Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?



Všetko okolo akvarijných rýb

Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Croupier » 14 Máj 2003 15:42 pm

Rad by som, keby mi niekto skusenejsi poradil co a ako s poterom paru Ostriezika cerveneho. Vytreli sa mi do maleho kvetinaca a samicka toto teritorium brani a ja by som im rad pomohol toto potomstvo odchovat.
Luto mi je ho nechat napospas inym rybam. Tak by som bol rad, keby mi niekto poradil, co a ako. Dakujem za vsetky rady. Croupier :roll:
Croupier
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Jan 2003 14:45 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod barky » 14 Máj 2003 16:00 pm

A co konkretne by ta zaujimalo? Neviem ake ostatne ryby mas v akvariu, ale Pelvicachromis pulcher dokazu svoj poter obranit aj pred vacsimi rybami a urcite percento sa vzdy dorastie dospelosti. Ak mas zvlast akvarko, tak sa mozes pokusit odchovat mlade zvlast od starych, a krmit ich tam intenzivnejsie. Este raz, musis lepsie polozit otazku, co vlastne chces docielit.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Croupier » 14 Máj 2003 16:06 pm

Barky, Ostriezika cerveneho mam v akvarku spolu s africkymi cichlidami. Zatial sa uspesne brania a tiez sa mi zda, ze to cichlidy respektuju. Co by som ja chcel? Najradsej by som ich chcel nechat tam kde su a bol by som rad, keby sa im podarilo odchovat par potomkov. Obavam sa vsak, aby si na nich nepochutnali cichlidy. Odlovit ich do ineho mensieho akvarka nemam moznost. Rozmyslal som, ze im tam dam nejaku sietku a spravim im taku porodnicku v akvarku. Co Ty na to ? Croupier
Croupier
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Jan 2003 14:45 pm
Bydlisko: BA

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod viridis » 14 Máj 2003 16:35 pm

Zdar. Mam ostrieziky purpurove v spolocenskom akvariu. Tiez sa mi vytreli (kokosovy orech) a z celeho hufika mladych ostali 2 kusy, uz maju vyse 1cm a maju sa culo k svetu. Predpokladam, ze tieto preziju do dospelosti. Podotykam, ze som sa nijako nesnazil ich ochranit a ulahcit im to. Zalezi od Teba, kolko mladych chces zachranit. Ak im trocha pomozes (prelovis) iste prezije viac ... Ale aj bez zasahu su vysoke sance, ze Ti nejake mlade ostanu.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Croupier » 14 Máj 2003 16:52 pm

No Viridis, potesil si ma. Nesnazim sa vytvorit chovne akvarko, ale potesilo by ma, keby sa nieco z toho poteru zachovalo. Tieto ostrieziky som si kupil iba nedavno, cca 2-3 tyzdne a uz sa zacali vytierat. Musim sa priznat, ze ma to zaskocilo, ale prijemne.
Takze Ty si ich ani zvlast nekrmil nejakou stravou pre poter ?
Co mas za osadenstvo v akvarku ?
Croupier
Croupier
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Jan 2003 14:45 pm
Bydlisko: BA

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Pata » 14 Máj 2003 22:06 pm

Mne sa tiež bez mojho pričinenia už 2x vyterli a narodili ostriežikovia,z prvého "vrhu "ostal iba jeden-už nie je vhodný na zjedenie,z druhého mám 11 kusov.Mám ich v spoločenskom akváriu spolu so skalármi a akarou.Jasné,že majú zálusk ale ostriežikovia sú starostliví rodičia.Najviac ich ubudne ked sú troška väčšie ,neboja sa a idú za potravou pri spol.krmení.Ja im pridávam sera micron-na to miesto kde majú" dom"
Pata
 
Príspevky: 102
Obrázky: 1
Založený: 28 Apr 2003 13:11 pm
Bydlisko: Ke

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod barky » 15 Máj 2003 09:19 am

takze ludia ti uz odpovedali, podla mna nema zmysel robit nejake zmeny v akvarku len kvoli ostriezikom, nechaj to na prirodu a nieco urcite prezije. Mozno by si mohol vydatnejsie krmit, aby ryby nemali nutkanie lovit tie male.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Croupier » 15 Máj 2003 09:22 am

No vcera som sa este vytesoval s poteru a chvalil som rodicov ako pekne sa o potomstvo staraju a dnes rano ma cakalo prekvapenie. Nakladene ikry som nevidel, ani jedno, ale parik si aj tak strazi teritorium. Je mozne, aby si ikry premiestnili, ale sa mam rozlucit s novymi prirastkami a padli za obet ako doplnok k potrave? Croupier
Croupier
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Jan 2003 14:45 pm
Bydlisko: BA

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Pata » 15 Máj 2003 09:31 am

Vydrž,možno sa už vyliahli -zvyknú byť schované úplne pri dne,niekedy ich vobec nevidno,ostriežiky sú naozaj starostliví. 8)
Pata
 
Príspevky: 102
Obrázky: 1
Založený: 28 Apr 2003 13:11 pm
Bydlisko: Ke

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod viridis » 15 Máj 2003 09:41 am

K otazkam.

Nekrmil som specialne krmivom pre poter pravidelne.
Ale sporadicky, ked ma napadlo (raz za dva dni) - ano.
Je pravdepodobne, ze ak by som krmil lepsie, prezilo by viac kusov.

V akvariu, kde su ostrieziky (120 l), mam este 5 ks black molly,
1 labeo frenatus, 2 trnovce (to su nocne potvory - a na tie mam trocha podozrenie, ze zredukovali stavy) a nejake dania ...

Mimochodom, prvy "vrh" tiez mojim ostriezikom nevysiel.
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod hongi » 16 Máj 2003 09:56 am

Nazdarek. Pytas sa na ostriezika cerveneho ale hned barky si ho pomylil s P. pulcher a myslim ze aj vsetci ostatni pisu o ostriezikovi purpurovom a to je dost rozdiel.Takze mas ostriezika cerveneho alebo purpuroveho?
Choval som obidva druhy a aj rozmnozoval.
hongi
 
Príspevky: 926
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod barky » 16 Máj 2003 10:37 am

Mozes mi prosim ta napisat aj latinske nazvy ryb o ktorych hovoris??
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod hongi » 19 Júl 2003 11:07 am

Pelvicachromis pulcher - ostriežik purpurový
Hemichromis bimaculatus - ostriežik cervený
hongi
 
Príspevky: 926
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Hugo » 27 Dec 2004 14:34 pm

Hongi ma pravdu. Rozprava sa tu o dvoch rybkach.Ostriezik purpurovy a ostriezik cerveny. Cerveny je vecsi a podstatne agresivnejsi, nevhodny do spolocenskeho akvarka (aj ked zazraky sa deju) a o.purpurovy co je v podstate mierumilovna rybka.

Pelvicachromis pulcher - ostriežik purpurový

Hemichromis bimaculatus - ostriežik cervený
Hemichromis lilifati - ostriežik karmínovy

Posledné dva ostrieže sú veľmi agresívne, červený je o trochu väčší od karmínového. Mne sa pobili aj medzi sebou, takže pochybujem, že by to s nimi vydržali skalare alebo dokonca zivorodky. Dokonca, ked som ich mal s cichlidou pavou, ktore boli 1,5x vačšie, musel som ich oddeliť, inak by skončili zle. Aj keď musim priznať, že v botanickej zahrade v Košiciach som videl ostrieže červene v spoločenskom akva s mečuňmi, tetrami a skalarmi, ale ako to dokazali (žeby ich vykastrovali) to naozaj nechapem.
Obrázok používateľa
Hugo
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Jún 2004 10:50 am
Bydlisko: Košice

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Merluzo » 10 Jan 2005 16:08 pm

ja mam parik bimaculatov a vytieraju sa jedna radost. je pravda ze mi este nic neprezilo ale to bude asi tym ze su spolu s parikom cichlasoma nigrofasciatum takze...
Obrázok používateľa
Merluzo
 
Príspevky: 9
Obrázky: 16
Založený: 14 Sep 2004 19:53 pm

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod Dušan Macko » 07 Aug 2009 22:46 pm

Dnes som doniesol domov pár kúskov. Som zvedavý ako sa udomácnia.
Obrázok používateľa
Dušan Macko
 
Príspevky: 1
Obrázky: 18
Založený: 22 Máj 2007 13:02 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod kargen » 20 Dec 2011 21:35 pm

keby som dal parik ostriezikov cervenych do 160l akvaria ku trom skalarom,ancitrusovi a fosilusovi,, a dvom daniam malabarskym,,myslite ze by boli moc agresivne tie ostrieze? samec ma cca 9cm,,samicka asi 6cm,, to 160l akvarium je celkom slusne zarastene rastlinami,,su tam korene,aj kamene,,
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod vilo » 22 Dec 2011 22:41 pm

kargen:
ak myslíš Hemichromisy, tak áno, budú agresívne, najmä v čase rozmnožovania ! (čo je, ak sa udomácnia, v podstate skoro stále). Ancistrus sa ešte niekde snáď schová, možno i ten fossilis, ale skaláre si asi užijú peklo...

kedysi som choval Hemichromis lifalili spolu s ancistrusom a po čase ancistrus zmizol. nevidel som ho niekoľko mesiacov, myslel som že je už dávno na onom svete, až som ho po čase raz zbadal :) - naučil sa akosi žiť v utajení, pri agresívnom páre Hemichromisov sústavne vyvádzajúcich mladé sa mu ináč ani nedalo...
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod kargen » 23 Dec 2011 13:13 pm

vilo : no,,vyskusal som :) a dopadlo to ako som cakal,, po dvoch hodinach isiel parik ostriezov naspet do 72 litroveho akvarka,, zacali skakat do skalarov,, aj fosilusa, skoda ze su to take neznasanlive rybky :) nemate niekto skusenost s tekutym hnojivom na rastliny sera - florena? pred dvoma dnami som ho dal prvy raz do akvaria,, po tyzdni pridam dalsiu davku a uvidim,,ci to bude mat nejaky vplyv na floru :) no a ten parik ostriezikov cervenych sa hadam vytrie aj v tom mensom akvariu,, uvidime :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod maxxx01 » 23 Dec 2011 13:30 pm

ja som tiež hemichromisy mal a tiež som dostal "tvorivý" nápad dať ich do nádrže so skalármi. Zrušil som to však veľmi rýchlo, lebo naozaj to nebolo únosné. Jedným z prejavov bolo, že skaláre mali potom ošklbané spodné plutvy. Hemichromisy si bránia svoje teritórium naozaj dosť razantne. Na druhej strane, mal som celkom v pohode dva páry ostriežika karmínového v jednom akva, alebo bolo to 240 l. dlhé 120 cm, plné kadejakých dutín, úkrytov.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod kargen » 20 Mar 2012 13:14 pm

zdravim,,teraz mam zase parik ostriezikov cervenych v akvariu s africkymi cichlidami - labidochromis careuleus yellow,a melanochromis maingano, ostrieze sa dnes vytreli do kvetinaca,, no a teraz rozmyslam,,ci tie ikry aj s kvetinacom prelozim do maleho akvaria, pustim im tam nejaky vzduch a skusim ich tak odchovat,,alebo ich necham vo velkom akvariu,, s tym,ze ked sa prckovia rozplavaju, mozno z nich neprezije ani jeden,, sice su v akvariu aj rastliny,,koren,vela kamenov,, ale pochybujem ze by sa podarilo krpcom prezit,, mate niekto skusenost s odchovom bez rodicov, v mensom akvariu?
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod ASUSKO » 20 Mar 2012 14:04 pm

Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod kargen » 20 Mar 2012 14:09 pm

asusko vdaka za odpoved, aj ked tato ryba neni ostriezik purpurovy ale cerveny - po cesky perlovka cervena, ale asi bude najlepsie nechat ikry s rodicmi,, a uvidime co z potomstva prezije.
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Ma niekto skusenosti s poterom Ostriezika cerveneho?

Odoslaťod ASUSKO » 20 Mar 2012 14:26 pm

viem ze link je ini ale naroky maju na chov stejne .. ak sa vitreli ras vitru sa znova a Jak sa vravi clovek sa uci na vlastnich chybach ( Len do uvahy traba brat co potom s Odchovom ak Virastie )
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.