogyne

Obrázok

celkový pohľad

Obrázok

lepšie fotky nedám, sorry chnuro a spol. dnes som to skúšal hodinu :(
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod Viktor » 15 Nov 2013 23:07 pm

No pekne sa Ti to rozrasta. Drzim palce. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod prasan » 16 Nov 2013 08:17 am

Mišiak: vo videu sa niečo podobné endlerke objavuje,ale kedže sa s gupkami krížia najskôr pôjde o kríženca.Na fotkách na betón nie je ani jedna endlerka.Všetko gupky.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod Sunkafit » 16 Nov 2013 15:28 pm

mne sa na tom videu zda ze je tam tých endleko samcov krížencov viac
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 21 Nov 2013 22:56 pm

tak dnes som ulovil fotky na ktoré som hrdý, možno ešte nie sú dokonalé, ale myslím, že sa celkom podarili :)
Otíci

Obrázok

samček kakadu double orange, samičky sa hanbia, vždy keď som prišiel s foťákom ušli, typické ženské :D

Obrázok

a zvieratko, ktoré sa mi v akva najlepšie fotí :D

Obrázok
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod prasan » 21 Nov 2013 23:47 pm

:) Troška málinko sa pohraj s jasom napr. v programe Paint.NET a hneď to bude krajšie. :wink:
Prílohy
P1080665.jpg
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 22 Nov 2013 00:02 am

:pivo:
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 24 Nov 2013 23:00 pm

máme mesiac, včera 1/3 vody vymenená, doliatie Toruminu, na čo "papagáj" zareagoval nádhernými farbami, svietenie 8 hodín ( 4+2+4), riasy veškeré žádné, teda okrem pozadia, ale tam byť môžu

finišujeme s osádkou, chýbajú už len "Manacapurky" ( 5 - 7 ks ) a ak priestor dovolí a samozrejme aj po vašich radách možno ešte "rhodostomusy" ( 20 kusov ? )

inak mi tam pláva:

Mesonauta festiva - 6 ks ( po vyselektovaní páru ostatné pôjdu hľadať iný domov )
Poecilia reticulata - asi 25 ks ( slúžia ako spestrenie jedálnička :twisted: )
Apistogramma cacatuoides - 1 papagáj a 3 papagájice
Pterophyllum scalare " Peru altum" - 3 ks ( začalo byť akosi veľa maličkých gubkáčov a tak som ich teda vzal )
Otocinclus affinis - 10 ks
Corydoras panda - 10 ks
Pterygoplichthys gibbiceps - sám vojak v poli
Megalechis thoracata - 5 ks

a nejaké foto:

Obrázok
Obrázok
Obrázok

mám strašný problém fotiť :( som vyleštil akvárium a odrážam sa tak jak besný, netuším, čo by pomohlo

videjko:

mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod chnuro » 25 Nov 2013 00:34 am

Na fotenie musis mat v miestnosti tmu. Prave preto sa neda fotiti akvarium cez den. Aby si nemal deformacie obrazu, tak sa foti prave vzdy kolmo na sklo. Predpokladam, ze mas fotak so zoomom, je lepsie si cuvnut a priblizit na fotaku, aby sa zmenil uhol voci sklu oproti stredu a krajom. Ale samozrejme nie vzdy je na to miesto ;-)

To svietenie je vela. Ak svietis 4+2+4, tak to je celkom 10h. Ci tie 2h su pauza? Ja by som svietil este menej, pokial nemas ustalene problemy s riasami a hnojenim.

Inak akvarko zacina vyzerat k svetu ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 25 Nov 2013 00:36 am

2 hod su pauza samozrejme :)
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Nov 2013 12:30 pm

K zlepšeniu celkového dojmu by pomohlo,kebyže na vrch akva položíš nejakú zábranu,tienidlo...,skrátka zatemniť clonou tak(kartón,lepenka),aby neprenikalo svetlo z trubíc do objektívu.
Inak myslím,že z tohoto akva raz môže byť parádna nádrž... jak hovado.. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod Giftzahn » 25 Nov 2013 12:52 pm

njn, ta pauza je uplne k nicomu .... v prirode neexistuje pauza vo svieteni .... a ver mi pauza je riase uplne jedno ... skor ako pise chnuro .... isiel by som na tych max. 7 hodin svietenia ... a casom uvidis ze to zdecimuje riasu .... sice rastlinky nebudu az tak besne rast .... ako pri 10-12 hod. svietenia ale zato budu zdrave a bez riasy .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod chnuro » 25 Nov 2013 17:39 pm

ta pauza nie je uplne k nicomu, ale z velkej casti straca vyznam, ked pouzivas PH controller. Povodne sa zacala pouzivat v akvariach bez CO2, aby sa po dobu pauzy obnovilo CO2 (difuziou z atmosfery sa dostane do vody asi 3-5ppm).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod Milan666 » 25 Nov 2013 19:11 pm

Tu pauzu by som až tak nezatracoval. Nechcem tým povedať, že ju priamo doporučujem, no niekde má svoje výhody. Pri používaní pH controlleru určite stráca význam. Cez deň v akváriu nieje nikdy úplná tma aj keď svetlo vypneme
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod Maja » 25 Nov 2013 19:34 pm

Náhodou Mišiak, peknučké akvárium. Druhov rastlín kopec ako keby si vkradol zooshop :), ale všetkému sa darí, rybkám sa páči, pozadie je pekné, korene krásne. Na mňa len trochu silný prúd, ryby sa plutvami o rastlinky držia :D.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 25 Nov 2013 22:05 pm

tak ďakujem všetkým za komenty :) čo sa týka svietenia, bude zatiaľ takto, ak je to všetkým jedno ( ryby, rastliny, riasy, slimáci ), tak kvôli mne, keďže pracujem v podstate takmer vždy doma, obchoďáci tí sa majú :D som šťastný, že si pri akvárku môžem posedieť ráno s kávičkou a večer po práci a nonstop by to bolo cez 10 hodín, čo jest veľa a Maji ohľadom toho prúdu, akurát dnes som ho dal na minimum, keď som videl, ako sa skaláre doslova držia tých rastlín :) a prídem a vidím, že som telepat ;) inak som rád že sa akvárium páči, lebo mne strašne, myslím, že čo deň to som doň viac a viac zaľúbený :D
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 10 Dec 2013 15:53 pm

tak pridám nejaké news: konečne som nasťahovaný a už týždeň bývam v domčeku, čo prináša okrem denného bezproblémového prístupu k akva aj nevýhody ( netušil som koľko krámov sa dá mať v 3-izbovom byte :) ) dom vyzerá ako skladisko krabíc a vriec ale hádam sa to do Vianoc nejako poddá :D

čo sa týka rybišššiek - mám dokúpených 10 ks scalare sp. Nanay na 90 % a 3 CDčka na skúšku, zatiaľ sa všetkým darí, CD papajú fajn, skaláre ani festivy ich v žraní neobmedzujú, asi preto, že majú 1/2 ich veľkosti, uvidíme, keď dorastú, počítam s tým že CDčka pôjdu inde, ale zatiaľ je to OK

rastlinky rastú ako z vody, začína to jemne džungľovatieť, z čoho mám tiež radosť velikú

no a zaznamenal som 2. výter - okrem gubiek :) vytreli sa mi papagáje a už majú kopec drobizgu okolo, samčekovi sa zatiaľ darí odháňať všetko, či vydržia .... netuším, ale je fajn vedieť, že sa im u mňa páči
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod mišiak » 16 Júl 2014 19:54 pm

tak rád by som napísal že všetko je super a rastieme ... bohužiaľ nie je to tak, karanténne akvárium som nikdy nemal a naivne si myslel že ho nepotrebujem .... celá obsádka vymrela ... takže ... riešim čo ďalej ... asi presedlám na veľké ryby ala kaprovitého tvaru :) najskôr Astronotus ocellatus, akurát riešim čo k nim ... rastlinky ma už neberú, bolo to neustále 2x až 3x do mesiaca strihanie a neustála úzkostná snaha udržania layoutu a už ma to viac unavovalo ako prinášalo radosť ... takže aj keď som si takmer poplakal, nakoniec som aj rád, že už nemusím byť otrokom layoutu a preto sa chcem zamerať viac na radosť z akva ako z rastlinkovania :)
mišiak
 
Príspevky: 206
Obrázky: 2
Založený: 16 Sep 2013 13:40 pm
Bydlisko: Martin - Krpeľany

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod radusho » 17 Júl 2014 10:20 am

skoda ho
rastlinne akvarko sa da prevadzkovat aj bez zasahou len je otazka co v nom chces pestovat
osobne mam 98 s anubiasmi a cryptocorinami v krorej okrem dvojtyzdnovej vymeny vody a krmenia ryb nerobim prakticky nic
( ryby krmi syn a obcas aj dcera dlsie ako krmenie trva upratovanie krmiva lebo maju 1,5 a 3,5 roka :D )
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod vincent van gogh » 17 Júl 2014 12:40 pm

No to je škoda.
Tomuto akva som dával velké šance.(ehm,prognostik som mizerný)
Ale chápem.Dokonca si myslím,že takouto fázou(nemyslím úhyn rybiššiek) prejde, skôr-či neskôr,asi každý.Akvarium má byť pre radosť.Ak tomu tak nie je.....,tak je to jasné.
Tak vela zdaru :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: mišiakove akvárium

Odoslaťod paloi » 17 Júl 2014 17:22 pm

Mišiak, ja Ti to schvaľujem. Len sa musíš pripraviť na pravidelné odkalovanie a častejšie výmeny vody. A krmivo pre americké cichlidy bude tiež stáť viac ako pre iné ryby, veď vieš, kvôli tomu množstvu :-)

Ale starosť s rastlinkami nebudeš mať, to je pravda :-)
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.