Chorý diskus



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Chorý diskus

Odoslaťod vikino » 26 Okt 2013 10:16 am

Zdravim, to vyzera na nejake ektoparazity.... kedze ako pises, ryby boli doteraz ok a problem je len posledne 4 dni, tak problem moze byt u teba v sposobe chovu. Treba popisat viac o akvarku, vode, filtracii, krmeni a pricinu mozeme velmi rychlo najst...
Nateraz by som zvysil inerval vymeny vody a terajsiu vodu by som vymenil skoro vsetku... Ak problem neustupi, bude asi treba liecit. Na taketo ektoparazity, povlaky a pod je najlepsi bud chloramin, alebo savo. Pri tychto pripravkoch je nutne pred pouzitim skontrolovat pH, aby bolo nad 7, najlepsie okolo 7,3-7,5. No a pri save to chce pevne nervy a odvahu. 1ml sava - original na 60L vody - skutocnej v akvariu (nie vyratat objem podla rozmerov akva), v 25 minute po pridani sava treba zacat vypustat vodu, tak aby sa do pol hodiny stihla vymenit vsetka voda. Pri chloamine je to jednoduchsie, lebo ryby ho znasaju lepsie ako savo, ale je aj menej ucinne. 1,7g chloraminu na 100L vody po dobu 3-4 hodin. Potom vymen vsetku vodu.
Ale ako som spominal vyssie, treba odstranit pricinu, lebo sa to znova vrati...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Reklama

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 26 Okt 2013 11:02 am

Dobre takze k akva a chovu. Akvarium 480l plne zarastene s kopou korenou, na spodku riecny strk s vyzivnym dnom. Filtracia 2x eheim 2075 cistenie kazdy druhy tyzden, vymena vody pravidelne najmenej raz do tyzdna spojena s odkalovanim. Diskusy som kupil od miestneho chovatela na ktoreho boli dobre odozvy a mam ich cca 2 mesiace krasne zeru ako pirane :) krmim ich ziabronozkami, patentkami a aj bielimi larvami na ktore meno si neviem spomenut v podstate to iste ako patentky len biele, no a k tomu este dostavaju aj taku zmes ktoru dostat ako velku tablicku maso so vsetkym moznym cca 500ml... toto som sa snazil striedat. Teplota v akva je 29-30 podla toho ci je rano alebo vecer.
Napr dnes som ich krmil a pri krmeni niesu az take tmave...no potom opat zmenia farbu.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod vikino » 26 Okt 2013 11:39 am

OK, takze co mne nesedi je to "vyzivne dno" a cistenie filtra kazdy druhy tyzden. Ta vymena vody postacuje, pokial by boli ryby v pohode. Filter treba zabezpecit jednoduchym predfiltrom, ku ktoremu je dobry pristup a moze sa cistit aj kazdy den, no hlavny filter netreba cistit tak casto.
Ku krmeniu vyhrady velke nemam, no na patentky treba dat pozor, ak nie su z prevereneho zdroja, radsej nimi nekrmit. Koretry su OK aj ziabronozka solna - dospela je OK. Chybaju mi tam granule od znamej znacky (Sera Tetra), no a tu masovu zmes len ako doplnok.
Zaujimali by ma este parametre vody v ktorej ryby plavaju a ich spolubyvajuci. . .
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 26 Okt 2013 12:51 pm

Vyzivne dno tam slo na spodok tetra plant complete kvoli rastlinam. A filter ved ak ho cistim pod vodou z akvaria tak to urcite nemoze byt na skodu nie? Vymenu vody teraz zintenzivnim. Patentky teda radsej vynecham...nebudem riskovat a granule mam hikari diskus bio-gold ale tie len vynimocne... velmi sa im do toho nechce. Parametre vody ph mam okolo 7 nijak neupravujem a vodu by som mal mat makku byvam v bloku a co som si nasiel rozbory na internete pre moju oblast tak by s tym nemal byt problem. Co sa tyka zbytku obyvatelou tak je tam 2x ramirezka, 10x otocinclus, 2x SEA, 15x corydoras a este 4x mrenka nadherna.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod vikino » 26 Okt 2013 13:25 pm

Takze exluzivna vodicka makka s pH okolo 7... parada. Moje pripomienky si cital, je na tebe ako sa zariadis... pricina toho, ze sa nieco pokazilo je niekde v tom co som pisal. . . Drzim palce a nech to plava :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 26 Okt 2013 13:34 pm

Dakujem za rady, budem teda menit castejsie vodu a uvidime ako to pojde... ked sa to nezlepsi tak skusim ten chloramin.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Chorý diskus

Odoslaťod Devilov » 16 Dec 2013 18:56 pm

Ahojte všetci !
Donedávna som mal v akváriu troch discusov diamantových samotných. Minuly týžden som dokúpil dvoch tyrkysovych a bez karantény som ich dal do akvarka. Po pár spoločných dňoch kedy plávali spolu v hufiku mi najmenší diamantový zcernal prostredný diamantový začal zrýchlenie dýchať a schovávať sa a najväčší je tiez tak trochu apaticky. Oba nové tyrkysove sú úplne v pohoďe. Nemám tušenie čo sa s pôvodnými tercovvcami stalo. Vymenil som tretinu vody, odkalil dno, vyčistil filter , všetko bez viditeľného zlepšenia.
Akvarium:
Okolo 340-350 l
Filter eheim 1076 e
Ohrievac 300 W
Vzducovanie
Veľa rastlín valisneria, echinodorusy atd
Stala teplota 29 - 30 stupňov
Osádka
3 ancitrus
3 panciernicek trinidadsky
4 biojovnica pestrá
13 neoniek
5 discus
Kvalita vody merané test JBL 8 in 1
NO 3 do 25
NO2 0
GH v norme
KH tiež
PH 7,2 - 7,6
Cl do 0.8
Budem vďačný za každú radu. Nerád by som o niektorého z discusov prišiel. Vďaka
Devilov
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Dec 2013 18:37 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 16 Dec 2013 22:20 pm

Mne zcernali a po par dnoch sa opat vyfarbili... hore dole asi podla nalady :)
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Chorý diskus

Odoslaťod Devilov » 17 Dec 2013 14:36 pm

Ibaže s mojimi to ide dolu vodou. Už prestali aj zrat.
Devilov
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Dec 2013 18:37 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 17 Dec 2013 20:21 pm

Fuha tak to je horsie :( moji aj ked bolo najhorsie tak jedli ako drave...
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod kvietik » 18 Dec 2013 17:13 pm

nie som odbornik, ale pride mi divne ze ti disky stmavli a hned zo dna na den aj prestali zrat. a cim ich vlastne krmis? posli aj foto...a dalsie info
a kym ti neporadi niekto skuseny , tak by som aspon zvysil teplotu vody na 33 dajme tomu a zosilnejl vzduchovanie, tym im urcite neuskodis
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Chorý diskus

Odoslaťod Devilov » 20 Dec 2013 11:26 am

Vďaka za pomoc, už som to vyriešil. Na vine bola kvalita vody . Vymenil som pól nádrže a použil sera toxivec a je po probléme.
Devilov
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Dec 2013 18:37 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.