pomocník pri výmene vody " IN-OUT"



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Milan666 » 06 Nov 2013 22:35 pm

Používate niekto toto? Podeľte sa o skúseností :pivo:
http://www.youtube.com/watch?v=AV1RJzh2OJw
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jiri sajar » 06 Nov 2013 23:02 pm

pekna pi....na, plytvať čistou pitnou vodou len preto aby som stiahol vodu z akva možu vymyslieť len američani..... však na ten jejich životny štýl, už dávno dopláca celý svet
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jozef1979 » 06 Nov 2013 23:30 pm

Podľa mňa treba pustiť čistú vodu,len aby to natiahlo vodu z akvarka a tá potom tečie samospádom.
A pokiaľ sa dá uzavrieť tá výpusť,tak s tým pôjde aj napustiť čistá voda do akvarka.
Na ebay sa to dá podľa toho názvu nájsť a kúpiť.
jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jiri sajar » 06 Nov 2013 23:45 pm

jozef1979 napísal:Podľa mňa treba pustiť čistú vodu,len aby to natiahlo vodu z akvarka a tá potom tečie samospádom.
A pokiaľ sa dá uzavrieť tá výpusť,tak s tým pôjde aj napustiť čistá voda do akvarka.
Na ebay sa to dá podľa toho názvu nájsť a kúpiť.


jozef, skus sa zamysliet v akej výške býva ustie vodovodnej baterie a ako vysoko byvaju ulozene akvaria ..... u mňa je to absolutna zbytočnosť za nekresťanske peniaze.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Viktor » 06 Nov 2013 23:46 pm

No ako napad to nieje zle, ak by to fungovalo ako pise jozef1979.
Lepsie ako trepat 25l bandasky do kupelne cez cely byt (môj pripad :-( ).
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jozef1979 » 07 Nov 2013 00:02 am

No veď to,akvarko je vyššie ako kuchynská linka,takže by to šlo.A to napúšťanie vody je lepšie ako nosiť vodu v bandaskách,alebo v mojom prípade vo vedre.Kuknem to ešte na tom ebayi čo tam o tom píšu,aj keď ceny tam neboli na to zrovna najmenšie.
jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jozef1979 » 07 Nov 2013 00:10 am

Takže sa s tým dá voda vypustiť a aj napustiť nová.V podstate by stačilo zohnať ten nádstavec na vodovodnú batériu.
jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod MifkoKE » 07 Nov 2013 00:17 am

Používam na vypúšťanie aj napúšťanie vody jednu hadicu s koncovkou na sprchovú hadicu. Koncovka stála okolo 1€
Úplne to postačuje a vedrá používať nemusím ;-)
Obrázok

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod jozef1979 » 07 Nov 2013 00:27 am

jozef1979
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 30 Dec 2008 16:44 pm
Bydlisko: Trenčianská Teplá

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Viktor » 07 Nov 2013 00:31 am

S tou koncovkou na bateriu bude urcite problem. Ja ked som zacal riesit napustanie akvarka hadicou priamo z vodovodu, tak som koncovku nevedel nikde zohnat. Nakoniec mi svokor vyrobil taku koncovku so zavitom.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod MifkoKE » 07 Nov 2013 00:42 am

Viktor napísal:S tou koncovkou na bateriu bude urcite problem. Ja ked som zacal riesit napustanie akvarka hadicou priamo z vodovodu, tak som koncovku nevedel nikde zohnat. Nakoniec mi svokor vyrobil taku koncovku so zavitom.

Ja som ju kúpil v Baumaxe, nie však na batériu, ale na sprchovú hadicu namiesto ružice.

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
MifkoKE
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 24 Apr 2012 23:00 pm
Bydlisko: Košice

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Aquarista » 07 Nov 2013 09:17 am

Systém ako MifkoKE používam už roky, potrebujete ale sprchovú batériu a vaňu.
Demontovať ružicu, napojiť šrúbenie hadice ponoriť druhý koniec hadice do akva a zaťažiť ho alebo ináč upevniť nech ostane pod hladinou a napustitť hadicu vodou. Voda vytlačí všetok vzduch ( vybublinkuje do akva ).
Keď už len tečie voda, tak batériu zavrieť, odpojiť zo sprchovej hadice a voda z akva odteká samospádom.
Potom stači na koniec hadice v akva nasadiť odkalovací zvon a môžte odkalovať.
Keď už je dno odkalené a spustené dostatočné množstvo vody z akva ( odporúčam 1/3 ) hadicu vytiahnem nad hladinu a voda stečie.
Potom už len znovu napojiť hadicu na sprchovú hadicu a pomocou hadice dopustiť vodu do akva ( len pri tom nezaspať :D susedia sa nepotešia ).
Fungovalo mi to aj s cca 10m dlhou hadicou, tak si myslím , že to bude fungovať každému. Dno vane má asi každy nižšie ako dno v akva. Pri malej litráži vedro dva odnesie každý , no pri väčších nádržiach je to pomoc.
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Majklooo » 07 Nov 2013 11:29 am

ja keď vymieňam vodu z akvaria tak s ňou popolievam kvetiny v dome a okolo domu (netreba plitvať) a nosiť 50L vody vo vedrách ma už tiež nebaví keďže akvarko je na poschodí a kupeľňa je dole..cca 15m hadice by to vyriešilo pri napúšťaní :)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod martin_s » 07 Nov 2013 11:33 am

Milan666 napísal:Používate niekto toto? Podeľte sa o skúseností :pivo:
http://www.youtube.com/watch?v=AV1RJzh2OJw

To je v podstate klasicka vyveva, nieco podobne ako sa pouziva(lo) v labaku napr. pri pouziti Buchneroveho lieviku pri filtracii.

jozef1979 napísal:Podľa mňa treba pustiť čistú vodu,len aby to natiahlo vodu z akvarka a tá potom tečie samospádom.

Takto to nefunguje, resp. fungovalo by to asi jedine ze by si mal akvarko vyssie ako vystup...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Milan666 » 07 Nov 2013 14:13 pm

No ja som k tomu prišiel veľmo lacno a ak vyskúšam dám vedieť, myslím, že prívod z vodovodu by sa mal dať odstaviť a z akva už by to malo ísť podtlakom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod gegooslav » 23 Nov 2013 21:30 pm

a kubik vody stoji 3 € to moze byt pre niekoho kto je milionar a je mu to jedno , ja pouzivam hadicu 8 m ktora dociahne z akvaria rovno do zachodu ktory je od dna akvaria asi o 50 cm nizsie , cize hadica do akva potiahnut , a tecie , odsajem hadicu rychlospojkou zapnem na vodovodny kohutik a nacapujem tak ako ma byt era vedier skoncila :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Milan666 » 23 Nov 2013 21:38 pm

Milan666 napísal:No ja som k tomu prišiel veľmo lacno a ak vyskúšam dám vedieť, myslím, že prívod z vodovodu by sa mal dať odstaviť a z akva už by to malo ísť podtlakom

Pomôže len v prípade odkalovania, ja neodkalujem, takže k tomu ho nepotrebujem. Môže pomôcť tým, čo majú akvária "proklate nízko", no tých je asi minimum. Takže v podstate to moc užitočná vecička nebude :x
Keďže ja rád vždy majstrujem, tak budem ešte skúšať pripojiť na čerpadlo (namiesto na batériu) a tak by som jedným čerpadlom čerpal vodu z dvoch akvárií súčasne. Ak by ani to neuspelo, tak skúsim kompresorikom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod kvietik » 19 Dec 2013 12:51 pm

a teda funguje to takto ze vodu zastavis a zostava tam tlak aby sa dalo odkalovat? ja viem ze neodkalujes ale ci si to skusal? lebo ja odkalujem:)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Milan666 » 19 Dec 2013 18:29 pm

Keď máš dno akvária vyššie ako napr. výšku vane, tak ti to je zbytočné a pomôžeš si podtlakom aj bez toho.
Ak máš dno akvária nižšie ako dno vane, tak si týmto pomôžeš, ale voda musí tiecť, žiaľ. Chystám sa pomôcť si čerpadlom, ale zatiaľ som sa do toho ešte nepustil.
Máš chovňu? Koľko máš akvárií?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod kvietik » 20 Dec 2013 09:57 am

nie nemam chovnu. mam iba jedno 400l akva,do akva pustam vodu hadicou ale pri odkalovani to davam do vedier a nosim do kupelne, co sice neni pre mna az take strasne ale ked som mimo domova(co je dost casto) tak meni vodu manzelka a ta sa prave nejakou nahodou dostala do druheho stavu :roll: , takze vedra uz nebude moct nosit pre istotu.ako odpustat voda z akva bez odkalovania ide aj tou hanicou, kedze to chyti podtlak, len neviem ci to bude ten tlak stacit aj na odkalovanie ,musim poriesit hlavne priemer hadice s okalovacom lebo ked som to skusal posledne tak som spravil mensiu zaplavu:) . no idu sviatky bude kus casu tak musim pospekulovat. kazdopadne aby som tahal vodu z akva a zaroven mi do odpadu tiekla este cista voda, tak to urcite nie. jednak su to prachy vodu mam z obecneho vodovodu a nelogicke mrhanie vodou mi tiez pride zvratene.
kebyze budes riesit nejake to cerpadlo, daj mi prosim ta vediet info, dik. bo ja som sa pozeral po dakom elektrickom ale nenasiel som zatial nic vhodne a ani neviem jake by to malo byt vlastne:)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: pomocník pri výmene vody " IN-OUT"

Odoslaťod Milan666 » 20 Dec 2013 10:20 am

Vždy keď prídem s nápadom, dám ho sem.
Škoda, že máš tak hrubý substrát, ináč by ti odkalovanie odpadlo. Máš dokonca aj výkonný filter. No uvidíš časom ako budú pracovať baktérie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.