My Japonic Dream



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod xitanaf » 27 Nov 2013 09:37 am

esmee napísal:Áno tak :) ale zas čítala som a v kocke nieje dobre použiť zlatý rez radšej dat do stredu. No ak nájdem pekny vysoký kameň dám ho tam, ak nie tak nevadi tie kamene nemám zámienku aby trčali cele, ked bude vidieť vrch bude to stačiť :)

si z BA tak si urob víkendový výlet na Borinku. Je tam opustený vápencový kamenolom a pekných kameňov tam nájdeš spústu
https://maps.google.sk/?ll=48.265612,17.118223&spn=0.011984,0.027874&t=h&z=16
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Reklama

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 10:18 am

dobrý nápad ;) ak bude pekné počasie, tak pozriem spoje a spravím si výlet :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod martin_s » 27 Nov 2013 10:28 am

xitanaf napísal:si z BA tak si urob víkendový výlet na Borinku. Je tam opustený vápencový kamenolom a pekných kameňov tam nájdeš spústu https://maps.google.sk/?ll=48.265612,17.118223&spn=0.011984,0.027874&t=h&z=16


No neviem... hovoris o vapencovom kamenolome...

fazyl napísal:pouzitie parneho poctu inklinuje a vedie k symetrickosti a urcitemu vzoru, pouzitim neparneho poctu tuto symetrickost "rozbijame" a priblizime sa tim "prirodnemu vzhladu". videl som iwagumi aj z dvoch kamenov ktore boli krasne ale to musia byt fakt kvalitne kusky kamena a treba vediet ich spravne pouzit. proste jedno z overenych pravidiel iwagumi ako zlaty rez napr ... :pivo:

Tieto pravidla ma stale len utvrdzuju v tom preco neinklinovat takemuto nacancanemu akvariu (budem sice ukamenovany, upaleny a potom este aj pre istotu utopeny, ale aj tak si myslim ze taketo priupravovane akvaria si moc nezasluzia privlastok "prirodne", kedze v prirode nechodia upravovat skalky, rastliny a pod. ziadny scaperi, len aby to bolo podla nejakych pravidiel)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod xitanaf » 27 Nov 2013 10:49 am

martin_s napísal:No neviem... hovoris o vapencovom kamenolome...

zažité predsudky? skúšal si si robiť test na vápenec u originál ADA kameňov? Samý vápenec...
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 11:11 am

ups ani moje kamene som neskúšala či nešumia :/ kúpila som na akvajeseni, tak som bola v tom že sú 100% ale pre istotu asi radšej skúsim :) akurát som pozerala pár obrázkov iwagumi, a našla som skoro rovnaké položenie dvoch kameňov. môj layout som zostavila tak, že namoesto velkého kameňa vzadu bude červená rastlina, tak možno tam ten tretí kameň ani nedám :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Giftzahn » 27 Nov 2013 11:15 am

fazyl napísal:
martin_s napísal:Dovod???

pouzitie parneho poctu inklinuje a vedie k symetrickosti a urcitemu vzoru, pouzitim neparneho poctu tuto symetrickost "rozbijame" a priblizime sa tim "prirodnemu vzhladu". videl som iwagumi aj z dvoch kamenov ktore boli krasne ale to musia byt fakt kvalitne kusky kamena a treba vediet ich spravne pouzit. proste jedno z overenych pravidiel iwagumi ako zlaty rez napr ... :pivo:


jj, tak je .... holt proste ked to ma byt iwagumi .... a presne tuto mizernu symetrickost nechceme ... ta je neprirozena a oku nelahodiaca .... ono, ak ma pamat neklame iwagumi je vo svojej podstate "kopia" zen-budhistickych japonskych zahrad ... ci akey das to je ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod fazyl » 27 Nov 2013 11:33 am

martin_s napísal:Tieto pravidla ma stale len utvrdzuju v tom preco neinklinovat takemuto nacancanemu akvariu (budem sice ukamenovany, upaleny a potom este aj pre istotu utopeny, ale aj tak si myslim ze taketo priupravovane akvaria si moc nezasluzia privlastok "prirodne", kedze v prirode nechodia upravovat skalky, rastliny a pod. ziadny scaperi, len aby to bolo podla nejakych pravidiel)...

nerad tu spamujem temu ... vsetky tieto pravidla su prave odsledovane z prirody a snazia sa co najvernejsie preniest si ten prirodny chaos domov. Ked sa pozries na akekolvek pohorie tak mu dominuje jeden kopec (kamen), ostatne su mensie, otocene rovnakym smerom (podla ich vzniku), tvoria urcite zoskupenia, su rovnakeho zlozenia a farby atd... tymito pravidlami sa len snazime si ulahcit tvorenie scapov. aj zlaty rez najdes vsade v prirode... ale verim, ze nie kazdemu iwagumi styl sedi. je to otazka vkusu kadzeho jedinca :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Giftzahn » 27 Nov 2013 11:36 am

jj, plus ti japoncici nad "spravnym" umiestnenim a poctom kamenov sepkulovali tak zo 2.000 rokov .... :lol: ... a to zial "neokasles" ... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 12:47 pm

ono, akvárium sa nebetónuje, a hádam nikto nemá rovnaký layout akvarka celý život, tak teraz to bude len japonic akvárium a po čase to môže byť iwagumi :D
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 27 Nov 2013 13:49 pm

esmee, ak dáš vápencový kameň do zabehnutého biotopu, tak ten sa vie s nízkym percentom vápenca popasovať, nikdy však vysporiadať. V tvojom by to narobilo šarapatu. Ak si budeš kupovať ten test CO2, daj na Seru, nenápadný a vyfarbenie je raálne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 14:15 pm

ďakujem za radu, ak by náhodou nebol v obchode sera, tak ktorý? dennerle?
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 14:52 pm

mohla by som ako koberček k elatine zasadiť hemiathus? lebo, chcela som ešte jeden pohárik kúpiť, nech tých rastliniek je tam viac, ale ako pozerám, elatine nejak nikde nemajú :O nebude vadiť, že budú tieto dve sa "krížiť"? neviem či je medzi nimi vzhľadovo nejaký velký rozdiel, zdajú sa mi rovnaké, elatine som kúpila preto, lebo je ževraj "jednoduchšia" na podmienky ako hemi :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 27 Nov 2013 17:48 pm

Dennerle nepoznám
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Giftzahn » 27 Nov 2013 17:53 pm

njn krizit sa teda nebudu ... vazne a to si na to preboha ako prisla ... ze by sa mohli "krizit" .... aha, chapem nieco ako strcme do vreca macku + psa a vysledok o par mesiacov bude mackopes ..... :lol: :lol: :lol: ... ale teraz vazne.... akurat ti spolu prerastu ... cize casom ak sa hc a eleatine bude u teba darit .... budes mat mixovany kobercek ... co moze byt rozhodne zaujimave ... :wink: a/ alebo eleatine udusi hc a naopak ... moj tip je ze vitaz bude pravdepodobne hc ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 27 Nov 2013 18:08 pm

Ona to aj takto myslela, že sa rastom prekrížia, teda zrastú spolu.
Gift, ale tieto kobercovky bez CO2 asi nie, že?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 18:54 pm

Jasne ze som to myslela tak ze zrastu spolu alebo či by sa nepodusili resp. Či by to nevZeralo zvláštne :D no neviem rozmýšľam ze to risknem, a tieto musia mat cocko jasne dnes som bola pozriet v symbióze tam som dc nekupila tak pojdem zajtra pozriet inde ;)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod xitanaf » 27 Nov 2013 20:36 pm

Mne takto prerastal eleocharis do HC. vyriesil som to tak, ze som ich oddelil cirou plastovou foliou zapichnutou v substrate a nechal ju trochu vytrcat. Len co sa to rozrastlo HC foliu to uplne zakrylo.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod sappa » 27 Nov 2013 21:04 pm

hemiantus a elatine su si velmi podobne akurat hc potrebuje troska viacej svetla a nizsie strihanie inak mu odchadza spodna cast alebo nerastietak rychlo elatine ma vatcsie listy a tympadom sa mu lepsie dari pri slabsom svetle skorej by som povedal ze ak budemat hc menej svetla tah elatine ho casomcelkom pohlti az zadusi ak sa ti zda ze mas malo rastliniek a nechces to s nici kombinovat pockaj do prveho zostrihu elatine a potom si vatcsie kusky (vatcsie ako 1cm) najlepsie s nejakym korienkom opatovne zasad rozbehnu sa za cca 2 tyzdne a potom uz lenpravidelne zostrihavat ja ho striham ked ma priblizne 3 cm asi na 1 cm vysky
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 27 Nov 2013 21:19 pm

ďakujem sappa za informácie :) tak problém zo svetlom mať nebudem mám 22W na 30L hrubého objemu, takže to je fájn, ešte vyriešiť cočko :D
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Caiman » 27 Nov 2013 21:57 pm

chlapi keby ste zacali riesit tie nadrze rozumne bolo by to lepsie,kritizujete vsetko co nie je podla Vasich "predstav"
Neviem ani kde zacat...

To,ze su v akvariu len kamene neznamena ze sa dotycny/a akvarista/ka snazili o iwagumi.Nie vsetci su velky aquascaperi,ani ja sa ku nim neradim.Ja taktiez casto pouzivam kamene len na spestrenie hardscapu,bez nejakeho uvazovaneho iwagumi.A teda parny-neparny pocet,velkost atd je v tomto uplne bez debaty. Ak sa bude akvariu darit tak rastlinky tie kamene uplne prerastu a bude z toho akysi holandan.Keby Esmee povazovala a nazyvala toto ako iwagumi samozrejme mal by som vycitky,ale takto je to rastlinne akvarium s dekoraciou.

Dalej umiestnenie Co2 zvonu a filtra.......to cerpadlo otoci vodu v akvariu niekolko 10*krat za hodinu a teda riesit distribuciu cocka v nadrzi je nezmysel,dostane sa vsade tam,kde treba.Ci bude vypust filtra hore ci dole ci doprava ci dolava,ci bude zvon v tom rohu ci za filtrom,pri tom objeme kravina. Keby to bolo 200 litrove akvarium tak ok,ale v tridsiatke...
a bolo by kopec dalsich odpovedi do ktorych by som sa oprel ale netreba.

Fakt nic proti,viem ze je tu kopec ludi ktori maju skusenosti a vyznaju sa v tom a nechcem nicim urazit kamaratov,ale tu sa baba snazi,ma slusny zaklad aj co sa tyka techniky aj zalozenia nadrze a citam tu len same negativa ako keby mala akva s ruzovym strkom,30timi rybami na 10 litrov,porcelanove ozdoby a podobne.Nechcem viac spamovat vlakno Esmee, cosa tyka akvaria rad poradim.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod astro » 27 Nov 2013 22:01 pm

Ako sa dá dať tvojmu príspevku "like"? :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Sunkafit » 27 Nov 2013 22:42 pm

Milan666 napísal:Ona to aj takto myslela, že sa rastom prekrížia, teda zrastú spolu.
Gift, ale tieto kobercovky bez CO2 asi nie, že?


mne sa v pohode podaril husty koberec bez co2 aj z HC aj z glossy ale je to strašna piplačka udržav top stave a človeka to omrzí
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Nov 2013 01:08 am

esmee, akú vlastne plánuješ osádku?
Vidím,že sa diskutuje naplno.... :) Podla mňa je to na mieste.Niekedy úsmevné,mnoho tém...ale na mieste.
Sama autorka tvrdí,že keby disponovala vačším kameňom/kameňmi/.....,tak je tam/príp.doplní/
Hlavne ,aby bolo dosť svetla,živín,co2,že ( Ja by som určite dal dominantnejšiu skalu,bolo by to...jenoducho krajšie.A sme pri tom:subjektívne vnímanie .. :) .)
Mám od Dennerle drop checker...ale to vajíčko.Na tvoje akva velký kus,ale spokojnosť na maximum.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 28 Nov 2013 08:30 am

No v prvom rade osadku rastlín :D a potom krevetky tigre :) no a ďalej neviem este uvidím ;)
A najskôr som chcela iwagumi, ale potom som od toho odbočila lebo chcem mat tam takto viac rastlín nie len jednu-dve ;) a preto sa téma aj vola japonic lebo v Japonsku maju pekne krajiny, aspon ja si tak ich predstavujem (alebo je to v čine? :D) ale počase ked by som mala iwagumi nemusím meniť názov :D
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.