My Japonic Dream



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod martin_s » 28 Nov 2013 10:05 am

esmee napísal:ďakujem za radu, ak by náhodou nebol v obchode sera, tak ktorý? dennerle?

Aj tu je moznost: urob-si-sam-permanentny-co2-test-t9915.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 28 Nov 2013 12:21 pm

Dalej umiestnenie Co2 zvonu a filtra.......to cerpadlo otoci vodu v akvariu niekolko 10*krat za hodinu a teda riesit distribuciu cocka v nadrzi je nezmysel,dostane sa vsade tam,kde treba


caiman, ja som chcel, aby aj to málo CO2, ktoré tam môže byť rýchlejšie kolovalo po akvárku. Z toho dôvodu som jej doporučil DC (test CO2). Môže ho mať málo a potom je dodávanie týmto spôsobom zbytočné, čiže zbytočne vyhodené peniaze. Ak zistí, že ho má dostatok, tak DC určite pomôže
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 29 Nov 2013 18:46 pm

no, takže permanentný test mám, a podľa modrej farby som zistila, že toho cočka mám málo ako sa predpokladalo
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 30 Nov 2013 10:16 am

Stále je farba modrá? Ako teda ďalej? Burčiak?, TIBI? alebo CO2 set?, alebo toto?:
burza/?ad_listing=fluval-co2-mini-kit-20g
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 30 Nov 2013 13:43 pm

No takže akvárium po týždni zhrnutie: rastlinky sa prebrali k životu, stauro začína pekné vyháňať nové lístky a taktiež aj elatine sa začína pomaly rozrastať a maličké vetvičky sa začínajú rozkonárovať :) alterna je za skalou drobučká, tažšie sa sleduje, ale vyzerá pekne tmavočervene :) blyxa, no, s ňou je to trošku horšie, keď som ju kupila, tak nemala žiadne korene a neviem, či sa blyxa pestuje emerzne? nemala nejaké zelené listy už pri kúpe,a nejak sa jej začali rozpadať, ale vidím v strede ružičky maličké zelené prírastky. no uvidíme. Do akvária som dala závesný filter z môjho zabehnutého akva, je do 30L ale je naplno pustený a na trubici, kade voda vchádza do filtra je molitan, tak sa mi zdá dostatočný, prúdenie je všade, hladina sa tiež kolíše, a Cočko sa distribuje všade. Ked sme pri tom cočku, tak po zistení, že nieje set od tropici dostatočný, zarobila som burčiak, ide cez malý vzduchový kamienok, položený na dne hneď pod výpustom z filtra, takže filter ho pekne roznáša po celom akváriu. DC ukázal farbu inu, no je to zelená, ale je to taká pravá zelená farba, nie ako je na tom papieriku tmavo zelená, ale zas nieje ani taká velmi svetlozelená, takže mylsím, že je ho tak akurát až dosť :) pridávam aj CO2 vital. Teraz po týždni som trošku upravila aj svietenie, keďze viem, že aj cočka je viac ako dostatočne, svietim od pol10do pol12, a potom od pol4do pol10. Vodu mením každý 3 den cca 25-30%, ešte týždeň budem asi pokračovať v tejto trojdňovej výmenne vody, potom už to trošku zmiernim. Fotku som spravila, ale rozdiel na fotke nevidno žiadny, tak ďalšiu pridám až o týžden :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 30 Nov 2013 14:37 pm

Namiesto vzduchovacieho kamienka radšej strč do hadičky cigaretový filter. Kúpiš v trafike samostatne filtre, stojí to okolo 50 centov a je tam od 100-200 kusov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 30 Nov 2013 14:43 pm

Aha a to sa ako často vymieňa ? :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 30 Nov 2013 14:45 pm

ťažko to povedať, týždeň, dva, už si až tak nepamätám
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 30 Nov 2013 18:15 pm

Tak ten filter som tam dala :) a bubliniek ide viac
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Milan666 » 30 Nov 2013 21:51 pm

Tu ide o to, aby boli čo najmenšie, takže ho treba na silu natlačiť celý do hadičky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 07 Dec 2013 21:37 pm

ahojte, postrehy po dvoch týždňoch. V akváriu sa spravil biely zákal, neviem či sú to premnožené baktérie, pravdepodobne áno, ale niesom si istá, čítala som že by to mohlo byť aj z co, ale filtrácia je dobrá tak skor tie nálevníky (asi :D). Po riase ani chýru, čo je skvelé, cočko ide nonstop, pridávam len co2vital, prihnojovanie nie je ale začnem budúcu sobotu po 3 týždňoch, rozmýšlam nad zeleným hnojovom tropica ešte porozmýšlam, nech to má makro aj mikro prvky :) svietim rovnako celý týždeň ráno od 10 do pol 12, a poobede od pol4 do pol10. Rastlinky sú na tom tak, že stauro aj elatine zhnedli a rozpadli sa listky, asi to bol emerz? elatine má nové prírastky, ale strašne pomaly, nové má na každej vetvičke 4 lístky, skoro vôbec sa nerozrastá, pri rozpadnutých lístkoch sa robí sliz pri stauro aj elatine z čoho to može byť? tie lístky samozrejme ztade sa snažím vyberať, aby tam nezačali hniť. altherna sa nemení, nerastie ani sa nerozpadá. neviem, čo sú to za rastliny,sú to tie 1-2-grow, ale myslela som si, že sa dobre prispôsobia, no nevyzerá to tak. Naopak, minulý víkend som kúpila k oživeniu koberčeka hemianthus c., kedže elatine nikto nepredáva. Na môj údiv, okamžite sa začala rozširovať do výšky aj do šírky a po týždni je už o poolovicu väčšia ako bola, čo ma velmi teší. I keď, elatine vyzerá že pôjde pri takomto raste dolu vodou. Ak máte nejaké skúsenosti s rastlinkami, alebo zákalom, rady, pripomienky, tak napíšte, budem rada za nové informácie.
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod TTjopo » 08 Dec 2013 00:35 am

xitanaf napísal:Sak ti dobre poradili, vzhladom na výber rastlín.
CO2 Vital ani EasyLife Carbo nenahradí CO2 rozpustene vo vode aj ked určite neublíži.
Milan666 na permanentný co2 test sa može nateraz vykaslat. Pri takejto aplikacii co2 nehrozí, že by ryby priotrávila iba si potvrdila, že toho co2 je tam žalostne málo.

S tymto az tak uplne nesuhlasim.Co2 sa dava do akvaria predovsetkym preto aby sa do vody dostal Uhlik ktori je ako vsetci dobre vieme potrebny pre rast rastlin.To z aj znizuje pH JE VEDLAJSI UCINOK aj ked pre nas akvaristov nie bezpredmetny.Easy Carbo taktiez dokaze do vody dostat uhlik vo forme ktoru taktiez rastlinky dokazu spracovat.
Preto nesuhlasim.Osobne poznam jedno krasne akvarium kore funguje bez Co2 ale s EC.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod R-Ha » 08 Dec 2013 01:59 am

ospravedlňujem sa za OT ale
TTjopo môžeš prezradiť o ktoré akva sa jedná? teda ak je tu na fóre

esmee burčiak radšej EE (kolíše PH počas týždňa, rastliny to nemajú radi) keď tak by som ho dával do toho zvona čo máš od Tropica ( niečo sa určite rozpustí a neboj nebude to žalostne málo) + tekutý C, alebo len tekutý uhlík.
Nikde neni podmienka že musí byť CO2 30mg/l len pri hnojení EI...
Obrázok používateľa
R-Ha
 
Príspevky: 121
Obrázky: 17
Založený: 02 Jan 2011 23:36 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod Giftzahn » 08 Dec 2013 12:14 pm

njn, u elatine je to uplne normalne .... treba mat trpezlivost bud sa ti chyti a rozrastie alebo budes kupovat novy kelimok ...holt niekdy je to s elatine trosku tazsie pri starte .... s rozhodne to nie je taka burina ako HC na co si uz ocividne sama dosla .... :wink: .... inak ak dobre ratam svietis prilis dlho ... 9-10hod. je zo zaciatku uplna zbytocnost .... skor by som isiel na 5 hod. a postupne po tyzdny podla toho ako sa rastlinky rozrastaju ( a co robi riasa) pridaval po hodine ... takto svietis akurat tak riasam .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 08 Dec 2013 12:58 pm

no ja svietim 7.5 hodiny len a toto už začal 3. týždeň života akvarka :) do vianoc, akurát po mesiaci, chcela by som dosvietiť na tych 9 hod. dokonca na stránke rastlinné akvária som čítala, že tretí týždeň dať do akvarka krevetky, aby požierali nejaké začiatky rias, ale ja to ešte na minimálne týžden odložím :)
Ten burčiak si myslíte že je zlý? čítala som že vo vela akvarkach pridávali burčiak, na flašu nemám miesto, ph som merala tak mi vyšlo rovnaké, 6,6-6,7. Mám dc a farba je rovnaká zelená, keď začínala tmavnúť tak som burčiak spravila nový, takže sa snažím udržiavať hladinu ph aj co2 v rovnakom "množstve".
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Dec 2013 13:10 pm

foto by mohlo pribudnúť..... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod TTjopo » 08 Dec 2013 14:20 pm

R-Ha napísal:ospravedlňujem sa za OT ale
TTjopo môžeš prezradiť o ktoré akva sa jedná? teda ak je tu na fóre.

Akvarium ma akvarista registrovany na tomto fore.No fotku ako som pozeral v albume nema.Je to skromny clovek co sa nemusi chvalit a na tomto fore posobi skor pasivne.Ver mi ze netrepem.Je to tak ako pisem.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod xitanaf » 08 Dec 2013 14:41 pm

TTjopo napísal:Osobne poznam jedno krasne akvarium kore funguje bez Co2 ale s EC.

Samozrejme, ide vsak o to co je za tým. Pokial je to tzv. Low-End akvarko je to jasne, svetlo max. 0.4W/l atd.
Osobne som dokonca skusal a udržal akvarko s osvetlenim 0.8W/l bez CO2 a dá sa to, avsak za aku cenu? Hnojenie jedine systemom PMDD aby vo vode neostalo nazbyt živín. Laborovanie s dlzkou osvetlenia. Každá zmena v akvarku = uplný rozvrat nastaveného systému. Je to otročina a vyzaduje vela vela skúsenosti. Akvarista by nemal byt otrokom vlastneho akvaria.
Momentálne frčím na vsetkých svojich akvarkach systémom hnojenia EI, CO2 tahám až k 80mg/L a pálim viac ako 1W/L. Vsetky akvarka prosperuju bez známok premnozenia riasy. A kedze je systém EI priblizný, vyladil som ho tak, ze vodu si môzem dovolit menit 50% raz za 2týž. a nie raz týždenne ako sa uvádza.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod TTjopo » 08 Dec 2013 18:21 pm

Vecsinu tych co hnoja EI si nakoniec upravia hnojenie podla seba tak aby im to pasovalo na mieru na to konkretne akva.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod R-Ha » 08 Dec 2013 18:29 pm

TTjopo napísal:Ver mi ze netrepem.Je to tak ako pisem.


Ja ti verím, sám teraz používam len tekutý uhlík a myslím že sa rastlinám celkom darí. Chcel som len vidieť svetlo, hnojenie, rastliny aké má... proste bol som zvedavý :wink:
Obrázok používateľa
R-Ha
 
Príspevky: 121
Obrázky: 17
Založený: 02 Jan 2011 23:36 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 08 Dec 2013 20:57 pm

pridávam fotku fotenú veľmi narýchlo :? bez upravovania a so všetkou technikou, ako to bežne funguje, nechcelo sa mi to všetko dávať preč len kvoli foto, a chcem do akvária čo najmenej "pichať" kým nie je stabilné :angel: Ale po zabehnutí a zarastení sa budem snažiť o krajšie fotky :roll:
Prílohy
1480656_10201183524689927_1123093896_n.jpg
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 08 Dec 2013 22:58 pm

čo poviete na filter Eheim Aquacompact 40 ? alebo 60? a je dobrý?
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Dec 2013 01:14 am

-No,vnútorná,ponorená časť je dosť" hrmotná",čiže relatívne velká.V prvom nano exter. filtri od designerov eheimu ....hmmm,
-cena príšerná
-otázka znela....je dobrý? Je. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: My Japonic Dream

Odoslaťod esmee » 09 Dec 2013 08:10 am

A ktorý je lepší? :)
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.