The IvoryTank



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 06 Dec 2013 08:33 am

Viktor diky,
medzicasom som v ramci hesla: "Vzdy pripraveny" kupil kalibracny roztok od Hana instruments PH 4.01, taky co je baleny ako jednorazovy sampon ;-) skusim to dnes nakalibrovat. Lebo sa mi aj tak nezda ze by pezinska voda mala PH 7.8 aj ked mozne je hocico :)
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Reklama

Re: The IvoryTank

Odoslaťod chnuro » 06 Dec 2013 08:53 am

viktor, tieto controllery maju moznost nastavit iba PH7.

Este by som doplnil, KCl 3M je kyselina a okrem uskladnenia sa pouziva aj na cistenie sondy.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 06 Dec 2013 09:46 am

Diky, KCL 3M som uskladnil, a aj tu orig. sikovnu flasticku od sondy.
Takze PH 4 som nemusel kupovat, a staci oplachnut sondu v destilke /voda z RO v mojom pripade/ a strcit ju do roztoku s PH 7 a doladit na PH kontrolery ak treba...
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: The IvoryTank

Odoslaťod Viktor » 06 Dec 2013 11:19 am

@chnuro aha to som nevedel, ze tie sa nastavuju iba s roztokom PH7.
Ty sondu umyvas v 3M KCL ? Ja sondu-tu sklenenu gulocku vytieram s vlhkou hadrickou. Potom ju pouzivam dalej, samozrejme ak treba tak ju nakalibrujem.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: The IvoryTank

Odoslaťod chnuro » 06 Dec 2013 11:39 am

Do toho roztoku ju davam iba ked je na tej gulocke nejaka riasa - obcas sa stane. Bojim sa na tu gulicku pritlacit, lebo tam je najtensie sklo na celej sonde.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: The IvoryTank

Odoslaťod Viktor » 06 Dec 2013 12:25 pm

Mne sa tam po case vytvara nejaky taky biely chumacik/grcka. Vtedy ju cistim, je asi raz za 2 mesiace. Asi by som si mal ten roztok zaobstarat. Pekne ju vycisti?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: The IvoryTank

Odoslaťod Viktor » 06 Dec 2013 12:27 pm

Mne sa tam po case vytvara nejaky taky biely chumacik/grcka. Vtedy ju cistim, je asi raz za 2 mesiace. Asi by som si mal ten roztok zaobstarat. Pekne ju vycisti?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 06 Dec 2013 19:15 pm

Este takato vec, ci nahodou neviete, pocul som ze tieto roztoky s PH XY sa daju kupit v Centralcheme v Ba, pozeral som na ich stranke a dako nic som nenasiel. Neviete mi povedat ci to tam maju a ako si to pytat ?, aj KCL by sa zislo do zasoby... Ina moznost co som nasiel za lepsi peniaz je cez Ebay...
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 09 Dec 2013 20:41 pm

COckujeme
Taak dlho som cakal, az som sa dockal, dnes som otvoril postovu schranku...bolo to tam a rovno to caplo aj na dlazbu :evil: . Dokrcena mala obalka, ktoru do polovice prekrivalo upozornenie: “FRAGILE” s ikonou pohara na stopke. Zdvihol som ju a rukami prehmatal, zda sa byt vsetko ok, stastena je na mojej strane :angel: . Prisiel som domov a hned ma aj chytil osial nabudeny dlhym cakanim. Kalibracia sondy, meranie tvrdosti vody, instalacia hadiciek a za cca 30 min “Bazooka”, ako tento dlho ocakavany atomizer volaju, uz pusta bublinky :shock:
Pri pohlade na ich jemnost ma napadli dve veci.
Niesu az take super-nano ako ukazuji sprievodne obrazky na ebay, no su mensie v porovnani s klasickym difuzorom.
Co vsak odcenujem, su vsetky drobne, ani jedna velka a po 5cm “zivota” dosiahnu velkost ako na obrazkoch.

Do tejto investicie za 6.07 eura by som siel znova :)

Trochu som sa obaval co na to povie moj skleneny spatny ventil, mam objednany aj kovovy pre istotu, no znasa to v pohode, dokonca atomizer funguje aj pri mensom tlaku ako je uvedeny 1 Bar, no cim viac otvorim ventil, tym vacsi dym v podobe tych malinkych bubliniek stupa k hladine. Hadicky pouzivam tvrdene do 12 Bar... pre istotu. Paradny ihlovy ventil… si mozem tak stricit za klobuk. Cim je to viac natlakovane, tym je to menej citlive a jemne ladenie vyzaduje vela trpezlivosti. Trva to aj cez 5 min, kym sa zmena prejavi. Samozrejme, ze teraz ako mam PH kontroler je to jedno :)
Mam trocha presly test na meranie tvrdosti vody od Rataja, Kh mi vyslo 7,5. Takze som PH nastavil na 6.8 a ihlovy ventil priskrtil tak aby sa odhadom tato hodnota dosiahla tak za noc a den... idem totiz z PH 7.8.

Teraz uz len povyzvedat, ci ten Ivan stale ma tie pekne krvavocervene sakury :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 09 Dec 2013 22:10 pm

Pre lepsiu predstavu ako vyzeraju bublinky z Bazooky som si dovolil foto :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: The IvoryTank

Odoslaťod jarque » 19 Dec 2013 22:18 pm

Tak a este pred tym ako sa zblaznim aj ja v nakupnom centre, ci pripadne zlamem na lyziach... Dam maly update
Aktualne to vyzera takto
Obrázok

Od 14.12.2013 plavaju v akvarku osadnici kupeny na akvaburze.
Konretne pribudli:
6xTetra cierna (Gymnocorymbus ternetzi) -xantoricka forma
15x Neonka cervena (Paracheirodon axelrodi)
+2 Panciernicek Sterbov (Corydoras sterbai), 2 som uz mal
6x Gubka Duhova (Poecilia reticulata) varieta Cobra

a k tomu 15 krevetiek Neocaridina heteropoda var orange.

Nastali aj trampoty a dve neonky dostali tzv. "Neonkovu nemoc" s urgentnym listkom na hawai... necakane sa knim pridal aj jeden samcek od gubiek. No aj to sa stava...
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: The IvoryTank

Odoslaťod Viktor » 21 Dec 2013 01:32 am

Pekne, pekne. Moze byt. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.